Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeČet Okt 12, 2017 6:37 pm

Haj
včeraj sem bila zavzeta, dan mi je minil, kot bi mignil. Urejala sem še podrobnosti okrog urejanja bloka in pisala zapisnik, da sem ga danes izobesila na oglasno desko na vpogled etažnim lastnikom stanovanj in garaž. Tudi ponudbo sva z izvajalcem še malce korigirala, namreč povedala sem mu, da smo v bloku pretežni del stanovalci, ki smo v upokojenskih vrstah. Lepo sva se pogovorila.
Komaj čakam, da se stvari postavijo na svoje mesto in da bomo imeli okrog bloka lepo urejeno. Saj smo skušali že pred časom, samo najprej smo morali finansirati kanalizacijo. Potem pa preden se spet nabere na RS traja nekaj časa. Tako pač je.
Vreme pa idealno za takšna dela, tako da bodo jutri sporočili, kdaj se dela prično, da lastniki jeklenih konjičkov (ki še vedno brez sramu parkirajo pred vrati vhoda) umaknejo svoje makine, da jih delavci ne poškodujejo Shocked

Tako toliko za danes, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeNed Okt 15, 2017 8:19 pm

Ups
kar dva dni sem te preskočila dnevnik. Ne nič hudega se ni zgodilo, nasprotno vse je v redu in če rečem še drugače enkratno. V petek sem sicer morala iskati v Trbovlje CD od mojega prvega pregleda od zlomljene roke. Iz zavarovalnice so mi poslali, še za dodatni argument, da se prepričajo, če se res zgodila nezgoda. No ja lahko bi kakšne izvide tudi prekopiral in jih poslal. Kakorkoli vse sem  uredila.
Včeraj pa smo zaključili poletje pri hčerki, zet je pekel na žaru. Kako je 07 naredil je spet pašteto, ki smo jo nesli domov njam Na žaru pa speče ravno prav meseka in veliko zelenjave, pa seveda kruhek lepinje na koncu doda na rešetke. Jaz pa sem po naročilu spekla jabolčni zavitek in ga nesla, da smo imeli sladico. Potem pa smo šli kartati in to enko. Jaz sicer še ne znam dovolj te igre, zato jih imam sumu, da me imajo samo za kanonfutar ( da izgubljam) pa kako se nasmejemo zraven 010
Nedelja pa kot nedelja, dobra sorodnica me je klicala že ob pol 7 ure zjutraj, da mi bosta ž možem prinesla štorovke. Tako, da sem jih vlagala.
Sem pa vesela, izbrana sem za jesenske misli. Dogodek se bo zgodil 19.10.2017 na Izlakah. Z mano gre hčerka, da prebere mojo prozo 012 jaz imam tremo. Tudi zato, da jo malo pripravim, da se bo tudi ona začela malo ukvarjati s poezijo 08 bomo videli...
Vreme pa kot, naročeno. Aja v četrtek sva se z možem zapeljala do Laškega. Malo sva šla preveriti za par dni, da si nabereva nove energije. Imava namreč še od lani kupončke, ko sva praznovala okrogle obletnice so jih nama kupili otroci. Bodo popusti, pa me bodo obvestili. Pa še luštno je peljati tja, ni prevelikega prometa in ravno prav oddaljeno od doma. Če bova še čakala nama bodo propadli, to bi bila velika škoda Cool
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePon Okt 16, 2017 8:37 pm

Haj
danes sem spet obiskala zobozdravnico. Lepo smo preložile brušenje po 1 novembru. Ravno spredaj bi imela takšen zobek za karte luknjati, to pa sedaj ko načrtujeva malo razvajanja v toplicah pa res ne gre. Bom že še počakala samo da ne boli.
Je pa danes bilo pri našem bloku precej burno. Kot sem prejšnjič napisala, so danes začeli izvajati projekt, za katerega smo na zboru etažnih lastnikov soglasno glasovali. In danes reci in piši, gospa, ki se ima za vsevedno v našem celem bloku, ki misli da ve vse od kanalizacije, vodovoda, krovstva, fasade, polaganje asfalta, gradbeništva, klim in še kaj bi se našlo, je prišla s svojim metrom izmeriti izkopavanje drenaže in zadevo še poslikati. Da ne bo pomote, gospa ima kuharsko šolo, kar ni nič narobe, saj menda dobro kuha zelenjavo, vse znanje o vsem mogočem pa pridobiva iz interneta. Delavcem je nakladala svojo verzijo napeljave pod blokom. V sporu je z vsemi etažnimi lastniki mogoče ne z dvema, to se pravi z 28setimi. Preprosto sem ji povedala, da naj se odstrani, ker na zboru je ni bilo ( vedno se zavestno umakne) tudi odločala ni za ali proti, pa še zapisnik je izginil z njihovega vhoda, tako da je vse skupaj precej sumljivo. Spet se je nesramno izražala in žalila. Ne moreš verjet, kaj vsega je zmožen človek, ko ga enkrat skoraj cel blok stanovalcev ignorira. Bomo videli, kaj bo ušpičila spet jutri.

Jutri pa se grem malo urediti k moji frizerki, spet bo luštno se vedno nasmejimo 010
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeTor Okt 17, 2017 7:38 pm

Haj
današnji dan pred blokom brez burnega dogajanja. Prišli so mojstri ocenili situacijo se pogovorili in predlagali, kako in kaj. Zadeva je bila rešena brez vsevedne nadzorne. Ni je bilo na spregled. Hvala bogu, saj takšne klamfe in bahanje da ve vse na tem svetu človek enostavno ne more prabaviti. Saj bo, samo potrplenje moramo imeti.
Bila sem pri moji frizerki, spet smo se nasmejale, kot vedno. Pa še sprehodim se, do tja imam 25 minut na eno stran. Ogledam si tamkašnje stavbe, saj sem jaz tam v tistih koncih preživljala svoje otroštvo. V treutku se mi vzbudijo spomini in enostavno zaplavam vanje. Pa kako se je vse spremenilo. Ja saj ne more iti čas nazaj normalno. Naše mesto je res lepo, kot sem napisala v lanski prozi. Zalužne  za to pa so občinski možje in ženske v posameznih resorjih na čelu z našim zelo spoštovanim županom.
Tako toliko za danes, jutri se ti spet oglasim...
017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePet Okt 20, 2017 8:09 pm

Haj
Shocked od torka se nisem srečala s tabo. V torek obisk pri moji frizerki potem še žurka okrog bloka, ko pa se je vse umirilo so mi ostale še gospodinjske zadeve 08 tako pač je. Zaenkrat se je situacija malo umirila. Čeprav se nekaj dela v ilegali proti urejanju, ampak smo pravočasno izvedeli od pristojnih. Še dobro, da znajo določeni ljudje oceniti dobro od zla.
V sredo pa z možem na urgenco. Kar naenkrat ga je začelo vse tiščati. V prsih in trebuhu. Zdravnica ga je pregledala poslala v laboratorij, na ekg in poslušala pljuča. EKG v redu krvni izvidi tudi, ko pa mu je pretipala trehuh je posumila, da so se pozaprli vetrovi. Ugotovila je, da je to od določenih zdravil. Poslala naju je v Trbovlje na urgenco. Tudi tam so ga pregledali po 2 urah čakanja. Zdravnica mu je predpisala klistir, da so se sprostila črevesja. Joj tam sva bila ob 5 uri popoldne, domov pa sva prišla ob 10 zvečer. Kot bi se vsedel na smolo, tisto dolgo čakanje je res ubitačno. Pa se je vse lepo uredilo.

Včeraj pa na naše srečanje zasavskih literatov. biggrin hčerka je prišla po mene in smo se odpeljale do Izlak. Kaj naj rečem z eno besedo: ČUDOVITO v družbi 20 literatov,vodje  naše občinske predstavnice od JSKD Zagorje ob Savi ( javni sklad republike Slovenije ) strokovnega spremljevalca Aleša Leka Guliča, pevskega zbora IRIS in obiskovalcev. Bilo je čudovito sam program in poznejše druženje. Bila sem izbrana s prozo o mojem življenju, katere sem nekoč v  manjši obliki že napisala na besedah,prebrala pa mi prozo hčerka, takole se bere:

Vse tako lepo diši...

Vsakdo od nas ima v svoji podstrešni sobici duše, pod ključem shranjene spomine, ki so morda že malce oblečeni z mahom. Pa vendarle se nam na obrazu ob njih poraja iskren nasmešek. Tudi ta spomin se je rodil iz sladkosti staranja in zaseda pri meni posebno mesto. Ne maram približnosti in govoriti bajke, to zgodbo je napisalo moje življenje. Celo življenje ne moreš strniti v parih besedah, zato za dober povečerek samo par besed.

Bilo je zgodnje jutro, dvorišče pa je ležalo pod škrlatno odejo. Vetrc je nežno božal breze pod blokom. Na mizi dve skodelici, moja še ni prazna. Tebi se je mudilo v službo, zato si kavo na hitro spil. Jaz pa sem bila tisti dan prosta.
V naglici čez stol odvržena tvoja srajca je pričala, da sva  dihala isti zrak. Kako lepo je bilo žametni dotiki, strasti, iskren objem do jutra.  Z ognjenimi nožicami so nama na tilniku metulji plesali valček. Nežno si me poljubil in odšel, jaz pa sem potem še sama srebala svojo kavo z mlekom. Spomin mi je zataval še bolj nazaj v preteklost. Kako zelo sem včasih trepetala, ko si odšel, da te ne bo nazaj. Zaskrbljena gubica pod očmi, se je preselila nad obrvi. Zlobni ljudje brez mej okrog naju so natolcevali in trosili laži in duhovičili, češ da me imaš samo za dolgčas. Bolečina zavrta v srce mi ni dala dihati. Midva pa sva vedela, da je to to, kar sva iskala, želela. Počasi korak po koraku sva se zbližala in načrtovala prihodnost, ki traja že dobrih pol stoletja. Ni bilo treba velikih besed, pogledi so povedali vse.
Ko si odšel sem vzela tvojo srajco iz stola, se zavila vanjo, k ustom ponesla tvojo prazno skodelico od kave in uživala, kajti vse je tako lepo dišalo po tebi... Tvoje ime, pa še vedno zveni na prav poseben način, ampak samo kadar se nahaja v mojih ustih ...

Avt. Marija Uranič

      Avgust  2017

Tako se je zaključilo tudi to teško pričakovano srečanje.
Pa tudi danšnji dan je bil lep. Za hčerko sem šivala iz filca je oblikovala zobke za v šolo, da bodo otroci vanje dajali izpadle zobke, kako so bili srčkani.Za deklice z roza trakci, za dečke pa seveda modre.

Dp spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSob Okt 21, 2017 5:34 pm

Haj

spet en lep dan, tako kot po vremenu, tako tudi po počutju. Sedaj namreč prihajajo dnevi škorpijončka, ki so mi v pomoč. No vsaj tako si delam utvare, ampak nekaj mora biti na tem. Da se ne bom preveč hvallila, da ne bo kaj narobe, vse je tako, kot sem si zamislila. Do sedaj, včasih se pa na hitro kaj sfiži. Jutri pa na volitve, smo se že odločili, kako in kaj. Upam, da se bo volitev udeležilo čim več ljudi, saj tako lahko pozneje upravičeno tarnajo in se pritožujejo nad vodenjem države. Je pa tako predsednik ima omejena pooblastila za konkretna poseganja v sodstvo, socialo itd.
Bomo videli jutri, kako se bo izteklo 08

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeČet Okt 26, 2017 7:14 pm

Haj

kot napovedano sva se z možem malce razvajala v termalnem zdravilišču Laško. Takoj po volitvah sva odšla. Porabila sva še lansko darilo otrok za rojstne dneve, sicer bi datum bivanja propadel. Bilo je lepo, mir v hotelu, bazenu in okolici. Samo prehitro se je razvajanje končalo 08  Drugi teden bodo namreč krompirjeve počitnice, takrat pa je večji živ žav. Malce sem si nafilala baterije, sedaj pa spet veselo naprej. Ob bloku delo lepo napreduje,  kar sem zelo vesela. Drugače pa nič presenetljivo novega, samo to, da srečaš ljudi, ki so skoraj identični določenim osebam. Pravijo, da imamo vsak svojega dvojnika, samo sem vedno mislila, da daleč stran ne tako blizu mocking
Zanimivo idej za kakšno resno pisanje pa tam nisem imela. Jasno hoja, plavanje in druženje s popolnoma nepoznatimi ljudmi. Sem pa napisala v knjigo vtisov svoje mnenje, vedno kadar svaz možem tam se imava lepo, zato tudi ni bilo negativnih sporočil cheers pa še vreme nama je služilo sunny
Do spet 017
Aha sem prišla nazaj, sem se spomnila zakaj nisem imela ideje za pisanje ni bilo muzike 012
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePet Okt 27, 2017 8:10 pm

Haj
petek, spet prekratek dan :D dopoldan malo naokrog in kropiti moža strejše moževe otroške sosede. Več kot 30 let se nista videla in da vidiš to snidenje; kar nekaj te preplavi neka nostalgija, nekaj pozabljenega, pa vendar v trenutku oživljenega otroštva.
Drugače pa danes vesela novica za mene, ki pa je ne morem deliti s tabo moj dnevnik. So zadeve, ki jih ne smem obelodaniti. Mogoče enkrat, kdaj pozneje 08 samo toliko, spoznala sem, da sta poštenje in prijaznost velika vrednota, ki se mi je ni treba sramovati.
Spet poslušam muziko in normalno loteva se me romantika Embarassed

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSob Okt 28, 2017 8:01 pm

Haj

kmalu bi pozabila nesti v knjižnico nazaj knjige 08 se zgodi, pa sem vzela druge. Na cesti pa taka gneča, da ne moreš verjeti. Še najbolj pričakovano, da se hočejo vsi pripeljati v tržnico, kakor tudi v trgovino. Ja ljudje božji, sami iz sebe delajo invalide, ne morejo narediti par korakov, ravno tako delajo s svojimi otroci, večina staršev jih vozi od vrat do vrat, škoda ...
Kupila sem rožice in svečke za na grob. Čeprav večkrat obiščem njihov grob, jim tudi sedaj uredim grob.
Prazniki pravijo znanci, meni to ni praznik, meni je bolj osebni dotik z minljivim. Sedaj ko imamo v grobu kar tri družine, si mislim,da jim je lepo, ko skupaj družno z angeli čuvajo nas vse, ki jih obiskujemo.
Sicer pa je te dni noč čarovnic Moj dragi dnevnik - Page 17 2788748143 neka vrsta maškerade. Zakaj pa ne, samo enkrat se živi.

Do spet 017 Moj dragi dnevnik - Page 17 3561567496
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeNed Okt 29, 2017 8:34 pm

Haj

vetrovna nedelja, kaj drugega bi človek počel, kot opravljal gospodinjska dela. Rezance sem že včeraj naredila, tako da je danes bilo malo manj dela. Drugače pa nedeljsko kosilo. Jaz se krompirčka izogibam, ne dene mi dobro, zato sem bila zgodaj popoldan že lačna njam tako je če ne zadovoljiš svojemu želodčku da bi se do sitega najedel Razz ja pa sem si vzela prekajeno ribico in malček kruha pa je bilo. Pa še ene novice sem izvedela, za mene tudi vesele, ki pa jih tudi ne smem napisati 08 mogoče kdaj drugič. Samo toliko, končno se bo razpredla zadeva stara 5 let in izkazala resnica. Ne ni treba več čakati 7 let, prej se stvari obrnejo. Pa ne da privoščim, ampak zadoščeno je pravici. Nekateri osebki pač menijo, da so na svetu namesto boga.
Sedaj pa grem brati novo knjigo, ali pa napišem kakšen jambraški sedmerec. So mi luštni za pisati  Wink So kratki in jedrnati, vsak se lahko kdaj pa kdaj najde v njem  012

Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSre Nov 01, 2017 5:51 pm

Haj

kako hitro so minili, ti dnevi od nedelje whistle obiski na pokopališču in doma, spet so prišli prijatelji in domači. Lepo je, ko se zberemo in malce podebatiramo. Temu prazniku jaz posvečam neko posebno noto. Ko stojim ob grobu, se spomini enostavno kot mehurčki dvignejo in me pobožajo. Ja tako je. Velikokrat v življenju človek premalo premisli, kaj komu, četudi nezavestno storiš. Res bi bilo dobro, če bi se dal čas zavrteti nazaj. Takole dostikrat razmišljam, kot sem napisala na prijavnico za jesenske misli:

Že davno sem prekoračila dobo, ko so me pošiljali spat, nezavedno so me leta  spremenila, profil je bolj brezzobega obraza, a dlani so postale bolj žametne, govorica skoraj božajoča, pod teškimi vekami pa dremajo oči. A globoko v sebi še vedno nosim  nežna čustva, ki jih poskušam včasih čisto po svoje ubesediti na papir. A če bi se dobila vstopnica za ponovitev mojega življenja, bi to brez pomisleka storila, samo kar nekaj let prej, bi se priključila  na jesenske misli. Res pa je da bi, kot vsakdo imed nas, nekaj zadev, ki te na hitro postarajo, ko njihovi spomini zdrsnejo  skoz te izbrisala. Ampak tako je življenje. To je samo par besed za današnji povečerek.


Življenje je ena sama borba od začetka do konca. Enkrat za materialnimi dobrinami, ki jih nujno rabimo za življenje, da nam je lepo, drugič za zdravjem, premalokrat pa komu povemo, da nam je drag in da ima v naših srcih posebno mesto, jaz jih imam kar nekaj. Dva sta iz Ptuja, dva iz Kranja, potem pa so tu že moji prijatelji iz mojega kraja. Vem marsikomu je teško izreči: Rada ali rad te imam, ampak se da tudi na drugi način izraziti ljubezen in prijaznost. Žal pa prijaznost nekateri ljudje, ki so sami nesrečni, zavijejo v nesramne besede. Kakorkoli vsak človek ima svoje življenje, samo jaz menim da v denarju ni vse, bolj mi je če so ob meni ljubljeni ljudje. Veliko pa mi pomeni, ko me obišče moj muzo. Skupaj z muziko napiševa, kar nama narekuje srce.  Embarassed

Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSob Nov 04, 2017 8:26 pm

Haj moj dnevnik

danes smo že 4 novembra, pač nisem imela časa za tebe. Vmes sta me še neka slabost in bruhanje napadla, tako da sem mislila, da ne bom mogla včeraj k zobarki. Joj spet bi se mi prestavil datum posega. Pa na srečo ni bilo nič hujšega, samo neka virozica s prebavno motnjo. Kakšne misli, pa so me prevevale te dni, pa sem opisala v kratki prozi Embarassed zamenjala sem januar in november hm ja živim se vse zgodi Rolling Eyes
Danes pa toplo zunaj, da ne moreš verjet. Okrog bloka so se stvari uredile, skoraj so končali z delom, samo še nekaj popravkov pa bo. Lepo izgleda. Jaz vedno pravim to je naš dom, treba ga je čuvati in urejati. Samo je teško uskladiti želje in zahteve pri tolikih gospodinjstvih. Večkrat se komu zameriš ampak vse se potem nekako uredi  Razz  ali pa tudi ne  :D

Bi rekla spet je bil lep dan, uživam ob gledanju rockkenrola plesu in petju

Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeNed Nov 05, 2017 7:50 pm

Haj

ja danes pa so se zmotili vremenkoti, pa nič zato, sem perilo posušila in pospravila :D napisala sem čestitko za sosedo za 80 let. Če se spomnim, nazaj kako so trpeli, sedaj pa jim je lepo. In prav je tako. Saj vedno sonček ne sije pa tudi tisti zgoraj 04 enkrat sigurno uredi, da je za vsakega prav.
Drugače pa nič novega, zobje mi delajo preglavice, pa saj imam spet 14 tega meseca, tako da se bo zadeva kmalu rešila vsaj upam girlangel če ne bi februarja zbolela za kašljem, bi bilo že vse v redu, tako pa se je zavleklo 08 grem še malo brati :D

Tako do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeTor Nov 07, 2017 8:09 pm

Haj

en dan sem te preskočila ne nisem te namerno, preprosto nisem imela časa. Vem to je čisto upokojenska, ampak je res. Dan mi je minil kot bi mignil.
Danes pa sem šla na predavanje CPP, bilo je zanimivo. Osvežili smo znanje od starih do novih prometnih znakov. Vmes pa še križišča, krožišča itd. Tudi gospa iz DARSA je prispevala svoje prispevke. Bilo je kar veliko vprašanj, ja saj smo upokojenci, kateri nas imajo mladi za moteč element na cesti. Pa je danes gospod policaj povedal, da ni vedno tako. Da če mladi ne bi bili tako nestrpni, imeli teško nogo na pedalu, zraven pa še v roki telefon na katerem piše SMS bi bilo veliko boljše. Moteči dejavniki na cesti pa so tisti, ki mislijo, da poznajo vsa cestna pravila, ki pa se jih lahko po njihovem pravilu tudi krši. Predavanje je trajalo, kar 2 polni uri, nakar sem morala oditi, ker sem imela spet zobarko. Sem pa od kolegice slišala da je potem trajal še uro in pol.
Dežek pa moči zemljico, pa bi bilo že dovolj te mokrote. Je pa že snegec zapadel v hribih :D Prihajajo moji dnevi, sem namreč zimsko dete, ki se ob sneženju razneži, bolj stopi kot snočni žarek v lužici na cesti Embarassed Ja takole me zanese v romantiko z glasbo Andrea Rieu-a. Aja pozabila sem ti napisati, katere knjige imam Embarassed pisateljice Maye Banks eno sem že predelala, sedaj sem napadla že drugo. Zgodba pa seveda meni všečna, pa sem ju kar tako na hitro vzela tam s police. Namenjena mi je bila. Misllim, da ima 6 delov, zgodbe se med sabo prepletajo, tako da komaj čakaš, ko bereš, kar bo sledilo v nadaljevanju.
Za pisanje pa te dni ni preveč časa, včeraj sem vključila parni čistilec in z njim očistila moževe trofeje. Pa kako lepo se sedaj svetijo :D no malce mi je tudi pomagal, da ne bom krivična do njega, podajal mi jih je iz stene in vračal, kamor spadajo. Vedno pa še za vsako rogovje ve kje je bilo uplenjeno. Največ je gojitvenih odstrelov trije pa so seveda kapitalci s krono na glavi. Sedaj pa puške že vrsto let samo še čisti. Meni je tako tudi prav...
Tudi to je delček mojega življena
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSob Nov 11, 2017 7:16 pm

Haaaaaaaj

evo mene, ja upam, da se bo čas obrnil meni v prid. Tekam sem ter tja, imeli smo prevzem projekta pred blokom, domača opravila, malo šivanja itd....
Ja zares mi zadnje čase zmajnkuje časa 010 ampak saj bo v redu. je pa res, da se mogoče ne znam preprosto organizirati vseh opravil. Kakorkoli z manjšimi kozmetičnimi popravki smo imeli, kot že rečeno prevzem ureditve okolice. Saj vem vsem zagotovo ne bo všeč, ampak zaupali smo mojstrom, ki so vešči tega dela. Tako pa je spet nekaj pod streho. Čaka pa nas še kar nekaj dela. Tako kot pri individualni hiši, je treba tudi v bloku skrbeti za urejenost in čistočo. Žal pa tega čuta nimajo vsi.
Drugače sem čisto v redu, samo moj muzo se mi je oddaljil, saj vem, če jaz nimam časa za njega me tudi on zapusti 08 tako pač je. Imam pa še za dokončati knjigo, ker imam v torek rok vrnitve, pa ne bi podaljšala roka vrnitve prek maila, ker me zanima nadaljevanje. Tako da grem sedaj brati ... oglasim se ti jutri. Jutri gremo na volitve, da ne bomo potem tarnali zakaj pa je ta izvoljen. V naši družini se vsi udeležimo volitev in vseh referendumov. To je tako rekoč državljanska dolžnost, ki bi se je morali zavedati vsi po vrsti.

Do spet 017 bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeNed Nov 12, 2017 7:39 pm

Haj

včeraj sem prebrala knjigo do konca. Kaj naj rečem konec srečen, kot v pravljici, tako pa se je začel tudi moj današnji dan. Zjutraj na Zagrebu ob 8 uri sem si ogledala film Elvisa Presleya Blue Hawaii Embarassed romantika po moji duši 08 petje, ples, ljubezen, lepa narava in vse kar zraven paše. Kako poboža dušo njegov glas.
Potem pa smo šli voliti, ravno sedaj poročajo, kako slaba udeležba do 11 ure. Ja kaj naj človek reče. Nič kulture in državljanske odgovornosti pač ne moreš vzgojiti odraslim ljudem. Najhujše pri tem pa je, da potem zgledi vlečejo še na naslednje rodove. Spomnim se, ko so bili najini otroci majhni, sva jih z možem peljala s sabo na volišče.
Bomo videli, kakšen rezultat bo ob 7 uri.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePon Nov 13, 2017 8:03 pm

Haj

dan je minil delovno pa sem spet nekaj spravila pod streho v stanovanju. Gospodinjska dela niso vredna nič. Ampak ko se spraviš da bi samo nekaj premaknil, potegne za sabo celega vraga. Potem pa enostavno ne moreš pustiti načetega :D
Snegec pa se je že kar opogumil in malo prebarval naravo v tišino. Z jesenjo se ne razumeta najboljše nimata dobre komunikacije, prehitel je jesen, saj listi z dreves še niso čisto odpadli 08 kar malo na agresivni način jo je spodil, tako na marš mocking Pa kaj hočemo je tisti čas ko je vse mogoče.
Z volitvami pa sem zadovoljna, z udeležbo pač ne.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeSre Nov 15, 2017 9:33 pm

Haj

danes je spet moj dan, čeprav ni petek, lepo mi je ob spoznanju, da imam vse tiste ljudi, ki jih nosim v srcu resnično za moje prijatelje. Spomnijo se me pokličejo, kar se me zelo dotakne. Hvala vam dragi moji za vaše dotike, da mi lepšate življenje in mi polnite dušo z nečim, kar ne znam preprosto imenovati. Vem samo, da me ob vsakem klicu objame toplina, ki se širi do srca 012 Ne to niso iluzije, to so resnična doživetja Moj dragi dnevnik - Page 17 902595
Malo sem se raznežila, ampak nič ne de, dobro je imeti celo življenje malce otroka  v sebi. Tako se lažje živi in preživi!

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeČet Nov 16, 2017 9:24 pm

Haj

letos me bodo imeli v našem ZD verjetno za inventar, od letošnjega februarja sem kar naprej njihov gost. Najprej 8 tednov nekak oslovski, kašelj potem viroza, nakar zlom roke  Shocked Sedaj pa zobarka, pa moram reči, da urejanje moje ustne votline zobovja lepo napreduje. Čeprav pa je to čakanje, kar moteče, ampak kar se mora se mora. Potem pa upam, da bo nekaj časa mir.
Drugače pa sem čisto v redu. Samo cepiti proti gripi se še moramo, saj ne vem ali to res kaj pripomore, da že par let nismo zboleli za gripo  08 no verjetno ja. Je pa res, da pojemo veliko sadja in zelenjave. Čeprav mislim, če fašeš virus, da ti ni pomoči, tu mislim predvsem za kakšno virozo. Ker imam kronični gastritis se moram paziti tudi pri solati, najbolj mi paše radič, čeprav je bolj trde sorte.
Jutri grem pa spet v knjižnico, tam tako lepo diši. Vedno se malo pomudim med policami, da se malo navonjam starega papirja. Rada bi enkrat šla v NUK tam mora šele dišati, v arhivu kjer imajo knjige, da rabiš rokavice, če hočeš obrniti kakšen list, seveda če ti dovolijo. Moje mneje pa je, da bi vsako knjigo ki je napisana potrebno brati v rokavicah. Kajti vsak avtor je porabil nemalo svojega časa in znanja, da je vse spravil na papir in da posledično izpade, kot si jo je zamislil.

Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePet Nov 17, 2017 9:02 pm

Haj

petek moj dan, zgodaj zjutraj na pokopališče sem mislila, da so rožice zanič pa so preživele. Bila sem vesela, saj s tem namenom polepšamo zadnje bivališče naših dragih. Dva dni nazaj je praznoval moj brat god, prižgala sem svečko, ki gori za naših 9 duš, ki smo jih zdužili v skupni grob. Ko pa sem se vračala z groba vidim na obzidju dve veverici. Joj kako so luštne živalice, jaz naiva sem mislila, ko so se ustavile, da jih bom lahko slikala, jok brate samo v torbico sem segla po telefonček onidve pa šiiiiiiiiiic sta bili že na bližnji smreki. Lep pogled na kosmate kepice z dolgim košatim repkom.
Potem pa v knjižnico, ja jaz nisem pogledala kako imajo delovni čas, pa bi kmalu vdrla notri stop potem pa le pogledam: Petek odprto od 10,30 Shocked oh zastonj, ampak nič zato, sem pa naredila kar velik krog. Sproti spoznavam, kako se naše mesto iz dneva v dan odeva v jesenske barve, nekatera drevesa so že povsem gola, druga pa še malo vztrajaja s svojo preobleko. Čas pa teče, kot bi ga kdo priganjal, vsaj za mene:012:
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeNed Nov 19, 2017 7:59 pm

Haj

včeraj sem te izpustila moj dnevnik. Že dopoldan smo se odpravili na praznovanje. Midva z možem imava sam tri dni rojstni dan, narazen, zato praznujeva vedno skupaj. Zgodaj ob pol 8 ure sem nesla v knjižnico kjige nazaj. Namreč knjige so bile že rezervirane preverila sem preko Cobiss.a mislila sem jih podaljšati pa ni šlo. Pa nič zato, imam pa druge iste pisateljice.
No potem pa smo se odpravili k hčerkini družini, nakar smo se ob 1 uri odpeljali v bližnje gostišče na kosilo. Enkratno so nas postregli, pa še pozornost lastnika gostišča, oba z možem sva dobila darilo in čestitko. Poklon lastniku in tej gesti. Nikjer še nisem doživela takšne pozornosti. Še se bomo vrnili, saj takšna gesta in odlično počutje, in hrana  v tem ambientu dobesedno privlači gosta nazaj, pa ne samo za rojstne dneve, tudi tako pa čeprav samo na kavico.
No danes pa še obisk moje drage sosede. Že včeraj pa sem mislilla, da bom šla gledat tekmovanje odraslih pevskih zborov pri nas v našem kraju. Pa se mi je žal načrt izneveril. Sem bila besna, kot ris, še sedaj se ne morem pomiriti. Splet okoliščin, na vem namerno ali ne, mi je to onemogočil. Dobesedno doživela sem stres. Vem ogledala si bom lahko preko lokalne TV ampak to ni isto, tako v živo je filing veliko boljši in lepši. Ne vem, zakaj mi je to danes bilo namenjeno, kakorkoli pogršalo mi je dan.
Mogoče mi bo sedaj ob muziki malce boljše. Ob takšnih trenutkih mi tudi muzo pride na pomoč, bom videla če se bo oglasil 08  Lahko pa rečem, da od 11,30 naprej dan ni bil čisto nič lep!!! Saj vem, da vedno ne sije sonček, samo zakaj danes. Mogoče bom dobila odgovor kdaj pozneje.

Do spet 017


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Nov 20, 2017 8:49 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePon Nov 20, 2017 8:48 pm

Haj

tudi danes nimam prav lepega dne. Ne vem nekaj se je zarotilo proti meni, tudi solze so mi srebrile lica. Ja pridejo dnevi, ko se nikakor ne moreš spraviti skupaj. Pa si ponavljam nehaj, utišaj misli, spreži na nekaj drugega. Pa nič enoinisto se mi vedno valja po glavi. Tudi muzika mi dosti ne pomaga. Kaj misliš dnevnik, kako bi se potolažila.Vse v živo vdira k meni, kot nagla plima in me odnaša v misli, ki se ne dajo utišati.Takšno je tudi moje pisanje na jamb.sedmercu. Pa še tuhtati mi ni treba veliko. Tudi sonček, ki je danes pokukal izza oblakov me ni razvedril. Črv v drobovju razžira moj ego. Nikoli drugim nočem žalega, pa se me vedno lotijo, najdejo mojo šibko točko in udri po njej. Ne privoščim nikomur nič žalega, samo toliko naj se vsakomur povrne, kot je kdo storili meni. Ne spet nimam lepega dne. Saj bo boljše v to sem prepričana girlangel
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeTor Nov 21, 2017 8:19 pm

Haj

danes je že boljše, zakopala sem se v delo nadela slušalke in gremo, ne bom dopustila, da me jesenska depresija potegne vase zaradi nevolje. Ne in ne, sem nekoč brala v neki knjigi citiram: Če meni rečeš ne, je kot bi razjarnemu biku pomahal z rdečo zastavo!!! Tako držala se bom tega načela. Ne bom dopustila, da mi nemir ponevedoma zagreni dneve, ki so pred mano. Sem pravcati škorpijonček, imam visoko toleranco do vsega, ko pa enkrat izbruhne je pa konec. Postanem ranljiva, takrat pa pride prav tisti del škorpijončka, ki piči, da se obrani vsega kar mu ne pripada. Tako pa sem se malce odložila.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimeČet Nov 23, 2017 7:46 pm

Haj

včeraj nisem imela časa, da bi te obiskala. Šivala sem in se je zavleklo skoraj do večera. Lepo si namestim na mizo tablico, da mi gode zraven stroja, pa mi vse lepo rata :D Sem že dobra slaba volja je odšla. Sama sebe sem prepričala, da to ne pelje nikamor, da če komu škodim, sem to samo jaz! Moj gastritis mi ne dovoli preveč hude ure, takoj se oglasi s slabostjo in bruhanjem. Tudi drugače sem bolj spravne narave. Sem pa sedaj tudi opazila da se mesec debeli, tudi to vpliva na boljše počutje, to pa zagotovo.
Za jutri imam spet načrt, ki pa upam, da se mi ne bo izjalovil girlangel ti napišem jutri moj dragi dnevnik. Saj to je tisto, če nekaj dlje časa načrtuješ se zagotovo sfiži, zato bom s svojimi željami tiho whistle

Do spet 017


Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4545
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9923
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitimePet Nov 24, 2017 8:15 pm

Haj

ja včeraj sem napisala, da bom s svojimi željami lepo na izi in prav je tako. Včeraj zvečer sem poklicala tri prijateljice, da smo se danes dobile še za moj praznik. Bilo je lepo res je tako najboljše, pokličeš in naslednji dan je akcija. Spet smo se dodobra nasmejale. Saj smo same pozitivne osebe. Tudi kakšno slabo stran obrnemo na hec. Obujamo spomine, kako smo skupaj služile kruhek. Dobila sem tri rožice božični kaktus, božično zvezdo in cvet amalirisa. Že davno smo se zmenile, da si ne bomo kupovale daril, razen za okroglo obletnico, ampak majhna pozornost pa nikoli ne uide. Že to je darilo za nas, da se za vsako od nas dobimo, spijemo kavico pojemo tortico se objamemo in govorimo vse hkrati 010 ja pa je dve uri mimogrede naokrog, pa še vsega si nismo povedale. Obljubile smo si, da se kmalu spet dobimo, kar tako brez razloga, da dorečemo še kar nismo dorekle danes. Ja taka so pota gospodova, vsaka se po svoje prebija skozi tempo hitrega življenja. Tako pa se mi je uresničila želja. Bil je lep dan, pa saj je moj
petek :D

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 17 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 17 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 17 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -