KazaloKazalo  CalendarCalendar  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30
Avtor Sporočilo
Marcelina

Število prispevkov : 3663
Kraj : Zagorje ob Savi
Registration date : 07/04/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Jan 10, 2019 9:39 pm

Haj
četrtek nič posebnega, z možem sva obiskala svoje preminule in prižgala svečko. Ne onesnažujeva preveč z njimi, poslužujeva se tudi  elektronskih. Čeprav sem pa popoldne slišala na tv nekega strokovnjaka, da en pošten tovornjak na eni svoji vožnji onesnaži zrak toliko, kot vse svečke čez celo leto 08 Ja to pa je podatek, ki je potreben razmisleka. Res pa je, da plastika pa ostane.
Potem pa sva se oglasila na kavici v malo bolj oddaljenem gostišču. Kako lepo je bilo, na toplem sva srkala vsak svojo kavo, jaz kapučino in gledala, kako je zunaj veter prinašal grudičaste žametne snežinke :D Porodila, odnosno spomnila sem se  prelepe misli našega Cankarja, ki se glasi citiram:

O povej, kako bi rasle rože brez svetlobe sončne
o  povej, kako brez nade
moglo bi srce živeti!

Jaz pa dodajam še, da ne brez upanja, ne brez ljubezni, potrplenja itd.... Čeprav je človek dostikrat razočaran, nad določenimi dejstvi, obljubami,  moraš preprosto verjeti sanjam in čudežem. Jaz osebno ne čutim jeze, pač pa sem namesto jeze žalostna, da se stvari odvijajo, tako kot se 08 Počutiš se, kot kos odvečnega tovora, ki ga odvržejo preko krova. Taka pač sem, dostikrat mi čustva narekujejo po svoje. Prepustim se jim dnevnik, napišem na tvojo stran, pa mi je dosti lažje.

S toplino v srcu ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Jan 12, 2019 7:23 pm

Haj
včerajšnji petek je bil spet lep, s prijatelicami smo s kavo potrdile, da bi bil vnuk prijateljice in njegova mamica zdrava in srečna v krogu svojih najdražjih.
Tudi današnji dan mi je čisto po všeči, samo, ko sem zjutraj odnesla v kontejner smeti, sem se spet morala plaziti okrog avtomobila pa ne samo jaz, da sem lahko odložila vrečo. bad Ne morem verjet svojim očem, kako so ljudje s parkiranjem do starejših brezsrčni in nekulturni. Spet bi rekla nekaj packastega, pa ne, ne bom se spuščala na nivo ljudi, ki jim je samo za svoje zadovoljstvo, da ima svojega jeklenega konjička pet korakov pred pragom pale
Sedaj pa mi je spet lepo. Pišem ob glasbi, katera je zdravilni balzam za mojo dušo. Ob pisanju se mi sproščajo lepe misli, ki mi kot drobne nitke polepšajo dan. Pa naj ostane tako še do večera 012

Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Jan 14, 2019 9:55 pm

Haj
tudi današnji dan je po mojem načrtu :D dobila sem veselo novico glede lektoriranja moje poezije. Sedaj me čaka delo, da izberem svoje najljubše pisanje, da mi jih gospa pregleda in lektorira. To je začetek uresničitve moje velike želje, ki upam, da se mi letos uresniči.
Včeraj pa smo z vnukinjo kartale, tokrat je kartal tudi moj mož, joj kakšen smeh. Imela sem srečo, pa sem zmagovala. Ko je odhajala je rekla: Da veš, ko prideš ti k nam bo drugače, tam je moj teritorij biggrin jaz pa nazaj: A veš srce moje, to bomo pa še videli, bom k vam prinesla s sabo naše karte...
Drugače sem v redu, spet je tisti čas, ko misli odplavajo daleč stran...Trenutki pa neopazno minevajo...
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Jan 15, 2019 9:44 pm

Haj
nimam kaj reči lep dan, po mailu spet veselo sporočilo ... danes sem prečekirala že nekaj poezije, bom pa jutri videla, če sem se prav odločila 08 kaj hitro se odločim, da se premislim. Sicer pa mi bo moja lektorica še kasneje svetovala kako in kaj :D vesela sem že, da se je začelo premikati. Nekaj poezije imam, ki pa še niso napisane na besedah... Bom videla, kako se odločim:012:

Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Yesterday at 9:44 pm

Haj
včeraj sem bila spet v hramu kulture, prinesla sem si zakladnico pisanih besed v zgodbi, tako, da sem včeraj takoj začela prebirati prvo. Spet sem si jih izbrala,, kar na polički, tiste, ki drugi nazaj prinesejo. Spet sem imela srečno roko. Lansko leto je bila številka prebranih knjig 40.
Za jutri pa je za naše kraje napovedan tepih, ki ga bo spleten iz belih kristalov. Samo upam, da ne v takšni količini, kot ga je nasulo v Avstriji. Joj samo tega ne. Saj ga imam rada, kar je preveč je pa preveč. Če pa je snegeca ravno prav, je pod nogami pajčolan, ki dobro dene.
Drugače pa sem v redu, srce mi je pomirjeno, kot mladi labod, ko srečno prispe na obalo. Misli se spletajo v spomine, ki niso zapisane v nobeni knjigi ali tablici. Ko kasneje v življenju premišluješ za nazaj, ugotoviš da v življenju niso sama naključja, temveč vse je nekako načrtovano od nekje že in prav je tako. Vsaj meni se tako zdi.

Javanski pregovor pravi, citiram:

"POLJE ZA LADJO JE MORJE
POLJE ZA SRCE PA JE RAZMIŠLANJE"

Tega reka, se jaz kar dobro držim, pa še lepo mi je pri tem 012

Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 30 od 30 Pojdi na stran : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30