Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeČet Apr 11, 2019 7:42 pm

Haj
večkrat pomislim, kako lepo je, ko si lahko zapišemo svoje misli. Potem pa začnem premišljevati, kdaj se je vse skupaj začelo. Našla sem nekaj podatkov in sicer citiram s strička Googla citiram:

Najprej so bile risbe, potem slikovna pisava, nadalje pojmovna in nenazadnje še glasovna/črkovna pisava, ki se prvič pojavi 1000 let pr.n. št.
Človek je edino bitje, ki lahko svoje misli sporoča ne le glasovno, pač pa tudi pisno
t.j. vidno.
Vsak človek najprej govori, kasneje pa se nauči tudi pisanja. Učenje pisanja je v vseh
jezikih zelo zahtevno in dolgotrajno, saj se je treba naučiti cele množice pravil, ki
pisavo določajo.
Slovenci pišemo od leve proti desni in sicer tako, da v izgovorjeni besedi prepoznamo
posamezne glasove, te pa nato zapišemo z ustreznimi vidnimi znamenji – črkami.
Slovenska pisava je torej glasovna.


Zanimivo, je pa moral biti genij  07 človek, ki se je prvi lotil te zadeve. Jaz zelo rada pišem na roke, zato mi je vse to zanimivo. Spomnim se, ko smo imeli v šoli lepopis, kako smo se trudili, da si imel čim lepši slovnični zvezek. Črke so morale biti pod točno določenim kotom, vse enako velike itd. Lepo bi bilo, če bi v šolah še dandanes ohranili ta predmet. Še najbolj pa mi všeč pisava kaligrafija in stara gotica. Joj kam me je danes zaneslo 08

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet bye2


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Maj 15, 2019 7:54 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeSob Apr 13, 2019 6:51 pm

Haj
kljub mrzlemu vremenu, je v zraku nekaj čarobnega. Ko včasih pomisliš, kaj vse so ti pretekla leta dobesedno ukradla in da se ti marsikatere sanje ne morejo uresničiti je skoraj nepravično do človeka. Ampak naša črta je začrtana na dlani od prvega joka in do konca, to je smrt. Da bi vsak svojo usodo lahko urejal po svoje, je malo verjetno. Da pa se v življenju dostikrat storijo čudeži onkraj obzorja pa ni skrivnost. Je pa res, da je zelo odvisno od samega človeka. Ni preveč dobro načrtovani stvari dosti v naprej, vsaj meni se zdi. Lepše je, če se kaj zgodi čisto spontano, in nas potisne v pravo smer.Takrat bi lahko rekla, da se je zgodil čudež, ki ga shraniš globoko v sebi.
Spet imam tri nove zgodbe, pozabila pa sem nesti pokrovčke, ki jih zbirajo  08 se zgodi. Pa drugič, saj bom spet kmalu obiskala moj hram knjig!

Moj dragi dnevnik - Page 32 Velika-skoda-2019

Slika inter.

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeTor Apr 16, 2019 7:33 pm

Haj moj dnevnik
oglasila se ti nisem od datuma, ki ga jaz ne zabeležim rada in ne premaknem na koledarju Wink ne nič ni narobe, samo čas je tisti dejavnik, ki mi malce nagaja :D tako hitro mi mine dan, da ne morem verjeti. Sicer pa so bili ti dnevi tudi lepi, vsak po svoje. Malce delovno, malce v branju, malo pa se že tudi pripravljam na družinski praznik. Včeraj mi je lepo uspela potička, da nimam zadnje dni prenatrpano sem jo spekla že prej.
So pa danes tako lepo počistili delavci KP tod okoli nas. Tudi celo mesto je počiščeno - lepo res lepo  07 . Pokosili so nam zelenice brez vsakega krega, kar je bilo prej vedno na tapeti 02 ko še nismo imeli urejene oznake za intervencijo  07  Si je pa ena uboga duša spet naredila šopek tulipanov za v vazico 08 pa saj ne moreš nič, naj ji-mu polepša kakšen dan, saj v vazi kaj hitro uvenejo. Prekmalu sem se veselila. Kako že rečejo, če ne moreš proti komu nič storiti, pihaj v njegov rog pa bo vse v redu. Ampak ne jaz se ne bi spustila na njihov nivo kulture. Namreč ljudem, ki ne znajo ceniti lepe narave, tople besede, je škoda pihati na njegovo dušo.
Sem pa bila danes spet priča  nemih podob, kropila sem moža bivše sodelavke. Kakšno bolečino nosijo svojci ob tem dogodku v srcu, se ne da povedati. Tudi sama sem že izgubila starše, 3 brate, sestro in teto. Če nimaš takrat ob sebi ljubečih ljudi, je bolečina še toliko večja. Saj se ti boleči občutki potopijo v globino telesa, ampak nikoli res nikoli pa jih ne moreš prezreti, saj so med njimi tudi lepi spomini, ki smo jih skupaj v otroštvu preživeli skupaj. Vem to so zgodbe, ki smo jih več ali manj vsi doživeli. Tako, malo sem se razpisala 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeČet Apr 18, 2019 7:39 pm

Haj
vzela sem si čas, da napišem par besed. Ti dnevi so res nekaj posebnega, ozreš se v svoje srce in preiščeš vsebino, ali so v njem samo slabi ali tudi dobri spomini. Moram reči, da so v mojem srcu večinoma tisti lepi, ki mi grejejo srce  018
Tistih nekaj pa, ki so se zgodili, pa skušam nekako opredeliti, razčleniti zakaj je bilo tako. Vem pa, da nisem bila glavni krivec zanje. Vedno, povsod in z vsemi se skušam pogovoriti na lep in kulturen način, ko pa le ne gre  in trčim na ljudi, ki jim je zloba edini vir energije, pa se moj škorpijonček oglasi in mi pravi. Kadar se izgubijo besede in ne veš, kaj bi še rekla, saj veš, kaj moraš storiti, enostavno objemi človeka. Hmja moj škorpijonček tako pa ni tako enostavno, to pride v poštev samo takrat, kadar je dialog na kulturni in prijateljski ravni. Takrat pa si z objemom srce na srcu oprostiš tudi hude obtožbe. Nekje sem prebrala citiram:

Ljubezen premaga sovraštvo.
Luč premaga temo.
Včasih pa tudi življenje premaga smrt...

Tako da, če je vse to res imamo veliko upanja za nov pogum za vse nadaljne dneve...

Toliko za danes ~ s toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePon Apr 22, 2019 7:25 pm

Haj
prelepi so bili ti dnevi tako, kot vreme so bili tudi moji občutkih v oblakih. Spet smo se družili, malo smo potepali in si privoščili kosilo zunaj na sončku v malce oddaljenem prijetnem ambientu lovski koči. Ker vem, da ne smem delati reklame ne smem za pisati kje, povem pa lahko, da tako lepo poskrbijo za nas goste. Lepo je videti srečne mlade, malce starejše in še starejše družine, v krogu svojih najdražjih.
Vem, da vsem ni usojeno, da na tak ali drugačen način okusijo ob takšnih priložnostih vsaj kanček takšne sreče. Dobro pa vem, da je v našem kraju dobro poskrbljeno za vse občane, tudi za tiste, ki nimajo nikogar ali ničesar  07  
Danes pa še obisk sorodnikov, pa bodo prazniki preč. Kot bi ti dnevi pobegnili od nas, tako hitro se je vse skupaj zasukalo. Bodo pa kmalu spet, saj bo 1.maj  biggrin da bi nam le vreme služilo  04
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Grem  study spet imam eno lepo zgodbo 012
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeTor Apr 23, 2019 7:42 pm

Haj
danes je dan knjige in petja :D torej imamo knjigoljubci in ljubitelji melodij spet praznik. Kar 67% imamo v Sloveniji knjižnih moljev :D med katere spadam tudi sama. Slap vprašanj mi ostane, ko zaključim s posamezno zgodbo. Vsaka zgodba se me zelo dotakne, včasih se jezim na posamezne akterje, včasih pa bi si po moji presoji kdo zaslužil rojstni list. Večkrat pa primerjam, nastopajoče z resničnim osebam. Še vedno pa je meni fascinanten Španski pisatelj Carlos Ruiz Zafón  :D
Hvala vsem avtorjem tega sveta, ki ustvarjajo in nam lepšajo proste urice. Meni ljub žal že pokojni Tone Pavček je zapisal citiram:

Če ne bomo brali, nas bo pobralo.
(Tone Pavček)

Stavek, ki si ga je vredno zapomniti.

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePet Apr 26, 2019 8:56 pm

Haj
od torka pa do petka je in ni veliko časa, meni ti dnevi so enostavno odbrzeli. Od dobre sosede sem si sposodila šivalni stroj, da sem nujno naredila uslugo njej in moji prijateljici, ki me zalaga z zelenjavo Wink tako se to dela, stari pregovor pravi: Roka roko umije zadnjica pa zadnjico pokaka.
Včeraj pa sem spet uživala, z možem sva se udeležila proslave v našem kulturnem domu. Kako lepo je sedeti v dvorani, se potopiti v poezijo, ki jo znajo tako lepo pripovedovati naši recitatorji. Ko pa zaigra naša godba na pihala in zraven zapoje nebroj pevcev ti srce zaigra da zapoješ z njimi in se poistovetiš z nastopajočimi. Ja tako lepo je poskrbljeno v našem kraju za vse, ki so željni kulture in lepih besed. Spet ponavljam, lepo je živeti v našem kraju, morda je res trava drugje bolj zelena in rože lepše cvetijo, ampak ne, kamorkoli gremo, še vedno je doma najlepše. Ko sva se z možem zvečer vračala, se nama je ponudila slika barvnega vodometa in se zaveš, da je to naše mesto pravljično, zleze ti pod kožo in ukrade dušo ne, da bi se tega zavedal  018 Nalezljiv nasmeh ljudi, ko si sežeš v roke, pa ti potrdi zavest, da je vredno živeti, vse dokler nam je usojeno živeti.
S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeTor Apr 30, 2019 8:23 pm

Haj
pa ne danes, zakaj mora ravno danes padati dež 08 vse je pripravljeno za kresovanje in jutrišnje praznovanje. Pa saj je že skoraj klasika, kadarkoli izobesimo zastave, jih deževnica namoči, ne moreš verjet. Ja kaj hočemo, takle mamo... Glavno da je počutje v redu. Spomini se sprehajajo od enega do drugega dogodka in božajo srce. V letošnjem letu  se jih je že kar nekaj zvrstilo. Nekaj žalostnih, nekaj veselih, nekaj pa takih da so mi dali krila in mi potrdili, da lahko zaupam ljudem, ki pri njih velja argument lepa misel in beseda 07 07 07 Ja tako je lepo živeti in gledati smelo naprej.

Ob prazniku dela pa moja misel:

Včasih ni dovolj prelivajoče besede samo napisati na papir ali mail,
treba je reči bobu bob se soočiti iz oči v oči in se pošteno pogovoriti
kajti, so na svetu ljudje, ki iz samega koristoljublja in principa nasprotujejo, vsakomur in vsemu,
takrat pa se ti kaj lahko optimizem spremeni v tekoče stanje  Sad
Pa na srečo ni vedno tako, vse se prej ali slej zagotovo tudi uredi! /i]
[i]

Moj dragi dnevnik - Page 32 Zastava

Če bo jutri lepo vreme, se bomo podali malce v naravo, da se naužijemo in nagledamo preproge spletene iz zelenja. Tako lepa je vsa prebujajoča narava, naj ti prišepnem moj dnevnik 012 prve ptice se zbujajo zjutraj ob 5in 30 minut, nekatere pa tudi malce pozneje :D

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeČet Maj 02, 2019 8:11 pm

Haj
lep je bil včerajšnji dan, nebo čisto kot solza, vse tako, kot se šika za 1 maj, za praznik vznesenosti. Mislim, da imamo ta privilegij, da živimo v deželi miru in blaginje. Še zdaleč ni vse tako, kot bi moralo biti ampak imam pa občutek, da se določene zadeve obračajo na boljše. Nikoli pa ne bo za vse ljudi vse dobro. Vsak mora pri sebi tudi razčistiti, da nimamo v tej deželi samo pravic marveč tudi dolžnosti.
V krošnji breze pod našim blokom se pogovarja že ogromno število ptic. Kako lepo je prisluhniti njihovim žvrgolenjem. Ko pa so se danes veje odzvale vetru so se z globokim gibom znebile svoji podnajemnikov. Kako je završalo, ššššššššššššc, kot bi hotele protestirati. Lastavice pa si tudi že pridno spletajo gnezda. Sem opazila, da se je v še prazno lansko gnezdo lastavice naselila družina vrabcev 08 čudno vrabčki ponavadi gostujejo v grmovju,  ja tudi ptice niso več, kot so bile, takoj ko opazijo prazno stanovanje  :D , hop ga zasedejo.
Danes sem spet dokončala lepo zgodbo pisateljice Tesse Dare, tako da bo treba spet po nove, verjetno že jutri  Wink kajti to duševno hrano moram imeti vedno na zalogi, tako kot tabletke za hipertenzijo  biggrin
Tako moj dragi dnevnik, toliko za danes

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet  017


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Maj 10, 2019 6:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePon Maj 06, 2019 8:32 pm

Haj moj dnevnik

kar dolgo se ti nisem oglasila, čas me enostavno prehiteva, na vem, kako se mi je to zgodilo 08 ko pa malce pretuhtam mi ni nič čudno, saj sem vsak dan starejša 012 naložim pa si sama, kar precej obveznosti. Pa še prazniki so bili, čeprav je bil konec tedna deževen, smo vseeno malce vandrali okrog. Saj človek ni iz sladkorja, da bi se stopil :D . Tudi v knjižnem hramu sem bila Wink Eno sem že obdelala z naslovom: Onstran obzorja Susan Meissner, zelo lepa zgodba.
Drugače pa iščem nek izvid, ki mi nikakor ne da miru. Vse imam arhivirano, pa se mi je lump nekam izgubil, ja se zgodi... Ga grem iskati naprej pale

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeSre Maj 08, 2019 7:55 pm

Haj
vesela sem, kot radio :D sprašuješ me dnevnik zakaj;Ti napišem. Ker nisem našla izvida, sem preko maila prosila dotično ustanovo, kjer so možu operirali sivo mreno pa mi je prijazna uslužbenka včeraj poslala kopijo, tako da je to urejeno. Spet star pregovor, lepa beseda, lepo mesto najde in odpira še tako neverjetna vrata. Pa kako je to mučno, če nekaj ne najdeš. Saj imam vse arhivirano, samo ne vem, kje se je ta kuverta izgubila 08 se zgodi.
Dopoldan, je bila po našem mestu še sončna preproga, ko sva si z možem privoščila kapučino na prostem. Pa so rekli, da bo slabo vreme šele konec tedna, pa se je že popoldan nekaj sfižilo. Oblaki so na dosegu rok, veter pa je pometal vse pred sabo. Pa nič ne de, danes sem spet našla 5 peteresno deteljico, pa sem jo takoj podarila naprej ... naj spoštovani gospe nosi srečo...
Tako moj dnevnik, toliko za danes...
S toplino vsrcu in prijaznimi mislimi ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeNed Maj 12, 2019 7:38 pm

Haj
te dneve je bil čas prijazen z mano. Da ne rečem petek je itak meni pisan na kožo, včerajšnji dan pa... sem še vedno pod vtisom koncerta naše čudovite glasbene šole. Čudovito, ne moreš verjet, kaj vse  ti profesorji glasbene šole izvabijo iz učencev vse tisto, kar je nekomu verjetno skrito vse življenje seveda, če se otrok z vzpodbudo staršev ne poda v svet glasbe. Kakor vsi obiskovalci, sva tudi z možem neznansko uživala ob glasbi, petju in voditeljski besedi v poezji. Vrhunsko.
Danes pa so se uresničile napovedi vremenkotov. Piha, kot za stavo, samo, da ne bi bilo kaj hudega 04
Sem pa spet močno, kaj naj rečem žalostna, razočarana nad lastniki svoji 4nožnih ljubljenčkov in lastnikov avtomobilov. Kljub temu, da imamo v našem kraju lepo napisan odlok,ki prepoveduje določene zadeve se to pri nas na našem obmoćju še kako dogaja. Ne pomaga nobena označba noben odlok.citiram:

ODLOK
o javni snagi ter urejanju in čiščenju javnih in drugih površin
na območju naše občine :

I. SPLOŠNE DOLOČBE

pod VI. PRAVICE IN OBVEZNOSTI UPORABNIKOV
11. člen
(prepovedana ravnanja na javnih površinah)

12. voditi živali brez povodca in jih puščati brez ustreznega nadzora,
13. puščati iztrebke psov ali drugih domačih živali na teh površinah,
14. voditi pse ali druge domače živali tam, kjer je prepovedano
nadalje...
19. parkirati nevozna in neregistrirana vozila,
20. ustavljati in parkirati vozila, razen na za to določenih mestih itd...


Sprašujem se; Kako človeku položiti na vest, da se to ne dela. Bi rekla brezupno, ta odlok se dotičnih ne dotakne. Da pa moraš odraslega človeka prisiliti z represijo je pa zares žalostno.
Uf je res škoda, da si tako lepe dneve pokvariš, ko greš okrog bloka in vidiš na zelenici na novo kupčke, ki pripadajo: Bi rekla ne živalim, ampak njihovim lastnikom. Saj žival se mora nekje iztrebiti.
Pri kontejnerjih pa, kjer imamo označeno prepovedano parkiranje, pa stoji cel vikend kombi, (zdaj se po zgledu gospoda, če lahko on se tako obnašajo tudi lastniki osebnih avtomobilov) tako da ko je dež, ga lepo očistiš s svojim oblačilom. Kombi lastnik odstrani samo takrat, ko ve, da ni redarske službe ali pa v jutru, ko je na sporedu odvažanje odpadkov.
Veš dnevnik, malce pa mi je lažje Wink pa ne, da bi privoščila, ko slišim, da drugod ni nič boljše. Škoda pa tako imamo lepo...
Pa vseeno;
S toplino v srcu in lepimi mislimi do spet ~ 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Sre Maj 15, 2019 8:04 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeTor Maj 14, 2019 7:44 pm

Haj
vreme za maj, pa tako da ni za nikamor Shocked ampak dneve pa si vseeno naredim lepe, kjub temu, da nam hladni zrak spet boža kožo. Jaz imam za to tegobo takšen recept: Otreseš se slabih misli, se potopiš v domišlijo odtavaš nekam nazaj. Priprtih oči in lepimi spomini si čisto sam si lahko ustvariš pobeg iz morja slabega počutja. Če pa je le prehudo, si zraven predvajam lepo muziko. Saj je znanstveno dokazano, da je glasba  zdravilo za ranjeno srce in dušo.To je kot pribito, vsaj zame.
Saj bo tudi to slabo vreme enkrat odložilo svoj plašč in pustilo pomladi, da zadiši in zasije v vsej svoji lepoti. Vsaj upamo lahko ...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  017


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Maj 17, 2019 7:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeSre Maj 15, 2019 12:06 pm

Haj
danes sem izvedela vzpodbudno novico. Soseda iz sosednjega bloka, kjer imajo isti problem s parkiranjem in odlagajo odpadke v iste zabojnike kot mi, je povedala, da so bili ta vikend na obisku na našem območju gospodje v modrem ( na našo žalost pa na voznikovo veselje) je lastnik malo prej odpeljal svoj kombi izpred zabojnikov za odpadke. Tako, da je tudi za to upanje, da enkrat pa le zasačijo nevestne voznike.
Drugače pa vse v redu, tudi dež me ne moti. Prav lepo mi je bilo, ko sem šla po parku z odprtim dežnikom. Kot v ritmu nežnega valčka so dežne kapljice padale po dežniku. Vse pa je tako lepo zeleno in sveže. Moja pozitiva je na liniji dobrega počutja. Sedaj pa upajmo, da bo sonce kmalu začelo kukati skozi oblake flower saj čas bi pa že bil ... samo na to pa nima nihče drug vpliva, kot narava sama njej moramo prepustiti odločanje, čeprav je ženskega spola zagotovo ona nosi hlače!!!

Z lepimi mislimi in toplino v srcu ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePet Maj 17, 2019 8:14 pm

Haj
pa je le sonček poslal svoje žarke za dva dni 07 in če bo jutri res dež, sva jih z možem s malce razvajanja v naravi tudi izkoristila. Kaj bi delala doma, če je zunaj tako lepo.
Sem pa popoldan gledala kandidate za evropske poslance. Ne vem, kaj naj rečem. Spraševala jih je novinarka glede sežigalnic za odpadke. Nihče ne bi jih imel, odpadkov pa toliko, da se nalagajo na kupe in se dobesedno utapljamo v njih. Pa dobro vemo, da je na sredi Dunaja sežigalnica in da odpadke še iz uvažajo tudi iz Slovenije, ( plastiko) da poceni ogrevajo celo mesto. Jaz mislim, če bi se pri nas naredila taka sežigalnica, da ne bi onasneževala okolja, bi bilo vse vredu. Tako pa se krešejo okrog tega različna mnenja. Alternative pa ni in ni. Moj mož pa pravi: So proti vetrnicam, so proti sežigalnici, so proti termoelektrarnam itd..., so proti vsemu. S čim pa naj potem pridobivamo elektriko ... če pa so tako pametni, pa naj začnejo strele loviti Wink
Tako sedaj grem pa še malce v moj svet zgodb.
S toplino vsrcu in lepimi mislimi ~ do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeNed Maj 19, 2019 8:22 pm

Haj
pa ni bilo preveč grdega vremena, tako da je bil vikend kar v redu. Malo v naravi, delo doma pa je minilo. Še sonce je malce pozlatilo naše mesto.
Jutri pa najverjetneje dobim popravljena šivalna stroja :D sposojenega sem očistila naoljlija in ga vrnila. Je rekel mojster, da sedaj šivata in tečeta, kot solza 07 Bom videla, moram sama preizkusiti, da potrdim povedano.
Toliko za danes s toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeTor Maj 21, 2019 7:36 pm

Haj
ni in ni prenehala bolečina, ki se mi je že v lanski jeseni prisesala na križ, potem pa še po nogi. Pa sem danes obiskala oretopeda, ki me ni prav dobro potroštal. Najverjetneje je v hrbtenici vkleščen živec. Potrebne bodo še dodatne preiskave. Vem, da bo še nekaj časa trajalo, da pridem na preiskave na vrsto 08 ampak kaj hočem, tako mi je usojeno. Imam kar precej veliko toleranco do bolečine, samo v nedogled pa tega ne morem prenašati. Dostikrat tudi dobre vile ne morejo popraviti vsega 04 je pač treba poseči po zemeljski pomoči. Tako, da je tukaj nadvse primeren v mojem primeru ortoped in analgetiki. Saj bo, sem velik optimist, vem da se vse razreši, tako kot je treba!
Sem pa včeraj dobila nazaj moja dva šivalna stroja. Mojster mi je že prejšnjič rekel, da bodo tekle, kot solze, pa je res. V veselje mi je, da se lahko vsedem in kaj zašijem. Pač poklicna deformacija :D
Kljub slabemu vremenu je danes nekaj čarobnega v zraku, tudi sonce je pozlatilo nekatere stavbe našega kraja. Ko sem se vračala po potki, kjer so postrojena drevesa te po slaben troštu
povsem pomirijo. Njene viseče veje pričajo, da se v tisočih letih ni spremenilo nič. Vedno znova in znova nam narava pričara nasmeh, ki se rodi že v srcu. Hvala pristojnim, da tako lepo skrbijo za naše mesto 07

Toliko za danes
S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeSre Maj 22, 2019 8:18 pm

Haj
kako so se razbesneli tam zgoraj, treskalo je, kot za stavo Surprised Po nevihti pa je bilo nebo, kot spenjena mandarina.Tudi to moramo vzeti v zakup, vsakega po malo, če bi bilo lepega preveč, bi bilo pa že kičasto. Račke v potoku pa je veter zibal, da so dobesedno lebdele po vodni gladini. Čaplje pa danes ni bilo v goste. Kako lepo je videti, ko se zbere druščina teh ptic.
Danes pač luna ne bo plezala čez nebo 08 bo pa naslednjič lepša. Meni luna in zvezde ne pomenijo samo en navaden kamen tam gori, temveč dajejo nam moč, in čarobnost življenja. To je samo mišlenje moje malenkosti 012

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeNed Maj 26, 2019 8:30 pm

Haj
ne moj dnevnik nisem te zanalašč bojkotirala. Imela sem nekaj zelo nujnih opravil 08 Včeraj pa smo praznovali sorodnikovo obletnico poroke. Kako lepo je bilo, objemi, klepet, lepa glasba, harmonika, petje in zakuska. Kako lepo so nas postregli v lovski koči 07 Zavleklo se je kar na večer :D tako da se je svet skoraj že ogrnil v temo. Ti spomini nas bodo še dolgo božali. Ko smo se poslavljali, smo ugotovili lepo je bilo, samo leta prehitro teko ...
Danes pa poslušam, kako majhna je spet udeležba na volitvah za evropske poslance. Vprašam se, zakaj se današnja mladina ne zaveda svojih pravic in dolžnosti. Dosti let nazaj je tekla kri, da so nam priborili to pravico. Danes pa je od dotičnih pokopana ta pridobljena vrednota. Zavest vsakega, ki ne gre volit je na nični zahvalnosti. Potem pa je vsevprek negodovanje. Belgija, Bolgarija, Grčija, Luksemburg in na cipru je udeležba obvezna. Po mojem mnenju ni to nič narobe.
Danes pa je bil spet lep dan, v jutru je spet meglica objela našo Hrastelovo skalo, pozneje pa so se sončni žarki obešali po strehah hiš v našem lepem mestu. Pogled dobesedno spokojno počiva na videnem.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeČet Maj 30, 2019 8:34 pm

Haj
danes sem tako sive barve, kot je trenutno nebo. Te dni mi namreč ni bil s strani zdravja najbolj naklonjen čas. Sem pa danes dobila termin za MR, tako da se bo razrešilo, kaj se dogaja z mojim trdnim opornem delu telesa, ki ubogi revež nosi vse, kar je obešeno na njem Embarassed Vsemu pa še botruje moj EMŠO :D Tako, da sem bolj prizemljena, vseeno pa vzamem analgetik in se podam po najnujnejših opravilih, da še tiste kosti, ki so še v pogonu ne zaribajo :D Saj bo... Pa saj ni čudno, ta vlaga v zraku se nalaga na kosti, pa začne vse škripati 010
Megla pa se skoraj čez cel dan leno pase po mestu, in neslišno pokriva utrujeno zemljico. Tako da se svet, kaj kmalu ogrne v temo. Pa so le danes napovedali, da se vsaj malce otoplilo. Upam, da je verjeti vremenarjem. Ko bo pomlad dodobra razprla svoje peruti, in dahnila v deželo toploto, bo pa tudi boljše flower
Ptice, pa se ne ozirajo na nič, veselo vasujejo naprej in si iščejo družice.
S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePet Maj 31, 2019 8:37 pm

Haj
danes je boljše vzdušje, tudi ko sem na cesti srečevala znance in znanke. V zraku se je začutila pozitiva, za katero je zagotovo največji krivec soooonce in čudežni tabletki. Saj je lepo raztrosil svoje žarke po mestu. In tako je tudi prav, saj bo jutri vendar že prvi uradni poletni dan 455465
Dobila sem vse izvide, ki jih moram prinesti na MR. Tako, da ko bo to za mano bo ena skrb manj. Ne morem spraviti iz glave, kar imam v mislih, vedno znova se prikradejo na površje, kot curek vode in mi ohladi pregreto telo.
Ko pa moja domišlija dobi peruti za trenutek pozabim na vse težave. Zraven poslušam še muziko, pa se otresem senc in izplavam iz morja slabega počutja...

S toplino in lepimi mislimi v srcu ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePon Jun 03, 2019 8:55 pm

Haj
razen, da smo zelo ponosni na našega Primoža Rogliča 022 ni pri meni nič  kaj posebnega. Kako smo trepetali, da bi se Rogliču uspelo povzpeti vsaj na eno stopničko, čeprav bi bilo za nas v redu že samo to, da z nadčloveškimi napori prikolesari do cilja. Pa koliko podpore je imel na tekmi cheers lepo, samo škoda, da sta mu dva navijača malce pomagala v hrib 08 upam, da se je to zgodilo prvič, da je to v velik poduk, kaj posdledično sledi tovrstni pomoči. Sekunde so šle, škoda.

Sem pa včeraj obiskala na navju moje rajnke, brat bi imel rojstni dan pa sem mu prižgala svečko. Sem pa že prejšnjič opazila preden vstopiš na pokopališče na vratih obvestilo, ki se nanaša na obiskovalce, ki imajo na prstih limanice, glasi pa se takole citiram:

DRAGI PRIJATELJ ZAHVALJUJEMO SE TI ZA VSE UKRADENE ROŽE IN UPAMO, DA SE TI BODO VSE POSUŠILE, KOT SE TI BOD TUDI TVOJE TATINSKE ROKE. LEP POZDRAV, OŠKODOVANCI!!!

Tudi na našem grobu se je nekajkrat že zgodila odtujitev svečke, baterije in rož. Ne moreš verjeti, kaj vse nosi ta svet. Na grobu si upa odnesti, vse kar mu pride prav. Iz našega stanovanja oziroma balkona se vidi naravnost na pokopališče in ko zvečer pogledaš na prostor, kjer počivajo dragi pokojniki, večkrat vidimo tudi že pozno prek 10 uro zvečer kako se premika oseba z baterijo. Najprej so vidijo žarometi avtomobila, ki zapelje pred vhod, potem pa sprehod med grobovi diablo Kaj imaš iskati ponoči na grobu, če imaš pošten namen, boš to storil pri belem dnevu. Upam, da bo ta citat vplival na nepridiprave, ali pa tudi ne. Kar se Janezek nauči, se z leti samo še potencira. Ja tudi to se dogaja...
S toplino v srcu in lapimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeSre Jun 05, 2019 8:28 pm

Haj
danes pa je za nas občane pravi pravcati praznik. Poklonili smo se se našemu Primužu za odlične nadčloveške uspehe 022
HVALA PRIMOŽ ZA PROMOCIJO NAŠEGA KRAJA, KAJTI IME NAŠEGA  MESTA SI PONESEL PO CELEM SVETU 046  

Kako lepo so mu okrasili mostiček, ki pelje v njegovo vas. V naši dnevni sobi ( osrednja ploščad) sredi Zagorja pa slovesnost, ki pritiče vsem športnikom enakega kova iz naših logov 051 Ponosni smo, da smo občani našega prelepega mesta. Da pa so, naši športniki prepoznavni in vkovani v zvezde, je najprej zaslužen vsak posameznik zase, da pa se lahko skupaj z njimi poveselimo tudi občani, je pa zasluga pristojnih naše Mestne Hiše Zagorje ob Savi 046

S toplino in lepimi mislimi v srcu~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimeČet Jun 06, 2019 7:48 pm

Haj
tudi letos imamo ( člani ) knijžnji molji naše mestne knjižnice bralno značko za odrasle. Takoj sem jih izbrala, seveda poleg svojih izbranih. Nekaj izbranih knjig, ki jih določi knjižničarka za za bralno značko v branje, sem si že dosti prej nevede izbrala :D
Veter pa neumoren, ni ga ne konca ne kraja. Sinoči pa je glasna simfonija groma in strele, stresla celo mesto. Pa nič zato, samo, da je uspela v prireditev v čast naši športnikom :D Vonj po dežju pa še vedno visi v zraku. Ampak to me ne spravi iz tira, jaz menim tako, če človek pozitivno razmišlja, potem je teško biti žalosten. Pobrskam mnogih srečanjih in ura še prehitro teče naprej... Takoj slabo razpoloženje iz črne barve preide v mavrično. Sem namreč večna optimistka ...
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9958
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitimePon Jun 10, 2019 8:20 pm

Haj moj dnevnik pri tebi se nisem oglasil od četrka, saj sem rekla, da celo večnost :)

Spet je ena skrb za mano, včeraj sem bila na MR ... ja včeraj v dotični ustanovi delajo tudi ob sobotah in nedeljah. Sedaj bomo, ko pride izvid videli kako in kaj bo za postoriti 08 o tem se bo seveda odločil moj ortoped. Ko sem končala pregled ( v tunelu ) sem zdravnici podala roko in se zahvalila za prijaznost, ki sem jo občutila na vsakem koraku. Pogledala me je se zahvalila in rekla: Veste gospa to pa malokdaj doživim, zelo ste mi polepšala dan. Tak je pač moj odnos do ljudi, kar je res se mora prenesti na dotičnega, kateremu zahvala pripada. Mogoče je to dostikrat narobe, ko srce nosim na dlani, ampak večkrat pa sem že izkusila, da to pade na plodna tla. Pa še lepo mi je ob tem občutku. Dostikrat vsi ljudje, tako kot jaz rabimo samo kratek zlog pohvale pa ti srce ob tem zaprhuta, kot krila kačjega pastirja. Spet me je poneslo onkraj, pa nič zato lepih besed ni nikoli preveč.

Za danes toliko ... s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 32 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 32 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 32 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -