Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Apr 13, 2020 7:54 pm

Haj
danes je ravno mesec dni, odkar sem bila na operaciji. Od sedaj ne bom več petek trinajstega prezirala. Kajti vse do prejšnjega meseca na datum 13stega sploh nisem prestavila okenca na koledarju 08 čeprav so petki bili moji dnevi, ja vraževerna sem Embarassed Vem da marsikdo bi od začudenja skupaj povlekel obrvi in odkimaval, ampak takšna sem. Nočem biti drugačna po drugi strani pa imam srce umirjeno in polno cvetočih fantazij se mi zdi, da včasih koga vidim naravnost v dušo, kot bi bil iz pajčevine. Je pa tudi res, da smo ljudje s takšnim karakterjem zelo ranljivi, dostikrat nam v srce sega ledena roka, ki nam posledično naredi v glavi pravo upostošenje... Pa na srečo to stanje ne traja predolgo s spomini si narišem nasmeh in si z njimi polepšam dan. Včasih mi tudi kdo reče, da sem trmasta; Ne nisem moja tišina ni moja trma temveč upanje...

Za danes malce mojih misli o moji malenkosti...

Pomlad pa se je že tako lepo razbohotila in obarvala gozdove v zelenje gredice pa v cvetje. Tudi druga etapa lastavic je že tukaj. Veselo že nabirajo vejice za gnezdeca  whistle

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sob Apr 25, 2020 6:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSre Apr 15, 2020 7:58 pm

Haj
včeraj pa so spet kristalni beli kosmiči neslišno pokrivali zemljico. Pa se v naši lepi dolini, niso ne vem kako dolgo zadržali. Kar na hitro so jih deževne kapljice stopile v lužico. Sedaj pač ni čas za belo preprogo. Videti pa je bilo lepo, pred balkonskimi vrati so se snežinke vrtinčile v ritmu Straussovega valčka ( mimogrede starega 153 let). Pomlad je že na široko razprla svoje peruti in dahnila v našo deželo toploto. V krošnjah breze se ogromno število ptic pogovarja in išče svoje družice. Kako lepo je poslušati ta živžav.
Srčno upam, da nam bo ta korona virus kmalu pokazal pete, da bomo lahko odšli malo v naravo. Moj kirurg mi je priporočal, da naj se dosti gibam. Saj se, doma imamo pripomoček za hojo, samo to ni narava. Saj bo, samo malo bo treba še potrpeti, kljub temu da se nekateri tega ne držijo na žalost. Razumem ljudi, ki so v delovnem razmerju, za hiter nakup, tako pa samo da dokažeš, jaz si pa upam ... Jaz mislim tako, če kdo napravi kaj mimo zakonitih določil ga nima smisla opravičevati, saj njegova dela govorijo več, kot besede.

Pred kratkim, smo vsa gospodinjstva v nabiralnike dobili prijazno, spoštljivo sporočilo, ki pravi citiram: Še bo treba počakati, potrpeti in se odrekati običajnim dnevnim aktivnostim in druženju. A zmaga bo prišla! Držimo pesti, da bo to kaj kmalu!

Pri nas še vedno pridno razkužujejo hodnike, vse je tako trasparento, ko mladenič razkuževanje konča, se na oglasni deski ( na evidečnem listu)podpiše, kdaj je opravil svoje delo 07

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeČet Apr 16, 2020 7:58 pm

Haj
spet dan podoben prejšnjemu pa zato nič manj lep. V zgodnjem jutru so bila z ozkimi žarki prebodena drevesa, ko pa se je plinasta krogla dodobra dvignila, pa se je svetloba razletela po celi dolini. Pa kako zgodaj začno ptice peti. Vsaka po svoje s svojim oglašanjem zapolni tišino, ki je v sedanjem času tu okrog nas kar dosti prisotna. Saj pravim od vedno so meni jutra najlepši del dneva. To so zame trenutki, ko vsakdanje, banalne stvari izgubijo svojo vrednost. Ja veliko mi pomeni vse, kar mi je dosegu pogleda in roke. Vse pa še polepša tihotnost in topel vlažen glas spomina in misel: Na svetu obstajajo dobri ljudje, samo do njih niso gladko tlakovane ceste!

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Apr 20, 2020 4:50 pm

Haj
dnevi so pa tako lepi, da kar ne moreš verjet. Čeprav je ta presneta korona, se nimam nad ničemur zmrdovati. Lepo se z možem na balkonu martinčkava in vsrkavava vitamin D, ki je tako pomemben za naše kosti. Čakam pa še, kakšno terapijo mi bodo predpisali na zdravniškem konziliju. Upam na kakšne biološko, ki baje nima preveč stranskih učinkov. Je že tako ob vsaki taki bolezni moraš imeti pogum srca in duha, da sprejmeš vse izzive, ki jih prinaša nadalnje življenje. Če hočemo, da se nam obrne še kakšen nov list v knjigi življenja. Drugače sem v redu, samo včasih se mi srce nenavadno obnaša in poplavlja, pa se takoj spravim v red. Samo, da bi se še ta korona odpravila, pa bi bilo veliko boljše. Saj se slišimo s sorodniki in prijateljicami, tudi pisarimo si po mailih, samo to ni isto, čeprav zelo dobrodošlo. Bomo potrpeli, da nam bo kasneje še lepše.

Za danes toliko, s toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Čet Maj 07, 2020 6:52 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Apr 21, 2020 8:53 pm

Haj
kako sem vesela, da sem bila operirana ravno na dan ko se je razglasila pandemija. Sedaj se je še tam na onkološkem inštitutu pojavil ta nori virus stop  groza. Ampak povsem verjamem, vodstvu in vsemu osebju, da imajo vse pod nadzorom. Kajti kakršna previdnost je pri sprejemanju nas onkoloških bolnikov je bilo skoraj nemogoče, da kdo prinese virus s sabo. Se zgodi na žalost, da tudi kdo od zaposlenih zboli. Jaz doma samo še čakam na odločitev konzilja, za terapijo. Bolj se mi smilijo, tisti, ki čakajo na poseg. Žalostna sem zaradi tega. To prinese kup nevšečnosti, kakor tudi v drugih bolnišnicah in domovih ostarelih 08
Zato me še toliko bolj čudi, da nekateri ljudje slogan: OSTANI DOMA jemljejo tako ležerno. V nedeljo sva z možem iz balkona opazovala kako so se družine z otroci na poti za našim pokopališčem, kar v koloni menjavale gor in dol proti bližnji vasici.  Tak človek ni dober človek, enostavno mu ni mar za nikogar ne zase ne za svoje bližnje in okolico.
Pri nas je še vedno fant, ki razkužuje še vedno zelo priden. Pride dvakrat na dan tudi čez vikend  07
Sin in hčerka naju ne pustita, da bi hodila okrog če tudi, bi sama hotela. Ker je hčerka doma ravno na meji druge občine nam vse potrebščine priskrbi sin, za v Ljubljano pa poskrbim za dovoljenje od svojega zdravnika onkologa. Enkrat me pelje sin , drugič pa hčerka  07

Upajmo na vse dobro  012

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSre Apr 22, 2020 8:21 pm

Haj
danes pa se je samo med dva oblaka prikradlo malo sončka. Bilo ga je tako na recept :D tako, kot jih sedaj zapiše zdravnik samo najnujnejše.Veter pa je pridno upogibal veje in z njih dobesedno pometel črnega kosa, ko se je ravno pripravljal, da zapoje svojo serenado. Nekaj časa je lovil ravnotežje, potem pa se je spustil na tla in iskal hrano za svoj želodček. Kako prisrčne so te male živalice. Listi na brezi, pa so se ob gibanju zraka dobesedno požlahtili, kot bi bili iz srebra. Lepa je pomlad, kot bi slikar pomočil čopič v zeleno in potegnil čez vso dolino.
To znajo naslikati samo umetniki in svojevrstna narava.
Drugače je vse v redu počutje, pozitiva itd...

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSob Apr 25, 2020 7:47 pm

Haj
spet je bil lep dan. Danes me je sin po skoraj dveh mesecih peljal do lekarne, da sem sama dvignila zdravila, kar je bila moja želja. Sem mislila, da odpro že ob 7 uri, pa sva se zmotila 08 . Oborožena z masko in rokavicami sem bila v vrsti četrta. Malce čudno so me pogledovali, samo jaz se moram zaradi moje pridružene bolezni še posebno čuvati. Kot sem kasneje videla, so si tudi drugi nadeli ( čeprav ne vsi ) masko preden so stopili pred okence. S pogledom oplazim čakajoče. Eni lepo v vrsti čakajoč na vrsto, drugi pa nergači, da jim ni bilo kraja,jezik jim je skoraj prehiteval misli. Nestrpni kot kačji pastir nad ribnikom, ko čaka svojo porcijo mušic. Včasih bi bilo dobro, da bi kašen človek zajezil svoje misli, ki jih kasneje nereciklirane izusti. Bedno je življenje tistih, ki jim manjka olike.
Farmacevtke pa, oblečene kot marsovčki prijazno postrežejo, saj so tudi one pod določenim bremenom. Dobesedno tvegajo svoje zdravje za nas občane. Kljub dobri opremi se, kaj lahko zgodi, da se okužijo, zraven posledično pa še svoje drage.
Tako stanje, kot je sedaj se ne da spremeniti drugače, kot upoštevati navodila pristojnih in stroke. Saj bo kmalu bolje, tako nam obljublja govorec Jelko. Lepo ga je poslušati, tako je spoštljiv in razloži vse, kar ga vprašajo navinarji. Spomnim se ga še iz leta 1991 deset dnevne vojne v Sloveniji. Mislim, da je takrat s svojim poročanjem veliko pridonesel k blaginji in pomiritvi vseh nas. Kako drugače nahraniti nemir ali strah, ki te razžira; Preprosto z lepo in iskreno  besedo potem pa se enostavno zagrizeš v dejstva.

Toliko za danes, s toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Apr 27, 2020 7:28 pm

Haj
če ne bi bi se spet lasala južni in sverni veter bi bil spet lep dan, tako pa zastavo ovije okrog droga, da se jo kasneje komaj odvije ... Saj drugače je čisto v redu tudi novice glede korone so na TV še kar spodbudne.
Je pa danes praznik OF, ki ga naša družina zelo ceni. Taka je pač zgodovina, ki ni fiktivna ( izmišljena) vse to so zabeležena dejstva. Ne vem, zakaj bi obračali koló zgodovine, in razlagali drugače, tako je pač bilo. So pa dejstva, da se v vsaki vojni dogaja veliko katastrof, ki povzročijo usodne posledice za vse, ki so kakorkoli udeleženi v vojni. Življenje bi bilo precej lažje, če bi živeli v pravljici, ali pa tudi ne  08
Spomin se mi popelje za leto dni nazaj, lepo smo praznovali, najprej slavnostna prireditev, kasneje pa še prijetno druženje. Če imaš lepe spomine še domišlija naredi svoje, vabljivo te dvigne na svoje peruti. In takrat ti je vseeno ali piha sever ali jug enostavno pozabiš vse težave.
Jutranje meglice pa pridno in neumorno umivajo log poln zelenja, pa saj je dežela že pravi pravcati zeleni baldahin. Naravnost ljubka je ta pomlad.

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSre Apr 29, 2020 8:09 pm

Haj
zakaj tako vreme, saj je vendar še april :D kar pa dandanes ni nič drugače tudi za vse druge mesece. Veter samo malo dregne oblake, pa le ti že spuščajo svoje kaplje na zemljo. Za njimi pa se vleče muslinasta koprena megle. Kot vedno pa nam vsako leto ob tem času obvezno namoči zastave.
Letos bo bolj žalostno praznovanje 1. maja, ker ne bo osvetljenih bližnjih hribov. Bo pač vse v okviru, ki nam ga določa ta presneti korona virus stop Kakorkoli bo pa drugič boljše, vedno mora biti človek optimist. In tako naj tudi ostane, pa je vse lažje v življenju!

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSob Maj 02, 2020 9:06 pm

Haj
praznik dela, je skoraj za nami. Ja pa je bilo včeraj zjutraj za prebujanje nekaj motoristov, tako kot vsako leto smo jih tudi letos pričakali na balkonu. Mi pa smo spet smo upoštevali priporočila pristojnih in stroke, čeprav so se medobčinske meje odprle. Saj to je za vsakega posameznika dobro. Po tv sem videla proteste v ljubljani; Reveži protestirajo, da so jim ugrabili svobodo, ne razumem na kakšen način. Meni se zdi, da je vse to bilo potrebno, da se korona ni prilepila še na več ljudi. Že tako je bilo po mojem mnenju preveč žrtev. Kako hudo je malo potrpeti Mad
Meni doma ni dolgčas, poleg gospodinjskih opravil, te dni  prepisujem svoje domislice, ki sem jih pisala v družbi še z ostalimi udeležniki na forumu še od leta od 2008. Nabralo se je kar nekaj gradiva. Kako je luštno brati, kar nekaj domislic pa bom malce popravila besedila, samo kakšno besedo. Objavila jih bom na novo temo. Najprej jih moram še enkrat pregledati jih porazporediti po datumih.
Družbo pa mi delata še lep večer na besedah in lepa glasba. Lepo mi je  012

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Čet Maj 07, 2020 6:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Maj 05, 2020 8:59 pm

Haj
komaj je bila nedelja, danes pa je že 5.maj. Danes sem od svojega onkologa izvedela, kakšno zdravilo bom dobila. Ko sem ga vprašala kakšne negativne učinke vsebujejo mi je odvrnil: Varujejo, da se vam ne razraščajo po telesu neljube tvorbe, tako kot vsako zdravilo imajo pa tudi ta zdravila stranske učinke. Samo na vsakega bolnika učinkujejo individualno. Bomo videli, kakšne bodo reakcije, če bi bilo kaj hudega, se pa takoj slišiva. Zahvalila sem se mu za vse in mu zaželela da tudi on ostane v zdravju. Res vsi na onkološkem inštitutu v ljubljani od zdravnikov do osebja so tako zelo prijazni. V življenju se mi je dogajalo že marsikaj,( mimogrede to je bila moja peta operacija) pa vendar vedno imam srečo, da mi usoda nameni prijazne in tople ljudi, ki mi znajo polepšati življenje.

Za vse zdravnike, ki sem jih imela priložnost ob svojih bolezni spoznati, pa tale moja domislica iz leta; Zapisana v  sredo 4 februarja 2009:

ZDRAVNIKI ZAUPANJA VREDNI LJUDJE
ČEPRAV JE NJIHOVA SRČNA ŽELJA,
ŽAL PA NISO BOGOVI
DA REŠILI BI PRAV VSE!


Kot umazana volnena odeja pa danes oblaki spet prekrivajo nebo. Od časa do časa, pa spustijo nekaj svojega teškega tovora, da se lažje premikajo naprej. Drobne čiste solze pa puščajo na moji okenski in balkonski šipi. Tudi tako mi je lepo, saj je vse tako spokojno. Ob vsem tem pa mi misli udarjajo druga ob drugo, tako da jih ne morem zakopati v pozabo. Pa tudi zakaj bi jih zakopala nekam tja v nič, ko pa so to nitke čustev, ki vse vodijo do srca.

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeČet Maj 07, 2020 8:27 pm

Haj
ker imamo tu blizu nas skoraj na dosegu rok vse ustanove, ki jih nujno rabimo sva se z možem odpravila peš. Obiskala sem zdravnico, kasneje še lekarno in nadalje še pošto. Nikjer ni bilo preveč čakanja. Kako lepo mi je bilo, ko sva stopala po parku. Zraven malega vodometa so se mi ponujale kot prelepa preproga cvetlice in valovajoče trave. Tudi lipe so že nastavile svoje cvetje, ki pa bodo zadišale malce kasneje. Ob takem pogledu te mine utrujenost in vse težave, ki jih nosiš s sabo. Zraven pa še nebo čisto, kot solza in soncček, ki ti boža lice; Ja kaj še hočeš. Malce težje je hoditi z masko, ampak tudi to se preživi, samo da bi bilo vse v redu. Je pa tako, ko si nekaj želimo, se naša domišlija rada z nami poigra. Samo kako naj se navadim živeti brez vseh teh spominov, ko smo se lahko še pred korono brezmejno srečevali in hodili okrog. Si s prijatelji podali roko in objemali... morda pa se bo le zasukalo drugače, vsaj upamo lahko. Jaz sem namreč, kot odprta knjiga, in kadar možu nalagam svoje naivne misli na glas, mi vedno reče; Oh ti pa res ne boš nikoli zrasla, svet je že tako okužen z vsem mogočim, da nikoli več ne bomo brez skrbi ne te korone in drugih bolezni ne. Jaz pa njemu nazaj; A si ti mogoče kakšna enciklopedija, da vse tako veš? No mi boš čez nekaj časa povedala Wink Kaj hočem tako razmišlja čisti realist... Jaz pa razmišljam tako, mogoče pa le bodo kmalu iznašli cepivo in rešili svet pred virusom 08

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeNed Maj 10, 2020 7:41 pm

Haj
te dni je čas prijazen z mano. Dobila sem zdravila v obliki bioloških tablet. Da pa so stranski učinki je jasno, tudi vsako zdravilo, ki ga kupiš brez recepta niso tako nedolžne. Zelo sem bila vesela, kajti dvomi so me preplavljali in si me čisto podredili. Sedaj je v redu otresla sem se senc. Kot sem upala ima verjetno usoda z mano še kakšne načrte v pozitivnem smislu.
Nimam dovolj črnega srca, da bi komur koli privoščila takšne izkušnje. Namreč vsak ki prvič vstopi na O.I. ima verjetno, tako kot sem imela jaz noge, kot iz voska. Črnina pa se je počasi spuščala in pronicala v telo skozi številne pore in se spreminjale v obup. Besede pa so bile razmetane in brez vskega smisla. In če takrat svojci ne delajo s tabo v rokavicah si v stanju čudne mešanosti neučakanosti, kaj bo sledilo. Zaenkrat je torej vse v redu 04
S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeČet Maj 14, 2020 9:23 pm

Haj
dan mi mineva, kot bi mignil, spet sem se vsedla za stroj in malo ustvarjala. Malo je bilo treba zakrpati starega, nekaj pa nastalo novega. Vzela sem tudi kroj za posebno masko za hčerko in vnukinjo, ki v ponedeljek začneta ponovno vsaka s svojim delom. Sin jih je dobil v firmi,midva z možem pa sva ju dobila od pristojnih v nabiralnik. Tudi na O.I. sem jih nekaj dobila za domov. Mislim da za v trgovino jo bo pa še treba uporabljati, je treba skrbeti za svojo varnost.
Sedaj, ko so varnostni ukrepi močno zrahljani pa že lahko pridejo naši dragi na obisk, pa jih je treba malce postreči. Zato sem jim danes spekla čokoladne mafine, zelo pašejo zraven kavice ali čaja njam Komaj čakam, da se snidemo. Do sedaj sem hčerko videla samo takrat, kadar me je peljala v Ljubljano. Jaz sem vedno sedela zadaj, obedve pa sva bili opremljeni z masko in rokavicami. Da se moramo tako ravnati mi je bilo naročeno v bolnišnici. In kot vidim je bilo prav tako.
Aprilsko vreme pa se je potegnilo pošteno v maj. Včeraj je minilo dva meseca od moje operacije. Ja 012 sedaj pa prestavljam okence na koledarju tudi na trinajstega, kar mi prej do petka 13stega marca tudi na misel ni prišlo 08 Vse od takrat vidim v drugačni luči, vem tudi to, kar potlačimo vase je težje od nas samih. Zato ne bom nič več zadrževala v sebi slabih misli. Rajši vidim, da mi domišlija pride naproti in skupaj ob lepi glasbi napišemo, nekaj lepega 012
z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Maj 19, 2020 8:07 pm

Haj
kar nekaj časa si nisem vzela časa zate moj dragi dnevnik. Nič ni narobe, le čas me prehiteva. Počutje po biološki terapiji pa tudi ni bez posledic. Še vedno pa po malem ustvarjam na mojih šivalnih strojih. Seveda samo za doma in moje ožje člane družine. Maske pa so se mi posrečile obedve sta zelo zadovoljni tako hčerka, kot vnukinja. Naročili sta jih kar nekaj. Kajti obedve imajo službo, ki imajo stike hčerka v šoli z otroci, vnukinja pa s potrošniki, pa jih morata večkrat med službo menjati. če pa so narejene doma po meri in želji pa so še toliko boljše. Vnukinja pa ima meni zelo všečen posel, namreč prodaja knjige. Za ta posel je tudi v Ljubljani na filozofski falkuteti diplomirla.Tudi ona je, kot sva midve s hčerko velik knjižni molj. Pa res ni kri voda whistle
Vse to, kar se mi dogaja je po volji usode. Vse pa sprejmem s pozitivo in slabo misel potisnem iz glave. Svoje želje zakopljem v svetlobo lune, kadar jo ujamem na nebu, ko je v družbi tistih svelečih, čudovitih pikic, ki so čista čarovnija. Mogoče kdo reče; Oh zvezde en sam larifari. Jaz pa mislim nekaj pa že mora biti na tem, saj nekateri znajo izračunati, kdaj človeka obišče sreča. Ne bi hotela, da bi bilo drugače, ne bi hotela biti drugačna, čeprav me včasih kakšna stvar, ki jo izvem postara bolj, kot to dopušča čas. Pa nič zato

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Maj 26, 2020 7:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Maj 25, 2020 7:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet sem te spregledala, čeprav sem se vsak dan prepričevala, da si moram vzeti čas, da zabeležim moja dogajanja.
Kar po dolgem času sem spet obiskala preminulo nečakinjo, ki je našla svoj večni mir na pokopališču v Sevnici. V sili razmer mi pač tega dolgo ni bilo mogoče uresničiti. Ko pa sem v soboto prižgala svečko mi je nekaj teškega padlo z mojih ramen. Spet bom imela ponoči mojo pernico mehko  012

Draga moja Mateja mirno počivaj v svetlobi raja  04

Pomlad pa je spet, kot vsako leto naredila čudeže; Hrastom, brezam, bukvam itd. so na novo zrasli listi, zelenim borom in smrekam pa so pognali veliki storži, travnike pa so kmetje že prvič pokosili. Ob rahlem gibanju zraka, slišiš v drevesu šepet ptic. Naš park pa naravnost čudovit.
Res je svet tako zelo lep.Škoda, da nam je čas na tem svetu omejen. Na srečo pa ostanejo spomini, kajti brez spominov je človek prazen v duši. Teža vsega slabega pa na človeškem kožuhu ostane, kot  teška mokra odeja. Čeprav mi je čas zarisal nekaj novih črt na obrazu mi misli večkrat odplavajo daleč stran. Je pač tako, včasih je človek pijan od sreče in si misliš, da vse zvezde sijejo le zate, ko pa spet življenje naplavi na obalo strašnosti, te to opozori, da smo na svetu samo in zgolj minljiva bitja. Ja vsakemu posebej se ob rojstvu drugače zasadi fižolček, kdaj zraste do nebes.
Pa sem danes dobila po mailu veselo sporočilo, namreč s knjigami posejana oaza, kjer najdeš svoj mir se je spet odprla. Ja takoj jo bom obiskala, da spet srkam iz njih črke, ki vežejo lepe stavke, ki se kar same ponujajo bralcu na v pogled study  Mene besede tako mehko pobožajo, pa je vseeno, če jih berem iz knjig ali pa jih preberem iz oči. V očeh preprosto ne moreš skriti poplavo čustev 012

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Maj 26, 2020 8:05 pm

Haj
:D obiskala sem knjižni hram, samo ne diši po knjigah tako kot je včasih. Ker je vse razkuženo vse diši po razkužilu 08 Pa nič zato, sem jih pa izbrala po porumenelih listih in obdelanih od rok. Upam, da mi je tudi to pot knjige izbrati pomagala moja intunicija. Ko se zakopljem v branje, je za mojo dušo praznik. Likom v knjigi v mislih nadenem svoja imena potem pa je zgodba še dosti lepša. Tako mi deluje moja domišlija 08 in se čisto dobro počutim v svoji koži.

Za danes toliko grem preveriti, kaj sem si prinesla domov:study:

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Jun 02, 2020 8:49 pm

Haj moj dragi dnevnik
en teden se mi zdi zelo doooolg predvsem zato, ker te nisem imela časa obiskati. Saj je vse v redu, samo dosti nujnih opravkov se mi je nabralo, vmes šivanje, kontrola pri zdravniku itd. pa je dan okrog kot bi mignil. Pa še knjige imam, da jim prelistam in posrkam iz njih črke tudi za to potrebujem čas.
Če pa gledam poročila TV si mislim; Zakaj svet ne more vsaj malo mirovati. Za trenutek pomisliš, da gledaš kakšen grd scenarij. Potem pa zraven še ta vandalizem, ki ga nikakor ne moreš izkoreniniti, saj so vandali kot gobe, komaj eno odtrgaš že zraste druga. Bes se je razlil preko vseh meja. Čustva so ovita v vseh barvah, čas pa jim teče dalje, kot velika blatna reka. Obljubljena dežela Amerika pa ja, kaj se vse dogaja groza. Vesolju spet ni všeč, kar se dogaja na zemlji.
Oblaki čipkaste oblike, pa so se danes kar na hitro namrdnili in spustili nekaj dežja, katerega je žejna zemljica, kar na hitro posrkala vase. Še angelci so zaploskali zraven 08 Vse skupaj pa je severozahodnik s svojimi nezemeljskimi prsti dodobra prečesal. Upirati se času in dogodkom, ki nam jih določa narava nima smisla. Saj bo prišel pravi dotik poletja, poletje, ki bo dišalo po mehkobi po žametu ...

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSre Jun 03, 2020 8:08 pm

Haj
spet sem pri tebi, naslednja dva dneva imam namreč spet opravke okrog zdravnikov. Upam na vse dobro, saj je v meni dovolj pozitive, ki mi dobro služi v mojem sedanjem stanju. Tudi počutim se temu primerno. Se pa seveda nekje zadaj nakopičijo koščki nezavednega tudi jaz sem samo človek 08 Dostikrat pa zaprem oči in pustim bližnji preteklosti naj izpuhti. V mislih pa s pogledom češem znane obraze in se spominjam samo lepih dogodkov. Pa kaj bi lepo je živeti v mestu v državi, kjer se človek počuti varnega kamorkoli se obrneš. Če pa me slučajno kdaj boli srce, ga v mislih spravim med dva lista v knjigi, pa je takoj v redu. Kajti prositi za nekaj nemogočega je tako, kot bi črne oblake prosil naj ne dežujejo Embarassed

Za danes toliko, z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Jun 08, 2020 7:58 pm

Haj moj dragi dnevnik
zaenkrat je z mano vse v redu, po pregledih sem se pošteno oddahnila 04 tako da, ko sem odhajala od zdravnika me je zrak prijetno božal po mojem kožuhu. Otresla se se šuma, ki mi je pred pregledom v prsih  ponagajal. Me pa čaka ta teden še en pregled  08
Danes pa sem se počutila, kot navaden smrtnik med bogovi. S podarjenim dežnikom sem se zanalašč počasi premikala po parku. Kako lepo je zadišalo po lipi. Namreč, ko je dež namočil velike cvetove lipe so iz njih kapljale dišeče vonjave. Saj pravim poslušati in občudovati naravo je jezik poezije. To so moja prepričanja, ko pa se mi svet iz vate preoblikuje v resničnost v svet glasov in čudnih oblik, je pa druga muzika. Pa saj letos še ni bilo hude vročine, da bi ljudem skurilo možgane, pa je že vse narobe. Upajmo na vse dobro... cheers

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePet Jun 12, 2020 7:46 pm

Haj moj dragi dnevnik
saj veš da je petek moj dan, že od ranega jutra se počutim lepo. Zadovoljna sen z včerajšnjim obiskom pri mojemu zdravniku, vliva mi toliko zaupanja 07 , da ni prostora za strah.
Me pa močno žalosti, ko poslušam poročila, zakaj že za boga svetega ne sklenejo stranke med sabo premirja. Obtožbe vsevprek, ne moreš verjet, koliko predrznosti in nekulturnega vedenja se sliši in vidi. Usta bi si morali oprati. Pa saj so vsi izvoljeni da bi delali v dobro vseh ljudi. Zagotovo sem tudi sama za to, da se dela vse transparentno in po zakonu. Za take zadeve so posebne institucije, ki preiskujejo in ugotavljajo nepoštenosti. Je že tako, da nekateri ljudje s svojo navzočnostjo razmikajo množice.
Glasba, ki jo poslušam danes ( Slavčkova serenada in druge uspešnice - izvaja jih orkester André-a Rieu-a ) me spominja na jutranjo hojo po dišečem parku. Veter je lahno dišal po lipi in pomladi, le manjkala je roka okrog pasu, ki se dotika, tako kadar se na lahno vsede metulj Wink ja spet me je zaneslo v domišlijo 08 tako, kot se počutim, tako tudi napišem, kot mi narekuje srce ...

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Jun 16, 2020 8:50 pm

Haj
ne nisem pozabila nate, samo dnevi so mi prekratki Rolling Eyes Nekaj druženja z družino, nekaj opravkov, knjiga, šivanje pa seveda obveznosti gospodinjstva, pa kar na hitro dan ponudi roko večeru. Vmes pa sledim mislim in premišlujem v katero obleko jih bom oblekla. Kajti ko poezijo začutiš in živiš v njej ni teško, izgleda tako kot glasba, ki ti je pri srcu. Včasih pa se tudi zgodi, kar sem hotela napisati je zbežalo, kot gozdna bitja pred požarom. Kajti če takoj ne zapišem se mi izgubi nekje v vesolju tam nekje, kjer trenutno kraljuje srpasti mesec v črni ponjavi neba.
Drugače sem v redu najlepše pa mi je ko zorijo jutra, zraven pa v sosednji vasi na vse grlo zapoje petelin :D Na uro se pa ne spozna najbolje, enkrat ob 6 drugič pa falot svoje budenje potegne do 7 ure 010

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimePon Jun 22, 2020 9:12 pm

Haj
kot bi mignil je teden naokrog 08 čas hiti naprej, kot bi se mu kam mudilo. A veš moj dragi dnevnik v našem lepem parku so bele neveste ( cvetoče lipe) že izgubile svojo belino. Vseeno pa še vedno dišijo in nudijo zavetje, kot bi me objemale in razveseljujejo oko. Zaradi spominov preteklosti pa ponoči lažje diham in upam, da se ne bo ponovil ta korona virus, da bomo lahko bolj sproščeno zaživeli. Ko sem nekje brala nekaj od Balzaka mi je zelo všeč njegova misel, ki jo citiram:
Sreča je milni mehurček,
ki spreminja barve, kot šarenica
in ki poči, ko se je dotaknemo.

Bo že držalo, če je vse prelepo zagotovo  ne more dolgo trajati.
Sinoči pa nas je v našem mestu na hitro, kar dobro zamajalo ( potres) najprej pa eden 1,6 za njim 2,4 pa še eden pozno v noč 1,0 mag. samo da ni hudega. 08 se dogaja  Rolling Eyes baje, da je bil sončni mrk...
Z lepimi mislimi in toplino v srcu~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeTor Jun 23, 2020 8:30 pm

Haj
kako lep dan je danes, čeprav ni petek. Ko je zjutraj ob 7 uri sonce razsvetilo našo ploščad v mestu (našo dnevno sobo, kjer se odvijajo koncerti, druženja, sprehodi) so plošče zasijalee, kot bi jih delal svarovski. Kamorkoli se obrneš povsod ti oko razveselijo vodometi. Cvetje pa se obrača k soncu in se mu zahvaljuje, ker mu je dalo življenje. In če se tako začne dan ni bojazni, da bi šlo kaj narobe :D
Zelo pa me skrbi ta korona virus, ki se raznaša kot oljni madež, ki se ga teško ustavi. Kaj šele bo, ko se bodo vračali dopustniki z vseh koncev sveta 08 boleča zadrega za vse nas, najhuje pa za zdravstvene delavce.
Zelo pa moram pohvaliti mojega onkologa in vso osebje na O.I. v Ljubljani, kjub vsemu kaosu korone sem redno hodila ( tako, kot tudi drugi bolniki) na obvezne preglede. Ko vrtajoč pogled usmeriš v onkologa in čakaš, kaj bo povedal je stresno...Potem pa je tako lepo, ko izveš dobro novico, zlomljeno srce se spet zaceli. Oči se ti zasmejejo, kri pa ti zašumi po žilah. Ker dan pred kontrolo nimam teka za nič, takoj ko izstopim po dobri novici iz O.I. zalačnim in rečem: Jaz bi jedla pizzooooo njam Ja tako je to to sem jaz, ki prevečkrat nosim srce na dlani.

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitimeSre Jun 24, 2020 8:12 pm

Haj
izobesili smo zastavo saj naša domovina jutri praznuje rojstni dan. Mladenka stara 29 let, pa že v hudih težavah, ki jih po mojem mnenju ne bi bilo treba. Saj se da vse lepo kulturno pogovoriti in skleniti kakšen kompromis.
Sem pa včeraj videla v našem potoku Medija, kako je mama raca pripeljala svojo puhasto četico na spregled. Kako jih skrbno čuva, pa sem videla zakaj. Velik muc je z obrežja prežal in si poželjivo  ogledoval, kako bi se lahko približal svojemu grižljaju. Na srečo pa se mucki tudi bojijo vode. Saj si ne upa notri v vodo, na suhem pa bi jo pograbil, tako mi je razložil mož, ker je on, kot sem že enkrat napisala enciklopedija Wink

Naj srečen bo tvoj svet in mi z njim
vedno znova in spet in spet
bodi srečna brez vseh tegob
Slovenija,
ko praznuješ svoj dan
enako jutri vsa nadaljna leta
in prav vsak dan!


Moj dragi dnevnik - Page 37 Zastava-2020

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 37 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 37 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 37 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -