Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePet Dec 11, 2020 9:29 pm

Haj moj dragi dnevnik
s pomočjo mojih dragih smo počistili stanovanje, čeprav sta nergala, da sem preveč pikolovska. Tudi nekaj lučk že sveti :D pa kako lepo se je vsesti in uživati ob knjigi, križanki ali pač, kar koli komu paše.
Rada sem v svojem svetu, da pa me pri tem kdo moti pa mi je moteče. To so decemberski časi, ko se me dotakne vse. Včasih se pogreznem v močvirje svojih misli in se zagledam v prazno, kot vešča v ogenj. Včasih plešem z usodo pod zvezdami, včasih me objame tišina, včasih čutim da mi življenje tke čudne mreže, ob kakšnem spominu mi poskoči srce, dostikrat pa so spomini tudi žalostni, takrat pa se mi dih ustavi v grlu. V srcu pa mi naredijo razpoko. Takrat pa si rečem, ne tišči solze v sebi, spremenile se bodo v žolč. Takoj iz pozabe ukradem kakšen lep spomin in smehljaj mi nakodra ustnice in čas postane peresno lahek. Večer pa obarvan v žametno rjavo barvo.
Dovolj pravljice čas je da, čez sanjarnjenje spustim žaluzijo in se zarem v realnost, ki nam z vseh strani kaplja v glavo. V te novice smo se že navadili, kot na uverturo pri operi. Vsak dan toliko umrlih Sad pa se še vedno najdejo junaki, ki ne verjamejo, da se to res dogaja.
Sicer pa pravijo, da lahko srečo preložiš za mesece ali leta v naprej... Bomo videli, če bo res, zagotovo pa življenje ne bo več takšno, kot je bilo.
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeTor Dec 15, 2020 8:22 pm

Haj moj dragi dnevnik
pol decembra je že naokrog, brrrr kar prehitro noč dnevu ponudi roko ali pa noč prehiti dan 08 kakorkoli čas teče kot reka z brzicami. Z novim letom bomo začeli pisati novo poglavje v knjigi naših življenj. Na voljo nam je dano 365 dni, da jih napolnimo z lepimi spomini, vsaj upajmo tako. Vse tako kaže, da zaenkrat pri nas še ne bo ceplenja ali pač. Bomo videli, vsi komaj čakamo, da se to stanje vsaj malce umiri. Da nam zrak brez skrbi znova napolni pljuča, da zadihamo na polno. Čuden je tale virus, brez nog brez glave, pa se prisesa na vsako stvar in na nesrečo vskaga, ki se ga dotakne. Mogoče pa je to zato, da nas malce strezni, da se moramo obnašati ne tako požrešni vsega od- do ....
Smrečico imam že tudi, ob pogledu nanjo se mi utrne misel, ki mi je prejšnje leto čepela za vratom, kako se mi bo vse skupaj zasukalo... Grenkobo svojih misli sem dala zaenkrat počivati, notranjost pa je ob tem bolj zatohla sicer pa; Kakor mi je namenjeno...
Žal mi bo, če se s vojimi dragimi za praznike ne bomo smeli družiti. Zavedam pa se, da pa je zdravje več vredno, kot vse drugo. Tako si tolažim svojo dušo, ki je ovita v moje telo.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Dec 21, 2020 8:49 pm

Haj moj dragi dnevnik
Embarassed skoraj cel teden me ni bilo pri tebi. A vidiš kako meni čas drsi izpod rok, kar naprej se spomnim, da bi še kaj postorila pa se mi vse postavi na glavo Wink No moj dnevnik, to sem ti že povedala, da so petki moji samo moji tudi prejšnji je bil. Po pošti je prispelo darilo, ki vsebuje polno malho zdravja in lepih želja od ljudi, ki zasedajo v naši družini posebno mesto 07 Spet dogodek, ki si ga vrežem v spomin.
Včeraj pa smo nesli na grob venček, ki sem ga naredila sama. In ko smo se peljali malce naokrog se mi zdi, da sem videla na našem ribniku laboda, kako so lepe te ptice.
Pa še to sem ti pozabila povedati, da smo ali je še tam ne vem v našem mestu imeli monolit 012 Vsak človek pa si zadevo razlaga po svoje 08 Ob tem se poraja misel namočena v barvo dvoma, kakšna potegavščina je vse to. Ko sem malce brskala po netu je tega po svetu nebroj. Nekateri so kamniti in so tam že od davnega, davnega leta, tile kovinski pa ki se prikažejo čez noč in tako tudi izginejo pa so mi malce čudni 08

Tako toliko za danes, s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePet Dec 25, 2020 9:26 pm

Haj moj dragi dnevnik
Najlepši čas čas božiča se počasi izteka, kako lepo je bilo, ko smo se po dolgem času (od januarja 2020 razen, kadar me je hčerka peljala v Ljubljano, tudi vse roj. dneve smo prestavili, dokler ne bo vse v redu največ zaradi moje bolezni) srečali  s hčerkino družino, se naklepetali, kartali, se nasmejali in jedli ribice njam. Na srečo smo vsi brez corone, saj smo se najpej pogovorili, kako in kaj, da ne bi bilo kasneje kaj narobe.  Z ostalimi sorodniki, prijatelji in znanci pa smo se slišali po telefonu ali pa prebirali prijazna sporočila. Ooooo, da bi vsaj že enkrat bilo vsega konec, sedaj je pa res že čas, da bi vsi skupaj na polno zajeli zrak v svoja pljuča, se prosto gibali in segali v roke.
Lepi so ti časi, samo snegeca pri nas po dolini pa ni, samo dež je na polno padal, tako, da smo s strahom pogledovali na bližnji potok, kdaj bo prestopil svoj prag. Pa na srečo se je obdržal v okvirih svojih bregov. Vse zaradi tega, ker se redno skrbi za čiščenje brežin in samega nanosa mulja v potoku... hvala pristojni 07
Ja monolit pa je še vedno pri nas 08
Danes pa komaj čakam koncert po spletu ( naše čudovite glasbene šole) tudi 23.12 sem spremljala prek spleta glasbeno plesne utrinke. Čeprav spremljam koncerte in sem vse že videla v živo, mi je bilo ob poslušanju in gledanju neizmerno lepo. Podoživljala sem vse predvajano in uživala v tem, kar nam je ponujeno v sobe.

Toliko za danes... s toplino v srcu in lepimi mislimi~ do spet 018
P.S.
Shakespeare je v svojem pisanju omenil citiram; Božični čas je edini v letu, ko se živali lahko pogovarjajo med sabo. Rana ptica poje prav vso noč: In duh noben takrat baje ne straši, ne vešča ne vila čarati ne sme, tako zelo je blažen ta čas 04
jaz pa dodajam: Res je lepo...

Pa sem spet tukaj, čudovitega koncerta glasbene šole je konec. Ob poslušanju melodij in muziciranja sem se nakocinila in uživala več, kot
stoprocentno 051 023 Sedaj pa mirno in lahko noč bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Dec 26, 2020 9:54 pm

Haj
vreme pa, kot po naročilu, sonce nas je obdarilo, in nam poslalo darilo za praznike. Okoliški hribi so se lesketali, kot bi bili posuti z biseri. Vse to je resnična zemeljska lepota. Tukaj pri našem bloku pa breza, ko jo je zjutraj obsijalo sonce, je metala mehke poševne sence, še vedno čuva dosti svojih listov na vejah, kot bi se hotela zoperstaviti zimi. Ampak ne vem, koliko časa ji bo to še uspevalo. Kajti ne samo čipkasti sneg tudi veter jo lahko kaj hitro obrije do golega. Ja to je pač zimski čas, ki se ne da nikomur prepričati drugače.
Zastava pa tako lepo plapola in simbolizira našo samostojnost in enotnost. Samo po gledanju dnevnika je vse daleč od tega 08 Kaj hočemo.
Cepivo pa hvala bogu je prišlo je neko upanje, da se je premaknilo na boljše. V naši družini smo se vsi prijavili po netu na ceplenje. Kdaj bo to pa še nihče ne ve. Do takrat pa se moramo ravnati po priporočilih pristojnih zase in za druge!

S toplino in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Dec 28, 2020 6:09 pm

Haj
Surprised sneg je prešel v dež ja pa sem šla ven in to v moj ljubljeni hram. Spet imam lepe knjige, ki mi bodo božale dušo. Prva je; Kradljivka knjig pisatelja Markus-sa Zusak-a. Imela sem jo že, tudi film sem gledala po TV pa sem si jo še enkrat vzela 08 pa še za bralno značko jo imamo za to obdobje 2020 - aprila 2021. Knjiga, da je ne moreš nehati brati. Tokrat sem vzela samo dve,( druga od Agathe Cristie) če bodo lahko prišli naši dragi s sosednje občine, bo treba še kaj pripraviti za pod zob njam Ne preveč toliko, da nismo lačni Razz v mehurčki nas bo ravno 6...
Zato mi dnevi, kar prehitro zdrsnejo eden v drugega. Ja vmes si bom tudi branja privoščila 012 da me popelje med strani mojega najlepšega, ukradenih trenutkov, ko vse diši po cimetu, skozi okno pa po snegu...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeTor Dec 29, 2020 7:59 pm

Haj moj dragi dnevnik
včeraj zjutraj sem si ravno umivala zobe, ko je streslo, najprej se nisem zanesla kaj naj bi to bilo potem pa hitro pod obod za vrata. Ampak tako močno, ko nas je streslo danes pa že dolgo ne. Ravno sem si napravila eno veliko porcijo radiča se vsedla na kavč, da malce kasneje pogledam poročila in še kasneje mojo nadaljevanko Komisarja Rexa. Vse je šklepetalo in se majalo.Smrečica se je majala, kot bi z nje stresal obeske in lučke. Strah mi je nagnal v kosti. Tudi jesti nisem takoj začela. Pa nisem panična samo to pa je višja sila, ki ljudi spravi na kolena. Mislim, da stanovalci, ki stanujejo v spodnjh etažah niso občutili takšne sile besa, ki je privrel iz zemlje in se razlil preko vseh meja. Pa koliko časa je vse trajalo. Kako močno so ga čutili tisti,ki so doma še v višjih stavbah Mad
Ubogi ljudje, ki jih je potres prizadel neposredno na dogajanju girlangel da se vsaj ne bi ponovilo. Dovolj hudo je že, da je med nami ta covid-19 sedaj pa se je razhudila še mati zemlja. Pa smo res s svojimi dejanji razhudili ta svet 08
Dež pa lepo namaka že premočeno zemljico, sedaj pa naj bodo še kakšne poplave stop dovolj je že vsega.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Jan 02, 2021 9:28 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa smo zakoračili v novo leto 2021, kakšna usoda nas čaka pa samo ciganka ve 08 vsekakor po naših načrtih pač ne bo vsega. Pa kaj saj so tudi dostikrat naključja lepa. Namreč odsotnost ljubljenih, prijateljev, sorodnikov je vse bolj prisotna zato je vsega že preveč, da boli kot bi kdo pritiskal na modrico. Nenavadno, kako praznina povzroči bolečino. Ampak tudi s spommini si lepšam življenje pa je takoj boljše, ko ugotovim, da se v njih skriva, kar nekaj popolnih trenutkov.
Lepo pa smo preživeli silvestrovo v mehurčku svojih najbližjih. Lepo se je bilo družiti, saj se slišimo samo to ni to. Izkoristili smo božič in silvestrovo 012  Moje telo olajšano vzdihuje in moleduje, da bi vsaj že ta corona odšla. Vir tolažbe je narastel v mogočno reko upanja, ko so začeli cepiti najprej najbolj ranljive skupine in vse zdravstveno osebje. In tako je tudi prav, le kdo drug nas bo zdravil, ko bomo nujno potrebovali zdravnika. Pa nas je danes dr. Krek že malce pripravil na 3 val stop srčno upam, da se je malce zmotil.
Drugače pa sem v redu, sonce nas je čez dan razsipno obdarjalo, kot bi hotelo povedati, saj ne bo za dolgo. Pa je res bilo tako, proti večeru si je nebo nadelo drugačno barvo in začelo jokati.
Kako se mi smilijo ljudje, ki jim je potres uničil življenja. Upam, da imajo ob sebi človeka, da jim odpoljubi strah in žalost Sad Bilo je tako, kot bi jim sam hudič iz pekla na zemljo prinesel zlo.

S toplino v srcu in lepimi mislimi tudi v to leto zakoračim z optimizmom in sprejemam vse, kar mi je namenjeno 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeTor Jan 05, 2021 9:37 pm

Haj moj dragi dnevnik

dnevi teko, kot podmazani pri tekmovalki AnaMariji na smučkah :D kako luštna je, vedno je nasmejana in pozitivna. So jo pa hoteli opetnajstiti ha pa jim ni uspelo. Vendar so se pritožili in uredili, da je vse po pravici. Vedno je pri športu tako, kadar je sodnik človek gre lahko vedno kaj narobe. Najbolj točne so ure, ki merijo točen čas od starta do cilja.
Malce sem gledala po netu divjanje narave po Petrinji in okolici. Groza kaj takega svet še ni videl, ali pač verjetno kje drugje. Velika brezna, kotanje porušene hiše ... ubogi ljudje, ki so prizadeti 01 Verjetno štejejo mučne utripe časa, kdaj se bo vse umirilo.
Tudi pri nas tla še kar po malo podrhtavajo 08 samo, da ne bi bilo več hujšega. Vsak dan pogledam na ARSO da vidim kaj se dogaja.
Si pa lahko sedaj večkrat privoščim čas zase, za knjigo. Sem ti že povedala dnevnik, da vedno, ko vzamem vroke knjigo si prej umijem roke. Nikoli je ne vzamem, da ne bi tega storila. Prevečkrat vidim na listih vse mogoče. Jaz pa mislim, da si tega knjiga ne zasluži, kajti tudi knjiga ima svojo dušo. Pa še samega pisatelja-co ob tem dejanju ne spoštuješ.
Snegec pa je spet napovedan za jutri bomo videli, mogoče pa se vremenkoti niso zmotili 08 trenutno še močno pada dež. Ja pa tudi tega še ne veš dnevnik, da dež tudi lahko lepo diši.
A da ne o pa ja, samo dežnik mora biti pravi, nepremočljivi čevlji zraven predramiš spomine da mi ganejo dušo in mi vse skupaj na obraz nariše nasmeh Wink

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Jan 09, 2021 9:09 pm

Haj moj dragi dnevnik
srčno upam, da nas in na Hrvaškem ne bo več tako močno treslo. Res je bilo hudo. Ne moreš se zanesti, to je tako, kot bi strela udarila z jasnega. Najprej šok potem pa strah  in kaj sedaj. Ja saj nam strokovnjaki priporočajo, kaj takrat storiti, ampak vse je tako hitro, da se ne zavedaš. Spet bom uporabila rek filozofa HOBBSA[b]citiram[/b]:

HITRO - ODURNO - SUROVO

Ja snega pa je bilo nekaj tudi pohodit sem ga šla. Ne daleč saj so bili tukajšnji sosednji bregovi tudi beli. Čez meje pač ne smemo 08 Pa kako lepo je bilo, ko so snežinke prehitevale ena drugo, kot bi tekmovale, katera bo prej pristala. Ko pa jih je zajel severni sever so se vrtinčile, kot ponorele.
Čez obraz mi šine več izrazov, ki pobožajo dušo in razneži čute in srce. Sneg je pajčolan, ki dobro dene in usta razvleče v nasmeh. Saj ne rabim sonca dovolj mi je, da gledam ta svet. Ob tej misli mi veter  potrjujoče zašumi in mi skuštra lase in ob tem se utapljam v zadovoljstvu. Tako na mene deluje čipkasta belina, ki prekrije zemljo.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Jan 11, 2021 4:34 pm

Haj
danes pa sem se malce prej oglasila, kot ponavadi. Večer hranim za knjigo v kateri sem spet videla med stranmi podčrtane vrstice in zavihane vogalčke  stop pa to se ne dela! Moram pa ti povedati da knjiga, ki jo berem sedaj me posrka vase, tako da ko jo odložim enostavno ne morem odmisliti zgodbe. Kakšna krivica se dogaja ljudem, kjer in kadar se dogaja vojna. Konktretno v zgodbi druga svetovna vojna, ki pa se na žalost še sedaj najde kdo, ki ne verjame, da se je vse to res dogajalo.
Drugače pa včeraj smo spet šli malo ven iz mesta na sneg, kjer ni drugih obiskovalcev. Pa kako lepo je spet naletaval sneg cheers pogled je taval po smrekah, ki so bile, kot bele neveste pred oltarjem. Tam pa tam pa je kakšna ptica pristala in otresla vejo do golega. Izgledalo je, kot bi ji odtrgala rokav. Lepi občutki, ki se mi hitro potopijo v globino telesa, katere lahko kasneje uporabim, kadar mi kakšna zoprna zadeva zdrsne čez življenje. Na takih sprehodim čutim opinjajoč občutek svobode, domišlija pa leta nekam pod nebo.
Ja saj vem za vse, ki še službujejo in so vezani na vožnjo pa je v vsem tem bolj manj romantike 08 Pa saj smo tudi mi včasih hodili na šiht pa še peš za povrh, pa smo vse uredili in preživeli. Danes pa zadovoljni, da smo si pošteno prislužili in še uživamo zasluženo pokojnino. Takrat v tistih časih je bilo dosti dela za vse, ki so le hoteli delati, je bilo pa tudi dosti njih, ki se jim ni po domače povedano ljubilo 08 Danes pa tarnajo nad premajhno pokojnino. Mislim, da je zelo pomembno, koliko let si prispeval v ZPIZ malce drugače se sliši 15 ali pa 40 let.

Kakorkoli  samo da bi le enkrat prišli na vrsto za cepljenje proti covidu-19 in da bi zdravje zdržalo pa bo!!!

S toplino in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSre Jan 13, 2021 8:44 pm

Haj moj dragi dnevnik
kakor prejšnjič pri prebiranju prvič knjige : Kradljivka knjig, pri gledanju filma, kakor tudi danes, ko sem jo prebrala, do konca sem spustila solze. Ob prebiranju mi je svet zaradi napisanega večkrat obstal na spirali. K vragu vse skupaj, da en človek naredi toliko gorja  stop Take bolečine enostavno ne moreš kar ugasniti. Nežni ton besed se mi odlušči iz ust; Le kaj je tega treba bilo, mislim vojne in zdrahe povezane z njo. Pa pravi mož, ja kaj pa je, kaj se čudiš jaz ti lahko povem; Jaz sem vse to, kot 5 letni otrok s svojo pet leti starejšo sestro vse preživel v taborišču Frohnleiten pri Gradcu. In ko je sestra poslušala vojake ( ker je razumela nemško ) da jih nameravajo poslati z ladjo na odprto morje, so se odločili še z 4rimi družinami iz našega mesta, da so ob napadu Angležev na taborišče pobegnili. Zraven pa sta bila še dva dojenčka, na srečo sta bili z njima še njihove mame. Da jih niso izsledili so spali na pokopališčih, kozolcih hodili peš, vodo pa pili iz potokov itd. Ko pa so prišli po dolgem času domov v izropano stanovanje, jih ni upal nihče vzeti pod svoj krov. Ker so bili obveščeni, da so pobegli iz taborišča. Na kar sta se takratna 5 in 10 let stara sestra in moj mož odločila in odšla k očetu v gozd k partizanom v Jablano nad Čolnišami.
Na to temo je vnukinja pisala na faksu bolj dodelan z vsemi resničnimi prigodami esej in dobila 10teko.
Ja to so zgodbe, ki ob določenih primerih ob gledanju na TV, kaj se dogaja po svetu in vsepovsod, priplavajo na vrh, ker se človek enostavno boji, da se takšne zadeve ne bi več ponovile.

Danes pa imam malo težjo temo za branje, ampak tudi to je del življenja.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Jan 20, 2021 6:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Jan 16, 2021 8:44 pm

Haj moj dragi dnevnik
saj veš, da so meni petki od vedno posebej pri srcu, tako je bilo tudi včeraj. Nič kaj posebnega ni bilo samo tako lep dan se mi je zdel. No ja obiskala sem prostor, kjer imajo knjige svoja bivališča. Izbrala sem si spet dve eno po mojem izboru ( Markus-a Suzak-a bom videla, če je tudi tako lepa kot prejšnja, vnukinja pravi, da ima vse dobre, samo da niso vse prevedene v slovenščino) eno pa prepustim izboru prijazne knjižničarke Wink Vreme včeraj, kot naročeno nebo čisto kot solza, ki je ravno naredila na nedolžnem licu srebrno stezo. Danes pa so se že po nebu sprehajali penasti oblaki. Morda bom spet jutri okusila sladki vonj po snegu 08 namreč takrat se počutim živo, kot električni vod, ki iskre pišilja v vesolje. Občutek pravosti, da tako pač mora biti. Od zadovoljstva pa je zvečer postelja topla in mehka, duša pa srečna. Tudi kakšno lepo besedo bi posejala na papir, pa ga ravno takrat nimam pri sebi. Na žalost pa se zasejane besede do jutra izgubijo. To so občutki ali zapuščina dneva, kadar je lep dan. Vedno pa ni tako, takrat pa si pomagam drugače, svoje misli napišem in posodim mojim domislicam. Lepo je zlagati poezijo, ki je kratka, sladka, ki nosi okraske besed podobne perju pava, kadar se našopiri. Po mojem pisanju danes se vidi, da je že na nebu luna, čeprav je še samo tanka trska. Skratka deluje...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Jan 20, 2021 6:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Jan 18, 2021 8:57 pm

Haj moj dragi dnevnik
v redu sem, pozitiva na višku, tako da je zapuščina dneva na obrazu :) Spet smo se včeraj odpravili ne daleč stran od doma, samo malce v hrib, kjer ni ljudi. Lepo je videti, ko je zemlja prekrita z belino podobno sladki smetani. Saj si tudi zemljica zasluži, da se malce spočije, pa še mrčesa bo mogoče zato čez poletje malo manj. Po mojem je sneg pajčolan, ki dobro dene za vse za zemljo, ljudi no za živali pa malo manj, vsaj za gozdne. Ampak kakor mi je znano, možje v zelem ( lovci ) dobro poskrbijo da niso lačne.
Tudi danes sva z možem zaužila malce naravnega D3 vitamina. Izkoristila sva prijetno s koristnim nujni opravki in zraven še sprehod. Je lepo, ko imamo vse na dosegu roke, pošto, lekarno, trgovino, tržnico itd. nadeneva si maske in pot po noge. Drugače pa še vedno uporabljam spreja z vitamini, ki sem jih dobila za novoletno darilo 07
Tudi jutra so lepa zlasti po sanjah, kot bi bila sredi živih dogodkov. Tako, da je včeraj  v čisto svežem  jutru moja roka našla počitek na licu, da sem se prepričala, da sem zbujena.
Tudi ta knjiga od Markusa je lepa ( Fant, ki je postal most) začetek dokaj zahteven, ker ima ta pisatelj svojevrsten način pisanja. Ko pa padeš not in se zgodba razvije je vse v redu.
Sem pa žalostna, tod okoli nas za blokom se spet pojavljajo iztrebki ljubljenčkov. Pa od kje vse pripeljejo svoje kužke še iz druge krajevne skupnosti. Ne morem razumeti lastnikov ljubljenčkov mislim, da je od našega bloka kakšnih samo par metrov do koška za iztrebke, (tam so jim na razpolago tudi vrečke ) ampak ne tam kjer se ne vidi, naj kuža pusti svoj kakec 02 Saj imam tudi sama rada živali, kar pa je preveč je pa preveč.

Toliko za danes ~ s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Jan 23, 2021 7:57 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa je spet vikend tukaj, kot bi mignil. Kljub čudnemu aprilskemu  vremenu enkrat sonce čez par minut pa odeja oblakov začne puščati svoj odvečen tovor dežja, je vse v redu, samo dan mi je prekratek 08 vsaj meni. Danes sem srečala na ulici, kar veliko odežnikanih ljudi. Brez priprave z ročajem in zložljivo streho za zaščito pred dežjem, pač te dni ni dobro oditi od doma. Meglice pa se niso mogle odločiti ali bi bile med hišami ali bi objemale vrhove obrobja našega mesta.
Te dni sem prebirala svojo poezjo starejšega datuma. Vse bom prebrala malce popravila slovnične napakice in jih uvrstila med poezijo. Luštno mi je brati za sabo. Tukaj je še knjiga, gospodinjski opravki, po 10tih dnevih nabava špecerije tudi moj šivalni strojček je malce drdral. In tako, da mi je čas res skrčen v trenutke. Eh pa, saj to ni nič takega, saj je jutri tudi še en dan...
To je vse čez dan, ko pa se spusti mrak pa je čisto drugače. V mislih je veliko lepega, prineseno sem ter tja, kar pa vse zadržijo zobje. Tudi kadar se mi pojavi sivina je srce obarvano v srečo, ki pa je lahko dostikrat izmuzljiva  08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


 022 BRAVO NAŠA DEKLETA SKAKALKE SO PRVE NA STOPNIČKI   023


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Jan 27, 2021 3:32 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Jan 25, 2021 8:54 pm

Haj moj dragi dnevnik
tudi ta vikend je bil lep, pa saj ni tako hudo, če moraš malce počivati na kavču Wink  Kako paše, ko veš da imaš knjigo, ki ti vzame sapo, in da komaj čakaš kaj se bo dogajalo na naslednji strani. Tako je to, vmes pa telefončki z mojimi dragimi, sorodniki in prijatelji pa je kar na hitro vikend okrog.
Do sedaj še nismo imeli v širši družini corono, kaj pa še pride 08 Je pa danes bila hčerka na testiranju (V sklopu šolstva ) v našem mestu. Bila je negativna :D saj se tudi vsi držijo vseh ukrepov... Pohvalila je organizacijo odvzema brisov, vse na višku nivoja od parkiranja do  od vzema brisa. Ja tako se dela vse v našem mestu cheers
Tudi danes, ko sva z možem odšla po nujnih opravkih sva si nadela maske in si povsod razkuževala roke. Pri našem vhodu imamo izobešena razkužila, ki se ga tudi redno poslužujeva. Hvala pristojnim, ki nam ga financirajo 07
Samo skrbi me, kdaj bomo prišli na vrsto za cepljenje 08 slabo nam kaže. Pa saj se je pričakovalo, da bodo s farmacijami zapleti. Ja zakaj pa ne bi cepiva za višje denarce prodali mimo pogodb. Srčno upam, da se bodo res tam v Bruslju postavili po robu. Kajti sedanja prva predsednica Evropskega parlamenta gospa Ursula von der Leyen je zelo vplivna in pravična v vseh pogledih. Mislim, da ji gre zaupati. Bomo videli...

Toliko za danes s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeČet Jan 28, 2021 9:34 pm

Haj moj dragi dnevnik
no pa saj veš, pa smo spet v črni coni. Prav zanima me zakaj se za obarvanost pristojni ne odločajo po posamezni občini, tako pa nas obravnavajo kar po regijah, ki zajema več občin skupaj 08 No strokovnjaki že vedo, kaj delajo. Mogoče bi bilo manj zaprtih šol 08 no to je samo mnenje moje malenkosti. Pa tako so bili otroci in učitelji veseli. Je hčerka napisala, ko mi je posalala po telefončku pod slikico: Poglej mami naše soncke, vsi žarijo dvigajo svoje ročice in se smejejo. Res je žalostno, da mora biti naša nadobudna mladež, ( kakor tudi mi vsi z njimi) na račun tega presnetega virusa tako prikrajšani za vse, kar bi lahko v normalnih okoliščinah bilo čisto samoumnevno. Če bi mogla bi izumila čarovnijo, da bi kakor čarovnik ki iz klobuka potegne zajčka bi jaz izvlekla paličico in odgnala virus nekam daleč stran Moj dragi dnevnik 3561567496 enostavno pometla bi vse pod preprogo in pustila, da se tam za vedno izpraši za več tisoč let.
Danes pa sem zaključila knjigo Markusa. Moram reči, da je tudi ta enkratna cheers toliko besede povezanih v prekrasne stavke. Res malce posebno pisanje, kot sem že omenila ampak za branje zelo zanimivo. Skoraj na koncu se zgodba razplete, da si ustvariš iz prejšnjih kamenčkov mozaik in sestaviš zgodbo v popolnoma razumno. Še dobro, da se ob prostem času zamotim z branjem, če bi gledala samo TV in poročila, ki so vse kot prej samo razočaranje. Ne rečem, saj tudi pogledan poročila sem pa potem pa vedno slabe volje 08 saj me poznaš dnevnik, jaz bi rada, da bi bilo vse tako, kot bi moralo biti. Vse na svojem mestu, brez žaljenja brez nesramnosti itd... Ampak v sedanjem času je pač vse dovoljeno je pač svoboda govora. Že res se vprašam, kje pa je tukaj etika, morala. Mislim, da se ljudje se ne znajo več pogovarjati. Pravijo, da se ne ukvarjati s problemi na ketere nimamo vpliva, zato bom upala da izvoljeni ljudje, ki predstavljajo ljudstvo začnejo trkati na vest in se obnašati kulturno 012

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSob Jan 30, 2021 8:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
a veš včeraj zjutraj, ko je moje mesto bilo še skoraj v pižami, sem šla v lekarno. V drevoredu sem ogledovala lipe. Čeprav gole so še vedno lepe. Vztrajno se posušeni cveti še držijo golih vejic. Ko pa jim veterc zašepeta med vejami, se cveti ob njegovi pesmi zibajo sem ter tja. Prav lepo je videti. Me zanima, kdaj bodo usušeli cvetki odpadli 08 Bom videla, ko bodo začela na vejicah začeli poganjati novorasli zeleni listi. Ob poti pa že vse iz zemlje brsti, bilke iščejo pot k soncu, da bi se obogatile s klorofilom, ta jim namreč omogoča nastajanje ogljikovih hidratov za ponovno rast. Kasneje pa se cvetje s svojo lepo podobo zahvali soncu, kar jim spomladi daruje. Ob takšnem zgodnjem sprehodu pogrešam samo še roko na svojem križu.
Tudi luna je na večere srebrila mesto. Kako bi nebo živelo brez vseh teh lepot, ki se dogajajo na nebu. Bilo bi osamljeno. A vidiš dnevnik petki so mi še posebej lepi. Vse, kar je napisano, mi narekuje srce.
Sem pa zelo žalostna, da otroci in učitelji - ce ne morejo v šole. Jaz mislim, če bi prevladal razum, da bi se lahko vse uredilo. No nisem sodnik, da bi sodila, samo upam, da se res odločajo v prid otrokom. Sicer pa je tako, včasih prevlada princip  in takrat je tako, kakor bi temne oblake prosil naj ne dežujejo...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePon Feb 01, 2021 9:07 pm

Haj
ja tudi včeraj sem šla na sneg, saj ni treba daleč od doma, ( prek občine itak ne moremo) da začutiš da je zimski čas, čas ko ti mraz malce naravno obarva nos in lica, pod nogami pa malce zaškripa. Vse je v redu, samo zimski čas moraš imeti rad. Je pa dobro, da včasih človeški kožuh malce podrgeta.
Danes pa dan, kot naročen, sonce je ljubkovalo zemljico, tako da če tudi si žalosten in je duša v sivini se ti obraz razvleče v nasmeh. Čudežno je vse to. Ali pa tudi ne 08 to je pač narava, ki poskrbi za počutje brez kakršnih koli tabletk :D
Ups moji me kličejo drrrrr

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeTor Feb 02, 2021 8:58 pm

Haj
kakor včeraj imam tudi danes telefonček zaseden na polno. S sorodniki se slišimo, kako vsak po svoje preživjamo ta presneti covid. Pride kakšen dan, ko se vsi spomnimo eden na drugega. Lepo je pri srcu, ko veš da nisi pozabljen. Tudi sama sem pozorna, na vse sorodnike in prijatelje. Spet pa smo prestavili dva roj. dneva za po coroni. Pravita vnukinja in zet: Vse bo počakalo. Najprej zdravje potem pa zabava. Pa še v drugi občini se nahajajo. Ko bo vse mimo, bomo na žaru še pekli ribice njam samo potrpeti moarmo.
Spet je sonce razsipalo svoje žarke po mestu in pogrelo čemerne duše, če so danes mogoče spet tarnale, tako kot sva jih z možem včeraj srečevala v parku. Pa saj smo vsi na istem, nikomur ni po volji, da moramo nositi maske in upoštevati varnostne ukrepe. Tudi tega bo enkrat konec. Je pa dejstvo, da tako, kot je bilo nikoli več ne bo. Vedno se bo našel kakšen nov virus, samo znanstveniki so danes že tako daleč, da na hitro pripravijo kakšen nov lek. Upajmo 04 Krmilo svojega življenja pa vsak uravnava sam tako, da je vsak posamezni odgovoren zase, kako se čuva in obnaša, ali upošteva ukrepe ali pa mu je vseeno. Vsaj občutek imaš dober, da si vesten. Saj vem tudi, če si previden lahko stakneš virus. Usoda pač včasih pač noče sodelovati z nami. Upajmo na vse dobro cheers

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSre Feb 03, 2021 8:58 pm

Haj
kako je to vreme muhasto, da kar ne moreš verjet. Včeraj še sonce na polno, danes pa so se nekaj časa oblaki srečevali, potem pa so se z vetrom odločili, da se spravijo skupaj in naredijo na nebu oblačno odejo.
Sva pa danes z možem obiskala hišo, kjer vlada prijaznost 012 mestno hišo v kateri lahko urediš novo osebno izkaznico. Vse se odvija v naročenem terminu. Tako, kot pri zdravniku prijazni varnostnik premeri temperaturo in te napoti naprej na pristojni resor. Vse za varnost njih samih in nas obiskovalcev 014
In ko sem prijateljicam povedala, da sva z možem urejala za novo osebno zase in moža, so rekle; O jaz moram tudi pogledati, kdaj se mi izteče. Ko me čez nekaj časa prijateljica pokliče mi pove, da bo tudi njen ta mesec potekla mocking ja res ne gledamo osebne vsak mesec še manj pa vsako leto Embarassed Wink če pa je leto tako hitro naokrog včasih prej, kot mesec od začetka do konca meseca ko dobimo pokojnino :D
Se pa spomnim, par let nazaj. Poklicala me je prijateljica pozno zvečer in rekla: Poglej kdaj se ti izteče vozniška. Takoj sem pogledala in ugotovila, da je že potekla. Namreč, ko se je ona peljala iz Ljubljane jo je v Litiji ustavila policija in ko so ji pregledali vozniško, jo policaj vpraša, kdaj je nazadnje pogledala vozniško; Pa mu je odvrnila da nekaj časa res ne. Pa ji je odvrnil, gospa vi se vozite že leto in pol s pretečenim vozniškim. Ni dobila kazni, samo opozorilo. In ko je prišla domov je takoj poklicala prijateljice na vse strani. In rezultat je bil, da nam je 4 od poklicanih potekla vozniška. Še danes sem ji hvaležna. In tako sem danes storila tudi jaz.
Ko pa sem bila tako blizu, sem obiskala še kjižni hram in vzela še eno knjigo Markusa Zusaka. Saj imam še eno, samo sem čisto na koncu z njo.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimePet Feb 05, 2021 8:36 pm

Haj 017
spet lep bil dan, saj je vendar petek. Res ne vem, kaj botruje temu, da mi je tako ljub ampak tako je. Mislim pa, da ima vsak človek svoj najljubši dan. V trgovino sem se že odpravila ob 7in 5 minut. Lepo je, ko še ni dosti obiskovalcev, v miru si vse ogledaš in preudarno nabaviš. Ker spet nekaj časa nisem bila v nabavi, se nabere artiklov, ki jih nujno potrebujem, da imam potem doma vse pod nadzorom, kar rabim sem si kar pripeljala z avtom. Lažje peljati, kot nositi. Sem pa danes pekla picce zame morsko njam za boljšo polovico in sina pa klasiko.
So pa danes sporočili na TV veselo novico, ukrepi se rahljajo. Končno cheers takoj se bo lažje dihalo, samo da se ne bi preveč raskomotili, ker nekateri še do sedaj niso nosili mask, sedaj bodo pa še bolj brez skrbi 08 Mi se bomo še vedno vestno držali napotkov in ukrepov, saj je to dobro za nas same in za druge.
Ko sem zjutraj šla okrog bloka, sem že videla črnega kosa, kako je brskal po zemlji in zraven že lepo zapel. Kako so ljubki...

Tako toliko za danes s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeNed Feb 07, 2021 9:19 pm

Haj moj drgi dnevnik
ravnokar sem si ogledala prek spleta slavnostno podelitev nagrad za kulturo. Grumova priznanja in plaket so do danes podelili v našem mestu od leta 1975 že 210 priznanj in plaket. Lepo se v našem mestu skrbi za kulturo vse vrste. Saj kultura je tista, ki nas spremlja na vsakem koraku in vsepovsod, kamor se obrnemo. In če imaš še takšnega duha v duši, se ne bojiš stopiti skozi nobena vrata.

Čestitam za predstavo cheers nastopajočima: Gospodu županu, gospe voditeljici in dvema dobitnicama za priznanja in operni pevki.

Upajmo, da se drugo leto v našem kulturnem hramu vidimo v živo. Res je lepo poskrbljeno v našem mestu na nivoju kulture. Tudi naša jesenska literarna srečanja vsako leto so v sklopu teh kulturnih prireditev  cheers
Se mi pa zdi zelo čudno, kadarkoli izobesimo zastave se nakopičijo oblaki in požegnajo naš državni ali občinski simbol, ki nam je vsem Slovencem v ponos in okras. Žal pa se malo ljudi odloči da bi izobeseli zastavo za ta dan kulture 08
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tole pa je moje pisanje v dan kulture Francetu prešernu, ki sem ga zapisala 09. 02. 2018

Naš France, romantični poet
v tančico ljubezni odet
vizionar za vse večne čase
za vse ljudi ne meneč se za rase

otrokom rad je fige dajal
pod balkonom Primicevih postaval in dolgo je stal
ostala mu muza za večne je dni
vzlic temu v njegovih pesnitvah
na našo srečo, še danes živi

večkrat je bil odrinjen od ljudi
poln kozarček pa ga spodbudi,
da še z večjo vnemo, napiše kakšen sonet
kot odličen odvetnik politično preklet

danes pa so njegove stvaritve
poezije in pesnitve
na dosego nam vseh,
ki se ne menimo,
če je v pesmi opisan tudi  kakšen greh.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tu pa je še ena Prešernova gazela, ki se mi lepo bere citiram:

Pesem moja je posoda tvojega imena,
mojega srca gospóda, tvojega imena;
v nji bom med slovenske brate sladki glas zanesel
od zahoda do izhóda tvojega imena,
na posodi v zlatih črkah slava se bo brala
od naróda do naróda tvojega imena;
'z nje svetloba bo gorela še takrat, ko bova
únstran Haronovga bróda, tvojega imena.
Bolj ko Delije, Korine, Cintije al Lavre
bi bilo pozábit' škoda tvojega imena.



Moj dragi dnevnik France-preseren-2018

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeSre Feb 10, 2021 9:55 pm

Haj
pa je praznik lepega pisanja, govorenja in obnašanja preč. Pa kako lepo je bilo slušati v petek dopoldan na TVS voditeljico, (ki obvladuje kar sedem jezikov) Mojco, ki je vodila jutranjo oddajo. Prešernove poezije so recitirali še v tujih jezikih. Vedno bolj sem mnenja, da premalo cenimo svoj materin jezik in njegovo kulturo. Ko poslušam poročila slišim, kaj vse se dogaja v parlamentu, po FB, itd... Res bi si morali pridobiti določeni ljudje kakšen gram discipline, se ozreti vase in si priznati, da mu dostikrat jezik prehiteva razum 08
Vreme pa kot bi si ga nekdo izmislil, ki nima drugega dela, kot da se z njim pokratkočasi in s tem jezi ljudi okrog sebe 012 Na trenutke sončna preproga, čez čas pa ploha, ki umiva na zemlji že kar lep baldahin zelenja. Severno zahodnik pa s svojimi nezemeljskimi dolgimi prsti češe na vse strani vrhove dreves. Klanjajo se nekaj časa na levo potem pa spet na desno. Obljubljajo pa, da se nam bodo v jutru in čez dan spet ob izdihu iz ust vili beli oblčaki. Pa naj bo tako, saj je čas še tisti, ki mu pritiče, da nam malo naravno obarva noske na rdeče.
No bomo videli, kaj nam bo prineslo jutro...

S toplino vsrcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitimeNed Feb 14, 2021 8:09 pm

Haj
kako je te dni bilo pusto in prazno po našem mestu, pa tudi drugod, seveda zaradi ukrepov so odpadli sprevodi maškar, ki jih je bilo prejšnja leta tako lepo gledati in v množici iskati znane obraze, kdo se skriva pod masko:08: kaj moremo, če bomo pridni se bo mogoče, mogoče enkrat vse povrnilo. Do takrat pa si moramo ogledati vso pustno norčavost preko spleta. Lahko pa vklopimo malce domišlije pobrskamo po spominih in že je tukaj dobra volja. Zakaj pa ne...
Vikend pa je prešel, kot bi mignil. Vse je v redu zdravje in počutje. Petek, kot petek kot vedno moj dan, pa mi ga je polepšal še zdravnik. Odšla sem iz zdravstvene ustanove na krilih zadovoljstva, ko mi je sporočil, da je zaenkrat z njegove strani vse v redu. Kako naj bom slabe volje, saj se mi je mreža lastne plahosti razvodenila saj sem bila do tedaj v kepi dvomomov. Upam, da bo naslednji obisk, ki kmalu sledi v Ljubljani tudi v redu. Ob takšnih pregledih se je teško obvladovati, to je tako, kot bi hodil po ozki brvi na obeh straneh pa prepad.
Dneve pa mi lepša knjiga z naslovom: Odposlanec Markus-a Zusak-a; Čudovita je ne morem je prenehati brati, komaj čakam, da vse postorim potem pa umiti roke in na kavč study naj ti prišepnem moj dragi dnevnik tale, ki jo sedaj prebiram je letos že peta po vrsti :D Potopim se v zgodbo in uživam. Ponese me stran od vsakdana od vsega, kar mi ni po godu. Ukradem si čas samo zase...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 15 Pojdi na stran : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -