Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeSob Okt 31, 2020 9:29 pm

Haj moj dragi dnevnik
Primož Trubar je bil osrednja osebnost reformacije na Kranjskem, znan pa je predvsem kot avtor prvih natisnjenih knjig v slovenskem jeziku, Katekizma in Abecednika (1550). Hvala za lepe slovenske besede, ki pa jih danes bolj poredko slišim na cesti.

Danes sem se samo v mislih posvetila vseh mojih pokojnih, ki jih ni več. Saj niso zares umrli, so samo daleč stran. V srcu pa so še vedno in za vedno pri meni, saj so pustili vsak po svoje sledi v moji duši. Samo premalokrat sem jim povedala ali pa jim nisem znala povedati ali pokazati, kako so mi bili dragi. V mislih jih tudi prosim, da mi oprostijo, če sem bila kdaj grda do njih. Saj sem tudi jaz samo človek, ki ga nekatere stvari spravijo ob razsodnost in takrat si izgubljen v svojih mislih 08 Doma na balkonu sem jim prižgala svečko. Prek mobija smo tudi prispevali prispevek za fundacijo manj svečk... Tam vemo, da je vse transparentno za kaj se porabi denar.

Toliko za danes s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeTor Nov 03, 2020 8:49 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa smo zakoračili v november. Kaj nas še vse čaka je bolje da ne razmišljamo. Se me pa danes polašča neka stara zadeva, ki je točno na 2 november 2006 v meni za vedno spremenila mnenje, kaj pomeni pripadnost. Ne nikoli ne bom pozabila, da se je meni takrat v srcu prelomilo. Tudi sončni žarek sonca, ki je takrat sijal v mrzlem dnevu mi ni ustavil solze. Najprej sem potopila zobe v ustnice, potem pa so čustva planila na plano. Saj vem, da so besede, kot vedno zdrknile mimo možgan vse do želodca in še nižje, zapičile pa so se mi pod kožo, kot trnek. Z milnico  bi si moral oprati usta človek, ki izreče take besede. Ne vem kateri bog mu je umrl, da si misli, da je namesto njega. Ja določeni ljudje pač nimajo prirojeno kulturo besednjaka. Žalost me je takrat objela, kot plašč, ki sem ga nosila zelo dolgo. Vsako leto na isti dan me neizprosen glas, kot veter ki zavija okrog vogala ta plašč znova ogrne. Dovolj drame saj vem, da nič ne traja večno. Tako nas pač življenje preizkuša, koliko zdržimo, ko nekdo hodi po naših srcih, potem pa, kot da to še ni dovolj ga še potepta. Pohlevnost bi mu morala šepetati, naj se opraviči, samo določeni ne poznajo besede:OPROSTI... Sama pa imam prevečkrat srce na dlani.
Se pa s hčerko po mobiju pogovarjamo vsak dan tudi po večkrat. Druga občina 08 vsi se strogo držimo ukrepov. Dobro je za nas in za druge. Po mobiju kuhamo, pečemo  njam  potem vsaka pove kako, katera naredi testo za jabolčni zavitek, za kruh, žemljice itd. Potem pa se spet pokličemo, da vidimo rezultat. Nasmejemo se, ob kakšni domislici kako bi bilo, da naredimo drugič drugače. Ona pravi: Ja mami, saj vedno naredim enako, pa se mi je enostavno sfižilo. Zavitek je bil nizek enostavno povedano tako ploh lol2 Jaz pa nazaj: Saj veš srce moje vaja dela mojstra, večkrat ga narediš, potem pa ne rabiš več tehtnice za grame. Tudi take drobtinice polepšajo življenje, če le ne zahtevaš preveč od njega.

Tako toliko za danes, s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Nov 16, 2020 8:51 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeSre Nov 04, 2020 8:49 pm

Haj
danes se je naša družina cepila proti gripi. Z možem se cepiva že vrsto let, tudi takrat, ko je bilo treba še plačati. Pa moram reči, da od takrat z možem še nisva imela gripe. Letos pa se je država izprsila in se odločila, da nam vsem državljanom plača cepljenje. Lepo ... Sama pa dobro vem, da je bilo nam občanom v našem kraju s strani pristojnih obljubljeno brezplačno cepljenje že avgusta 07
Kako so prijazne medicinske sestre in tehniki, kljub temu, da morajo biti pod zaščito. Pa še nič ni bolelo  Embarassed  :D
Iz mojega ljubega hrama, pa tudi skoraj vsak dan dobivam obvestila, kako se lahko dobijo knjige. Žal je tako, da je vse v smislu varnosti. Še dobro, da sem jih nazadnje vzela nekaj več.
Drugače pa ja, čakamo, kaj se bo zgodilo v Ameriki.
Me je pa prestrašila novica terorističnega napada v Franciji in na Dunaju. To ni daleč od nas  pale Grozno svet ni bolan samo od covida-19 pač pa se je določenim pomračil um. Spet se je zamajal na pogled urejen svet. Svet v katerem se počutimo, tako svobodno, tako varno kot pod mehkim krilom belega laboda. Ta človek je zapustil za vedno odtis v srcih žrtev njihovih svojcev in vseh ki so utrpeli napad...
Naš Primož pa je spet v rdečem  022
 
Moj dragi dnevnik - Page 40 Primoz-roglic

S toplino v srcu in lepimi mislimi~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeČet Nov 05, 2020 8:42 pm

haj
dostikrat ne veš, če upanje gojiš z razlogom. Predvsem mislim na dogodke s covidom, kajti vsak dan je več preminulih Sad Sreča jim ni hotela priti na pomoč, čeprav so zdravniki in sestre naredili, kar so mogli. Svet pa se neprizadevno vrti dalje. Ob takšnem razmišljnju, človek še bolj pogreša stisk roke, klepetanja s prijateljicami itd. Počasi se vsa negativa zaleze v vse ude. S prijateljicami smo se nazadnje videle lani novembra. Razlog pa je tudi zaradi moje in prijateljičine bolezni. Pa saj se slišimo, ali pišemo ali to ni isto. Ni objema srce na srce 027
Strokovnjaki pa domnevajo in napovedujejo še tretji val  stop Srčno upam, da se bodo vsaj malce motili  012

Primož je še v rdečem  051

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Nov 09, 2020 8:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeSob Nov 07, 2020 8:40 pm

Haj moj dragi dnevnik
a veš sem ti prejšnjič napisala, da je svet bolan Mad ja pa ne samo zaradi covida-19 temveč zgrozila sem se nad posnetki četrtkovega protesta. Pa ravno sem se hvalila, da smo pri nas varni pred nemiri , kot bi bii pod krilom belega laboda. No pa imamo... saj ne morem verjeti. Vedno sem bila pristaš mirnih dialogov in kompromisov. Vse se da, če je le človek razsoden. Kakšno nasilje, grde besede in kričanja so pronicala v moje misli še danes, v glavi pa je ostalo kup črepinj. Kakšno besnilo, brez videnja takega divjanja, bi se dalo lepo živeti. Srčno upam, da se take zadeve ne bi več ponovile. Pa saj mislim, da je vsem državljanom omogočeno lepo živeti v naši lepi Sloveniji. Povejmo, kar čutimo samo ne na tak način Mad kaj ni že dovolj ta presneta korona, danes je že 34 pokojnih 01
Ko sem zjutraj obiskala našo tržnico, sem videla, da smo vsi prisotni nosili maske, tudi na razdaljo in na razkuževanje smo pazili. Mimogrede sem oddala porabljeno olje v za to nameščeno posodo. Nimam ga veliko, kar pa se mi nabere ga vedno odnesem tam kjer spada. Zakaj pa ne, saj ni teško, paziti moramo našo zemljico za na naše otroke zanamce, da jim ne zapustimo same razvaline!
Poslušam Slovenski oktet, Gašperje z Mojco Bitenc in Helenco. Glasovi, kot žamet srce pa se ob poslušanju polni z radostjo. Saj ni treba veliko, da si narediš lep dan. Pobrskaš po spominih in to je to. Tudi meni je žal, da ne morem na prireditve. Pa kaj, ko se spomnim na minula leta se mi nasmeh nariše na obraz in neprijetne misli se porazgubijo. Da smo srečni moramo osrečiti najprej sebe, potem pa z pozitivno energijo še druge okrog sebe. Tako mislim jaz, vem pa za star pregovor, ki ga citiram: Sto ljudi, sto čudi!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Nov 16, 2020 8:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimePon Nov 09, 2020 8:42 pm

Haj  

Pogled sibirske zime
zavzdih prekaljenega borca
glava nasičena s podatki,
kaj bo treba še danes prekolesariti

oči za katerimi vidiš skromnost
in vse, kar je dobrega v njem
vse to in še več je naš vrhunski kolesar

Primož Roglič.

On je slovenski ambasador
našega mesta, naše države
in svoje prelepe vasice.
Je osnovni ton za veselje
našega Zagorja ob Savi!



046 PRIMOŽ HVALA TI ZA LEPE TRENUTKE, KI JIH VSI SOKRAJANI DELIMO S TABO Moj dragi dnevnik - Page 40 3169990026
Ja takole nam naš junak lepša dneve, ko na trnih čakamo, kako se bo razvijala in končala ( trenutno kakor tudi vse druge) dirka po Španiji  022 Končno si lahko oddahnemo in z njim v mislih uživamo ob njegovih uspehih...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeTor Nov 10, 2020 8:48 pm

Haj
če dolgo koga ne vidim, mislim da sem si ga enostavno izmislila. Če pa ima ta oseba srce veliko kot zemlja, je pa še toliko bolj pogrešana.
Na srečo pa nam sladka starost včasih dela tudi čudeže :D. Nekje v telesu ohranjaš spomine, ki jih od časa do časa prezračiš, da ne tonejo v pozabo, in da dušo ne teži pobitost 012 Slabše pa je, kadar nas preplavi žalost in si nas podredi. Takrat pa čas ne teče niti počasi, še manj pa hitro. Čas enostavno ne pomeni ničesar več. Tišino takrat zlomi le oseba, ki stopa z drznim korakom in izžareva privlačnost. Kajti razumenti nekoga, ki ga boli srce, je lastnost nevidenega. Le on te lahko prepriča, da rože pojejo in da se metulji smejejo. Takrat enostavno rabiš objem, ki se ga ne da izraziti in ni dovolj samo z besedo. Če pravijo, da je pogovor hrana za srce in dušo, je pri meni prisotno tukaj še pisanje 012 Tako sem storila tudi danes...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeNed Nov 15, 2020 8:05 pm

Haj
te dni sem obujala spomine, namreč petek 13tega je datum, ki bo večno zapisan v mojem življenju. 8 mesecev je od operacije na O.I. Mogoče bi kdo mislil, da preveč pogrevam zadevo, samo, da človeka razumeš moraš v njegovih čevljih prehoditi par kilometrov 012 Upam, da ne bom še enkrat stopila v to lužo skrbi, bolečin itd... Saj veš moj dnevnik, vsakemu smrtniku se ob rojstvu drugače zasadi fižolček, do kam pa zraste pa je tukaj na delu usoda. Zaenkrat je vse v redu nikoli pa ne veš. Kadar pa bodo zaigrali nebeški zvonovi pa upam, da do zvezd ... v vilinsko kotlino ...
Meseca november in december sta meseca naših rojstnih dni v ožjem sorodstvu, bratranci, sestrične itd... pa se samo slišimo po telefonu, mobiju in beremo po mailu. In tako bo tudi ostalo vse dokler se ta corona ne omeji ali celo prežene. Tudi prek maila in telefončka se lahko pretakajo iskrene in lepe besede. To čutiš v besedah in po napisanem. Kako lepo poboža lepa beseda, spominja me na nekaj metuljastega, nekaj čudovitega, to da nisi pozabljen...Vsaj pri meni deluje tako.

Toliko za danes... s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeTor Nov 17, 2020 8:53 pm

Haj
danes pa sem obiskala moj hram. Saj veš moj dnevnik tam kjer počivajo knjige. Ne ne moreš noter, prijazne knjižničarke nas na vhodu in pri oknu vseeno lepo sprejmejo, da si priskrbimo v naprej naročeno knjigo kakršno si pač zaželimo 07 vse je pod strogim varnostnim ukrepom. Ko pa sem kasneje mimogrede obiskala še lekarno, sem med čakanjem na prostem slišala kar nekaj nerganja, čemu je to potrebno. Čeprav pa moram rečismo vsi imeli maske. Samo če ni pripomb za nekatere ni lepega dneva. Jaz mislim tako, kdor nasprotuje tem ukrepom mu ni treba kazni, represije, revež je potreben knjigo bontona, da si prebere, kako se je treba v javnosti in posebnih okoliščinah obnašati!
Drugače pa, lep dan je bil. Sonce se že kaj kmalu obesilo na vrhove dreves. Lepo nas poboža, in nas razvaja s svojimi žarki, ko mu nastaviš svoje lice. Tudi to meni polepša dan. Kaj hočemo potrpeti bomo morali še nekaj časa. Medtem časom pa si lahko z lepo glasbo in lepimi mislimi vsak po svoje lepšamo dneve. Menda bo kmalu na voljo cepivo, vsaj tako nas obveščajo strokovnjaki, naj gredo besede iz njihovih ust v božja ušesa 04

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeSre Nov 18, 2020 9:56 pm

Haj moj dnevnik
dobre knjige imam spet, vse po mojem okusu 012 eno sem že načela Wink drugače pa vse je zaenkrat v redu. Močno upam, da bo še tako naprej. Saj namenoma ne izzivam usodo, da pa bi brez potrebe hodila naokrog pa še manj. Tako, da je trenutno čas zelo prijazen z mano.
So pa zame jutra še vedno tako lepa. Najprej noge zavihtim na hitro iz postelje in se zazrem v prste in z njimi pomigam, da vidim, če mi motorika dela v redu. Potem pogled pomudim oknu in vidim meglice, ki se v teh poznojesenskih dnevih na dolgo obešajo tod okrog. Ko pa jim sonce pokaže pot, kam naj gredo se razblinijo.Tako da ob vsem tem misli v obliki plimovanja odplavajo daleč stran. Potem pa je že čas za jutranji požirek dišeče tekočine, ki požene kri po žilah, da se končo prebudi še celo telo.
Tudi danes nam je sonček poslal malce svojih toplih poljubov sunny zelo dobrodošel v teh corona časih vitamin d3. Tako pravijo zdravniki, ki jim je treba popolnoma zaupati. Na večer pa se že lepo na nebu ponuja prvi krajec, samo prehitro se spusti proti horizontu 08 Bo pa lepši, ko se bo malo zredil :D ko pa mu cel obraz osvetli sonce, je pa neprecenljivo lep.

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeTor Nov 24, 2020 9:33 pm

Haj
kot bi mignil, bo spet teden naokrog. Razen te presnete corone ni ne vem, kaj novega. Je že res, da vladni govorec pove, da je stanje okuženosti manjše, kot je bilo. Je pa žalostno poslušati, kolikim ljudem je smrt pomagala, da so za večno odšli tam kjer ni več ne bolečine ne skrbi. Upam vsaj, da so reveži zatisnili svoje trudne oči brez krutega trplenja ne vedoč, kam gredo. Da so odšli tam kjer bodo našli svoj večni mir. Ubogi svojci oni bodo sedaj zaradi izgub svojih ljubljenih do smrti žalostni 01 Na žalost sladkasti mrliški duh sedaj veje prek vseh mest po svetu.
Sama se bojim zase, za vse moje in vse tiste, ki zasedajo v mojem srcu posebno mesto 028 Za tiste nejeverne kljukce pa, ki obešajo svoja nestrokovna znanja naokrog v javnost, pa bog jim pomagaj 08 Gluhemu je zaman trkati na vrata...
Sama sem v redu, kar želim tudi vsem, ki se obnašajo odgovorno do vseh ukrepov. Srčno upam, da ko bodo narcise spet kimale v spomladanskem vetrcu, ko se bodo čebelice spet spogledovale s cvetjem, ko bodo nova stebelca iskala sonce in se vzpenjala navzgor itd..., da bo vse to le še nelep spomin ali pa ta corona-19 vsaj pod nadzorom...

Vseeno pa še vedno s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeČet Nov 26, 2020 9:46 pm

Haj moj dragi dnevnik
vesela sem bila danes pošte. Kajti v nabiralniku smo dobili brošure letošnje izbrane poezije in proze. Lepo je prebirati stvaritve literatov, ki vsak po svoje misli obleče v besede. Škoda, da nas je corona prikrajšala za snidenje, pa kaj hočemo, tako pač je. Meni eden najljubših Slovenskih pesnikov Tone Pavček je zapisal citiram:

Ne bojte se življenja!
Naj pljuska v vas z vso silo in v vse žile,
naj vas nese ali zanese,
le ne pustite, da vas spodnese.
In imejte ga radi,
da bo tudi ono, življenje, imelo rado vas.

Mislim, da so te besede ravno pravšnje za današnje čase.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimePet Nov 27, 2020 9:30 pm

Haj
danes spet poslušam Slovenski oktet. Ko se mi izpoje namestim CD še našega Zagorskega okteta, ki tudi zapojejo, kot slavčki. Dobila sem ga za darilo 07 Z glasbo si lepšam dan, kar mi ga je še ostalo. Z vso vnemo sem se spravila peči kruh in pecivo. Ja pa mi ni bilo treba spet v trgovino. Ta teden še nisem bila.
Te dni poslušam in vidim po TV, kaj vse se dogaja okrog in zaradi corone. Nakopiči se mi v telo nevolja. Corona bi pa nas že vse morala naučiti, da je treba zdravnike in vse, ki se trudijo, za boljše življenje ljudi malo bolj spoštovati. Če živiš v takem kraju, kjer so prebivalci delavni, spoštljivi bi se morale privzgojiti prave vrednote, da postane boljši človek. Včasih za koga misliš, da pri svoji starosti, hodi še vedno v čevljih na ježke... ker so vezalke prezahtevne.
Sonce pa je danes, kar prehitro prenehalo sijati. Mesto je prekrila megla, ki se je kasneje na nebu spremenila v volneno odejo. Vse mi je dišalo po...dežju ali celo po snegu 08 :D Saj veš moj dnevnik, kako imam jaz rada sneg. Prečešem spomine in ugotovim, da se v njih skriva kar nekaj popolnih trenutkov, pa če tudi ni bilo snega škoda. Zato pa je bil meni zelo lep december. Upam, da se bo vse povrnilo, samo čas nas pa že malo prehiteva  08  

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeTor Dec 01, 2020 8:30 pm

Haj
pa so ga napovedali, snegeca cheers bom videla, če me niso nahecali 08 . Kakorkoli če pa bo res, pa zagotovo grem in ga pohodim, da zadovoljim svojim željam.
Tam za Hrastelovim hribom pa luna še ni vstala pa njen sij že sije tik nad obzorjem. Kraljuje tam, kot kralj na Betajnovi. Sprašujem se, kako bi nebo živelo brez svoje lune in zvezd. Ne bi moglo, tako kot človek ne brez svoje ljubljenene osebe. Bilo bi osamljeno, žalostno izgubljeno... danes spet pišem, kot bi zdrsnila med strani pravljice.
Kadar pa pogledam poročila se mi v trenutku pravljica oddalji... daleč, daleč. Takoj se mi zapre zaboj z domišlijo, saj sem v kruti realnosti. Mogoče pa bo po nekakem božičnem čudežu vse drugače 08 saj veš moj dnevnik, da sem jaz velik optimist. Vidiš dnevnik kako hitro me domišlija zanese spet v pravljico. Ključ od zaboja bi morala vreči stran. No za nekaj časa bom pustila počivati svoje pozitivne misli, pa bom videla, kaj bo... vse bi rada uredila, da bi bilo vsem po všeči ampak saj dobro vem, da tega nikoli ni bilo in še več nikoli ne bo!Tiste drobne skoraj nevidne nitke prijaznosti nič več ne združujejo ljudi. Vse je tako čudno, med ljudmi ni več tiste lojalnosti pripadnosti. Mogoče pa jaz svet gledam preveč skozi gost vatast oblak.  whistle Saj ne posplošujem, samo so tako redke izjeme.
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimePet Dec 04, 2020 9:05 pm

Haj
tako, kot vsako leto sem se že v začetku decembra že začela malce spogledovati s čiščenjem po stanovanju cheers začnem pa tako zgodaj, da me prvi od treh mož vidi, kako sem pridna. Mogoče pa mi že kaj prinese biggrin Hecam se, rada kasneje vse dni decembra samo uživam in postorim samo najnujnejše. Letos bo na žalost vse drugače, pa saj bo mogoče sproščeno vsaj snidenje najbližjih sorodnikov, kajti vsako leto božič praznujemo pri hčerkini družini novo leto pa pri nas 08 Ne bo smelo biti večjih druženj, ki smo jih praznovali v naši dolini, tam kjer občutiš svilnato vznemirjenje, veselje, vrtinčasta mehkoba pa veje z vse strani. Nekakšna sladka, vroča sreča se širi po telesu. Da si tam, da si med prijatelji, da se nasmeh dotakne oči... Pa drugo leto, če bo vse po sreči, če bo le zdravje, saj vse počaka.
Ja sneg pa sem šla pohodit, ampak samo toliko do garaže in nazaj Razz . Verjetno ga bodo od zgoraj še kaj poslali cheers ups no tole ne sme brati moja hčerka scratch in vsi tisti, ki imajo dolgo pot do svoje službe mocking No pravijo, da ceste so pa lepo očiščene, to pa je dobro.

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9935
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitimeNed Dec 06, 2020 8:26 pm

Haj
pa se je snegec kar obdržal, čeprav slišim, da iz žlebov kaplja. No danes je sveti Nikolaj. Ja tudi meni je prinesel, že včeraj :D v trgovini sem dobila s kupončkom 25% popusta. Ker pa nisem bila po nakupu skoraj 14 dni se je nabralo robe in s tem posledično kar dobro vračilo na kartico :D
Imamo pa naše mesto z lučkami spet lepo okrašeno. Tudi privat hiške se svetijo, seveda vse že za najlepši praznik v letu. Nasproti našega bloka na bližnjem hribčku je hiška okrašena, da se ne moreš nagledati. Vse izgleda, kot velika kočija. Prav polepša ti večer, ko pa se zazreš vanjo se za trenutek v človeku zbudi delček otroka. Lepo od družinice, ki se je komaj pred kratkim preselila v hiško, sedaj pa razveseljuje ne samo sebe, temveč tudi vse okrog sebe, kolikor daleč se vidi 07
Sama smrečice še nisem postavila, vse hočem prej počistiti, (ker nisem več tako fleksibilna čiščenje traja dlje ) postavljanje smrečice pa prihranim za konec, da zraven uživam brez skrbi, kaj moram še postoriti 012 Res je lep ta mesec december ...

Za danes toliko s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018

-------

https://besede.slovenianforum.com/viewtopic.php?t=326
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 40 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 40 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 40 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -