Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Nov 13, 2023 9:43 pm

Haj moj dragi dnevnik
lep vikend, ki ga bo treba spraviti v podstrešno sobico s spomini. Tako hitro je leto naokrog, ko spet praznujemo v družini  031  Ja spet smo po kosilu in po kavici s pecivom, seveda kartali. Smeha je bilo, da si ne moreš misliti. Če sem skrivala karte pred sinom mi je v karte špegala hčerka. 010 :09:Jaja se vidi, da jabolko res ne pade daleč od drevesa. Je vprašal mož, če gre tudi on zraven pa so vsi mene pogledali Laughing Vnukinja se je nekaj časa skrivala in nasmihala potem pa pravi. Ja kaj ti ne vidiš, da razkazuješ karte naokrog. Sama si kriva za svoje izgube. Bilo je smeha do solz. Ja kljub vsemu pa sem zmagala trikrat cheers sem bila vesela, kot radio 012 Res bi rada upočasnila čas.

Danes je dan prijaznosti, vsem vam zaželim, naj vas objema prijaznost vseh 365 dni in noči z vseh strani, naj bo v službi v krogu domačih, prijateljev...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Nov 17, 2023 8:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeČet Nov 16, 2023 9:49 pm

Haj moj dragi dnevnik
kako lep je bil včeraj zvečer na drugem programu na RTV Ljubljana. Naš dobrodelni Primož Roglič je v dobri uri zbral 200.180 evrov cheers 051 023 Tudi zaradi takih dogodkov smo lahko ponosni občani, kot za veliko drugih športnikov iz našega kraja, da živimo v kraju, ki ima časti vredne ambasadorje našega mesta.

SPOŠTOVANI GOSPOD PRIMOŽ ROGLIČ
VELIK IN GLOBOK POKLON

Ohladilo pa se je že kar močno. Lepo je na prostem spiti skodelico kave ali  čaja. Saj imajo na stolih  pripravljene odejice, da se zavijemo vanje. Lepi so ti časi, vsaj zame Embarassed Smo si ljudje tako različni, da ne moreš vse, kar posplošiti.
In prav je tako, če bi bili vsi enaki bi bilo že kar kičasto. Vedno pa sem in bom mnenja, da svojih mnenj ne smemo vsiljevati drugim, kateri so drugačnega mnenja. Res je tudi, da je danes pravica vsakega posameznika, da pove, kar misli, samo ni pa prav da se človek ne ravna po moralnih načelih. Saj dobro vemo, da beseda v galopu onesreči obe osebi. Prvo, ki jo je izrekla in je ne more povleči nazaj, drugo pa je, ker je človeka po krivici prizadela do bolečin. Ko te dni gledam in poslušam vseh vrst poročil in sej ne morem sprejeti, da je med ljudmi takšna nestrpnost in predrznost. Kakor koli saj so kompromisi in argumenti, ki jih je treba nujno upoštevati.
Danes me je malce zaneslo iz mojega okvirja, samo upam dnevnik, da mi ne zameriš, da si tudi jaz kdaj pa kdaj olajšam s svojimi opazkami svojo romantično dušo Wink

Lep večer in naj vas ne jezijo malenkosti, pustite se ogrniti v razkošje prijaznosti dance2

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeSob Nov 25, 2023 6:35 pm

Haj moj dragi dnevnik

Citat neznanega avtorja.

Življenje je, kot morje- potujemo brez konca.
Vse, kar ostane za nami, je samo spomin
na nekatere ljudi, ki so se nas
dotaknili  kot valovi.



Tako lepo je zapisal nek neznani avtor svoje misli, katere sem čisto naključno  08  te dni prebrala na počitnicah, tam kjer sva se za nekaj časa z možem odpravila  po svoje. Prijalo je vse; Sprehodi, plavanje, postrežba, hrana, bivanje in seveda, kar je še najvažnejše prijaznost osebja. Seveda pa prehitro mine čas v katerem uživaš. Vsega lepega pa je prehitro konec. Bilo je lepo. Pogrešala pa sem kurzor s katerim podrsavam po moje ekrančku  Wink
Tale fotog. spodaj pa je priča kako dooooolga je sprehajalka pa je to na fotog. šele polovička bounce ja dodobra se utrudiš.

Moj dragi dnevnik - Page 14 Dolgi_10

Fotog. moja mal.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Nov 27, 2023 9:18 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes sem si na ušesa nastavila slušalke in ob mojem oknu v svet poslušam carje, ki mi s svojim petjem nakocinijo kožo, Slovenski oktet. Ja zelo uživam ob njihovem petju. Da pa je vse še lepše prebiram novice našega mesta, kjer je napisano, da je naše mesto na podelitvi v Novi gorici osvojilo, kar dve odličji. In sicer Priznanje za 3.mesto v kategoriji srednja mesta za urejenost in zmago na spletnem glasovanju 051

Ponosna sem, da sem občanka Zagorja ob Savi.

Čestike vsem akterijem, ki so zaslužni za ta dva odličja

Pa kaj ne bi, saj je pri nas kultura na prvem mestu. Kulturnih dogodkov je pri nas toliko, da vseh preprosto ne moreš obiskati. Za vsakega občana pa se najde nekaj po njegovem okusu. Povsod če le hočeš najdeš lepo urejene gredice. Tudi sedaj je lepo, ko narava počiva, pa vseeno male glavice mačeh lahko pobožaš s pogledom. Velika zasluga vrtnarjem   07 Tudi drevesa, čeprav so že dodobra slečena so mi všeč. Rekla bi tako; Skoraj ne more biti boljše. Še lepše pa bi bilo, če bi se vsi obnašali tako, kot se spodobi!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Dec 04, 2023 9:06 pm

Haj moj dragi dnevnik
kaj naj rečem, vsak dan je posebej lep. Včerajšnji pa spet nepozaben :D  Spet so nas občane (po  presledku 4 let) dveh krajevnih skupnosti povabili med se... Spoštovana Gospa Metka Podpečan RKS - območno združenje Zagorje ob Savi in naš Spoštovani gospod Župan Matjaž Švagan na srečanje starejših nad pravljično številko 70 :D Bilo je zelo, zelo lepo. Kaj je lepšega, ko se srečamo občani, ki se čez leto skoraj srečujemo 08  Da je pa za vse lepo poskrbljeno o tem pa ni debate. Skrbeti za dogodek da mislim, da nas je bilo okrog 270 ni mačji kašelj. Najprej lep kulturni program, potem humorist ; Poštar peška, ki nas je vse nasmejal do solz. Tudi nahranili so nas. njam In nenazadnje še ansambel, ki nam je godel same lepe pesmi. Če bi ga omenila bi bila to reklama to pa ne smem  Surprised[i] Pa da ne bo pomote v našem mestu je poskrbljeno prav za vse  občane nihče ni ne lačen ne žejen Še danes sva z možem pogrevala včerajšnje dogodke. cheers Saj je veseli december, da pa se ne bi veseli in se imeli lepo bi bila pa storjena velika škoda. Saj ne vemo, kam gredo pota naših usod. Zato se rajši pobrigajmo in usodi malce pomagajmo, da nas pelje tja, kamor nas vleče, da dan ne bo izgubljen. Vsem, ki so sodelovali pri tem dogodku iskrena hvala 08 Kot sem že večkrat omenila, tu pri nas je res lepo.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Čeprav težko  pustimo te dni slabe dogodke za sabo. Vem bolečine ne moreš, kar ugasniti in pozabiti. Sama sem to že tudi izkusila na svoji koži, ravno pred božičem sem bila na zboru lastnikov stanovanj od sosede imenovana za pasivno za kuzlo, da sem zabita itd. in to v vpričo 12tih sosedov in predstavnico, ki je bila takrat leta 2015 naša upravnica, ker se nisem strinjala z njo. Tisti boleči del mojega srca je zaprl vrata za njo. Toliko žaljivih besed, da jih ni bilo mogoče prenesti. Tisti prazniki so se meni oči bleščale, kot žalostne zvezde v noči. Razumem vsakega, ki okusi kaj takega. Bolečina se ugnezdi v dušo, kot podgana v dobro s hrano opremljeni shrambi.
Zato se rajši te dni odenimo v prijaznost oseb, ki so nam pri srcu. Če tudi niso na dosegu rok že lep spomin je  dovolj nanje. Ko pa si s prijatelji iskreno sežeš v roko in jim zaželiš vse dobro pa je vse lepo. Danes me je zaneslo. Pa kaj saj se konec leta dela bilanca, če tudi par let nazaj.

Mogoče že veš, da je moj najljubši Slovenski pesnik Tone Pavček on je napisal citirala bom samo en delček njegove poezije, takole se glasi;

Ne bojte se življenja!
Naj pljuska v vas z vso silo in v vse žile,
naj vas nese ali zanese,
le ne pustite, da vas spodnese.
In imejte ga radi, da bo tudi ono,
življenje, imelo rado vas!

Avtor: Tone  Pavček



Lep decembrski večer s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Čet Dec 28, 2023 9:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeSre Dec 06, 2023 10:17 pm

Haj moj dragi dnevnik
če me vprašaš, če sem kaj napisala Miklavžu ti odločno povem, da ne. A zakaj?  Zato, ker še vedno kadar sem mu pisala mi ni prinesel tistega za kar sem ga prosila 010 Tudi tedaj ne, ko sem bila še tako mala, da ko sem sedela na stolu sem zvonila z nogicami sem ter tja, ker nisem dosegla še tal. Ko pa me je mama gledala je segla čez mizo stegnila svoje mehke dlani, da sem vanje položila svoje male ročice in mi obljubila, da drugič pa bo, samo če bom pridna. Še danes, ko mi spomin zaplava nazaj si mislim, da sem bila nepoštena do nje. Ja tako je bilo nekdaj življenje zato sem še danes navajena skromnosti in hvaležna za vsako stvar, ki mi je podarjena. Rada pa tudi komu pomagam in darujem. Kadar sem med ljudmi, ki jim iskrenost veje z oči  se počutim, kot navadni smrtnik med bogovi.

Kadar pa je tako, kot sem omenila v prejšnjem pisanju pa tako, se počutiš, kot slepi potnik na ladji, ki ga kadar si čisto odveč vržejo v globoko morje. Kako zmotno je mišljenje ljudi, ki mislijo, ko nekomu povzročiš bolečino v prsnem košu, da se da vse opravičiti s kozarčkom domače marmelade.

Ampak vse v življenju je relativno. Enkrat slabo, spet drugič čisto dobro, naslednjič pa naravnost čudovito. In tako se mi zdi, da je prav. Samo, da bi imeli mir in zdravje pa bo v redu.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeČet Dec 07, 2023 8:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
kar prehitro te dni dan zdrsne  v drugega. Se mi zdi, da že vse diši po cimetu, čeprav letos še nisem okusila kuhančka. Sem pa spet dobila smetano z moževega kapucina njam bojim se, da bi se mu smetana obesila na brčice 06 nerodno je tak hoditi na okoli meni se vsaj tako zdi mocking Ja tako si polepšava dan. Saj tudi doma skuham kavico in dodam smetano, samo tako mi je bolj všeč, ko mi s pogledom ponudi, da lahko zajamem.
 
Hans Christian Andersen je zapisal citiram:

"Samo živeti ni dovolj "
je rekel metulj.
Potrebni so še sonce
svoboda in drobna cvetlica.


Moj dragi dnevnik - Page 14 Modrin10
Fotog. in vir Internet

Moja asociacija na njegovo pisanje pa je, da si moramo vsak dan narediti lep.

Se je pa danes sonce kar dolgo paslo med hišami, zato bi bilo škoda, če lepega dne ne bi izkoristila prijetno s koristnim. Saj ko stopiš ven, je tukaj sladki vonj po snegu, pa saj je čas za njegov prihod. Upajmo, da ga bo zapadlo nekaj vsaj konec leta, ko bodo imeli pridni službojoči že Božično novoletne proste dneve. Da ne bi imeli problem na cesti. Če bi imela čarobno paličico, bi mogoče lahko vse to uredila. Tako pa kakšne pobožne želje, ki jih ne morem uresničiti ali pajčevinaste sanje, ki sem si jih spredla, ki se mi zdijo zelo dobre lepo pospravim nekam v kotiček spomina. Naj dozorijo, morda nekoč nekje drugje  08

Takole sem danes oblekla svoje misli :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Dec 12, 2023 9:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeSob Dec 09, 2023 8:25 pm

Haj moj dragi dnevnik
včeraj sem šla pokropiti bivšo sodelavko. Spet je ena zvezda več na nebu. Lep spomin je ostal nanjo, bila je dobra in pravična.

Draga Marta- Erika počivaj v miru in nam od tam zgoraj kdaj pa kdaj pomežikni 04

Moj dragi dnevnik - Page 14 Prigim11

Ob takih trenutkih se zaveš, kako minljivo je življenje. Menda pa je tako, da duša nikoli ne umre. Saj mrtve pokopljemo v zemljo ne v srcu! Tudi nanjo bo ostal lep spomin. Odslej naprej pa ji bodo zvenele nebeške harfe.

Marta pozdravi tam gori vsa dekleta in fante, ki smo dolga leta skupaj služili za preljubi kruhek.


S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Dec 12, 2023 9:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeNed Dec 10, 2023 7:00 pm

Haj moj dragi dnevnik
sence od oblakov so se danes kmalu stegnile čez mesto. Malce se že pripravljam, da pišem Božično Novoletne voščilnice. Nekaj kartic imam še od lani, nekaj pa jih moram še nabaviti. Nekaj pa jih pošljem prek e-maila. Tudi ta stik mi je všeč. Rada počnem stvari, za katere si moram vzeti dosti časa in zraven malo razmisliti. In ob tem, ko pišem in krasim besede razmišljam, kako so ubogi ljudje tam kjer divjajo vojne in ljudje preživljajo vsakdanje grozote 01  Človek bi rekel, da vodilni nimajo filtra med možgani in usti. stop
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
In ker sem omenila, da rada kaj lepega napišem, tokrat pač ne. Namreč res imamo v našem mestnem jedru prelepo. Tudi sama sem glasovala za urejenost mesta, ker zaradi posameznikov ne moreš posplošiti zadeve.  Ko pa stopim iz našega vhoda me popade žalost. Vsaka posoda ima svoj rob zato obstaja merica našega potrpljenja. Namreč na travnatem kvadratu zelenice in pol metra zemlje pripeljejo male psičke, da se olajšajo pod balkonom. Vse je razkopano ko kužki zagrebejo svoj iztrebek. Če psiček ne zmore priti do tja pa se olajša kar na dvorišču. Od tam se pač ne vidi na cesto, ker se razprostira široka tisa. Za nas stanujoče v bloku pa je verjetno vseeno. Do koša za odpadke pa imajo lastniki svojih ljubljenčkov dobrih 50 korakov. Tam pa so na voljo brezplačno vrečke 02 Groza. Pripeljejo jih tudi od individualnih hiš ne samo od blokovskih, da urinirajo in se odložijo. Takole menijo, pri meni naj bo lepo pri sosedu pa ni važno! Čeprav je kuža majhen so lastniki dolžni čistiti za njimi. Da bi prežal za njimi je nemogoče, ko pa pridejo mimo in če si ravno takrat prisoten vidiš, kako zategnejo povodec, da gre kuža lepo naprej. Da imaš občutek ah ta že ni. Kako pretkani so lastniki ljubljenčkov a kulture pri določenih pač ni nobene. Žal mi je moj dragi dnevnik, da ti smetim z nečim takim, kar bi moralo biti ljudem samoumevno. Srce imam pač na dlani, kar vidim to tudi ali pohvalim ali pa kritiziram. Prebrala sem posvetilo, katero je v časopis zapisal naš pesnik in pisatelj varuh človekovih pravic gospod Peter Svetina. Glasi se takole citiram:

NAŠE PRAVICE
SEGAJO DO TJA,
KJER SE ZAČNEJO
PRAVICE DRUGEGA.


Sosed in moj soprog me mirita pravita ne se sekirati, meni pa ni vseeno. Tja sem nosila zemljo in seme trave, da bi se čez leto zelenica opora vila. Ampak vse je brez veze bad Nimam kaj, pustiti do spomladi, potem pa nekaj ukrepati. Samo sama ne vem, kako bi razrešila to dilemo.

Kjub vsemu s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018 Saj je vendar veseli december... v upanju v bodoče na bolje...
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeSob Dec 16, 2023 9:10 pm

Haj moj dragi dnevnik

Ko se sedaj sprehodim po našem mestu je tako zelo lepo, da ti srce poskoči za korak ali dva. Čarobno nekako takole

Moj dragi dnevnik - Page 14 Uarobn10

Lepi so ti časi, ko je na vsakem koraku sproščenost, veselje in nasmeh na obrazu. Čeprav se nam včasih zdi, da imamo vse niti življenja v svojih rokah in , da je z njimi sposoben plesti po svojih načelih, pa na žalost vendar temu ni tako. Na srečo pa imamo upanje, da se po nekakšnem čudežu vendarle vse uredi.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Dec 18, 2023 8:52 pm

Haj moj dragi dnevnik

Moj dragi dnevnik - Page 14 Takole14

Moj dragi dnevnik - Page 14 In_ee_10

Fotog. moja malenkost...včeraj zvečer

Skratka celo mesto z okolico je slavnostno okrašeno. Kako lepo je bilo včeraj zvečer v naši dnevni sobi ( tako imenujemo našo ploščad, kjer se odvijajo kulturni dogodki). Povsod sem videla od sreče nakodrane ustnice, prijateljski stiski rok ljudi z iskrenimi in lepimi željami. Stojnice, kjer so prodajali vse mogoče. Kaj bi človek hotel še več, za povrh pa še pevski zbori, kateri nam ogrejejo srca. No, kar pa je še najvažnejše, organizator je naročil še lepo vreme 07 Tudi ta večer bo šel v mojo malho spominov. Včasih se mi res uresniči, kar si močno želim, tudi včeraj je bilo tako. Že to je lepo, da se lahko sprehodiš pod lučkami in s pogledom pobožaš vse naokrog. Tudi glasovi so mehkejši, kot po navadi. Kakšen obraz pa je še posebej pregrešno lep ob soju vse te svetlobe. To je praznik za dušo, počutiš se peresno nežno v kraljestvu našega mesta. Takšne trenutke privoščim vsem ljudem, ki verjamejo, da če si dober, da se vse dobro vrača, če ne po isti poti in ne takoj ampak nebeški arhitekt že poskrbi, da je pravici zadoščeno. Saj pravim, vesolje ima čuden smisel za humor. Enkrat nas obdari s srečo, drugič pa nam pripelje vse samo zadovoljstva ne. 08  vse pa moramo sprejeti posledično.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePet Dec 22, 2023 6:07 pm

Haj moj dragi dnevnik

Moj dragi dnevnik - Page 14 Kar_na11

Ne moreš verjet, kaj ni dosti vojne, ki divja na vseh koncih. Na udaru pa je predvsem civilno prebivalstvo. Krivično, kar se sedaj dogaja. Da storiš staršem silo, nezaslišano 01 Ne vemo, kaj se je pletlo po glavi temu mladeniču, ki je kosil vse vprek 08 samo za to, kar se je dogajalo njemu v glavi niso krivi nedolžni ljudje. December tako lep mesec, ko pa poslušaš poročila ti pa v glavi ne hodi nič pozitivnega. Muzo enostavno pobegne iz glave in ne pusti nobene sledi za pisanje 08
Danes zvečer bo boljše z možem greva na koncert, mogoče se mi še muzo vrne mogoče 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeNed Dec 24, 2023 11:33 pm

Haj moj dragi dnevnik

Moj dragi dnevnik - Page 14 Deluek10

Fotog. 24.12.2023 ob 20,54 min. moja mal. delček naše smrečice.

Naj bi bil ta večer za vse ljudi na tem svetu lep in preživet v miru. Pa žal ni tako. Pa vseeno vsem, ki se ustavite pri mojem pisanju želim:

V srcu topline in objeme s svojimi najdražjimi. Saj božič razneži čute in srce. Povejmo si, da se imamo radi. Da če tudi znamo včasih biti malce naporni, nam je takoj za tem presneto žal. Nehote naredimo kakšno napako, za katero se opravičimo, pa se nam kasneje obraz spet razvleče v nasmeh.
Naj se okoli vas, ki berete te vrstice stke obleka mesečevih žarkov, tako vam bo mir napolnil dušo in srce.  Saj ne rabimo vsak dan sonca, dovolj nam je če se spomnimo vsega lepega, kar se nam je zgodilo.
Kdor pa boleha za hladnostjo, mu srčno priporočam naj se naleze zgornje omenjenih navad. In svet bo tudi zanj vse  lepši.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Dec 25, 2023 12:14 am

Haj moj dnevnik spet jaz :D

Moj dragi dnevnik - Page 14 Naee_z10

Takole pa sem ujela v objektiv, našo ploščad (ko sva se z možem vračala s koncerta ), kjer te dni domujejo ob malih okrašenih  smrekicah palčki in malo večji škrati. Koncert pa, kot vedno neponovljivo lepo. Od začetka do konca. Nazadnje stoječe prepevanje s pevci ansambla cele dvorane v objemu svojih najbližjih.
Zato velik poklon naši glasbeni šoli in vsem nastopajočim. Gospe, ki je povezovala program Karmen Cestnik, scenaristki in organizatorki gospe Metki Podpečan in vsem, ki so pripomogli, da nam bo ta večer ostal v naši malhi spominov še do drugega koncerta.
Kar pa me je še posebej razveselilo; Med se so povabili na nastop tudi uporabnike VDC Zasavje. Čudovito, marsikomu so je zarosilo oko. Čudovita gesta
Res so lepi ti decembrski dnevi 012 !

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePet Dec 29, 2023 9:59 pm

Haj moj dragi dnevnik
toliko stvari si naložim, da se komaj dohajam bounce vse bi rada imela pripravljeno, ko pridejo v goste naši dragi. Kot vedno do sedaj gremo mi k njim praznovati božič oni pa potem k nam na silvestrovo. Je pa tako, da je vedno vsega malce preveč. Tudi potičko sem za božič pekla. Če tudi delaš vsakega po malo imaš v kuhinji potres. No ne smem tarnati, saj to je vse za nas in naše drage. Nekaj pa podarim tudi naprej.
Naši čistilki vsako leto pripravim darilo. Vprašaš zakaj, saj jo plačujemo; Zato ker je pridna, ( stara dobro čez 60deset) zato ker je že v pokoju pa še vedno dela ( po stopniščih v blokih do pete etaže in še čez),  da dostojno živi, predvsem zato ker vidim kako gotovi ležerno pričakajo, kar jim po zakonu in na zavodu pripada. Ja taka so sedaj pota in čudni zakoni. Jutri stavkajo trgovke-ci, ker nimajo zajamčene plače, da jim mora država doplačevati 05 . Žalostno se sliši. Včasih bi bilo dobro, da bi se vse resetiralo in se vse postavilo na novo po pravični poti, kar komu pripada za njegovo delo. Če delaš pa da nimaš zajamčenega dohodka je pa za človeka že pod pragom dostojanstva.
Te dni enkrat sem poslušala po TV, da je sodnik izrekel sodbo: V imenu ljudstva... Halo v mojem imenu že ne... on sodnik-ca se je sam odločil in sodil po svojem mišljenju in po zakonih kakršnih je ocenil za obsojenca. Zakone za kazni pa ni pisalo ljudstvo. Saj bi človek rekel ne gledati in poslušati vsega, kar povedo,  samo čisto v avtu pa ne smem biti, kaj se dogaja okrog mene. Mi pa marsikaj dvigne pokrov. Zakaj pa ne bi me razkurilo, saj sem jaz tudi čisto navadni smrtnik in me krivica boli, če tudi se ne dogaja meni.

S toplino v srcu z mislimi pa lepše, kot je navedeno zgoraj, samo na žalost to so dejstva 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeSob Dec 30, 2023 9:42 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa so se le usmilili v vodstvu trgovine in trgovkam in trgovcem malce dvignili plače. Pa to mora človeku biti razumljivo kakor beli dan brez oblačka, da ko bodo ti ljudje odhajali v zaslužen pokoj( po domače v penzion) kakšen odmerek bodo imeli. To so dolgoročne posledice, ki jih kasneje zaposleni v tej in tudi kakšni drugi branži, ki so mizerno plačani ne bodo mogli popravljati. In kaj sledi spet bodo imeli problem z nizkimi prihodki.
Sonce pa lepo čez cel dan svoje žarke pošilja na mesto. Lepo je tako, da se človek počuti lahkotno in zadovoljno in tako tudi živeti.

Naša dekleta pa skačejo na skakalnici, kot marsikateri fantje ne. 051 Bravo naše punce!!!!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018

Moj dragi dnevnik - Page 14 Spoeto10
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Jan 01, 2024 8:57 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa smo v letu 2024, pa kako hitro se vse skupaj zasuče okrog. Res je bil december čudovit. Upajmo, da nam bo to prestopno leto prineslo predvsem zdravja, kajti če smo zdravi je prisotna tudi sreča. Je pa dobro, da ne vemo, kaj nas čaka. Vse je treba, kar se nam zgodi posledično sprejeti. Po domače; Bika zgrabiti za roge pa se spoprijeti z vsem, kar nas doleti.
Spet smo bili skupaj z družino. Čeprav smo, precej skupaj si imamo vedno veliko za povedati. Še več pa se nasmejemo na svoj račun. Midva sva že malce v letih mocking pa včasih kaj narobe slišiva. Ja to vse spada pod rubriko; Pozna jesen že močno trka na vrata mocking . Pri kartah pa mi še vedno skuša kdo pokukati  v karte. Pa nič zato samo, da nam je lepo.

Ognjemeti pa so bili sinoči čudoviti, ko mi bo sin fotko prenesel iz svojega telefončka jo bom objavila. Sama nisem sinoči nič slikala. Pa tudi moj tel. ni tako dober 08 zdaj vem zagotovo, kaj bom drugo leto, če bom še pri življenju napisala enemu od treh decemberskih dobrih mož. Mogoče pa prinese nikoli ne veš. Letos so se mi uresničile štiri decemberske želje 012 Pridna sem 012 če kdo govori drugače se hudo moti whistle Če se bo leto tako nadaljevalo, kot se je začelo bo vse v redu.

Moj dragi dnevnik - Page 14 W15tk710

Slika...internet

Še enkrat v letu 2024 želim vsem lahek in miren korak na vseh prehojenih poteh in čim več prijaznih ljudi okrog sebe.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Jan 08, 2024 10:00 pm

Haj moj dragi dnevnik
lepi so ti dnevi ne samo po počutju tudi v zraku je nekaj lepega vsaj meni se zdi 012
Danes sem si ogledala prireditev po netu našega VD Centra, če bi vedela za prireditev bi se ga tudi v živo udeležila, tako pa moram reči:

VELIK POKLON VSEM NASTOPAJOČIM IN NJIHOVIM ZAPOSLENIM. ZA TAKO POSLANSTVO MORAŠ IMETI V SRCU VELIKO TOPLINE, RAZUMEVANJA IN NENAZADNJE PLEMENITOSTI!
SPOŠTOVANI ZAPOSLENI V VDC CENTRU NAJ TOPLINA IN PLEMENITO POSLANSTVO V VAŠIH SRCIH OSTANE ZA SVOJE VAROVANCE OSTANE ZA VEDNO
VKLJUČENI-IN -PIKA!!!  
SPOŠTOVANI V VDC CENTRU ISKRENE ČESTITKE ZA 4 DESETICE TER SREČNO IN ŠE TAKO NAPREJ

Ja to vse se je dogajalo minulo soboto v Zagorju ob Savi. VDC center je prisoten v naše mestu že zavidljivih 40 deset let. Varovanci so nam pokazali, da so bitja enaka vsem nam, da z njimi ni treba ravnati, kot z zlomljivim koščkom stekla. Ob gledanju me je nekaj spreletelo po hrbtenici. Ob prispevku so pokazali, kaj vse izdelujejo v svojem centru in sami s tem tudi prispevajo za svoj vsakdanji kruhek 07 07 07 S svojim samozavestnim nastopom pa so vsi skupaj razsvetlili prostor v dvorani, kot bi zasijalo sonce.

Spet sem ponosna, da sem občanka našega lepega Zagorja ob Savi. Lepo mi je samo čas mi teče prehitro 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeTor Jan 09, 2024 9:05 pm

Haj moj dragi dnevnik
a, kaj sem počela danes, nekaj kar me razveseljuje. Pospravila sem smrečico  08 in naredila inventuro prebranih knjig za leto 2023. Takole sem beležila čez celo leto. Od 22 prebranih knjig ( letos nisem bila tako pridna za branje, kot druga leta na to pa nisem najbolj ponosna) skupaj prebranih strani 7,378 strani. Vse si namreč zapišem; Avtorja, naslov, kje sem si jo izposodila in koliko strani vsebuje vsaka knjiga. To leto imam najbolj v spominu 3knjige in sicer z naslovi; Kar zagotovo vem, Jaz in ti, deklici iz Auschwitza in Načelo srca. Itak, da je vsak avtor ali avtorica posebej naredila s svojim pisanjem name vtis. Saj ni mačji kašelj toliko strani spraviti skupaj v knjigo. Zaenkrat pa sem si še najbolj zapomnila knjigo z naslovom, ki sem jo brala že nekaj let nazaj točno leta 2011 in sicer knjigo z naslovom: Preživela z volkovi; Čeprav je avtorica ( Misha Defonseca) morala plačati kazen za izmišljeno zgodbo reci in piši kar 22,5 milijona dolarjev. Pritegnila pa je nas bralce bralce po vsem svetu. Vrniti je morala ves honorar, ki jo je dobila od knjige 08
Kar pa se tiče mojega tujega najljubšega pesnika pa je še vedno Carlos Ruiz Zafon. Danes žal že pokojni (umrl je star komaj 56 let) Španski pisatelj Carlos je napisal samo 6 knjig ampak meni zelo, zelo zanimive, nekako skrivnostne iz tam onstran. Lepo in raznoliko je založen naš kulturni hram tam kjer knjiga nikoli ne umre. Tudi knjižničarke so zelo prijazne, kar naprej že vedno, kaj komu paše  07 No letos sem si pa že prinesla dve novi, da si nahranim srce in dušo  Wink

Tako toliko za danes se beremo naslednjič...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Jan 15, 2024 9:23 pm

Haj moj dragi dnevnik
ne vem, kaj mi se mi dogaja. Dan ima za mene preprosto premalo ur Wink Sem čisto v redu še tale dežek me nič ne moti. Tako na lahno je dež škrebljal po dežniku, mesto pa lepo diši po svežem. Pa saj veš, da jaz v vsaki stvari najdem nekaj lepega. Mislim, da bom jaz do konca ostala strašno romantična duša in ob enem strašno samokritična tudi do drugih, kadar slišim, kar bo v nadaljevanju navedeno . 08 No ob tem pa čakam, kdaj se me bo še tu pri nas dotaknila kakšna krhka snežinka. Pa saj sem  jih že videla samo ne tukaj pri nas. Gorenjska je bolj radodarna.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sem pa bila zelo, zelo žalostna, ogorčena, ko sem slišala, da bo ministrstvo za Solidarnost VD Centrom zmanjšalo za svoje delovanje več, kot 80 odstotkov donacije. Grozno tudi pomisliti ne bi smel kaj takega minister za solidarnost. In to je bila odločitev ljudi, ki se pojavljajo v visoki močni obliki in stopnji solidarnosti. Ravno ta isti ljudje, ki imajo moč bi moral delati in se ravnati po moralnih načelih.  Če ne bi se sredstva delila naokrog tako na čuden način, bi rekla, če bomo varčevali bomo vsi, tako pa kar slišimo po TV po tri sto  tisoč evrov za raziskave za spolnost osebnosti. To je le ena zadeva...  Je pa vprašanje, kaj vse se dogaja za, kar je boljše, da ne vemo. Oddahnila sem se, ko so sporočili, da donacije bodo, da bodo razporedili sredstva. Žalostno toda resnično, da se morajo vodilni VD Centrov boriti, za to, kar jim po ustavi pripada silent Na srečo je priskočil na pomoč še varuh človekovih pravic Peter Svetina in jim pojasnil: To je kršitev ustave. Ustava določa, da se to izobraževanje in usposabljanje invalidov financira iz javnih sredstev. Če sem koga izpustila, ki je bil VD Centrom tudi na voljo za pomoč se mu iskreno opravičujem 012
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ti pa so resnični invalidi pa se vseeno trudijo in prispevajo svojo lojalnost z lahkimi deli svojemu centru  po svojih najboljših močeh  07  07  07 ! Ja tudi take zadeve se me dotaknejo, ker vem da ni prav to, kar se počne.

S toplino v srcu in lepimi mislimi, če odmislim zgornje pisanje ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Jan 22, 2024 8:56 pm

Haj moj dragi dnevnik
cel teden je od kar sem se oglasila pri tebi. Dogodki pa hitijo včasih tudi mimo mene. Moram pa povedati, da je bil vikend spet lep do včeraj. V našem vhodu je bila včeraj pri sosedi na obisku dama v belem. Tista, ki nosi s sabo smrt. Na žalost gospod je bil že nekaj časa zelo slab. Ko sem ga pred kratkim nazadnje obiskala sva si stisnila roki in, kot bi takrat v stisku čutila, da se gospod poslavlja. in ko je soseda včeraj prišla povedati, da so ga odpeljali me je kasneje moj soprog pogledal in pomežiknil in izjavil, do so včasih tako misleče, kot mislim jaz imenovali Veronika. Ja, ja saj sem razumela.

Dragi sosed Albin bolezen, ki ti je prizadejala hude bolečine se je s tabo vred utrudila in ti poklonila skupaj z gospo v belem večni mir...Bil si dober sosed... Počivaj v miru... Moj dragi dnevnik - Page 14 Vrtnic13


Obiskala pa sva z mojim soprogom tudi gospo, ki v naši družini in srcu zaseda posebno mesto. Takrat, ko sem izvedela za njen primer pa me je dobesedno novica prikovala na tla. Ko pa sem jo videla in sva se objeli je z mene padel debel plašč. Kajti predstavljala sem si jo ubogo nemočno; Ona pa tako pozitivna, na vse hude tegobe, ki jih je prestala gleda tako, kot da se je to storilo, ker se je pač moralo. Čeprav bi se morda, če bi se že od začetka drugače vse zasukalo in obravnavalo na drug način ne bi bilo tako drastično. Kakor koli sedaj časa ne moremo zasukati nazaj. Sem pa njenemu čudovitemu sinu povedala, da si tega ni zaslužila, ker je ona pomagala vsakemu, če je le mogla in kar je bilo v njenih močeh. Res se včasih naša usoda mačehovsko obnaša do nas smrtnikov. Ima pa okrog sebe čudovite ljudi 07 07 07  Sama pravi, da brez njih ne bi bilo življenje vredno počenega groša.

Je pa sneg končno pobelil tudi nižine. Seveda sem ga šla pohodit, pa si tudi ogledati, kako je okrasila ta belina visoko rasle smreke. Revice so imele veje sklonjene skoraj do tal. Bile pa so kraljevsko lepe. Sem v redu če ne gledam poročil. Pa kaj saj bi bil dolgčas, če ne bi se nič dogajalo. Imam pa spet dve lepi knjigi ( eno sem že 556str.) pri drugi pa je stota stran mimo 012 pravi moja boljša polovica, da naj mu pokažem, če morda nimam samo slikanico, ker sem tako hitro gotova. Pri meni je tako, knjige vzamem naključno potem pa, če mi je všeč gre hitro, če ne pa traja, da pridem do konca 08
Tako nabralo se je vsakega po malo, saj ima teden komaj sedem dni :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 01, 2024 9:07 pm

Haj moj dragi dnevnik
ja ni kaj tudi našo družino, kot še toliko drugih je našla ta nora viroza. Sin jo je pripeljal s sabo iz službe. Zraven nje seveda, da ne bo dolgčas še gospodično vročino in kašelj, katerega do danes še nisem imela Rolling Eyes o kristus ni lahko prenašati tako druščino. Ko sem v nedeljo mislila, da naju z možem viroza ne bo oplazila, je v naju v nedeljo zvečer kar treščilo. Ja tako iznenada pa kar na silo. Ponoči se je že začelo, potem pa naju položilo v posteljo do včeraj. Nisva še dobra daleč od tega, samo na boljše pa gre. Vročina ni tako huda, kašelj pa še kar vztraja, ježek v grlu se je pa tudi počesal nazaj in izgubil par bodic, tako, da ne pika več tako hudo. Pa saj bo. Sin je seveda imel bolniški stalež, midva pa sva si ga kar sama določila Embarassed Pohvaliti pa moram, kot vedno, da je v ZD Zagorje ob Savi ambulanta 3 z vsem svojim osebjem odzivna na telefon in e-maile, tako da sva se lahko po sinovih izkušnjah zdravljenja ravnala tudi midva.
Človek bi mislil, da je v zraku vse mogoče, da nekdo namerno nekaj sprošča v zrak, da farmacija dobro služi. Pa kaj bi se sekirali, saj so po TV stop reklame, ki ponujajo zdravljenje vse od zanohtnice, izpadanja las, revme in nenazadnje še raka itd... pa vse to samo z eno do tri pilule na dan. Neverjetno, ko poslušaš je človek prav vesel, da na TV ni samo enega programa, vzameš pilota in klik že je nekaj drugega vesela.
Dragi moji želim vsem, da ostanete v zdravju, tak obisk ni od muh, hočeš nočeš te položi v vodoravno pozo. Tudi knjiga mi ni šla, oči so me pekle, kot bi imela v njih žerjavico 012

Toliko za danes pale s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeTor Feb 06, 2024 9:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
stanje v mejah normale, samo ta kašelj še kar vztraja 08 pravi zdravnica, da bo to še kar nekaj časa trajalo. Tudi to bo odšlo samo paziti se moramo, da nam ne pusti kakšno pljučnico. Reci, piši z možem nisva bila zunaj skoraj 14 dni. Da ne bi trosila virus okrog. Za naju, ki imava zraven še pridružene kronične bolezni pa je itak boljše, da sva lepo ubogljiva pale kar pa je to meni velika muka. No in ko smo že pri kašlju pa takole; Danes sem ga slišala na TV glasi pa se takole: Prijatelj toži prijatelju, kako da ga daje kašelj, pa mu ta odvrne. Poznam recept za to, pojej veliko zelja povrh pa še spiješ pol litra toplega donata, pa se boš pozdravil. No in ko se spet prijatelja čez nekaj časa srečata vpraša prijatelj prvega; No še kašljaš? Pa mu prvi odvrne; Ne ne upam si več  09
Knjigi sem prebrala že obe, tako da upam, da bom lahko šla v hram v petek.  08 bom videla, kakšno bo vreme. Če ne bom pa poslala sina, da mi nabavi nove. Pri tem pa mi je lepo saj sem jaz z branjem knjig s pisatelji in pisateljicami prepotovala že veliko sveta biggrin brez funta cel otok Združenega kraljestva skupaj z Irsko in Škotsko mocking  Kanado, Avstralijo, Španijo, Francijo itd...
Veš dnevnik lanski rdeči amaliris pa mi je naredil samo popek za dva cveta. Pa ga ciklama spodaj tako vzpodbuja naj se začne razcveteti on pa se obotavlja, da ne moreš verjet. Pa ga negujem isto, kot lani. Pa mi je hčerka prinesla lansko odcvetelega belega pa mislim, da bo on beli cvet prej spregledal svet 08 No ne morem zahtevati, da mi gre vse po maslu.
Kljub vsemu pa mi je lepo, danes sem imela tel. pogovor z gospo, ki nam nekaj pomeni. Draga moja kot sem ti povedala želimo ti vse dobro in vse najboljše za tvoje zdravljenje. Kako človeku lepa beseda nekaj pomeni. Čeprav je tisti iskreni objem od srca na srce najlepši! Še bo prilika!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 08, 2024 8:50 pm

Moj dragi dnevnik - Page 14 France10

Naš vizionar France je zapisal; Vir iz knjige pesmi in pisma Franceta Prešerna. Uredil in spremno besedilo napisal Boris Paternu.

Citat Katerega je iz Nemščine prevedel Kajetan Kovič

Umreti mora človek,
človeštvo ne živi
naprej skozi rodove,
kar človek zanj stori.

Za današnje čase pa  se dobro bere ta njegov  ... Citat

Vremena bodo Kranjcem se zjasnila,
jim milše zvezde kakor zdaj sijale,
jim pesmi bolj sloveče se glasile;

vendar te bodo morebiti ostale
med njimi, ker njih poezije mile
iz srca svoje so kali pognale.

/France Prešeren: Sonetni venec… /

Se pa resno vprašujemo kdaj se bo to zgodilo?

Kajti Franc je tudi zapisal: Kranjc ti le dobička iščeš, bratov svojih ni ti mar...

Meni so Francetove pesnitve lepe že zaradi tega, kako so napisane; Striček google pravi, da je to bila romantična usmeritev.

Dragi vsi moji
želim vam  veliko kulturnih dogodkov kjerkoli se boste nahajali v prihodnosti, kajti kultura ni samo dela prosti dan je predvsem kultura obnašanja, govora, dejanj itd...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitimePon Feb 12, 2024 9:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
ker rada sežem v spomine sem se spomnila na lansko lepotico v rdečem.
Moj dragi dnevnik - Page 14 Lanska10
Saj nekaj mi dela, samo ni tisto, kar bi nakazovalo na cvetenje ne bom pa izgubila upanja  Wink .
Zdravje pa tako, tako. Ta kašelj pa je neznosen. Saj bo, korenina ne pozebe, vsaj tako pravijo 08 če je res bom pa videla :D . Ta zdravje me kaznuje, ker ne morem obiskati kakšnega dogodka. S tem kašljem bi motila potek nastopajočih. Saj vem, da gre vse naprej tudi brez mene. Ja drži samo meni čas tako hitro beži, da imam občutek, da bom kaj lepega zamudila.
Še vedno pa zgodaj zjutraj ob sobotah gledam na TVZ grizlija Adamsa. Kako lepe so te zgodbe. Tukaj pri nas pa ponavljajo ponovitve vmes pa kup reklam. Če seštevaš minute, je več reklam, kot samega programa 08 Poročila pa je bolje.... žalostno pa tako bi nam bilo lahko lepo. V nekem časopisu sem prejšnjič zasledila prispevek pravzaprav vprašanje? Zakaj pa v Zagorju lahko. Zato, ker imamo prave ljudi na pravem mestu! Ki ne mislijo samo nase, temveč na vse občane.
Pomlad pa se nezadržno bliža :D Tudi knjižni hram mi je uspelo obiskati. Spet imam tri nove. Pisateljica Clarissa Pinkola Estes opisuje mite in zgodbe o arhetipu (arhetip sskj prvotna oblika kakega začetka zapisa) divje ženske. Sem jo že načela naslov ima: Ženske, ki tečejo z volkovi. Sem mislila, da bo bolj psihološke narave, samo se jo da razumeti. Tudi, ko se predaš branju padeš notri pa je. Sprememba, ki prija.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 14 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 14 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 14 od 15 Pojdi na stran : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -