Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeČet Feb 09, 2023 10:29 pm

Haj moj dragi dnevnik
ko sem brskala po svoji tugi, ki me je prejšnje dni prikovala ob tla sem ob pogledu nad situacijo v Turčiji in Siriji povsem razbremenjena pikolovskih dejanj in opazk.
Apokalipsa v Turčiji in Siriji ( v Siriji pa divja še vojna ), da je mnogi še starejši ne pomnijo. Kako so ljudje ubogi, koliko žrtev, koliko žalosti, koliko sirot bo ostalo? Ne moreš si zamisliti, biti sedaj na njihovem 01 V trenutku sekunde so ob vse... Ob življenja najbližjih, brez varnosti, prepuščeni na nemilost vremenu, ki naredi situacijo še hujšo. Zapadli sneg naj bi ljudem pobožal dušo ne pa, da jim pošlje mraz, ki jim ledeni kristali najedajo kosti. Ko sem videla prvo novico me je prešinilo; Kaj se svet podira?
Večkrat pa se tudi vprašam, toliko dobrin se izčrpa iz pod zemlje nafta, rudnine
......., kaj se tam spodaj dogaja: Ali tam prostor ostaja prazen?
Ja sem slišala in brala da je ta:
Katastrofa, ki je bila samo vprašanje časa - VIR -Siol.nethttps://siol.net › novice › svet › ...
— Tako rekoč neposredno na jugovzhodni tektonski prelomnici med anatolsko in arabsko tektonsko ploščo, ki se je grobo premaknila ležijo mesta v Turčiji in tudi v Siriji, ...

Grozno, grozno... Naj vsi preminuli počivajo v rajskem vrtu  01



Moj dragi dnevnik - Page 11 Angelu10

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeSre Feb 15, 2023 9:46 pm

Haj moj dragi dnevnik
v mrkem zgodnjem jutru se sapica iz ust lepo obarva na belo. Lahen vetrič pa narahlo grize tudi ušesa. Kar precej se je ohladilo, pa nič zato saj imamo dosti oblačil, da nas ne zebe :D tudi čas je še primeren za takšen mraz. Zavijem se v šal pa je vse dobro.
Prazniki pa se kar vrstijo eden za drugim. Včeraj je godoval sveti Valentin, ki ima ključ do korenin. Tudi njega smo malce praznovali. Samo z rožicami. Od novega leta pa do danes je čas brzel 110 na uro 08 za to pa je kriv hiter tempo dogajanj. Pa kaj hočemo tako pač je. Vreme pa čudovito, kar vleče nas ven na plano. Ja pa to tudi izkoristimo. 012
Sem pa v nedeljo na TV ujela skoraj 2 urni koncert naši carjev ... Slovenskega okteta. Iz Ljubljanskih  Križank še od 70 tega obeležja tega prekrasnega petja, ki se prenaša iz roda v rod cheers Ob uživanju njihovega petja sem bil prikovana na kavč.

Drugače pa vse poteka v rutini. Krofe sem tudi pekla že dva krat, ki pa se so se mi zelo posrečili :)  Zraven naredim tudi štravbice, vsakega po malo. Kako sem bila vesela, ko so bili tako lepi vsi so imeli rinke okrog še štravbice so bile označene po sredini z belo. Saj pravim življenje nam tke čudne mreže, enkrat tako drugič drugače. In prav je tako. Sem v redu tiste zoprnije, ki so se vrtinčile v meni, kot milnica v vodi in so me stale spanja so šle malce iz glave. Čas pa je spet zarisal nekaj novih črt po obrazu. Bičanje besed tudi zelo pripomore k temu 08 Sicer pa je tako; Bedno je življenje tistih, ki jim manjka olike!

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Feb 20, 2023 8:32 pm

Haj moj dragi dnevnik
na pa je pustovanje skoraj v kraju. Pa se mi zdi, da so bili komaj božično novoletni prazniki. Pa ne gredo dnevi samo meni tako hitro, kogarkoli srečam je istega mnenja. Dan prehitro noči ponudi roko, potem pa spet v jutru dan prežene noč. In tako gre vsak dan naprej. Vmes pa se dogajajo čudne stvari ... tak je pač sedaj današnji svet.
Sva pa z možem v soboto, kot vedno čakala, kdaj se začne nanizanka Grizzly Adams. In dokler se film ne začne predvajati imajo na sporedu zelo zanimive zgodovinske posebnosti. No med drugimi so omenili tudi kakšno zapuščino puščajo za sabo umetniki, veljaki, voditelji itd... Na primer Mikelangelo Buonarroti slike, kipe da samo gledaš in se čudiš. So pa voditelji velikega kova, ki so sposobni s svojimi bolnimi odločitvami z vojno pahniti ljudi v bedo, žalost, bes itd. Kaj ni že zadosti naravnih nesreč. Koliko gorja je naenkrat na tem lepem svetu. Vse samo zaradi dobrin in pohlepa po njih. Ubogi civilni ljudje, ki so nič dolžni nič krivi največkrat žrtve človeka voditelja države, ki mu ne bi prav nič škodil majhen odmerek skromnosti!
Drugače pa ja te dni bilo vsepovsod veselo. Na poti proti Gorenjski smo v zelo znanem gostišču krofov srečali korante s spremljevalno skupino maškar. Kakšen trušč in veselje vse naokrog.
Ne nisem kupila krofe samo ogledali smo si sprevod. Spet sem jih pekla sama, na kar smo jih včeraj družno pozobali (med kartanjem) s hčerkino družino 010 No jutri pa bo šel Pust na počivanje za eno leto. izgleda, da so maškare res pregnale zimo, saj se nam narahlo že približuje sonce in z njim toplo vreme :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePet Feb 24, 2023 10:02 pm

Haj moj dragi dnevnik
ob pogledu na današnje slike iz Ukrajine me je zapeklo in zabolelo, kot bi me kdo ošvrknil s šopom kopriv. Kako so ubogi ljudje in to traja že 365 dni. Saj vem, da se tudi drugod po svetu dogajajo nerazumne zadeve. Pa kaj ljudem ni jasno, to se ne dela!!! Tam kjer bi morali imeti ti ljudje, (ki povzročajo vojno)...vest jim zeva velika praznina, luknja katero si polnijo z lažmi za izgovor za svoja dejanja. So kot ose v steklenici, če jim nekaj ne uspe povzročijo škodo ne glede, kakšne so posledice. V sebi nosijo ego balon, nad glavo pa svetniški sij... grozno diablo
To meni na videno povzročijo čustva in ker največkrat nosim srce na dlani to tudi napišem. Ja verjamem vsakemu od nas cvetje diši in cveti drugače 08 Tudi nebo je danes žalostno, kot bi žalovalo za vsemi, ki trpijo in so že tam zgoraj v objemu mrzlih zvezdic.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Feb 27, 2023 10:03 pm

Haj moj dragi dnevnik
kako lepo je bilo videti drobne snežinke, ko jih je veter nosil sem ter tja. Pravljičen pogled iz sobe še lepše pa če si zunaj :D Belino zvončkov je zamenjala belina pajčolana. Vse je naslikano na žametni notranjosti mojih vek. Kajti, ko odprem oči vidim, da se majhen bel kristal kaj hitro stopi na asfaltu. No samo, da je cesta kopna za vse pridne, ki se vsako jutro odpravijo v službe 07 Spomini pa so spet prebili gladino. V knjigi, ( med štirimi, ki jih imam sedaj ) ki sem jo prebirala te dni sem zasledila zelo lepo misel, ki jo citiram:

Spomini so, kot volkovi ne moreš jih zapreti ven in upati, da te bodo pustili pri miru!


No v prejšnji knjigi z naslovom: Ognjeni šal pa je bila zgodba namenjena dvojčkoma v New Yorku 11. septembra 2001. In ko sem primerjala hudodelstva tam v New Yorku in tole v Ukrajini mi je bilo grlo preozko za dihanje. Nekateri pa res stopajo tam, kjer si še angeli ne upajo in puščajo za sabo brazgotine. Je pa tako, ko usoda spregovori vsi umolknemo. Kaj bo mali človek proti velikemu. Lahko jim samo zaželimo zdravo pamet, v njihova srca kapljico ljubezni in tisočero lepih misli!

Namreč le tako je človek lahko srečen, če nikomur nisi nič dolžan, če koga osrečiš... Le tako imaš zvečer pod glavo mehko blazino  012  

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeSre Mar 01, 2023 8:30 pm

Haj moj dragi dnevnik
kljub nekam čudnemu vremenu mi je lepo. Zgodaj v trgovini prijetno presenečenje. Namreč pred blagajno vrsta, za mano pa nemirno prestopa gospa, ki je v rokah imela samo par stvari. Pogledala sem jo in ji rekla naj gre naprej, pa je odklonila; Češ bom že počakala. Ko pa je blagajničarka nekaj nesla nazaj, da so pregledali neke kode, sem ji spet predlagala in ji rekla, naj ji polepšam dan se je prikupno nasmejala in odvrnila: Me res spustite mudi se mi v službo. In tako sem svoj voziček zapeljala nazaj, da je ona lahko prišla pred mano, ko pa je plačevala se je obrnila in vzela iz police majhno vitaminsko ploščico, mi jo ponudila da jo vzamem. A sem jo zavrnila. Pa gospa odvrne, naj še jaz vam polepšam dan. Jezna bom če ne boste vzela, še enkrat hvala in ostanite taki kot ste. Ko sem možu in sinu povedala nista mogla verjeti, tudi blagajničarka je gledala za njo, kot veliko čudo. :) lepa gesta, ki je ne doživiš vsak dan. Ne ne bom rekla, da se čudeži dogajajo ne to je znak prirojene kulture 012. In če na vse zgodaj že doživiš prijaznost jo z veseljem seješ še naprej. Na srečo imam v življenju, kar nekaj ljudi, ki imajo v sebi vraščeno srčno kulturo. Saj mislim, da obstaja rek: Najboljši način če hočeš biti srečen je, da najprej osreči druge.
Še to bi za danes zapisala potem grem  study :

Najlepša hvala, da ta portal obstaja in tebi dragi bralec- bralka prav tebi hvala, ker si za svoje branje izbral-izbrala moje pisanje...



S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Mar 06, 2023 10:11 pm

Haj moj dragi dnevnik
prebrala sem še četrto knjigo. Vse štiri so mi vsaka po svoje pritegnile pozornost. Pa tako je tudi prav. Vsak avtor v meni pusti košček sebe. Ta zadnja mi je dala še posebej misliti. Naslov je PTICE PEVKE napisala pa jo je Christy Lefteri .Zgodba je precej žalostna. Dogaja se na Cipru govori pa o služkinjah, ki prihajajo iz drugih držav, da bi zaslužile denar in ga pošiljale svojim domov. Med drugim je naveden podatek kako so v devetdesetih letih nekateri takratni državniki kar v kovčkih prenašali milijardne zneske (denar) na Ciprsko banko Laiki, katera je kasneje zdrsela v stečaj Shocked ker pa je bilo takrat ob delo veliko ljudi, se je glavni akter začel preživljati z lovljenjem ptic z mrežo, katere so za drag denar prodajali naprej Sad
Sem v redu pa saj ne more biti drugače, mesec je na nebu tako zelo lep. Ob pogledu nanj nas poboža po licu s svojo svetlobo in nam zaželi lepe sanje. Čeprav nas potem sredi noči prebudi, pa naj samo, da bi nam še dolgo, dolgo urejal misli, dvigal in nižal vodo ( plima-oseka ) :D

Ko pa se peljem izven našega mesta, se pa vse ureja na vseh koncih in krajih. Brežine nad vodami dobivajo kamnite podobe, da bi jih kar gledal. Kako lepo bo šele po tem, ko bo vse končano. Ni kaj samo malce je treba potrpeti. Tudi Rim ni bil zgrajen čez noč.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeTor Mar 07, 2023 8:22 pm

Haj moj dragi dnevnik

Danes pa voščilo za vse ženske, ki se mogoče ustavijo na tej strani...

Svojega zlata ne puščam izpred oči
od ranega jutra do pozne noči.
Ne žvenketa in se ne blešči,
a zamenjal ga ne bi niti za sonca tri.
Čeprav se zdi, a to ni reklama:
To bogastvo je --moja mama...

Drage dame iskrene čestitke ob prazniku žena 8 marec vse te lepe želje naj gredo od srca do srca

Avtor tega posvetila neznan.

Moj dragi dnevnik - Page 11 14599810


S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeČet Mar 09, 2023 8:24 pm

Haj moj dragi dnevnik

Včeraj smo praznovale ženske, jutri pa ste na vrsti vi dragi možje...

Spoštovani gospodje za Vaš praznik iskrene čestitke

Resnica je ta – da ste edini, ki ženski lahko ponudite varnost in zavetje pred vsako življenjsko nevihto.
Ste edini, ki ste lahko močni še za nas ženske, takrat, ko same ne zmoremo biti.

Morate pa nas tudi razumeti, da imamo v glavah po sto misli naenkrat, zato smo dostikrat malce sitne in nestrpne. Včasih mislim, da samo osebe iz knjig počnejo nore stvari, ampak tu in tam nam se kdaj pa kdaj malce od vsega preprosto pred očmi stemni  whistle

In kakšno je tradicionalno darilo za dan mučenikov?
Trnje, suhe slive in klobasa naj bi služili kot simbolični opomin, da se mučeništvo v moškem življenju še vedno dogaja.

Seveda pa se spodobi, drage dame, da naše mučenike na ta dan tudi malo razvajamo, tako kot oni nas za 8. marec.

Moj dragi dnevnik - Page 11 Dragi_12

Slika inter.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePet Mar 10, 2023 9:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
petek, kot vedno zame še vedno posebej pri srcu :D pa tudi prejšnji dnevi so bili lepi. Po dolgem času smo se končno zbrale 4 prijateljice Wink ugotovile smo, da imamo na obrazu kakšno gubico več. Ampak kaj bi samo, da nam zdravje nekako služi. Jaz vedno pravim, da se počutim letom primerno in nadalje da s svojimi leti in tableti nekako obvladujem čas in vse, kar mi pride naproti. Pometam tudi z argumenti, da pač tako mora biti, kakor nam je usojeno. Obiskala pa sem tudi moj hram, kjer tako zelo lepo diši po knjigah. Spet sem jih čisto naključno izbrala, rada iz njih potegnem zgodbe, kakor jih opisujejo razni pisatelji. Ko pa se spomnim, da grem kmalu spet v Ljubljano na OI sem pa kot metulj, ki so ga ujele otroške ročice 08 je pač tako, da moraš včasih pustiti zvezde ob strani in si naliti čistega vina. Vseeno pa vsaka taka misel ohromi korak in vprašanje, kaj bo?

Sem pa prejšnjič pozabila omeniti naše zlate fante skakalke in skakalce. Spet so ponesli po svetu slavo in ugled po svetu.  Športniki pa naj bo atletika, smučanje itd... to so promotorji naše lepe Slovenije. Ravno tako pa nas je spet razveselil naš Primož.  022



Popoldne pa se preveša že v večer kako muhasto je bilo danes vreme, kot aprila. Nisi vedel, bi vzel dežnik ali ne, ko pa sem pogledala ven sem videla, da so ljudje tod mimo hodili odežnikani,  sem pa še sama vzela dežnik, kajti bolj je nositi sabo suhega, kot mokro glavo. Pa mi je prišel prav. Zvečer pa lunica ne bo srebrila našega mesta, saj so se nakopičili oblaki debeli, kot volnenena suknja. Bo pa mogoče jutri lepše... sem večni optimist :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Mar 21, 2023 7:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeČet Mar 16, 2023 9:41 pm

Haj moj dragi dnevnik
čas nam prehitro teče in mi z njim počnemo to kar moramo, ne to kar si želimo. Ampak še vedno pa rada zgodaj zjutraj svoj obraz ponudim mrzlemu zraku in opazujem bele meglice, ki se vijejo iz ust. Če pa me slučajno zazebe v roke, jih potisnem v žepe. Včerajšnje črno nebo ni kazalo, da bi bil danes lep dan, pa se je vseeno naredil kot naročen. Z možem sva si po obveznih opravkih privoščila kapučino na prostem. Kot vedno sem dobila še njegovo smetano, tako zelo je dobra.
Le tam pa tam je malce zapihljal vetrc, pa mi je mož vsakokrat odstranil pramen las, ki mi je silil na oči. Pa sem ga vprašala zakaj? Pa odgovori, da ne boš rekla, da nič ne storim zate 08 V mestu pa se že pozna, da se prebuja pomlad. Gredice so lepo pograbljene, na vidiku pa so že zgodnji cvetovi narcis. Tudi v mojem aranžmaju se je že ozelenilo. Kar pa je pri vsem tem še najlepše, črni kosi že na veliko vasujejo. Ko jih tako gledava pa mož omeni čisto majceno dejstvo in ne more biti tiho. A ti mogoče veš, da so pri vseh pticah samci lepši od njihovih ženk? Kar poglej si na primer kosa, fazana, racman, srakoperja itd. če pa mi ne verjameš pa poglej mojo lovsko knjigo tam boš videla slike. Pogledam ga naravnost v oči saj pravijo, da menda oči ne lažejo. On pa pri tem dvigne svoj nos se smeji in potrdi! Ja res je. Meni pa vzmet v srcu preskoči ... No pa je šla romantika  Wink
Danes krasim besede na glasbo, ki se nahaja  blush

https://www.youtube.com/watch?v=JczxIeG7Y8k&list=RDEMVD88iOpHGXmaJocZVbKU3w&index=4

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeTor Mar 21, 2023 9:50 pm

Haj moj dragi dnevnik
ker je danes dan poezije imam v mislih več vrst tišine. Ena je spokojna, druga topla, kjer ni treba besed, tretja pa tihota v naravi potem je tu še taktna tišina s katero lahko upravljamo po mili volji, kakor nam paše. Tudi, ko mi zmanjka besed se odenem v tišino.
Te dni pa nas sonce razsipno obdarja s svojimi žarki. Kako, da ne saj se že pomlad lepo pripenja na naše mesto. Ko se noč poslovi od našega mesta in se preda jutru izgleda, kot da je mesto zavito v zeleni šal. Katedrala dreves se lepo pripravlja na ozelenitev. Spet se bo zgodila tista čarovnija, ki se zgodi vsako leto znova. Čeprav se bo soparno nebo večkrat napolnilo s sivino pa nič zato. Saj narava sama ve, kdaj je zemljica potrebna dežja. Vse tako lepo diši po poletju. Oblaki pa pridno jezdijo pomladni veter. Tudi nekaj ptic se je že vrnilo. Pastiričke so že tukaj. Lepo bi bilo, če bi se svet včasih premikal v počasnem posnetku, da bi določeni ljudje imeli čas za razmislek. Kaj je prav in kaj ni. Ne pa da se na vse pretege trudijo požigati hiše in preganjati z domov uboge ljudi. Nekdo je zapisal avtor neznan citiram;

Kdor pozabi sovraštvo si zasluži nebesa, kdor pa ne mu ni namenjeno nič lepega! Kajti jeza pomaga graditi kamnito stezo besa!

Saj lahko pustiš ljudi, ki ti niso dragi pri miru. Škoda pa bi bila, če ne bi uživali te lepe dneve z ljudmi, kateri so nam dragi in blizu. Saj veš dnevnik, da sem jaz sanjač, ki misli, da je mavrica vedno za našim vogalom 08

Danes pa mi na ušesa gode  026 ...

André Rieu Greatest Hits 2023 | The Best Violin Playlist 2023 | Tokrat nisem prenesla z linkom :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePet Mar 24, 2023 9:24 pm

Haj moj dragi dnevnik
petek naj bi bil moj dan, ampak danes ne. Na vse zgodaj sem obiskala moje drage na navju. Nesla sem jim sveži šopek za materinski dan. V torek ta teden sem očistila grob odnesla oveli šopek nageljnov in prižgala novo svečko. Táko na vosek, ki gori 14 dni. Pa sem si danes rekla; Super očiščeno že imam svečka je tudi že gori samo cvetje še dostavim, pa bo spet urejeno. Ko pa se približam je prazna svečka bila čisto na robu groba( verjetno se mu je ali ji zelo mudilo). Nekdo je vosek zamenjal zase polno za prazno (mimogrede vložek voska stane 12,5 evr.) Kako hudo mi je bilo Sad . Ne ne morem verjet, kako so lahko ljudje tako packasti. Pa to ni bilo prvič. Ko sem šla v cvetličarno po novo je povedla prodajalka, da vsak dan kdo toži, da mu kaj manjka. Kje je v takemu človeku vest? Ne nima je. Takoj sem poklicala moža pa je rekel, da ne smem nove prižigati. Verjetno to delajo z namenom, da potem, ko prineseš novo je spet na razpolago nova. Pa je res nisem prižgala. Jutri jim nesem majhno bučko, če bo pa še šopek v vazi 08 pa nisem prepričana. Bedno je življenje tistih, ki jim manjka olike in kulture. Nisem bila besna žalostna pa, še sedaj ne morem pozabiti. če bi me kdo prosil, bi mu dala za svečko tako pa stop to se ne dela. Po grobovih krasti Moj dragi dnevnik - Page 11 835247
Ob tem sem se spet spomnila dogodka pred tremi leti. Bilo je pred prvim novembrom. Ko sem takrat zjutraj obiskala trgovino me je moški pred trgovino prosil za denar, da pač nima za kruh in mleko. Pa sem mu dala 5 evr. Pa je še potrdil, da dobro pozna mojega moža. Pa sem možu povedala in ga opisala pa se ni spomnil, kdo bi to bil. Ko pa smo šli za prvega novembra na pokopališče, se gospod pripelje z BW-jem mi pa z 13 let starim peugeotom, ki ga vozim še danes. Pa najprej mu nisem upala povedati, da je bil on tisti, ampak moj jezik ni miroval. Še danes vidim moža, kako me je pogledal; Češ pa bodi še tako naivna. Z mano ni govoril toliko časa, da mi jih je prej pošteno napel. Pa še povedal mi je, da jaz nikoli ne bom zrasla, da nikoli ne bom velika!

To je tisto, ko jaz za vsakim vogalom vidim mavrico. V resnici pa najdem vse kaj drugega. Pravijo, da je glasba  vino za žejno in ranjeno dušo, zato sem si jo danes spet privoščila s ta veliko žlico...

André Rieu Greatest Hits Full Album 2022

S toplino v srcu in ne ne preveč lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Mar 27, 2023 8:48 pm

Haj moj dragi dnevnik
dež je dodobra porosil zemljico in spremenil naše mesto v bleščečo barvo mete. Kako lepo je bilo danes jutro, sveže ob petju ptic pa še lepše. Na žalost pa dež nikoli ne očisti vseh madežev, ki se dogajajo po vsem svetu 08 Upanje v prsih za vse dobro pa ostaja za večno.
Tudi dve lastavici sta že prišli na izvidnico. Vsak dan vidim, kaj novega. V potoku Medija, ki se vije tod mimo sva z možem zasledila dve čisto beli rački. Vedno plavata skupaj. In kako je bilo špasno gledati, ko je zraven njiju pristala čaplja, ni in ni se jih mogla nagledati. Obstala je, kot bi dobila korenine vse dokler nista rački odplavali naprej. Ja če le malo posvečaš pozornost naravi vidiš veliko lepega.
Moram pa povedati, da me je šopek na grobu počakal. V soboto sem prižgala v spomin in zahvalo za vse dobro, ki so nam ga nudile mame tudi gospe, ki mi je čuvala sina... majno svečko bučko....
Tudi hermelika me je počakala v cvetličnem koritu Moj dragi dnevnik - Page 11 671211 ki sem jo posadila prejšnji teden. Vsak dan znova pogledujem, kajti okrog nas se dogajajo čudne stvari. Nič drugače ni drugod. Ko sem sadila je mimoidoča gospa, ki stanuje nedaleč od našega naselja vprašala; A se vam splača saditi? Ne vem sem ji odvrnila mogoče pa bo sedaj obstalo. Pa ona odvrne, jaz sem zraven našega bloka posadila narcise, ker so nam odvzeli njivo pa so se mi čebulice smilile, da jih vržem v ekološke odpadke. Ne vprašajte vse je šlo, kar pa je zacvetelo so pa potrgali. Pa nadaljuje, tako sem bila žalostna. Verjamem ji. In v tistem trenutku me je imelo, da bi mi iz ust zletela grda beseda pa me je ona prehitela. Njena jeza je bila v visoki prestavi. Ko pa sem ravno porezala veje tise, ki so segale na stezo sem ji ponudila, če rabi. Pa je odvrnila bi vzela za v šopek samo potem me bodo pa obsojali, da sem jih sama polomila. Ja tako je ko ima človek vest.
Popoldne pa je severozahodnik s svojimi nezemeljskimi prsti česal vrhove dreves. Za marec, kar čudno vreme, kaj še bo ko pride muhasti april. Bomo videli in to prav kmalu  :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeNed Apr 02, 2023 7:50 pm

Haj moj dragi dnevnik
skoraj teden je že, ko sem se zadnjič ustavila pri tebi. Se zgodi, da se dnevi ob vseh obveznostih prehitro obračajo naokrog. Starejši smo več te tekanja okrog ljudi, ki nam podaljšujejo življenja. No ko sem že ravno pri tej temi (zdravniki) moram reči, da so tudi v teh poklicih ljudje, kot vsepovsod. Eni angeli v človeški podobi in opravljajo svoja poslanstva za ljudi, drugi pač ne. V tolikih letih (recimo 60setih) doživiš marsikaj, kar ti spodnese tla pod nogami.

Sem pa imela tokrat za moža dobro izkušnjo. Namreč po pregledu v Celju smo dobili izvid domov. In ko sem ga v petek dostavila v ZD v ambulanto me je zdravnik po pregledu izvida kontaktiral po mobiju in naročil novo terapijo. Ravno tako isti zdravnik junija lansko leto za moža, ki je Imel je napad ščitnice in ko je zdravnik dobil izvide iz laboratorija našega ZD me je poklical domov in naročil: Gospa vaš gospod naj se pripravi reševalec je na poti. Pri vas bo v 10-tih minutah. Peljali ga bodo na urgenco. In tako se je tudi zgodilo.
Globok poklon 07 zdravniku Matevžu, zdravnici Nini, še eni zdravnici. Nini, zdravnici Mojci, Zr. tehniku Jakobu in vsem ki so na razpolago za nas v ZD-omu v ambulanti tri!
No in ko sem poslušala dogodek iz Velenja sem bila zgrožena. Kaj naj si človek misli, verjetno bodo našli opravičilo 08 Sem pa prepričana da smo si ljudje tako različni, da si vsak po svoje tolmači zadevo.  Kakorkoli možakar se je rešil, naj počiva v miru!

Sem pa v četrtek spet obiskala hram kjer knjige mirno čakajo na nas knjigo ljubce. Nazaj sem nesla med drugimi tudi knjigo z naslovom:

JAZ IN TI, DEKLICI IZAUSCHWITZA    ~~~ Adriana in Tatiana Bucci 156 str. Knjiž.

Groza in strah, kaj vse so morali ti otroci pretrpeti. Saj veliko sem že vedela ob pripovedovanju od moža. Ne morem verjeti, da določenih še vedno ne izuči, kaj vojne povzročijo. Pohlep, zastraševanje, izkoriščanje, ubijanje itd. se še nikoli ni dobro končalo.

Planica pa zakon 022 veselje je bilo gledati naše orle. Tudi kolesarji so spet na vrhu  023 Ni kaj to so promotorji naše lepe Slovenije 07  

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeČet Apr 06, 2023 8:59 pm

Haj moj dragi dnevnik
no pa sem prestala pregled v Ljubljani na OI. Srečo imam, da je onkolog, ki je bil dodeljen meni vedno prisoten. Za enkrat ni imel pripomniti nič slabega. Bodo pa pokazale preiskave, katere sem naredila. Izvidi pridejo kasneje. Do takrat mi bodo spet, kot vsakokrat kadar čakam izvide neke čudne živalce za tilnikom plesale sambo.

Kakor sem v prejšnjem pisanju v dnevniku poklonila s poklonom našim zdravnikom naj se tudi tokrat poklonim onkologu dr. Marku Novak in osebju v ambulanti 5 na onkološkem inštitutu v Ljubljani.

Na žalost pa sem pri prejšnjem pisanju pozabila da se poklonim še zdravnici v diabetični ambulanti v našem ZD-mu zdravnici Darji S. Namreč vedno spremljam moža v to vrstno ambulanto v kateri vladata razumevanje in prijaznost!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ker pa so te dni praznuje Velika noč še pozornost za vse, ki se ustavite na tej strani.

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vesele10

Slika inter.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Apr 12, 2023 6:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeTor Apr 11, 2023 8:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
:D en izvid iz Ljubljane je negativen srčno upam še na ostala dva 04
So pa družinski prazniki mimo. Kaj naj rečem, kot vedno smo se družili s svojimi bližnjimi. Z daljnim sorodstvom in prijatelji pa smo se slišali ali iskreno zaželeli lepe praznike, kar po e-mailu. Samo tako hitro je vse minilo 08 saj tako je, če nam je lepo se nam zdi, da prekmalu mine čas. Če pa čas ni prijazen z nami se vleče kot kurja čreva.
No in spet smo po obedu in po použitku (ki sem ga sama pripravila bananine bonbone oblite s čokolado, bučkino rulado s kislo smetano) vsakega malo in kavice, spet vrgli karte. Najprej smo se na moj predlog presedli, saj veš zakaj. Tokrat je zraven mene sedela hčerka, mož pa na drugi strani. Zadovoljna sem bila, saj sem kar dvakrat zaporedoma zmagala. Potem pa ko nadaljujemo me sin z druge strani opozori; Ti mami malo pazi, sedaj ti pa hčerka kuka v krte. Pa ona odvrne saj moram če ne bo samo ona zmagovala Shocked Kot da bi to bilo čisto normalno. Kakšen krohot 010 09 Kako drži, da jabolko ne pade daleč od drevesa. Potem me hčerka potreplja po rami in z iskrenim nasmeškom reče; Saj to je samo igra a ne mami, da nam je lepo...Ko smo se vračali domov je mesto že prekrila noč. Na nebu pa so trepetale mrzle in mežikajoče zvezde. To je harmonija, ki prijetno omehča zaskrbljeno srce.
Lastavice pa že, pridno jezdijo zračne tokove, veliko jih je že priletelo nazaj. Lepo je spet, ko vse žvrgoli. Pomlad se je odzvala v svojem slogu. Vsak dan je bolj in bolj topla od sonca.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeSre Apr 12, 2023 8:46 pm

Haj moj dragi dnevnik
najprej popravek in sicer: Zdravnico v našem zdravstvenem domu v diabetični ambulanti gospo Darjo sem začetnico priimka zapisala narobe, kar sem v prejšnjem prispevku že popravila Embarassed

Ker je vremenska napoved za naslednje dni bolj tako, tako sva z možem izkoristila današnji dan in opravila prijetno s koristnim. Vse je že v rasti park pa urejen in pripravljen, da kmalu zacveti v vsem svojem sijaju. Upajmo, da po nižinah ne kakšne zmrzali 08

Moj dragi dnevnik - Page 11 Ob_spr10

Slika s telefončkom.. moja mal.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Apr 19, 2023 7:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeČet Apr 13, 2023 9:05 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes pa ni treba prositi oblake naj dežujejo. Ta temna gmota na nebu pa meda še ne bo odnehala sipati dež. Pa nič zato pomlad se bo po tem dežju še z večjim izbruhom izkazala v vseh svojih barvah in vonjav. Z njo pa kalejdoskop bežnih spominov. tistih, ki so se prilepili na kožo. Medtem žvečim v ustih besede, kot sladkorček... svilnato voljan. Kako ne bi bila ob vsem tem odeta v plašč prijetnega razpoloženja. Pa kako lepo se je drenjati pod dežnikom, še posebno če je malce premajhen Wink in čutiti na rami nežni dotik. Ja tudi ob takem vremenu in malce domišlije mi je neizmerno lepo. Te dni mi pač mesečina ne bo porisala mojo kožo 08  pa drugič...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Maj 15, 2023 7:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeSre Apr 19, 2023 7:17 pm

Haj moj dragi dnevnik
te dni sem čisto aprilska pa tudi še bom dokler ne dobim izvidov. Po eni strani komaj čakam, po drugi strani pa s strahom odpiram kuverto. Saj sem s strani onkologa seznanjena, da če izvidov ne dobim v 14stih dnevih naj pokličem. Sama pa sem mnenja, da ne bom povzročala pritiska na radiološke specialiste, da ja ne bi česa spregledali ali pa se prehitro odločali. Saj nimam nelepih misli sem vedno pozitivna, kar bo pa bo.
Sem pa na sprehodu po parku opazila v živi meji, kako se je skrival tulipan. Saj so drugod že tudi, samo ta je bil čisto sam samcat. Takole je bilo videti blush

Moj dragi dnevnik - Page 11 Kar_sr10

Slika kar s telefončkom... moja mal.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeNed Apr 23, 2023 9:01 pm

Haj moj dragi dnevnik
svoje počutje v tem vikendu najboljše izrazim s svojo poezijo napisano 11.12.2016, mislim da ni potrebno razlagati srečnih dogódkov, ki so se me dotaknili  :D

Vesolje

Vesolje z mano
zadnje čase dela čudeže

koža se mi
ravno prav prilega

spustim pogled v naročje
si namišljeno pogladim krilo
in s konicami prstov brskam po duši
pa danes ne najden nič slabega

tako srečna sem,
kot da bi se srečala z angelom
vse je magično, neverjetno

danes imam nasmeh, kot maček,
ko namoči svoje brke v sladko smetano...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Apr 24, 2023 9:14 pm

Haj moj dragi dnevnik
kot že v prejšnjem pisanju s poezijo omenjeno, so mi petek in soboto moje skrbi zdrsnile s telesa, kot težko ogrinjalo. Ja za pol leta potem pa spet na kontrolo. Pa nič zato, samo, da imamo pri nas solidno urejeno zdravstvo. Kaj bi bilo, če bi morali vse zahtevne operacije, preglede in bolnišnična zdravljenja plačevati Rolling Eyes Ko sem se po pregledu od zdravnika poslovila in sem se mu zahvalila za vso skrb je odgovoril:
Gospa tudi mi onkologi smo samo ljudje, če le moremo se potrudimo, da še komu podaljšamo življenje.


Ja tako, da je bil spet petek moj dan biggrin pa kako sem s strahom odpirala kuverto 012 potem pa veselje cheers Nekdo tam zgoraj je še vedno mnenja, da še nisem za med zvezde. Sicer je pa tako, ko usoda odloči in po svoje spregovori mi umolknemo.

Moj dragi dnevnik - Page 11 Cvet_p10

Amarilis in ciklama sta v počivanju, sedaj pa mi dela družbo ta lepotica na sliki. Vedno imam nekaj, kar mi lepša življenje. Tole na sliki pa je moja 6 let stara orhideja dendrobium. Cveti so povoskani tudi z nje se cedi nekaj lepljivega. Spodaj pod njimi pa je sovica Neža.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeSre Maj 03, 2023 9:03 pm

Haj moj dragi dnevnik
no pa sem spet pri tebi. Bili so pač prazniki nekaj izletov in prijetnega druženja pa so šli dnevi, kot bi mignil. Kako lepo so nas razveselili naši godbeniki na pihala, ki so obiskali vse ulice v našem mestu ( hvala pristojnim 07 ) dočim so motoristi odbrzeli mimo naprej samo po glavni cesti  Mad . Tudi vreme nam je služilo whistle ni pa šlo mimo dejstva namreč vedno, ko izobesimo državne simbole jih mora vedno ne vem po čigavem naročilu :D  osvežiti dežek 08 pa kaj tako pač mora biti. Tudi nekaj slik je nastalo, ki sem jih ubesedila. Takole, kot je na sliki so nas na podeželju na sredi ceste pričakali ljubek kuža, ki je čuval 5 muc.

Moj dragi dnevnik - Page 11 Prikup11
Slika Rok U.
Ena mucka se je odstranila sama druge pa je moral gospodar kmetije odgnati z rahlim ploskom. Lepo je, če se odpraviš nekam v neznano vidiš in doživiš marsikaj lepega.

Spet drugje pa drugačen meni zelo lep prizor...

Moj dragi dnevnik - Page 11 Jeklen10

Slika Rok U.

In tako so minevali dnevi, saj rečem prehitro 08 večkrat sem že omenila, da je tu pri nas zelo lepo, samo malo se moraš ozreti naokoli. Lepo je življenje kadar se vse dogaja spontano in brez velikih načrtovanj.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimePon Maj 08, 2023 8:37 pm

Haj moj dragi dnevnik
na vse videno in slišano po TV človek ne more verjet, kaj vse se skoraj v naši bližini dogaja. Ubogi starši in vsi njihovi, ki so ostali brez svoji najdražjih. Kaj si mislim ne bi napisala, ker bi bilo za brati zelo packasto. Mogoče se motim, storilce obsojam po krivem zato, ker ne vem kaj je bilo tisti trenutek v storilčevi glavi, kaj ga je tisti moment napeljala duševna usmerjenost k uresničitvi tega okrutnega dejanja. Pa vseeno za to ni opravičila. Učiteljica učenca, ki je bil glasbenik se je od dečka pianista poslovila z besedami: Srečo imajo tisti zgoraj, ker jim boš od sedaj naprej ti igral na nebeške strune! Žalost tako globoka, da lahko utoneš v njej. Solze ti nevede spolzijo po licu.

Moj dragi dnevnik - Page 11 Dragi_13


Nasilje rodi nasilje, to je že obče znano. Obstajajo osebe, ki se hranijo z bolečino drugih. Na zunaj ima takšna oseba prijeten zunanji videz in vedenje... a v sebi skrivajo črno dušo. V neki knjigi sem prebrala citiram: Kdor pozabi sovraštvo si zasluži nebesa! Samo pozabiti na tako kruta dejanja, kot se je zgodil ni pozabe, zlasti za vse svojce, ki tonejo v žalosti. Nikoli pa se ne očisti okrvavljen madež storilca, ki se je znesel nad nedolžnim ljudem in nad nedolžnimi otroki.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9964
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitimeNed Maj 14, 2023 8:53 pm

Haj moj dragi dnevnik
dan že ugaša nad mestom. Ne vem kako to ampak sem opazila, da te nisem obiskala skoraj teden dni. Se nabere nekaj dela, obveznosti, ki jih ne morem odložiti. Tudi pregled z možem V Trbovljah. Kot vedno so bili vsi prijazni, točni na čas. Parkirni prostor za plačilo tudi vedno dobim. Ne moti me, da ga moram plačati, ne skrbi me, kdaj bom dobila na vetrobranskem steklu od redarja pozdravček.
Drugače sem v redu, pride kakšen dan, da sem takšna kot trava poleti mehka upogljiva, drugič pa hladna travna bilka pozimi. Verjetno je za to tudi krivo vreme 08 Danes sem čakala mavrico, pa me je zavedel tisti sončni žarek, ki se je za par sekund pojavil nad mestom. Jaz pa moj optimizem.
No ko sem ta teden hodila po opravkih grem vedno po parku. Občudujem, kako čudovito so urejene gredice. In ko gledam, kako veter nežno niha cvetne glavice opazim, da so že rezali cvetje.  To naredi lahko človek, ki je suha lupina brez duše za lepo okolje. Namesto, da bi se do sitega naužil lepe gredice mu je njegova odločnost narekovala trden korak, da pač lahko pa si je odrezal dva cveta za domov bye2  Zakaj pa ne... diablo Lumpi... Čeprav do neznaca - ke se mi je v očeh pojavila do osebe čista zamera. Kako bi človek lahko nauke o etiki in krutosti spreminjal v poezijo in sanje in vse predajal naprej?  Samo to za enkrat še ni dosegljivo, in tudi nikoli ne bo ... škoda.
Kaplje dežja pa debele s slišno močjo padajo na tla. Upajmo, da ne bodo povzročile še večje škode, kot poročajo po TV. Je že tako naravo krotimo po svoji meri, potem pa se nam ona maščuje  08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 11 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 11 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 11 od 15 Pojdi na stran : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -