Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePet Avg 05, 2022 9:10 pm

Haj moj dragi dnevnik
ko sva včeraj z možem poslušala voditeljico Karmen, ko je na prikupen način posredovala malo zgodovine na kolesarstvo v našem mestu na slavnostnem dogodku ob občinskem prazniku mi je na misel prišel dogodek iz mojih otroških let, kako pa sem se jaz naučila voziti kolo. Citram svoj prispevek napisan na soboto 14. novembra 2015 -tega leta:

Nekega dne pride brat in pravi. Takrat sem bila stara kakšnih 9 let. Kaj mala bi se naučila voziti kolo? Seveda sem odvrnila, takoj sem bila pripravljena na nov podvig. Ja kje boš pa dobil kolo sem ga vprašala. Ah nič ne skrbi, prijatelj mi ga je posodil. No in tako se je začelo. Posadil me je na moško kolo. Začela sem poganjati. Vse je bilo lepo in prav, ko pa je zaklical: Hej saj se pelješ že sama, je pa nastala cela zmeda. Z nečloveškim krikom sem spustila balanco, noge spustila s pedal visoko v zrak in se vrgla s kolesa v prvo mejo, ki mi je z nadzvočno hitrostjo prihitela naproti. No ja posledice verjetno ni treba razlagati. Tudi ne, kdo jih je dobil za ušesa zaradi mojih učnih ur biciklizma. Vse skupaj se je kasneje dokaj srečno razpletlo. Razen v zeleno obarvane moje hlače, skuštrani kodrasti lasje, nekaj prask po kolenih in obrazu ni bilo hudega. Kolo pa je tudi ostalo celo. Pa naj vaš še prišepnem; Kolo je bilo sosedovo: UPS

Lepi spomini in dogodki, ki jih ne bi zamenjala za nič na tem svetu. Zato mi je toliko bolj večja uganka dogodkov, ki se dogajajo po svetu. Vojne, nasilje z orožjem izvaja že najstnik, vzame si pravico, da ustreli 19 učencev in dva učitelja. Ja Amerika in njena demokracija hvala za dolarje. Že tako se nam narava maščuje, ker preveč izkoriščamo njene dobrine.
Tudi včerajšnji dan je bil lep čeprav ni bil petek, kaj ne bi bil po končanem dogodku sva se z možem sprehodila po mestu, ki ga je že prekrila temno modra barva, kot kos žameta. Lep prizor, ko vodometi v barvah osveži lepe spomine. Naša družina za vedno pripada tem mestu on pa nam!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePon Avg 08, 2022 7:47 pm

Haj moj dragi dnevnik
po vikendu, ki je bil obarvan v glasbo in ples je že včeraj bilo vse počiščeno 07 bilo je lepo, kot se šika za vsakega nekaj. Se bo pa še nadaljevalo, predvsem čakam ansambel, ki igra meni eno najljubših pesmi: Labodi na Blejskem jezeru ... ja imela sem to čast Embarassed da so mi jo na mojo željo javno zaigrali. Še danes mi gredo kocine pokonci. Ne vem zakaj ravno ta pesem? Nekaj oziroma eno sporočilo že mora biti v njej, da me do solz ganeta besedilo in melodija, skratka enkratno izvajano pevka pa kot bi ji angeli posodili glas. A vidiš moj dnevnik kako sem čustvena, takrat ko jo slišim, se mi zdi da se mi je hladni zrak dotaknil bosih nog, potem pa se ta občutek razleze navzgor v kotičke nezavednega. Čas mi ne pomeni ničesar več vse dokler se pesem ne konča. Ja na računalniku jo imam vsak dan znova :) saj mi pomiri dušo in duha. Na sploh imam rada tako muziko, da mi zaledeni pri kosteh. Ob pisanju mi pomaga krasiti besede. Glasba je vino za žejno dušo. Ob njej nisem nikoli potopljena v dolgčas. Trenutno mi na ušesa gode Elvis Presley in mi pomaga, da lepe misli oblečem v besede... whistle
Drugače sem v redu malce se je tudi ohladilo, da se lažje diha. Tudi to pomaga da nam je ob vseh opravilih lažje. Kondicijo po coroni sem tudi že pridobila nazaj. Ne še čisto je pa dosti boljše, kot je bilo. Saj bo malo potrpljenja pa bova lahko spet z možem šla na sprehod. Njega je malo bolj prizadelo, kot mene 08
Oblaki na nebu pa, kot debela odeja, samo veter jih na rahlo potiska sem ter tja, prepotrebnega dežja pa od nikoder, da bi zalil zemljico mi pa malce prevetrili svoje dežnike Moj dragi dnevnik - Page 9 1296065714

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 11, 2022 9:06 pm

Haj moj dragi dnevnik
čeprav ni petek je bil tudi danes lep dan :D družili smo se s sorodniki od moža, ki stanujejo v prijetnem delu sosednjega kraja. Naši in njihovi mladi dopustujejo, pa smo se domenili da se snidemo. Ob prijetnem kramljanju, kavici itd... smo obujali spomine in gledali albume. Kako prijetno je obujati spomine. Tudi čustvene rane so priplavale na vrh. Pa kako hitro je preteklo, kar nekaj ur, ko smo pogledali na kazalce na uri Razz pa kaj saj imamo čas. Včasih kakšna prigoda skoraj žalostna, je danes po tolikih letih bila smešna. Ko sva enkrat šla z možem k njim na obisk in sem jaz sedela za volanom, sem ustavila pod hribom( ki pelje mimo šole do njihovega doma) in rekla možu; Prosim da se presedeva, on pa nazaj; Zakaj pa to? In jaz nazaj; Zato, ker je toliko odsekov cest in vse na desno, jaz pa ne vem, kje moram zaviti;) In ko sva prispela do njih me mož s priprtimi očmi pogleda in odvrne; O ti lisička saj vem zakaj, preozka cesta je za te 010 in res je bilo tako. Tako smo se nasmejali in ti povem moj dnevnik, da je cesta še danes ista, kot je bila. Danes je po naju prišel možev bratranec in se že v avtu spomnil te prigode. Da bi jo razširili je nemogoče, saj so hiše na gosto strnjene skupaj okrog pa vrtov pa betonske ograje.
Ko smo gledali slike starejšega datuma se skoraj nismo poznali mocking Ne moreš pa verjeti, kako hitro čas teče... pa saj vem da za vse enako.
Spet imam domačo zelenjavo in pridelke 08  Nekaj sem dobila že na obisku, nekaj mi je dostavila moja sorodnica vnukinja pa ko je sama doma, pa mi je tudi dostavila, tako da bo spet vlaganje.
Sedaj pa na mesto že lega mrak, ki naznanja da bosta večer in noč verjetno malo hladnejša, kot prejšnje noči. Sicer je pa tako, če je že bilo toliko časa brez dežja prosim naj zdrži še jutri zvečer brez, saj veš zakaj :D sem poredna a ne 08 ob vsem tem pa mi je zraven še lepo...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Čet Avg 25, 2022 7:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeSob Avg 13, 2022 7:33 pm

Haj moj dragi dnevnik
včerajšnji petek, pa ni bil lep, zaman sva tako kot drugi obiskovalci prišli na nastop priljubljenega našega ansambla, ki tako lepo pojejo in godejo Surprised eden drugega smo spraševali, če se niso morda zaradi vremenskih razmer rajši prestavili v dvorano. In jo lepo mahnem proti DD, da izvem kako stvari stojijo. Pa me ustavi možakar pred vrati DD in pravi; Kam pa kam gospa?  Dober večer gospod iščem ansambel Igorja in njegove zlate zvoke. Na široko se nasmeje in odvrne; Veste koliko se jih je že oglasilo, ampak pri nas jih ne boste našli. Razočarano sem se vrnila k možu in še nekaj drugimi, da sem jim razložila, da s poslušanjem muzike ne bo nič. Vse se zgodi z razlogom, zato ne smemo preveč nergati, bodo pa drugič 08 Sva se pa z možem lepo sprehodila v parku med zlato rumenini cvetovi in visokimi lipami, ki omehčajo okolje v žametno modri barvi zraka.
Sem si jih pa danes naposlušala. Na računalniku si pripravim vso glasbo, ki mi pomirja dušo in mi preko brezžične povezave prenese v kuhinjo kjer imam zvočnik :D Ob vlaganju zelenjave so mi tako zelo lepo peli, da nisem pomislila, koliko moram zraven kosila še postoriti. Sem se pa med drugim spomnila prejšnje sobote, ko so pri nas igrali Čuki tudi oni imajo nekaj starih zelo lepih pesmi. Na primer ena izmed njih: LITER VODE IN EN POLJUB. Lepo mi je poslušati besedila v pesmih,
Moj dragi dnevnik - Page 9 Note_210
tam kjer je zgodba oblečena še v note, ki jih znajo naši glasbeniki tako lepo splesti med, v besedila. Ja tako je vedno si uredim, da se ne dolgočasim. Če pa je kakšno nadležno delo je pa še toliko bolj, ker mi gre lažje  :D Kadar je pa na vrsti knjiga, je pa drugo poglavje 012 Takrat pa hočem mir v katerem se popolnoma izgubim. Večino časa nosim glavo v oblakih Wink

Čestitke vrtnarju, ki ureja in skrbi da smo vedno v našem mestu v in med cvetjem 015
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Avg 16, 2022 8:47 pm

Haj moj dragi dnevnik
čeprav kaže, da je tu pri nas čez dan 32 stopinj pa nekako ne občutimo pripeke. Vse opravim že zgodaj, da se ne izpostavljam avgustovski krogli, ki že zgodaj zalije naše mesto. Tako da je dan, kar znosen. Vmes pa nas nekajkrat malo oblaki poškropijo.  Dobro je vsaka kapljica šteje.  Luno pa vsak večer nekdo prekrije s tančico. Pa spet je na shujševalni kuri :D  vsak dan jo je manj. Ja njej je lahko vse se odvija na naraven način, malo gre gor potem pa spet dol.
Mladi pa se počasi vračajo domov. Kar naj uživajo saj so potem čez leto s svojimi službami obremenjeni. Me kličejo in povedo, da so doma, pa jim odvrnem, da bodo sedaj morali malo počiti od vsega hudega 010

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePet Avg 19, 2022 8:41 pm

Haj moj dragi dnevnik
lep je spet ta petek vse mi je šlo po mojih željah. Včeraj sem namreč spet dobila od kolegice od zeta in hčerke domače pridelke, katere sem danes uspešno ob lepi glasbi pospravila v kozarce. Pa kako mi je takrat lepo, ko grem v klet in vzamem, kar rabim. Mislim  :D da je zastonj  Embarassed Na vsak kozarec nalepim nalepko z napisom datuma in od koga imam pridelek  :D  No in ko smo tako klepetali in vsemogoče privlekli na plan me hčerka pogleda in vpraša? Ja mami od kje ti po nogah in rokah rdeči madeži. Imaš mogoče alergijo? Ja kaj pa misliš imam in sicer na majhne žuželke z dolgimi nogami, ki sesajo kri:  Laughing . Res ne moreš verjet mož pa nima od tega krvosesa niti enega madeža Rolling Eyes še bolj pa me to čudi, on leži bližje vrat in okna. Pa se mož oglasi; A veš kako je to, ko zaslišim pri ušesu tisti znan bzzzz gre, kar hitro mimo, potem pa za njim ostane čista tišina 09  Ja seveda ko se komar napaja na mojem telesu. Pa se oglasi hčerka; Ne boš verjela tudi pri naju se to dogaja 010 Pa smo ugotovile, da imamo verjetno bolj sladko kri. Pa se spet mož oglasi; Kar imejte jo mi imamo pa ponoči mir in pogleda zeta, ki mu vehementno prikima. Pa menda da samo ženske komarjev pikajo in sesajo. To bomo morali pa še preveriti je res  whistle  
Sem pa danes zaman čakala mavrico, saj se je sonce, kar naprej poigravalo in se spogledovalo z dežjem, pa nič od tega. No ja pa drugič...
Zelo pa se mi smilijo vsi, katerim je včeraj ali pa danes uničilo streho nad glavo in vse, kar so imeli po več letih prisluženo. Tudi naš blok je daleč nazaj zajel vrtinec in pol strehe prekucnil na drugo polovico bloka. Do druge etaže smo imeli vse mokro. Še danes smo hvaležni gasilcem, ki so nam s ponjavami zaščiti, da voda ni drla vsepovsod. Dež pa je takrat padal cel teden. Ob takem dogodku v človeku strah najde svojo pot vse od srca do grla in se tam ustavi in naredi velikanski cmok. Če imaš zavarovano še nekako gre, če ne je pa danes težko, saj cene izvajalcev segajo do nebes. Zato vsako leto, ko gasilci prinesejo decembra koledar jim darujemo, nikoli ne veš kdaj rabiš njihovo prepotrebno pomoč 07

Upajmo na vse dobro za vse nas na tem svetu. So pa res vremenski ekstremi čedalje hujši pale

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Avg 23, 2022 7:54 pm

Haj moj dragi dnevnik
čas pa hiti, da ga ne moremo dohajati. Sprehodi po bližnjih vrhov, obiski mojih dragih, vlaganje in navadna gospodinjska dela, pa je par dni hitro naokrog. Kaj hočemo življenje in čas ubirata svojo pot. Ne ozirata se na posameznika. Sami si moramo urediti, da nam je lepo. Sem pa moža spremljala k anesteziologu, zaradi operacije, ki mu sledi in moram reči: Vsi od prve sestre, kjer se prijaviš do ostalih 4 akterjev, ki bodo prisotni pri operaciji so bili tako zelo prijazni. Takoj v človeku vzpodbudijo zaupanje in vero, da bo vse dobro. Tudi sama zaupam zdravstvenemu kadru, saj niso zastonj do svojega poklica gulili študijske  klopi 12 in še več let.
Tako težko pričakovane kaplje dežja pa blagodejno vplivajo na vse, saj je ta strašnost suše že spominjala na katastrofo. Srčno upajmo, da se bodo take plohe še ponavljale. Hladnejši zrak pa nam je polepšal vsakdanje življenje. Tudi ponoči se dobro spi, tako da me zora ujame brez sanj 08 Invazija dolgonogih insektov pa se je tudi malce umirila. Ampak jaz sem že naročila komarnike, potem pa naj se zaganjajo v mrežo Wink

S toplino v srcu in lepimi mislimi~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePet Avg 26, 2022 8:30 pm

Haj moj dragi dnevnik
tudi ta petek je lep. Sporočilo zdravnika kirurga, da je operacija pri možu potekala brez zapletov nam je vsem polepšalo dan. Kako se človek oddahne, če je vse, kot mora biti. Te dni mi je strah predel miselno meglo, kaj vse se lahko zgodi. Nikoli ne veš, kako se vse skupaj zasuče. Tako, da mi je danes popustil plašč sitnobe;)
Ko sem ga spremljala na preglede v bolnišnico, sta tam bila tudi dva pacienta iz Ljubljane. Povedala sta, da sta se pozanimala po bolnišnicah, kolikšna je čakalna doba in nadaljevala, da je za tovrstne operacije v Trbovljah najkrajša manj, kot dva meseca. Na primer v Ljubljani 2 leti, nekaj manj na Ptuju itd.

Tako se bo dan lepo zaključil  012

S toplino v srcu in lepimi mislimi do spet ~ 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Avg 30, 2022 9:24 pm

Haj moj dragi dnevnik
dnevi minevajo v kurativi našega bolnika, ki se počuti v redu. Kako ne, saj ima postrežbo, kot v hotelu z 5-timi zvezdicami whistle Tudi zelo prijazna patronažna sestra ga je že obiskala, da je pregledala rane in zamenjala obliže. Hvala zdravstvu, ki nam ustrežejo, da nam ni potrebno hoditi v ZD in se potem vračati nazaj v peto etažo. Ne zamišljam si, da ne bi imeli pri nas urejeno zdravstvo tako, kot je. Če bi morali plačevati za vsako uslugo, da ne rečem razne operacije, zobozdravstvo, zdravljenje raka itd... tako kot na pr. v drugih državah potem bi se lahko pri nas zdravilo le nekaj premožnejših ljudi. Tako, da smo lahko zadovoljni z ureditvijo, katera nam vsem omogoča brezplačno zdravljenje. Tudi zdravila v lekarni lahko zamenjamo za genérike, da ni treba doplačevati 07  
Še to moram napisati; Ne gre mi v glavo vedno imam v laboratoriju problem, ko mi jemljejo kri, da najdeno žilo, ko pa me ponoči obiskuje dolgonogi komar se spravi prav na žilo  Razz spet mi je pustil rdeče madeže  010 srbi kot strela. Gel mi malce pomaga ampak ne dosti. Komarnikov pa še ni 08 saj bo, nobena stvar se ne naredi čez noč...

S toplino v srcu in lepimi mislimi do spet ~ 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePon Sep 05, 2022 8:48 pm

Haj moj dragi dnevnik
joj, kako sem okupirana strežem, kuham dieto, čistim, nabavljam vmes pa še vlagam. scratch knjiga pa tam na polici sameva Neutral pa saj bo boljše. Ta teden hodi še patronažna, da pobere šive potem pa upam, da se bodo zadeve uredile. Ja nič v naših emšojih je tako, vsako leto prinese nekaj nepredvidljivega. Samo, da se da pozdraviti.
Drugače sem v redu vse skupaj jemljem stoično in posledično, ker razmišljam, kaj bi se lahko se lahko razvilo, če ne bi se odstranila zadeva, ki je moža pestila že kar nekaj časa.
Včeraj na nebu pa tako lepa mavrica oziroma kar dve. Tako čiste barve na temno modrem nebu. Res je veselje gledati to naravno lepoto. Gozd pa se je že obarval v rumeno. Ne vem je prekmalu zaradi suše ali pa je že čas, da se naravno pozlati. Lastovičke pa so gnezdo na oknu v našem hodniku malce razdrle, verjamem da je bil vhod vanj preozek, saj so zrasle da so zmožne leteti tako daleč. Pa tako lepo je bilo gnezdece zgrajeno. Kakšni arhitekti ne moreš verjet. Vir inter. citiram;
Naše lastovke se vse od septembra preko Italije, Sredozemskega morja, Alžirije in saharske puščave selijo v svoja prezimovališča v državah osrednje Afrike. Več tisoč kilometrov dolgo pot opravijo v nekaj tednih. Predvsem na poti čez Sredozemlje in puščavo jih nešteto omaga in pogine. A izbire nimajo: hranijo se pretežno z letečim mrčesom, ki ga čez zimo ni.

Ni čudno, da preden se odločijo poleteti vztrajno trenirajo vzletanje in kako pristati. Kako so prisrčne oblečene v svoj frak.


Moj dragi dnevnik - Page 9 Lastav10


Srečo imam, da vse to lahko opazujem z našega balkona cheers

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Sep 06, 2022 8:13 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa sem si vzela čas, da sem obiskala moj priljubljen prostor, tam kjer knjiga ne umre 012 kako lepo je vse urejeno okrog in okrog kulturnega doma se dela še izvajajo. Ampak končna podoba je že končana. Lepo 07 Izposodila sem si zajeten kup knjig. Sedaj moram pa spet nazaj v vode, kjer se imam jaz najlepše. Najprej se lotim tiste, ki mi najbolj diši je dosti obrabljena in ima 719 strani. Ko jo je mož videl je zajel sapo in nadaljeval; Jaz bi to imel mogoče za dve leti ali pa še dlje. Ko pa jaz notri v branje padem ne vem, kaj se dogaja okrog mene. Samo v zgodbi si predstavljam, kaj bi bilo, če bi se vse to res zgodilo. Čeprav je kakšna zgodba zelo podobna današnjem času.
Oooo spet ja na nebu čudovita mavrica bolj je bilo oblačno, kot da bi deževalo. Zagotovo pa ne moreš ugotoviti, kje se začne in kje konča 08 Narava sama po nebu riše najlepše podobe, kakršne ji ponujajo spontano dogajanje. Sama velikokrat iščem obraze v oblakih. Včasih jih tudi najdem Wink

Ta mesec so obletnice, smrti kar nekaj nam dragih ljudi, ki so se preseli med zvezde. Za vse naj velja;

Dragi prijatelji, prijateljice, sosedje, tašča, teta, sestra, svakinja, nečakinja... počivajte v miru med angeli, kamor sodite... premalokrat sem vam povedala in pokazala, da vas imam rada!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeSre Sep 07, 2022 6:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
zadnje čase so dnevi bolj športno obarvani. Navijam za vse, je pa tu prisotna še sreča ali pa celo dnevi namenjeni z zvezdami za zmage. Smili se mi naš kolesar Primož 01  kakšen osmoljenec pa toliko truda vlaga v treninge, potem pa grdi padec in vsega je v trenutku konec 08 Čeprav se je tako končalo, je za nas velik športnik predvsem pa osebnost ki se jo piše z veliko začetnico.

Primož želimo ti čimprejšnjega okrevanja.

Bomo videli, kako bodo danes potekale tekme. Saj pravim je čisto odvisno tudi od dneva, tako kot naš vsakdanjik; Je lep dan ali pa ne. Ko sem pa včeraj videla, kako se je nemški igralec spravil s pestmi na našega, to pa presega vse meje. Na srečo so sodniki odreagirali zelo pravično, samo prepozno so ga izključili. Po mojem mnenju takšen igralec ne bi smel sodelovati v  reprezentanci. To je moje mnenje 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2022 8:11 pm

Haj moj dragi dnevnik
dnevi mi minevajo, kot kafra. V sosednjem mestu, kamor vozim moža na nekaj pooperativnih pregledov, obvezni opravki, čez vikend pa malce sproščenosti. Obiskali smo planino, ki jo vidimo tudi z našega balkona. Kako je bil lep razgled. Jesenska megla je segala do polovice najvišje zgradbe v Sloveniji, najvišji v Evropi 360 metrov visok dimnik eden najvišjih sedmih na svetu. Izgledalo je, kot bi se razlilo morje, ven pa so štrleli zeleni otočki. Tudi zrak je dosti boljši, kot v dolini.
Drugače pa sem v redu, vesela da imam doma zgodbe, ki jih objemajo debele platnice. Kajti, ko imam le malo časa vzamem knjigo v roke in sem potopljena v prelepa besedila... v srečo ali pa v nesrečo kakor koli nanese besedilo. Zgodbo napisano ( iz leta 1876 )primerjam z sedanjim dogodkom po svetu. Pa moram reči, da se večkrat poistoveti z današnjimi življenjem. Dostikrat so omenjene osebe, ki druge spravljajo ob pamet, kot vreča glodajočih miši. Samo zavist po domače slovenska folklora (fovšija) nereciklirano ljudem neosnovano zleti iz ust. Tak človek po mojem mnenju ne vidi jutranje zarje, ki zgodaj zjutraj oblizne naše lepo mesto. Pa pravijo, da se pri nas nič ne dogaja 08 kamorkoli se odpelješ, povsod se nekaj dogaja in obnavlja. Škoda da se je dotičnim materializem, egoizem in šimfanje ( kritiziranje) zasidral ljudem pod kožo. Včasih po poti tudi na zboru lastnikov stanovanj mimogrede slišiš kleveto, po njihovem novico, da te preprosto izprazni, da še dihati ne moreš. Nič ne de, vse enkrat pride prav. Sedaj ni treba čakati sedem let, da se povrne vse slabo ali vse dobro, na srečo vse se hitreje obrača.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Sep 13, 2022 8:50 pm

Haj moj dragi dnevnik
ko grem brati za sabo vidim Embarassed  koliko slovničnih napak imam zapisanih. Pozabim tudi kakšno besedo ali pa ločila. Se dogaja malce sem popravila pa je verjetno še kaj najti. Rada pa tipkam in se pri tem sproščam. Včasih mi uspe napisati, kaj lepega, če pa sem v stanju močno kratkotrajnega čustva, ki povzroča napadalne težnje: No takrat pa se izražam precej drugače. Ker pa imam visoko toleranco do več zadev, se mi to ne dogaja prepogosto. Ko sem na SSKJ iskala drug izraz za jezo so mi je bili zanimivi tile sinonimi ... citiram:
knj.izroč. hudovanje, zastar. jad, knj.izroč. jezavost, ekspr. jezica, knj.izroč. jezljivost, zastar. razljučenost, zastar. skrnoba
Tale je pa še posebno dobra:Jeza je sestavina izrazov ...Jeza škoduje lepoti, Od jeze rit raste. 010

Ker je slednja zadnja ugotovitev kar zaskrbljujoča se bom še bolj obvladovala in distancirala od zoprnij, ki mi grenijo življenje.

Vsem, ki se ustavite ob mojem branju želim čim manj zoprnij in veliko lepega :D

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeSre Sep 14, 2022 8:54 pm

Haj moj dragi dnevnik
ne vem kako to, ampak danes sem z mislimi poletela, kar nekaj let nazaj. In sicer v februar in marec 1987-tega leta.
Takrat namreč nam je plaz odnesel fabriko na Cesti zmage, v katero smo radi prihajali. Takrat je bila solidarnost na vrhuncu. Začasno smo se preselili v TVD Partizan, kjer smo zasedle prostore telovadcem, rokometašem in vsem, ki so prihajali na razgibavanje. Prispevali smo veliko prostovoljnih ur, da smo z vnemo družno z vsem 4 tozdom in 1-nega iz bivše Jugoslavije gasilcem, Občine Zagorje , civilne zaščite, krajanom itd. prispevali, da se je fabrika res končala obljubljeno do jeseni istega leta. Tudi kadar se ni mudilo, nismo nikoli nergali in se predajali slabi volji. Tudi na nedeljo in ponoči smo bile pripravljanje šivati. V šivalnici smo imeli zvočnike pa smo zraven šivanja poslušale glasbo. Tudi četrtkovi večeri so nam godli. Sindikat je bil v pravem pomenu besede. Bilo nam je lepo dobiček smo dobili vsake tri mesece in to vsi enako. Imeli smo spodbudo in motivacijo, ker smo vedele, da se je pravično delilo.
No ja, ko pa se je čez leta zamenjala garnitura v vodstvu se je spremenilo. Ampak še vedno je bil dobiček samo vse je šlo po procentih. Tudi tokrat mogoče malo manj smo bile z dobljenim zadovoljne.
Kako zelo so se od današnjih spremenili časi. Zlasti v delovnih razmerjih. Tudi takrat je bilo tako, da je bilo več pridnih delavcev, kot takih, ki so iskali samo zaposlitev za nedoločen čas, potem pa se je dogajalo vsemogoče. To pa se ni na žalost dosti spremenilo.

Da pa napišem, kako sem takrat spisala poezijo Šivalnici Zagorje:

Saj bi človek mislim,
da ne znamo več živeti
se spoštovati in radi imeti.
Ko pa narava se razdivja,
združijo se srca vsa.

Ko v sredo zvečer premaknila se je jalovina
nismo vsi verjeli,
da preneha se prelepa nam idila
in udobje v katerem smo delali in živeli.

Z nadčloveškimi napori
z razumom in s stroji
a narava se ne da,
sedaj se le maščuje,
ker človek z njo,
kar prevečkrat se igra.

Ker pa pri nas je veliko ljudi,
ki srčna kultura tuja jim ni,
njim vsem se sliši zahvala v pomoči
in pa družbi, ki nam jo je dala.

Lisce tam na Cesti zmage zdaj ni več
tam je le še kup ruševin.
Čeprav tako se je zgodilo
je nanjo in na vse preživete ure v njej
ostal bo le prelep spomin.

Škoda, da beseda hvala tako malo črk ima,
kadar človek jo uporabi
morala bi biti velika,
kot nebotičnika dva.

Vsem, ko so zadnje dni z nami bili
z dejanjem ali v mislih samo
še enkrat beseda,
čeprav je mala ˝ Hvala˝

Verjetno bi lektorica imela dosti dela da bi popravila, kar sem zapisala, Ampak zapisala sem jo tako, kot je bila objavljena leta 1987 v glasilu naše firme. Takrat je bilo v poeziji še vedno moderna rima, katero pa težko zaključiš vrstico ali kitico. Meni je bolj všečna sodobna poezija. Lepše sliši in lepše zaokrožiš in končaš.
Joj kam me je danes zaneslo 08 Včasih spomini, kar nenadoma priplavajo na vrh. In danes sem jih obelodanila. Mislim, da s tem ni nič narobe.

S toplino v srcu in z lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Sep 20, 2022 8:49 pm

Haj moj dragi dnevnik
jutri bo teden dni odkar sem bila v tvoji družbi. Veliko se je medtem zgodilo. In dosti je samo en problem, in sicer, če odpove 23 let star vgradni hladilnik ( kapo dol tako dolgi življenjski dobi ) pa imaš štalo v hiši Surprised ja in tako se je začelo. Na vrat na nos po drugega. Na internetu smo prečekirali vse po vrsti. Jok brate danes dobiti enake dimenzije je kljub poplavi vsega na razpolago prava umetnost. Ja nič treba bo urediti drugače. Kuhinjo bo potrebno razstaviti in vstaviti prostostoječega. In kaj vse to potegne za sabo ni treba razlagati. Samo med drugim, ko rabim posodo mi je včasih primanjkuje, sedaj pa ne vem kam z njo dash ko se bo vse rešilo pa mi bo posoda spet prav prišla  Wink  No ker je treba hladilnik še čakati imam v stanovanju vse bolj kot pospravljeno. Ja ni kaj vmes pa so nam še zamenjali od toče poškodovane rolete in seveda dostavili komarnike. Zaenkrat samo za pokušino v eni sobi. Ker baje komarnik malce zaustavi tudi zračenje bomo videli, kako se bo obneslo.
Tudi pooperativni redni pregledi so bili vmes, tako da imam, kar dosti tekanja.
Enostavno pozabim nase. Me pa dostikrat spomini ponese nekam daleč, zlasti kadar si ukraden čas za knjigo. Če le imam vmes, kaj časa se usedem in berem. Moram povedati, da sem tisto z 719 stranmi predelala. Bila je lepa in konec meni zelo všečen. Načela sem že drugo mislim, da bo tudi ta meni napisana na kožo. Bom videla Moj dragi dnevnik - Page 9 Smeeko11

Sem si pa tudi včeraj malce ogledala pogreb Kraljice Elizabete. Ne vem, kaj naj rečem za nas navadne smrtnike čista iluzija. Saj je bilo lepo predvsem profesionalno in vse v čisti perfekciji, dovršeno zrežirano do potankosti. Ne morem dojeti, kakšni denarci se obračajo tukaj. Je včeraj rekel komentator na TV, da vsakega otočana kraljevina na leto stane samo evro in pol. Verjeti ali ne, to je odločitev vsakega posameznika 08  Kakorkoli verjetno se bo sedaj vase zasukalo samo ne vemo v katero smer.

Toliko za danes  047

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeSob Sep 24, 2022 8:14 pm

Haj moj dragi dnevnik
sonce čedalje manj boža mehke gobaste oblake, tako da tudi do nas pride bolj malo toplote. Veter pa že kar malce grize v ušesa. Zimske blagovne rezerve sem v omari že očistila in premostila (poletne zadaj zimske spredaj). Ja zdaj pa niso več heci, saj že pozni jesenski čas zahteva svoje. Pa saj so tudi ti časi po svoje lepi. Tudi sam si moraš narediti da ti je lepo. Pomaga že  pogled na gozdove, ki so se prevesili iz svetlo zelenih odtenkov v zlatorumeno. Tudi takrat je lepo, ko megla tiho požira drevesa in vse, kar je pred njo. Vse moraš gledati z bronastim pridihom. Aja pozabila sem, da moraš zraven vključiti še domišlijo, da vse skupaj še malo začiniš  Wink
Komarniki delujejo, tako da jih bomo drugo leto dali namestiti še na druga okna  012 Hladilnika pa še ni, saj so povedali da traaaaja , kaj hočemo bo treba potrpeti, saj pravijo da je potrpljenje božja mast  :)

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Sep 27, 2022 9:05 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet sem moža peljala na po operativni pregled. Oddahnila sva se. Saj je v bolnišnici, kjer je bil operiran zaključil s pregledi. Vse je v redu :D Da je zdravje dandanes največja vrednota ni več samoumevno. Opazovati moraš svoje telo in počutje. In če je še pravočasno se da še rešiti marsikaj. Zelo so vsi prijazni v bolnišnici. Tako da človeku že sama prijaznost odžene kakšne slabe misli 07
Dežek pa zemljico, kar pridno namaka. Nebo je večkrat bolj svinčene barve, kar pa ni nič narobe, kadar nam narava podari čudovito mavrico, včasih kar po dve hkrati. Ko sem slikala mi je ena že malce zbledela, pa sem ju vseeno ujela v objektiv telefona in na sliko napisala občutke v obliki haige. Ja takole si jaz zapolnim čas, če ga le imam malce zase. Včasih za nazaj tudi polistam po dekliških sanjah. Ampak kje je že to. Včasih mi kakšen spomin razširi prsni koš, me zagrabi srce in ga stisne. Mitja Ferenc poje eno pesem, ki pravi citiram;
Že nona mi je rekla, tako kot je je prav, če križe boš sprejel lažje boš živel...

Se strinjam s tem besedilom, če pa le lahko si vsak dan sama malo polepšam, čeprav samo s spomini biggrin

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeČet Okt 13, 2022 8:54 pm

Haj moj dragi dnevnik
končno smo uredili rekonstrukcijo kuhinje. Koliko težav potegne za sabo, če se nekaj pokvari Rolling Eyes manjka to in ono. Pa je šlo vse po sreči. S skupnimi močmi in mojstrom, ki je vešč svojega dela sem zadovoljna, kako se je vse izteklo.
Sem v redu, predvsem pa srečna, da je vse za nami. Kako sem pogrešala, da se nisem imela časa vsesti za računalnik in malce po tipkati na besedah. Tako, da bom od sedaj naprej bolj ažurna pri tebi. Vmes pa še obisk v Sevnici na grobu nečakinje bila je namreč 11.10 obletnica smrti 04  Oglasila sem se tudi v bivši firmi oziroma v trgovini, kjer prodajajo lepo spodnje perilo. Poklepetale smo s prodajalkami, kako se imajo. No niso se pritoževale, hvalile na veliko pa tudi ne. Vse pa smo bile mnenja, da tisti časi, ki so bili se ne bodo vrnili nikoli več. Dve prodajalki so že blizu penzije, tako da so jih prestavili v trgovino. Ja tako hitro minevajo dnevi, tedni, meseci še hitreje pa se mi zdi da leta 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Našemu Primožu pa želimo čim boljše okrevanje, naj kmalu sede svoj bicikel cheers
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePon Okt 17, 2022 8:56 pm

Haj moj dragi dnevnik
dnevi pa tako lepi, kot bi se približevala pomlad 06 lepo se je sprehoditi po parku čeprav so lipe že ovenele. Pozdravljajo nas z pozlačenimi listi tu pa tam pa še kakšen cvet opominja, da nas je še nedavno omamljal s svojo dišavo. Sonček pa še na veliko s svojimi žarki poljublja drobne cvetlice, ki se sončijo ob poti in okrog rondoja. Kako lepo pisana druščina cvetja polepša pogled pešcu, če le malce pogleda naokoli.
Za predsednika pa zagotovo ne bom volila človeka, ki nasprotuje kateremu koli športniku, da dobi kakšno državno priznanje. Se vprašam, kaj pa promocija naše lepe dežele. In veselje, ki nam prinašajo s svojo medaljo in posebno, ko vidimo na drogu kos tkanine določene barve ali več barv, grba, ki predstavlja simbol kake države, naroda in to ZASTAVO našega naroda. Takšno razmišljanje zagotovo ni v redu. Takoj po izjavi sem se hudovala. Če pa je pri nas davčna politika taka, pa naj se na tem nivoju nekaj spremeni. Saj se lahko, če so v garnituri na vrhu ljudje, ki se znajo pogovarjati. Saj vem vsak ima pravico izraziti svoje mnenje. Takšno pa je moje!
No danes pa bodo spet soočenja, bom videla in slišala, sem že v nizkem startu 012

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018 bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeNed Okt 23, 2022 8:15 pm

Haj moj dragi dnevnik
no pa smo šli voliti. Sedaj pa čakanje. No moram povedati, da je tudi pri nas bil volilni mrk Rolling Eyes  Glasovala sem po svoji vesti odločila sem se za osebo, ki mi je bila najbolj blizu cheers 012 Sem oseba ki ni pripravljena sprejemati navodila; Sedi, tiho, daj tačko itd... Drugače pa bi jaz predlagala čisto svojega kandidata!
Sem v redu, samo čas me po desni malce prehiteva scratch Danes pa se nisem mogla odločiti ali vzamem v roke knjigo ali poslušam naš Slovenski oktet. Kaj misliš dnevnik za kaj sem se odločila; Knjiga me bo počakala okteta naših carjev pa nimam prilike slišati vsak dan. (Vsebina knjige pa me malce jezi naslov ji je: Skrivnosti, ki smo jih varovale pisateljice Lare Prescott.) Gledala in poslušala sem samostojni koncert, ki so ga imeli v festivalni dvorani. Zraven pa uživala sto na uro. Stoječe ovacije povedo vse, da je še veliko Slovencev, ki cenimo lepo slovensko pesem in v njej lepo besedo.
Zdravje pa je z nama tudi prijazno, zaenkrat 08 tako, da se veselim vsakega dne posebej. Pozitiva tudi deluje, to pa tudi veliko pomeni, vsaj meni. Danes je sicer dežek poškropil zemljico, pa to ni nič narobe, saj je suhi zemljici zelo dobrodošel.
Tako sedaj grem pa pogledati, kje sem s svojim predsedniškim kandidatom whistle
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Nov 02, 2022 10:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePon Okt 24, 2022 8:56 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes se me polašča neka potrtost. Dan mi je medel in pust tudi cvetlice v parku so sklanjale svoje bele in roza glavice. Se zgodi, bo pa jutri boljše. Tudi takšen dan moram preživeti.
Sem se pa razveselila obiska. Obiskal nas je sedaj že odrasel otrok dolgoletnih prijateljev. Ko je prišel obiskati mamo pa se je oglasil še pri nas. Spominjali smo se kako so se tukajšnji blokovski otroci razumeli med sabo. Je letnik, kot naša hči. Tudi dekleta so igrala nogomet, igrala namizni tenis itd.. Se je spomnil, da ko je naš sin bil rojen, kar 13 let mlajši od njih so ga skupaj tudi čuvali in vozili v vozičku, čeprav so domov prišli brez dude od sina voziček pa je bi za v popravilo. Ja takrat še ni bilo takih cest, kot so danes. Kje vse pa so ga prevažali pa niso povedali. Sin pa je kar vriskal, ko so ga predevali in metali iz naročja v naročje.
Kaj pa se dogaja danes, osnovno šolski otroci so tako agresivni, da se kar štirje lotijo enega in ga premlatijo stop Kam gre ta svet kdo bi vedel. Kaj dobrega se ne bo izcimilo iz tega. Mogoče, ko bodo odrasli jih bo usoda, če ne drugi opozorili, da to ni v redu. Se pa vprašam, kje so straši saj so oni prvi, ki imajo otroka od dojenčka naprej pred sabo. Nekateri starši pa zatrjujejo, da sta vrtec in šola za to plačana, da naj jih spravijo v red. Skrajno napačno tolmačenje. Danes imam mogoče v svojem besednjaku hlad, samo svoje srce imam vedno na dlani kakor občutim, tako tudi pišem...


S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeTor Okt 25, 2022 9:11 pm

Haj moj dragi dnevnik
sem malce boljše volje ne pa dosti. Neke zadeve so me postavile pred dejstvo, da če nisi popoln pač nisi. Pa nič saj se moramo sprijazniti tudi s tem. Tudi kritike kadar so konstruktivne  so lahko dobre, da se pobereš in popraviš, kar se popraviti da. Mi je pa spomin na plan potisnil nek dogodek zakaj, potem pa se je takoj zatem potegnil nazaj v zavetje, ki se je zgodil letos spomladi maja. Ob takih trenutkih prenašaš misel v sebi, kot novo rasli zarodek. Preprosto ne veš, kam bi z njim. Bi ga pestoval ali z njim obremenil svojo dušo. Ker mogoče novih spominov ne bo več, bom te stare čuvala, kot darilo. In ob takih trenutkih nimam rada, da me kdo moti.  Pa saj se z bakrenim odtenkom v jutru rodi nov dan na novo in z njim upanje, da se nam bo zgodilo kaj lepega. Samo želeti si moraš močno.
Ta večer pa spet modro nebo nežno ovija mesto v nežno kopreno. Lepo je zunaj, tišina ki pomirja čustva. Le tam pa tam kakšen prijeten zvok iz sosednje stavbe priplava na ušesa. Sedaj pa ob poslušanju meni všečni muzike in pisanju doživljam duševno udobje..

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sob Okt 29, 2022 5:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimePet Okt 28, 2022 9:09 pm

Haj moj dragi dnevnik
včerajšnji dan mi je zelo polepšal moje razpoloženje. Imeli smo namreč 19.območno srečanje literatov Zasavja 2022. Bilo je zelo lepo, poslušali smo raznovrstno poezijo, prozo in skeče. Ob koncu pa so nam zapeli pevci pevskega zbora izpod Svete gore. Globok poklon vsem skupaj. Posebno naši gospe Vandi vodji izpostavi našega mesta Zagorja ob Savi. Podružbili smo se ob prigrizku v prijetnem razpoloženju. Kar nekako smo se spoprijateljili, saj ob začetku vedno gledamo, kdo še manjka. Še večja sreča pa je, da nas je vsako leto več, ki ohranjamo lepo Slovensko besedo, to pa tudi nekaj šteje. Prehitro je minil čas, ob slovesu pa smo si vsi obljubili, da se ob letu obsorej zopet srečamo, če nam bo le zdravje dopuščalo.
Tako da sem tisto slabo voljo pustila zunaj v temi, ko sva se s sosedom vračala domov, ki je zelo dober pesnik in pisatelj Vlado. Včasih mi tudi svetuje, kaj meni najbolj leži, da napišem. Pravi, da mu je moja proza bolj všeč, kot poezija. Če pa je poezija napisana iz srca se pa tudi čuti in sliši.
Tisto, kar me je razžalilo, pa je sedaj ko sem prespala drugotnega pomena. Bila je samo zavist in neupravičeno obsojanje. Povedala sem sosedu, ki se je vrnil z letovanja po nekaj mesecih nazaj, da imava z možem skupaj 78 let delovne dobe in vse, kar imamo imamo vse pošteno zasluženo in plačano. Brez socialne podpore, brez prosjačenja, štipendije itd. sva vzgojila in šolala oba  otroka. Stanovanje po Jazbinškovem zakonu garaži ena je najina drugo je kupil sin. In to je vredno fovšije, žalostno vse zato, ker morajo avtomobile voziti za blok. Pravi dotični-a dajte mi eno garažo pa bo mir. Kultura pod pasom bi človek rekel, ampak saj veš kaj je napisal Einstein za dve stvari je prepričan... citiram: “Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan.”
No pa sem malce preložila na tvoja ramena  Wink

S toplino v srcu še na včerajšnji večer in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Nov 02, 2022 10:14 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitimeSob Okt 29, 2022 6:58 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes smo zgodaj zjutraj dostavili rožice na grob. Ker je tako lepe vreme je škoda, da ne bi bile na grobu. Saj sem jih kupila v ta namen. Ne preveč, ravno toliko, da je spomin. Tudi darovali smo že za namen; Manj svečk... lep dan je danes, tako kot vreme sam tudi počutje.
Me je pa mož včeraj opomnil, da se je ta neprijetni dogodek zgodil letos maja, ki pa sem ga nosila v sebi vse dokler se oseba ni vrnila po več mesecih domov s počitnic. Bolelo me je in še sedaj ne morem verjeti, da si nekomu tako trn v peti, čeprav nikomur nočeš škodovati še manj pa nagajati. Tale haiga sovpada k temu slednjemu stavku, zakaj je temu tako?

Moj dragi dnevnik - Page 9 Ali_im10

Ti dnevi so nekaj posebnega, spominjamo se svojih, ki imajo sedaj svoje bivališče med zvezdami, ki so nam bili ljubi in dragi. Čeprav jih ni več se med nami še vedno spletajo posebne nitke, nitke ki se ne bodo nikoli pretrgale. Sva pa sinoči z možem z balkona gledala pokopališče na njem pa tepih lučk, ki so mežikale in zvezdam oznanjale, da jih tudi letos nismo pozabili obiskati. Kako neki bi pozabil svoje drage sorodnike prijatelje in prijateljice.
Sva pa spet včeraj opazila ( Tako kot vsako leto) ob pol 11 zvečer, ko se je nekdo sprehajal po dolgem in po čez po pokopališču z močno baterijo 08 le zakaj ponoči se vprašam. Jej, jej, jej... Pravi mož; Bi poklical policijo samo kje bo že on ali ona, ko pridejo na pokopališče, saj tudi oni ne visijo na kljuki. Ni kaj se dogaja... Saj bo bolje ...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 9 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 9 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 9 od 15 Pojdi na stran : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -