Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSre Feb 14, 2024 9:59 pm

Haj moj dragi dnevnik

Ta svet je tako lep,
da je pesmi vreden
narava ureja vse po svoje
na svetu so še ljudje,
ki jim iskrenost riše nasmehe
nebo nam z zvezdnimi utrinki
pričara čarobnost
luna in sonce omogočata,
da živimo in se veselimo
kar pa je še najlepše je tisto,
kar nosimo v srcu
in je čisto, kot otroški smeh.

Ker je danes Valentinovo je dan še lepši. Res se rado zgodi, kako izraziti pripadnost svojim najbližjim, če pa malo pomisliš je pa čisto enostavno. Če partnerju okrog tega nastane vrzel v pogovoru, ga enostavno vprašamo: Ali me imaš mogoče ti še kaj rad, povej kaj je v tvojem srcu? In takoj nam bo jasno, če se bo sreča dotaknila našega srca 08
Dostikrat pa ni treba besed, dovolj je le pogled  Wink

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePon Feb 19, 2024 8:35 pm

Haj moj dragi dnevnik

Moj dragi dnevnik - Page 15 Nebo_n10
Foto. moja mal.

Kaj je lepšega, ko v jutru na soboto ob 6,37 minut zagledam takšen prizor. Zraven pa je že na vse pretege prepeval  lepotec v svojem črnem oblačilu in rumenim kljunom ptič Kos. Ni kaj narava je slikar, kateremu tudi največji slikarji niso enaki. To je stvarstvo, ki ga določeni zavestno uničujejo  Sad
Lepo mi je, pa saj mi nič ne manjka. Tudi kašelj se je umiril, tako da res ne smem tarnati nad življenjem. So pa stvari za katere človek ne more verjeti, da se res dogajajo. Ampak pravijo, kar ne moreš spremeniti se ne splača obremenjevati. Da naj bi se to uredilo so dobro plačani drugi.

Čas pa leti, februarja bo že kmalu konec. A v maškare če sem šla, neeeee sam izgled ni bil dosti daleč od maske, nos sem imela itak rdeč, lička tudi, frizura nemogoča, pižama je pa tudi že obdelana ( pa ravno taka mi je najbolj všeč )tako, da ni bilo daleč od maškare. Potrudila pa sem se, da sem naredila nekaj flancatov in krofov, pa je vse takoj pošlo potem pa ni bilo kaj slikati. Pa tudi najlepši niso bili, kot drugikrat. Estetike ni bilo, okus pa ja. Se vidi če človek ni v redu se tudi vse drugo ne posreči 08 . Pa drugo leto, če bo prilika.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSre Feb 21, 2024 9:20 pm

Haj moj dragi dnevnik
ker je danes dan máternega jezika mislim, da ga moram obeležiti in napisati nekaj lepega. Samo to, kar vidim in občutim v sebi.
Mislim, da so čustva v mojih mislih, kot naravni pojav. Namreč to se meni pogosto dogaja. Sreča mi prekipeva, ko skozi tančico skrivnosti posije žarek... kadar veter povzroča čudne glasove... lepim se na sladke laži... ko je v zraku popoln mir... neizmerno mi je všeč tudi ko nekdo s svojim pogledom pokaže globino čustev... ko zalivam rože ko utrujeno sklanjajo svoj cvet...ko v parku ne vidim oskrunjene gredice... ko lepotec  črni Kos zapoje svoji izvoljenki serenado... kadar pa je bolniški izvid negativen se znebim tako čudovitih besed, da obstanejo v meni še dolgo, dolgo časa. Pod trakovi mesečine pa so prekrite besede z okruški lepih minulih spominov, ki zaklenjeno v duši in srcu zasedajo posebno mesto. Kadar pa se vse združi še z glasbo je zame svet popoln. Takrat pa sem neobčutljiva, kot koža na podplatih z žulji. To ni slika kalejdoskopa, to je slika mojih čustev, ko jih s svojo perut pokrije zadovoljstvo in sem ob vsem potopljena v srečo.

Máterni dan je dan našega jezika, ki je vrsta poimenovanja praznika(ki ga na žalost na ulici bolj poredko slišimo 08) Máterin jezik pa je jezik, ki ga govori mama.
Tako je danes zjutraj razlagal profesor iz FF Dr. Hotimir Tivadar. Povedal je še, da je Slovenščina bila prvi zapisani Slovanski jezik. Slovenščino govori le 2,3 milijona ljudi.
Vir RTV


S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePet Feb 23, 2024 9:33 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je petek tako hitro gre teden naokrog. Zgodaj sem se odpravila po opravkih. Obiskala sem med drugim tudi navje, kjer v miru počivajo naši dragi. Pa zagledam ne daleč stran gospo nekdanjo sodelavko, ki je stala in nemo premišljevala. Pristopila sem k njej, in jo pozdravila. Videla sem, da še vedno pestuje bolečino za izgubo sina. Veš je rekla: Veliko hudega mi je naredil ampak sin je sin. Potem pa so besede zamrle na jeziku in okrog naju se je strjevala tišina. Nisem vedela, kaj reči. Bila je, kot prikazen, ki ne pripada ne zemlji ne zraku. Sem jo pa razumela saj sem imela podobne primere v moji družini.
Moja mama je pokopala pred sabo eno hčerko in tri sinove. Ko je zadnji zatisnil oči ji skoraj nisem upala povedati. Ker pa je bila v domu ostarelih je opazila, da ga ni več k njej. Ko pa sem ji povedala, da najmlajšega ne bo več je samo prikimala roke pa so ji nemočno ležale v naročju. Kradoma me je pogledovala in vprašala: A ti boš pa še prihajala k meni. Prikimala sem ji govoriti pa nisem mogla. Tisti trenutek sem videla v njej droben trenutek sreče. To me je tako prizadelo, da še danes vidim tisti pogled, v njem pa videla, da ji je tisti moment njena duša umrla. Za vsakim pogrebom je rapidno padala na dno, tako da na zadnjega pogreba je nismo peljali. Čeprav še danes mislim, da če bi se poslovila od njega tam na grobu, da bi ji bilo lažje, ne vem, tako si mislim jaz.
Spominjanje na take dogodke so zelo utrujajoči. Tako, da ko sem jaz zbolela za rakom sem v mislih premlevala, še dobro da mame ni več. Vem grdo od mene, saj imam svojo družino, ki jim tudi ni vseeno zame. Ampak jaz sem se obešala na usodo, ki mi je že dostikrat stala ob strani. Ker se v bližnji prihodnosti bliža pregled na Onkologiji se mi lahko vidi, kako se mi gibljejo bati v glavi. Mislim, da je to čisto človeško 08 Ker pa sem človek, ki misli na vse dobro zase in za vse okrog mene razmišljam, da je odveč misliti, kaj vse še pride.
Danes je moje pisanje malce drugačno ampak to so dejstva.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSob Feb 24, 2024 9:00 pm

Haj moj dragi dnevnik
vremenarji so se malček zmotili :D jutranji pršec se ni spremenil v ploho. Pa nič zato naredil se je prelep dan. Od jutra naprej mi je šlo vse po mojih željah. Tako da so tudi danes bile moje misli obsijane s soncem. Nič me ni pretreslo, kot druge dneve, kar pa ti bom mogoče zaupala v bližji prihodnosti. Sicer ne vem, če s tem lahko smetim na forumu, kateremu jaz posvečam lepe misli.
Za danes samo še vsem, ki se ustavite na forumu želim, naj vam sonce pozlati vse dneve.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Sonuek11

Slika inter.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePet Mar 01, 2024 9:11 pm

Haj moj dragi dnevnik
saj zdaj že veš, petek je moj dan. Zamenjala sem knjigi, opravila nakup, popoldne pa sem obiskala na povabilo bližnje sosede Saške zelo lepo razstavo. V delu na razstavi  je bilo predstavljeno, klekljanje, kvačkanje, pletenje, slikanje, izdelava umetnih rož, šivanje itd. Pridne roke žensk in moških ustvarjajo prave umetnine, kot bi jih izdelovala sama vilinska bitja. Močno verjamem, da v njihovih glavah ni nelepih misli, kajti vsi prisotni smo ustvarili neko toplino, ki je prevevala ves prostor. Lep dan, čeprav sem danes vstala z levo nogo, kar meni ni podobno 08 se pa zgodi saj sem jaz tudi samo navaden smrtnik :D  lahko bi rekla tako nekako; Slab začetek, konec pa zelo dober.
Naša viroza pššššš je odšla bye2
Danes sem že videla, da pomlad ni daleč, kajti razno drevje in grmovnice že delajo čisto majcene popke. Tudi drevo, ki je meni zelo fascinantno in sicer;
Dvókŕpi gínko ali krajše samo gínko je drevo iz družine ginkovcev. Je živi fosil, saj je po zgradbi skoraj enak preko 200 milijonov let starim fosilnim ostankom. Ginko spada med golosemenke, čeprav je ena izmed redkih rastlin brez njihovih očitnih znakov. Domovina ginka je Kitajska. Vir Wikipedija Kako lepe srčaste liste ima. Lani mi je uspelo, da sem ga fotografirala, ko se je omislil in na polno stresal iz vej tiste lepe rumene srčke iz sebe za eno leto. Ja med drugimi so tudi spoštovanja vredna starejša drevesa v našem parku.
Moj dragi dnevnik - Page 15 Ginko_10
No pa bo petka konec, jutri zjutraj pa spet grizli Adams. Samo bo že zelo kmalu mislim, da ob 6 in6 minut zjutraj pa kaj zato meni je vredno. Saj bi si ga lahko ogledala pozneje ampak tako mi je čisto v redu. Saj so meni jutra še vedno najlepši del dneva.

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeTor Mar 05, 2024 9:38 pm

Haj moj dragi dnevnik
nekaj časa iz sivih oblakov pršec, potem ploha nakar kar od nikoder posije sonce in nam pošlje mavrico, ki pa danes ni dolgo trajala, tudi ni bila tako intenzivna kot drugikrat. Ampak vseeno lepo.
Bi rekli, da je svet uspavan ne nikakor ne.
Tam kjer so ljudje nič krivi obupno vpeti v tokove vojn je svet ogrnjen v temno odejo. Misli se mi oblečejo v besede in vprašanja, zakaj je treba tega. Pa tako lepo je živeti. Medtem, ko ptice vasujejo in iščejo družice, tam umirajo ljudje, ki jim je usoda obrnila hrbet. Ubogi otroci umirajo od lakote. Dogaja se katastrofa z usodnimi posledicami. Številke umrlih gredo v tisoče in tisoče. Vse je porušeno. Zdi se kot, da bi obračali kolo zgodovine, katera se ne bi smela zgoditi spet in v tem stoletju. Človek, ki je odgovoren za taka dejanja, ima reci in piši pač črno srce. Na žalost vsem, ki trpijo jim je bila usoda napisana s črnim črnilom.
Je pa tako, vsepovsod se dogaja marsikaj. Pa si ob tem mislim; Glavno da imamo mir. Če pa vsaj malce poslušaš novice je pa slika drugačna. Vse preveč se zlorablja zakone, vse je preveč je goljufij, pohlepa in egoizma, huliganstva itd.
Ampak tak je danes svet bi rekli, da je uspavan ne tudi pri nas ne.

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSob Mar 09, 2024 10:04 pm

Haj moj dragi dnevnik
je prišel včeraj sin domov pa pove: Veš mamca vrtnic je zmanjkalo pa sem ti kar tole prinesel. Iz vreče vzame orhidejo z malimi rumenini cvetkami. Srce mi je zaigralo, pa saj imam vsega dosti, sem jima rekla že prejšnji dan, samo te male cvetlice pa mi raznežijo vse čute 07 ja lep dan je bil, tudi danes kljub dežju nič slabši. Lepo mi je kadar smo z družino skupaj brez, da se vržejo v stroške :D ;o če je tako, potem pa že mora biti tako.
Saj se jim bom oddolžila že jutri :D
Smo pa danes krenili proti Gorenjski. In mimogrede sva s sinom pred neko trgovino kupila časopis od kraljev ulice z naslovom: Kraja se ne splača. ( Mariborska scena) Seveda sem doma časopis tudi brala. Ja ne vem, kaj bi rekla. Vsega po malo, nekaj življenjske nesreče, nekaj pa zavestno storjeno nezakonito dejanje, ravnanje kakor hočete.
Goran v nadaljevanju piše (citiram) saj dokler je šlo je bilo zelo dobro. Naj še omenim, da zaradi teh goljufij nisem bil v zaporu niti en dan. Takrat leta 1997 je veljal zakon, da če te v dveh letih ne privedejo pred  preiskovalnega sodnika, primer zastara. Na koncu na srce polaga vsem, ki se vedejo neodgovorno: Dragi bralci, drage bralke. ne počnite tega v lastni režiji, saj takšno početje nekaj časa gre, a na koncu vas vsekakor dobijo. Pa še en prijateljski nasvet. Bodite pošteni, če pa se odločite da ne boste, bodite pripravljeni, da vas dobe in kaznujejo. Zdaj sem tukaj kjer sem, med kralji ulice.
Jaz mislim tako, če se odločiš zavestno, da računaš samo na srečo živiš življenje, ki ni v skladu z moralnimi načeli. Da je do tega prišlo si je sam kriv. So pa zgodbe, da se ti srce trga. 17 let stara deklica brezdomka, kje je njena  Sad družina, žalostno.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Drage_10

Dragi možje, saj vemo, da smo včasih sitne, da se oglašamo s kratkim rezkim glasom, da brezvezno duhovičimo, da je pogled podoben godrnjanju, pa vseeno imejte nas radi Saj veste z nami je včasih težko, brez nas bi bilo pa še težje!

Vsi skupaj lepo praznujte flower

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSre Mar 13, 2024 9:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
Danes sem krhka, kot prva snežinka. Na današnji dan pred štirimi leti sem bila na operirana na OI, kjer so mi uspešno odstranili nepovabljenega gosta v mojem telesu. Ja že prejšnjič sem omenila, da mi bati v glavi delajo 115 na uro 012 pa moram povedati, da ti bati hitrost še povečujejo  pale  Mislim, da je to čisto življenjsko, da ob taki obletnici pomisliš na vse mogoče. Saj se bliža pregled samo do takrat je treba misli preusmeriti drugam. Saj vem; Strah je plod naše domišljije pa vseeno 08 zato naj moje počutje opišem v mojem stilu, takole gre;

Te dni sem nema
zaklenjena za besede
nekaj čudnega me
grabi za srce in ga stiska

sivi oblaki prenizko
plavajo po nebu

naposled telo
malce olajšano vzdihne

saj ni tako hudo
še vedno so vsa vrata odprta
sestavim raztresene koščke odločnosti

razmislim

ja res je
čustva so se mi preveč
razlila prek meja realnosti

taka pač sem
ob vsem tem rabim le
iskren in topel objem
tak, ki prihaja
od srca in seže do srca!


S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSob Mar 16, 2024 5:05 pm

Haj moj dragi dnevnik
no pa so se uresničile vremenske napovedi. Ravno toliko časa je malo rosilo, da smo prižgali svečko v Sevnici na grob moji nečakinji. Sama se dolgo pomudim pri grobu, kot moje dva. Zakaj? Zato, ker imam še vedno živo v spominu njeno življenje, ni pa pustila, da bi se kdorkoli vmešaval vanj. Sama je pestovala svojo bolečino, tako dolgo, da jo je vzljubila. Njena misel: Tako pač je. Od vse izčrpanosti, telesne in psihične pa je naposled v Dutovljah 2019 omagala. Zelo grd scenarij po resničnih dogodkih bi bil, če bi bil posnet film. Ne bi smela pa dovoliti, da se z njo tako ravna. Ko stojim pred grobom mi trenutki neopazno minevajo. Lahko zapredeš ne tisoče misli, pa je sedaj prepozno za vse, da bi karkoli storil, da bi bilo njej lažje. Spomin pa kaplja in pušča za sabo grenke sledi in vprašaj zakaj ? Večkrat zvečer iščem na nebu zvezdo, ki bi me s svojim utrinkom opozorila nase, vedela bi kdo je. Lagala bi, da zaradi zvezd ne krmarim po tankem ledu, pa vseeno lepo mi je, če s svojimi mislimi napolnim svojo dušo.
V zraku in srcu pa že močno diši po pomladi, ki bo kmalu razprla svoja krila in dahnila v deželo toploto. Ampak vse je tako prekmalu. Popki na drevju, grmovnicah in cvetju so že v nizkem startu. Črni kos je tako aktiven, mislim da ima svoj naslov kar, kar v našem vhodu mocking Res vedno se suče tod okrog. Skrije se v razvejani tisi, opreza naokrog in si išče družico. Lepo je vse videt, če le imaš priložnost. Tukaj pri nas je kar prilika, če le hočeš malce pogledati naokrog. Seveda, če te zanima.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeČet Mar 21, 2024 8:36 pm

Haj dragi moj dnevnik
dan poezije je danes, pa je potrebno napisati nekaj lepega. Samo tako na hitro:08:  no tudi to lahko.

Te dneve si polnim dušo s svojimi občutki...na primer vse, kar čutno dojemam. Ob pogledu po robovih gredic parka in rondoja v središču mesta me tiste male mačehe s svojimi malimi obrazki čisto raznežijo. Popki na drevju in grmovnicah naznanjajo, da je vse pripravljeno za rast. Ptice pa družno prepevajo na ves glas. Narava se nam dobesedno  pred očmi spreminja v pravi raj pisanih barv. Pa naj napišem dve kitici mogoče  več ( to je po SSKJ strófa) takole gredo.

Pomladna strófa

V zraku in srcu že močno diši pomlad,
ki je razprla svoja krila in dahnila
v našo deželo pomladansko toploto.

Pa tarnajo ljudje, češ da je vse prekmalu
Mogoče je res prekmalu kdo ve?

Pa vseeno izkoristimo ta čas, ki nas razvaja
kajti nikoli ne vemo, kdaj gre svet brez nas naprej.
Zato povejmo vsak dan vsem, ki jih imamo radi;
naj jim sonce pozlati prav vsak dan.

Bodite dobro in lepo
predvsem pa naj vam vsem, ki se dotaknete mojih vrstic sonce pozlati vsak dan!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePet Mar 29, 2024 9:07 pm

Haj moj dragi dnevnik
ja saj veš koliko opravil se nabere pred prazniki Mad včasih je to bilo narejeno na klik danes pa potrebujem za vse, kar dosti časa. Prišla sem do zaključka, da ima dan zame premalo ur mocking ampak se ne dam. Če ne danes pa jutri, saj vse počaka Wink

No vmes pa ne smem samo tarnati obiščeva z možem tudi kakšen koncert. Tako, kot v sredo in sicer koncert ob 40-letnici godalnega in simfoničnega orkestra naše glasbene šole Zagorje ob Savi. Kot vedno unikatno. Naj opišem ob poslušanju svoje občutke:

Glasba orkestra je preplavila prav vsak kotiček dvorane in nas napojila z nežnimi  čuti violin in spremljajočih instrumentov in petjem. Samo štiri strune pa tako lepo zazvenijo in nam pobožajo dušo, pri srcu pa ostane nekaj toplega, lepega. Bilo je opojno. Zaveš se resničnosti. To ni godalno simfonični orkester slovenske filharmonije. Ne to je orkester naše čudovite glasbene šole Zagorje ob Savi pod vodstvom in pod taktirko gospoda Klemna Benka.

                                                     


   Spoštovani gospod Klemen Benko za vso vašo dejavnost  ...  globok poklon!




Spoštovani vsi nastopajoči vključno z voditeljico Karmen, ki ste nam z vašim nastopom polepšali  praznike ...  Iskrena hvala.
Orkestru pa iskrene čestitke in še nadaljnjih 40 let ali pa še več


Tudi taki dogodki ostanejo v spominu še dolgo.

S toplino v srcu in lepimi islimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeNed Mar 31, 2024 10:29 pm

Haj moj dragi dnevnik
prehitro beži čas, ko nam je lepo. Tudi tokrat so bili prazniki (no niso še končani) ne samo lepi, zame enkratni 051  Ja spet smo bili skupaj z družino. Po kosilu in kavici pa za mizo s kartami v roki. Trikrat sem zmagala  010 pa čeprav sem bila spet nadzorovana s strani mojega igralca z desne 09  kakšne karte imam v roki. Joj kako sem jaz še vedno naivna in zaupljiva Rolling Eyes kaj hočem smeh je pa tudi nekaj vreden. Mislim, da bolj, kot kakšno pomirjevalo. Vedno praznujemo skupaj. Nič ideološkega pač smatramo, da je to tradicija in dediščina naših staršev. Pri vsem tem pa še ohranjamo vezi, ki trajajo med nami, ki so meni vredne več kot samo zlato.
Tudi voščila sem pisala in dobila tudi lepe nazaj  012 lepo.
Danes sem poslušala župnika Martina Goloba on pravi, da je odpuščanje najlepše, kar je lahko v človeku. Lahko da je sama pa menim, da če ti nekdo neprestano soli življenje, da ta oseba ne bo več hodila z mano v štric ... enostavno greš lahko brez (njega ali nje) lepo naprej. Samo zaželiš (ji-mu) še lahko veliko lepih doživetij in srečnih trenutkov z drugimi (njemu -njej )podobnimi osebami. Sama sem izkusila že veliko zlobnega brez, da sem kaj posumila ali vedela zakaj. Tako da ne reciklirane  besede iz ust meni v živo (verjamem da še inkognito po kakšnem omrežju) kot na ognju oljna polena ne sikajo več. 
Sem pa zadovoljna in srečna, da mi je usoda pripeljala v življenje ljudi, katere jim je njihov karakter v ponos  07 Vse se je popolnoma spremenilo na boljše  012 Ja tako je življenje, ki ga izkušamo vsi eni več drugi manj.
Tudi jajčke sem barvala, tako kot vedno v čebulnimi olupki. Ja malo pa že mora biti, da se potem veselim ali razočaram, ko jih odvijam. No vsak je nekaj posebnega. Unikaten, če bi hotela, ravno takega mi verjetno ne bi uspel  010
Samo, da bi mi zdravje še služilo, kar bom izvedela kaj kmalu, pa bo vse ve redu :D

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePon Apr 01, 2024 8:28 pm

Haj moj dragi dnevnik
kot sem že včeraj omenila sem barvala tudi jajčka, takole izgleda moje velikonočno tihožitje.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Veliko10
Fotog. Moja mal.
No ni nekaj posebnega je pa barvito :D . Na krožnik sem nanizala vsakega po malo, tako kot smo si ob klepetu tudi poslužili. To kar je na sliki pa je še ostalo  mocking

Vreme pa se je, kar dobro sfižilo, ja april pač. Tudi to bomo morali sprejeti saj se to dogaja že od vekomaj. Najprej je veter močno božal lica, potem pa kar naenkrat ploha. Pa saj je dež koristen zlasti danes, da bo počistil saharski prah. Drugače pa je tudi lepo, ko z dežnikom španciraš ( sprehajaš ) po parku. Zlasti če je samo en dežnik osebi pa dve  :D tudi to je lepo, ko dež narahlo škreblja po dežniku in se po kapljicah odceja na tla. Sama si vse ogledujem s srcem in, kot videno tudi opišem.

 cheers  Bravo naš Primož je v novem dresu zmagal prvo etapo dirke po Baskiji. Čestitamo 015

Ja saj smo vedeli, da se bo vrnil in pokazal kaj zna.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Apr 09, 2024 7:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeNed Apr 07, 2024 8:37 pm

Haj moj dragi dnevnik
medtem, ko se nisem oglasila pri tebi se je veliko dogajalo. Prestala sem pregled na OI v Ljubljani, sedaj pa čakam izvide. Do takrat bo še nekaj negotovosti 08 . Sem pa bila spet presenečena, koliko ljudi na novo. Polne čakalnice. Kaj se dogaja z nami, kaj se dogaja po celem svetu. Mimogrede na onkološkem inštitutu, delajo normalno  07 zahvalila sem se osebju. Pa je bil odgovor, saj vidite v čakalnicah, kako bi stavkali. Nobene nestrpnosti ni med osebjem in pacienti. Samo počakati je treba to pa ni taka reč, glede na čakajoč toliko pacientov.
Ni dosti naravnih nesreč in bolezni morajo biti tu še vojne. Me zanima, kateri bog je umrl človeku da se proglasi namesto njega boga in enostavno napade nedolžne ljudi uničuje njihovo imovino in povzroči vsesplošno razdejanje stop S tem imam v mislih vojne, ki se dogajajo po svetu, nekatere zelo blizu nas. Določeni ljudje pa res nimajo zvečer pod glavo mehke blazine.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Prvi_o10

Fotog. Moja malen.

Sem pa včeraj zjutraj, ko sem stopila na balkon da prezračim stanovanje ob 5,45 uri zjutraj ( namreč še vedno gledam Adamsa začel se je ob 6,15 minut ) slišala pravi ptičji koncert. Kako lepo, ne moreš verjet vse je bilo tako lepo, saj veš dnevnik meni so jutra še vedno najlepši del dneva. Ko pa sem se obrnila pa se ujela na gobici malo čebelico. Uspelo mi je tudi malce šivati, za domače. Zakaj ne, saj ni treba oblačila takoj zavreči, da se popraviti pa je spet v redu :D
Tudi na kavico sva se odpravila z možem. Zelo lep sprehod pod cvetočimi drevesi, bom slikala, saj moram itak nesti nazaj 6esto prebrano knjigo v naš knjižni hram. Ja takole meni minevajo dnevi, kaj naj rečem prehitro 07

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeSob Apr 13, 2024 5:06 pm

Haj moj dragi dnevnik
takole sva na vezi z bivšo sosedo, ki sta se z možem preselila na obalo. Poslala mi je prikupno slikico, ki je kar klicala, da jo ubesedim, takole izgleda...

Moj dragi dnevnik - Page 15 Najlep11
Fotog. Lojzi Kr.

Lepo je, če ohraniš s sosedi če tudi se odselijo dobre odnose in dneve vredne spominov.
Sama sem v redu tudi vreme pripomore k temu. Naj traja in traja. Narava pa vsa v zelenju in brstenju. Vodometi v mestu pa nam že v vsej svoji lepoti čarajo vse mogoče podobe. Malce domišljije ne škodi. Ob kavici in polno kupico smetane na prostem pa je vse še lepše.

Vsem, ki se ustavite ob mojem pisanju želim, naj se vam z vsakim vzhodom sonca zgodi nekaj lepega...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePon Apr 15, 2024 8:11 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet bom prilepila haigo iz leta 2019 zakaj? Zato, ker se po svetu dogaja nekaj nečloveškega. Groza ljudje, ki nimajo meje človeškega uma preprosto ne znajo prekiniti z vojno. Še ena se ne preneha, pa je na vidiku že druga  diablo Upajmo na vse dobro za vse ljudi na tem svetu.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Nebesa16

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeNed Apr 21, 2024 5:56 pm

Haj moj dragi dnevnik

Moj dragi dnevnik - Page 15 Dve_pa10
Kako  lepo, verjetno je nekdo svoji dragi s to gesto omehčal srce. Sama slika ima v sebi nekaj prisrčnega!
Tole sem danes zasledila nedaleč stran ob potoku Medija. Tudi meni je polepšala dan. Hvala avtorju za ta lahkoten, nežen in prijeten videz!!!
Ja tudi sicer me spremlja sreča. Pravijo, da jo je kazno sejati na okrog. Pa vseeno, kar čutim to tudi napišem. Prejšnji teden tudi vse v redu. Še najlepše je bilo na baletni predstavi naše glasbene šole... SVET V BARVAH. Spet vse na nivoju. Od izbora glasbe, branje teksta, da ne omenim nastope vseh, ki so nam pričarali pomladanske barve v plesu. Enkratno res so vsi po vrsti carski!
Se je pa kar ohladilo 08 ja tale vreme ga pa malo fiksa. Jaz sem že skoraj pospravila topla oblačila na pa nas spet skoraj zebe v ušesa :D hecam se no ni pa daleč od resnice.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimePon Apr 22, 2024 8:26 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes je svetovni dan naše preljube Zemljice. Zelo rada bi napisala kaj lepega pa preprosto ne najdem besed. Kako mačehovsko se vsi obnašamo do nje. Ni čudno, da se nam narava na vsake toliko na močno maščuje. Pa nas vsak dan opozarja globalna mreža dneva Zemlje, da naj se osredotočimo na to, kako naj bi vsak posameznik prispeval k ohranjanju okolja. Sliši se lepo od 192 držav, ki sestavljajo to globalno mrežo. Pa kaj, ko bi bilo res,  če samo pustiš malce teči vodo ob umivanju zob, ali je plastika tista, ki najbolj onesnažuje okolje, že res so pa tukaj avioni, ki onesnažujejo zrak ( ravno danes so obelodanili, čeprav so do sedaj te trditve zanikali), uničevanja v vojni, nafta, sekanje dreves v Amazoniji ( vsako minuto izgine za eno nogometno igrišče dreves), itd. Srčno upam, da ni prepozno za naše zanamce, da bi uživali naravo katera nam postreže vsako leto znova veliko lepega. Vir striček Google.

Sama pa si doma lepšam vsako leto znova s čebulicami cvetlic, ki jih negujem čez leto, da mi vedno znova lepšajo dneve in misli. Tudi vse tri begonije so v rasti. Ne menjam jih vsako leto. Lepo jih shranim pa izgleda, da so zadovoljne z mojim ravnanjem 08 Tako na primer se je velikonočni kaktus odločil, da mi podari še nekaj cvetov. Orhideja (dendrobij) pa ima spet 38 popkov. Takole izgleda... Spodaj pa so sadike bučk maslenk njam , ki jih hčerka odnese na svojo njivo. Potem pa jih seveda dobim nazaj v drugačni obliki :D

Moj dragi dnevnik - Page 15 Orhide10
Fotog. danes moja malen.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9936
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitimeTor Apr 23, 2024 7:31 pm

Haj moj dragi dnevnik
Kdor bere knjige, živi tisoč življenj ... Rebrebu by Regina

Navajam citat strička GOOGLA

Danes je svetovni dan knjige, ki je posvečen promociji branja, avtorskih pravic ter intelektualne lastnine.

Praznovanje dneva knjige je povezano s starim ljudskim običajem, ki izhaja iz Katalonije, ko so si Katalonci od nekdaj na dan svetega Jurija 23. aprila podarjali vrtnico in knjigo. Rekli so: Vrtnica je za ljubezen, knjiga pa za vedno! Dan je posvečen promociji branja, hkrati pa je želja spodbuditi ljudi, še posebej mlade, da odkrijejo užitke branja in pridobijo spoštovanje do avtorskih del tistih, ki so s svojimi deli pripomogli h kulturnem napredku človeštva. Svetovni dan knjige je razglasil Unesco leta 1995. Praznik je tesno povezan s književnostjo: tega dne leta 1616 sta umrla znamenita književnika: Miguel de Cervantes in William Shakespeare.
Sama trenutno končujem knjigo na kateri je na zadnji strani branja prelepo posvetilo. Slikala sem ga iz knjige, ki ima 719 strani. Uživam ob njej, vse se lepo dogaja. Rada imam lepe misli, katere tudi sama večkrat uporabim.

Moj dragi dnevnik - Page 15 Knjini10

Naj tudi vam, ki se ustavite pri mojem pisanju, lepe misli lepšajo vaša življenja. Vem, da ne moremo živeti v pravljici pa vendar, če tudi se s kom ne strinjamo moramo biti v svojem govoru in obnašanju kulturni. Ko poslušam državni zbor ( se omenjajo celo drva ) ali pa kakšno sejo je pa vse daleč od tega. Saj se da vse pogovoriti, če le sta dva pripravljena na pogovor in kompromis. Grem dokončati branje sem na 661 strani. Lep dan še naprej...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 15 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 15 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 15 od 15 Pojdi na stran : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -