Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 16, 2021 8:13 pm

Haj
danes pa ni moj najbolj lep dan. Ne vem zakaj je morda nekaj v zraku, ali sem preprosto sitna. Tak dan mi narekuje, naj se ne spuščam v dialoge. Če vidim kaj, kar mi ni všeč rajši pogledam proč, če pa slišim kar mi ni po godu pa imam itak dva ušesa, skozi enega notri skozi drugega ven Wink Še najboljše pa je, da se nahajam tam, kjer ni treba uporabljati besed :D Tudi nelepe misli se mi  motajo po glavi. Rajši jih bom zadržala zase pale zato bom rajši zbežala med strani knjige in se prepustila zgodbi. Tudi pisanje mi ne gre dobro od rok 08 le kaj bi me lahko razveselilo, mogoče če bi lahko ujela vse lepe misli jih stlačila v kozarec in ga odprla samo takrat, ko mi nagaja prav takšen dan, kakršen je danes. Sicer pa na nebu se slika že prvi krajec, tako da malo računam nanj :) Če se kaj dobrega izcimi iz tega današnjega počutja pa tudi prav, saj bo kmalu konec današnjega dne ... grem study

Sem pa našla lep Kitajski pregovor, ki ga citiram:

Vsi cvetovi bodočnosti so v semenu sedanjosti.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  bye2
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 18, 2021 9:16 pm

Haj moj dragi dnevnik
je dosti boljše, kot je bilo prejšnje dni 012 nakopičena nejevolja se je odmaknila :D ko pa sem danes zgodaj v jutru objela s pogledom naš Hrastelov hrib, je bilo pa itak vse dobro. Ko bi lahko slikala to čudo, ozke meglice so okrog njega tvorile obroč in se čisto počasi premikale ... potem pa je sonce tem obroču za hip še ponudilo svoje žarke sunny cheers neverjetno hitro sem poklicala moža, da si ogleda to lepoto in se čudi. Mislim, da bi na ta pogled bila še mavrica zavistna čeprav si misli, da je ona najlepše kar se lahko zgodi v naravi. Vse to vidiš, če daš prostost očem, to je užitek da se ti oči smejejo. Vse to mi omogoča, da lepe misli ubesedim v svilnate stavke.
Tako da, ko danes brskam s konicami prstov po duši ne najdem nič narobe. Ukrepi so se tudi zrahljali; Vse je malce lažje prenašati. Se pa doma vsi člani družine še vedno držimo priporočil pristojnih in zdravniške stroke, ki so na mestu, da ohranimo svoje in tuje zdravje. Tudi mož je bil že prvič cepljen 07 zdaj še jaz čakam, kdaj me bodo poklicali 08 saj bo samo potrplenje je treba imeti.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Feb 22, 2021 9:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
na suhem sem te pustila od četrtka 08  Prehitro mi zdrsnejo dnevi eden v drugega. Vse je v redu malo tu malo tam, dokončala sem tudi knjigo, ki mi je polepšala dneve. Ko sem pregledovala bilanco za lansko leto 2020, sem si v knjižnici izposodila 22 knjig in jih seveda tudi prebrala. Tudi takrat marca, ko  sama nisem mogla do njih sta mi jih je nosila sin in hčerka. Prijazna dekleta tam v knjižničnem hramu že vsakega člana že dodobra poznajo, da vedo, kakšno knjigo komu prisodijo. Vse pisatelje in naslove knjig si zapišem zraven pa pridenem še koliko strani nosi kjiga. Tako, da sem lani prebrala 8605 strani. Vsaka knjiga pusti v meni nekaj toplega nekaj, kar mi je zagotovo všeč. Dostikrat pa v meni prebudi otroka v duši.

Ravno včeraj je bil svetovni dan materinščine, zato sem še toliko bolj vesela, da je čedalje več knjig prevedenih v naš prelep slovenski jezik.

Vir Wikipedija:
Svetovni dan materinščine se obeležuje 21. februarja vsako leto v deželah članicah UNESCA ter njegovih inštitutih in centrih širem sveta. Dan je namenjen pospeševanju zavedanja pomembnosti jezikovne in kulturne raznolikosti ter spodbujanju večjezičnosti.


Danes pa so se spet drevesa naslanjala druga na drugo. Dobesedno objemala so se. Luna pa je plezala proti vrhu za bližnjim hribom že popoldan. Penasti oblaki pa so luno vskega toliko časa zakrivali, pa nam je vseeno vedno znova pokazala svoj obraz. Kar pridno se debeli ...

Moj dragi dnevnik - Page 2 Luna-2

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 25, 2021 8:55 pm

Haj
tako lepi so ti dnevi, da bi bilo škoda, da se ne bi sprehodili v našem lepem evroparku. Tudi danes smo se skupaj s hčerko dodobra sprehodili po poteh, ki so namenjene za sprostivev. Kako vsi sprehajalci vsak po svoje uživamo. Midva z možem še vedno nosiva maske, nikoli ne veš 08 Naj traja in traja še takšno vreme. Toplota sonca se je zalezla v vse ude, ob vsem je tako  lepo, da mi dan prehitro preide v mrak. In misli pri tem, kot zapleten vozel ki mi na hitro sporočijo; Uživaj to lepoto dneva uživaj v naravi... Ne saj ne mislim na nič slabega, samo čas gre prehitro naprej. Bilo bi mi škoda, da gre mimo nas.
Veselim se tudi ob pogledu mamreč v naši bližini so tako pridni delavci, ki delajo na objektu naše nove glsabene šole, kateri nam njihovi učitelji, profesorji s svojimi izjemnimi učenci, kadar je le mogoče s svojimi koncerti lepšajo naša življenja  07 Če bi mogla, bi storila, tako kot sem napisala eno mojo haigo:

Moj dragi dnevnik - Page 2 Ali-imajo-nebesa-2018

Močno verjamem, da bi se tega, če le lahko še kdo poslužil  Wink

Sem pozabila povedati, da sedaj gremo pa lahko v knjižnico, da malo pogledaš, katera knjiga ima porumele liste :D tiste so taboljše tudi dišijo lepo cheers

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Mar 01, 2021 9:45 pm

Haj moj dragi dnevnik
so rekli včasih komu, da je dolg, kot ponedeljek :D ampak meni se ne zdi tako. Ob tako lepih dnevih, kot nam jih namenja ta ljubka pomlad, je dan še prekratek. Sonce s svojo preprogo odene mesto takrat, ko vidi da je luna zatonila za hribom. Tako, da so te dni jutra, čeprav malce mrzla, kot čist otroški smeh. Spet je vikend minil lepo.
Sem se pa v  petek na meni ljubi dan malce razburila. Kadar grem v trgovino z avtom si nabavim malce več robe, in vedno, da ne nosim vse v stanovanje, nekaj robe pustim v garaži. Pa sem se odločila v petek, da si prinesem nekaj teh stvari iz garaže. Tam pa stoji pred vrati garaže neznam moški. Ko se mu približam me vpraša, kaj hočem. Odgovrila sem mu, da grem pač v garažo. On pa takoj vpraša: Ali imate tukaj, kakšno garažo naprodaj? Teška bo sem mu odvrnila, vse garaže so že od nedavnega tukaj prodane lastnikom  stanovanj. Potem pa spet on; A veste, pare nisu problem, poglejte kakšno gužvo imate tukaj. Meni se je takoj dvignil pritisk namreč, ko je še naprej razpredal, da nam bo on, ko bo kandidiral in izvoljen za župana vse uredil mi je pa prekipelo. O ja to pa ja, seveda boste, vse se da narediti na klik in čez noč sem mu odvrnila. Pa mi je odvrnil; Bomo pa tukaj naredili za avtomobile lesene barake. O to pa že ne... to delajte kjer vam bodo dopustili tukaj vam zagotovo ne bo uspelo. Mislim lesene kolibe ddddddd  Twisted Evil  Ko mi je hotel še naprej nekaj tveziti, da je sposoban, da je mlad itd. sem mu odvrnila, da ga lepo prosim, da se odstrani od vrat, da grem lahko v svojo garažo. Ko se je odstranil je še naprej nekaj govoril, pa se nisem več  zmenila zanj. Pa mi je pokvaril petek uf nebodi ga treba. Nikoli ga še nisem videla hoditi tod okrog.
Ja se mi dogaja pale Jaz mislim tako: Če že nimaš, kaj lepega za povedati, je dosti boljše, da smo tiho! Sploh pa mi je moteče, da se nekdo obnaša tako pokroviteljsko in postopaško.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2021 9:24 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je bil lep dan :D mož je danes dobil drugi odmerek cepiva cheers ena skrb je za nami. Čuvali se bomo še vedno, tako kot smo se do sedaj. Tudi sin je negativen. Da se izognejo najhujšega so jih testirali v podjetju. No saj bo, samo čez noč se ne da vsega postoriti. Tudi naši družinski zdravnici zaupamo, da gre vse po vrsti in po redu.
Ko poslušam meni všečno glasbo se me je polotila dušna lakota. Melodija mi je lahno zaplula v ušesa in mi prebudila spomin, ko je roka pristala na hrbtu, kot bi sedel metulj. Čeprav pa bi moralo biti tako, kadar razum govori mora biti srce nekje v kotu ...Ampak je že tako, da v življenju nikoli ne moreš izključiti srca od razuma. Kdo bi vse to razumel, je pa dejstvo, da je dostikrat boljše, da imamo včasih uteži v čevljih, ki nas zadržujejo nazaj, čez vse to pa spustiti žaluzije sanj. Dolg vzdih ... kasneje pa mi spomini stkejo okrog duše svojo meglico in napolnijo z mirom. Spet me je zaneslo med sanjarnjenje... čudno Wink pa je luna že v hujšanju :D
Kako mi je žal, da sem zamudila razpis za Zasavske verze 08 pa drugič če bo še prilika ... Sem brala zasavske verze, vsak po svoje nosijo sporočila, kakor jih kdo občuti in kakor pesniku naroča njegovo srce...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 07, 2021 8:19 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa je spet vikend okrog. V življenju nikoli ne moreš izključiti svojih čustev, tako je bilo tudi danes. Obiskali smo grob moje nečakinje v Sevnici. Če bi opisala njeno življensko zgodbo, bi bilo vse skupaj ena sama drama. Nihče ji ni prišel do živega, smatrala je, da ji je pač to, kar se ji je dogajalo vse usojeno. Šibka čustvena odzivnost se ji je pojavila po rojstvu prvega otroka. Potem pa se ji je vsako leto stanje poslabševalo. Vse za kar je imela voljo je bilo slikanje, katero je izkazovalo njeno življenje. Slikati pomeni pisati s svetlobo, samo pri njej tega ni bilo zaznati. Na sliki je bila hladnost, obrvi povlečene skupaj tudi brez razloga, nasmeh je bil zanjo luksuz. Bolezen, ji je ukradla kapljice miru, duša pa jo je dobesedno izdala  01
In ko danes poslušam trio Eroiko mi njihova besedila v pesmih sporočajo; Če bi se še enkrat rodili, bi verjetno storili vse enako... 08 Mislim, da smo vsi na istem. Včasih, ko se nam duša smeji in se nam metulji nežno dobrikajo, dotikajo, se v trenutku zatem lahko svet  postavi na glavo. Ampak kljub vsemu vredno se je roditi. Pravijo, da duša pa je večna, mogoče se bo nekoč nekje drugje ujela v novo bitje, ki ne bo tako zelo nesrečno  08
Zato pa je tako lepo, če ima človek spomine, ki mu lepšajo življenje, pa čeprav mu včasih domišljija uide visoko pod nebo.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018

Ob današnjem pisanju sem se spomnila moje poezije (napisano na sredo 1.aprila 2009) o ljubezni, ki se glasi takole:

Fama

vsak zase
imava prav vse
le drug drugega ne

zato,ker hotel
si ti
da lutka tvoja
bi jaz bila na vrvici

ljubezen je
ena sama fama
nekaj je sreče
vse ostalo pa je drama


Nazadnje urejal/a Marcelina Tor Mar 09, 2021 7:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Mar 08, 2021 9:32 pm

Haj moj dragi dnevnik

Svojega zlata ne puščam izpred oči
od ranega jutra do pozne noči.

Ne žvenketa in se ne blešči
a zamenjal ga ne bi niti za sonca tri.

Čeprav se to zdi, to ni reklama:
To bogastvo je ~ moja mama

Mislim, da so ob zgoraj navedenega besedila kakršnekoli dodatne besede odveč. Verzi, ki potekajo mirno, kot čisti potok, niso moje zamisli, nekje sem jih prebrala, pa ni bilo napisano kdo je avtor. Malo sumim na Toneta Pavčka pa na netu nisem našla. Vsekakor pa puščajo čudovito sporočilo.

Lep dan je bil, dobila sem voščila in tiste drobne cvetlice, ki so mi tako zelo všeč. Kako so prikupne s tistimi svojimi malimi obrazki. Najbolj pa mi pomeni objem; Srce na srce...

Za vse ženske pa še en lep cvet

Moj dragi dnevnik - Page 2 0friendsperfectrosevrtni

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 10, 2021 8:52 pm

Haj moj dragi dnevnik
Včasih je srce brez razloga veselo razpoloženo, ampak te dni ni tako. Namreč 8 marec je dan za nežnejši spol, danes pa praznujejo naše boljše polovice skratka moški, ki nam lepšajo življenje na tak ali drugačen način. Dostikrat smo nejevoljni eden na drugega, samo eden brez drugega bi bilo pa zelo težko. Najbolj pa je hudo, kadar na eni ali drugi strani nelepe misli niso tiho. Takrat pa lepe besede angel jeze Itkal težko spet najde pot iz nas. To pa je zato, ker nikjer ne najdemo navodila za uporabo določenih stvari, ko pa se vse z objemom srce na srce razreši, nam sreča gane dušo in prebudi srce, da nam privabi nasmeh na obraz. Pogled se omehča iz oči pa sije cvetoča fantazija 027

Dragi možje, fantje, prijatelji ....

Naj vam ta dan, dan mučenikov prinese
razen trnja, suhih sliv in klobase še
trenutke, ki zdrsnejo v brezčasnost!
Iskrene čestitke


Moj dragi dnevnik - Page 2 Zelim-ti-lep-dan

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2021 9:22 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je bil lep dan. Z možem sva izkoristila brezplačno dozo vitamina D :D pa ravno prav, saj je bilo dopoldan še brezvetrje, sonce pa se je ponujalo na vse pretege. Popoldne pa so se drevesa zibala, kot bi v zibki uspavala majhno dete.
Se mi je sinoči zdelo, da so zvezde nekam blede in hladne.034  Vremenoslovci pa so povedali, da lahko čez vikend dobimo še beli pajčolan vse do nižin :D No že mora biti tako 08 meni je prav. Takrat je vse lepše, ozreš se vsrce, prečešeš vsebino in z nežnostjo na ustnici pobožaš besedo predeš jo zapišeš ali izrečeš.
Ptice pa že tako pridno nabirajo vejice za svoja gnezdeca. Upam, da jim ta mala vremenska sprememba ne bo preprečila njihova početja. Res je svet čaroben, kako male ptice vedo, kako se ravnati, da preživijo. Vem to je vse prirojeno v tistih malih glavicah. Tole o pticah, mi je bilo zanimivo vir internet citiram:

Vrabci in sinice, na primer, poiščejo zavetje v gostem grmičevju ali razpokah. Poleg tega se držijo v jatah, v katerih se združujejo skupaj in si na ta način delijo toploto. Pogosto glave in noge skrijejo v perje ter se našopirijo in tudi s tem ohranjajo toploto. Manjše vrste ptic, kot je npr. kalin, se našopirijo tako, da zgledajo kot kakšna žoga in na ta način zmanjšujejo izgubo toplote.

Precej podobno ljudem, ko je mraz iščemo toploto na vse načine Wink no v grmovju ravno ne  :D Včasih so dovolj že tople dlani, če pa je le premrzlo je treba dodati še toplo kapo, šal in rokavice, ki se zadržijo na križu ali  na ramenu 028

S toplino v srcu in lepimi mislimi zaključujem današnji zapis ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2021 6:27 pm

Haj
spet nekaj lepih dni. Vsak po svoje so me razveselili in mi dneve polepšali z dogodki. Petek itak saj je dan že sam po sebi lep, potem pa še klic v zvezi z literaturo. Srčno upam, da se bo vse izšlo.
Včeraj smo jo mahnili malce proti Gorenjski, danes pa po našem Zasavju. Izkoristiti moramo, če bodo spet zaprli občinske meje. Vse se suče in govori po TV o tretjem valu corone. Tako da ja, mislim, da je bil vikend še prekratek. Kaj šele za vse službujoče 07 , ki si služite svoj kruhek. Ups še za knjigo si nisem vzela časa Embarassed Bom nadoknadila o to pa brez skrbi. Itak nisem na nobenem omrežju tudi nobenih limonad ne gledam, tako da rajši posvetim svoj prosti čas lepim besedam, ki se mi ponujajo iz napisanega v knjigi.
Povabilo na ceplenje še nisem dobila 08 jaz vse skupaj vzamem v zakup in si rečem; Že mora biti tako, verjetno je to dobro zame.
Danes pa sonce sploh še ni vstalo čez cel dan, tako da nebo že sedaj ugaša nad mestom. Ni čudno saj je na nebu še vedno oblačna odeja. Dež je že dodobra izbrisal prah iz mesta to pa je tudi nekaj. Pričakujem, da se bo jutri ob soncu vse svetilo. Nekatera drevesa so se že na novo malce olistala. Ptice pa v jutru zvrgolijo kar v zboru. Kako lepo se sliši. Črni kos se tudi že na polno oglaša in pridno nabira gradbeni material za svoje gnezdo. Drži se načela: Najprej štalca...pol pa kravca Wink

Tako sedaj grem pa study

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2021 8:29 pm

Haj moj dragi dnevnik
preprosto so mi dnevi prekratki. Kar naprej se nekaj dogaja, pa same lepe zadeve. Končno smo naši dragi prijateljici lahko izročile darilo s šopkom iz oblancev lesa v obliki vrtnic, ( Naročila sem ga v Novem mestu, potem je pot nadaljeval v Mirno peč, od tam pa k meni domov) narejenega v bidermajer obliki. Videz  cvetov je, kot bi bile iz svile. V začetku februarja je praznovala okroglo obletnico pa smo vse zaradi ukrepov prestavljale. Tokrat je bilo snidenje kar v avli njenega bloka, brez vsakega objemanja samo pozdrav s komolci. Par besed, pa smo šle narazen. Bila je presenečena, da se je zjokala, kot mali otrok. Me pa z njo, saj ima doma teške razmere skrbi namreč za zelo bolnega moža. Njen pogled je odprta knjiga v njej vidiš tudi tisto, kar ji srce ne dovoli da pove... z dolgim vzdihom in s svojim izrazom na licu pove, da ji je veselje odneslo nekam daleč.
Včeraj sem s pomočjo sina in hčere uredila tudi zadevo, ki sem jo omenila prejšnjič. Posneli smo tri moje poezije in danes sem jo predala naprej. Bomo videli kako se bo izšlo 04
In tako mi na hitro minevajo dnevi.

In ker je danes dan svetovne poezije še ena kratka  Wink  z moje strani:

Iz dneva v dan
nas ljubkost narave,
preseneča kar naprej

za trenutke nam sonce
ponudi svoj nasmeh
takoj za tem pa
severozahodnik pošlje
ploho belega pajčolana

od začudenja
povlečem skupaj obrvi in si mislim
čudno je vse skupaj

namreč

prva izvidnica lastavic je že pri nas
gospod v črnem fraku pa že
na polno snubi in vabi
samičke pod svoje krilce
zato je že skrajni čas,
da se vreme umiri

veter mi potrjujoče zašumi
in odnese oblake drugam...

ja...ampak ne za dolgo

vse skupaj pa se je brez napovedi
ponovilo sonce, ploha, severozahodnik ...
 
Ah ta ljubkost narave  08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Maj 07, 2021 4:09 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Mar 22, 2021 8:27 pm

Haj moj dragi dnevnik
prejšnjič sem malce prehitevala, če lahko verjamem govoricam na TV je bil svetovni dan poezije šele včeraj 08 kakorkoli saj je vseeno samo, da imamo tudi poeti omenjen svoj dan :D .Vikend pa mi je minil, kot blisk. Končno smo se zbrali v mehurčku 7 oseb in obeležili kar 4 rojstne dneve, ki so potekali že davno nazaj. 3 imamo pa še na vesti, če ne bi nas bilo preveč skupaj. Bilo je lepo spet smo vrgli karte in se nasmejali do solz. Ko je izrazil željo, da bi šel v igro tudi gospod, ki rad pogleduje v tuje karte, smo se ostali posvetovali, če ga sploh vzamemo zraven. Po končni odločitvi smo se strinjali da ja, samo razmaknili smo stole v razdalji, da brez očal ne vidi tako daleč 09 010 in da to še ne bi bilo dovolj se je sprenevedal, da je pozabil potek igre whistle pa smo mu vsi na široko razlagali, kako je treba, se je samo nasmihal in rekel; No sedaj sem se pa spomnil vem kako gre. Kasneje pa je skorajda pokasiral vse igre z zmago. In ta gospod je moja boljša polovica. No kaj naj rečem nimam besed Wink  Ja to so trenutki, ki jih je treba tudi shraniti nekam v spomine, ki kasneje pridejo prav, ko življenje spremeni barvo iz rožnate v temno.
Sicer pa sem v redu, saj mi zaupanje da moč, da premagujem tudi največje izzive in najtežje preizkušnje. Če pa veš, da imaš ob sebi in v mislih sorodnike, prijatelje in znance, je pa itak vse dobro. Tako da, ko včasih premišljujem o kakšni zadevi, zakaj je meni tega treba že čez nekaj časa pomislim, da zaradi dosti stvari v mojem življenju bi pa brez pomisleka kupila vstopnico za ponovitev vsega 04 V življenju je pač tako, da vsak po svoje odkrivamo svoje čudežne trenutke.... Včasih je na jeziku okus slasčice, drugič pa je tako hudo, da se nam razum premika zunaj telesa. In za to slednje pa je treba odvezati vrečo srečnih trenutkov jih podoživeti in jih ponovno shraniti med spomine.

Za danes toliko... s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Ned Mar 28, 2021 11:53 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 25, 2021 9:42 pm

Haj moj dragi dnevnik
danes sem dobila prvi odmerek cepiva proti covid-u. Čez tri tedne pa, če bo vse po sreči pa še drugega. Tako na hitro je to gotovo, da se še ne zaveš, pa je že končano :D Saj sem vedela, da enkrat bo, samo malce je treba potrpeti. Zaenkrat je vse v redu, če primerjam z možemvem cepivom, menda tudi meni ne bo hudega; Mislim zaradi reakcije.
Drugače pa sem danes spet dobila darila. Pa sem jim povedala, da se ne metati v stroške, zame je dovolj objem srce na srce :) pa da se družimo. To je vrednota, tako kot zdravje, ki nima cene v denarju. Zato je na mestu načelo: Živi danes, kot da jutri ne obstaja. Tudi načrti, ki se predolgo načrtujejo niso kaj prida. Najlepše je takrat, ko se na hitro nekaj odločiš in to tudi izpelješ.
Dan pa mi je še polepšal mail naše glasbene šole z nastopi naših nadobudnih učencev glasbe, baleta ter recitatorjev. Kako so ti otroci samozavestni, ko stopijo pred kamero in zamuzicirajo vsak na svoj instrument 07 015 vse to pa dosežejo pod taktirko enkratnih učiteljev in profesorjev. Kljub učenju na daljavo so enkratni!
Škoda vremenko Robi že napoveduje poslabšanje vremena 08 pa tako lepo je bilo te dni. Luna pa zaspano visi in se debeli na nebu, kot velik krožnik. Rada jo gledam ker sem zraven ujeta v čudno čarobno tišino.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 27, 2021 5:32 pm

Haj moj dragi dnevnik
kot sem predvidevala, ni bilo po cepljenju ( za covid-19) pri meni neke hude reakcije. Malce me je bolela roka to pa je tudi vse. Ravno prav, saj me naslednji teden čaka pregled pri mojem onkologu 04 Če bi bila huda reakcija, me verjetno ne bi sprejeli 08 Je pa hčerka slabše, šolniki so se cepili včeraj popoldne pa je že popoldne dobila vročino in v kosteh bolečine. Pravi, da je tako kot bi imela gripo. Upam, da res izveni v 2 dnevih Crying or Very sad
Veter pa vleče danes na vse strani neba, tako da se drevesa, kot dva zaljubljenca spet objemajo in se naslanjajo drug na drugega. Še golobi hodijo peš, ker jih tok vetra nosi čisto po svoje. Oblaki  na nebu pa so podobni ribam napihovalkam. Nekaj časa so skoraj pri miru, potem pa s torpedom zamenjajo stran neba. Vse na nebu izgleda, kot nakopičena nejevolja. Ampak kaj bi ... vse moramo vzeti v zakup, ne more nam biti vedno samo lepo. Pa saj si znamo sami narediti lep dan. Sama imam spet lepo knjigo, tako da komaj čakam, ko imam čas, da jo vzamem v roke. Ker pa sem zelo rada tudi pri tebi moj dnevnik je včasih dilema, kaj sedaj. Pa me nekaj samo po sebi povleče, kam se usmerim, pa je vedno tako prav whistle .

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2021 7:04 pm

Haj moj dragi dnevnik
Spet so puščale na cesti naše sledi proti Ljubljani. Čeprav sem hotela zaradi pregleda odpihniti strah od sebe, kot regratovo lučko mi to do Ljubljane ni uspelo. Ko pa sem vstopila v čakalnico  za v ambulanto št.5 pa je bilo vse v redu. Da si krajšam čas med čakanjem ( mimogrede več kot dve uri) sem s sabo vzela knjigo z naslovom; Dvorišče vrtnic ... tudi ta je lepa. ( Moram ti povedati dnevnik, da sem vzela prejšnjo sredo kar 5 knjig in to ravno prav, saj so sedaj zaprti)
S Samim pregledom je bil moj onkolog zadovoljen, vseeno pa mi je predlagal še dodatne preiskave, za kar sem mu zelo in iz srca hvaležna 07 . Izvidi preiskav pridejo naknadno po pošti. Do takrat bo še nekaj negotovosti, ampak kar je je. Upam na vse dobro.
Ko sem si v čakalnici nadela očala in pripravila knjigo za branje, je sedela nasproti mene gospa, ki se je dotaknila mojega srca. Čeprav sva spregovorili samo nekaj besed ( ker je bila na vrsti dosti pred mano) je bilo, kot bi vame nalila nekaj toplega, tako kot osebe, ki zasedajo pri meni posebno mesto. Vstopila je vame s svojo milino, iskrenostjo in pustila nekje tam košček sebe. To so ljudje, ki nosijo srce na dlani, ki krasijo s svojimi besedami pri nas, tako zmaličeno kulturo govora. Ko je odhajala se je samo nasmehnila in na kratko roko dvignila v pozdrav. Ne vem kaj je izvedela, bila pa je dolgo časa notri. Še vedno je ne morem pozabiti.
Tako moj dnevnik na kratko sem ti napisala mojo odsotnost. Rada se zatečem k tebi in natipkam, kar mi govorijo čustva.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Maj 07, 2021 4:14 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePet Apr 02, 2021 8:18 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je bil lep dan, potička mi je uspela :D jajčka sem tudi že barvala hren pa sem naredila z jabolki in kislo smetano, da preveč ne žge po grlu Razz ne ni preveč vsega, malo pa že mora biti tradicije pri hiši. Lepi so dnevi, ko se lahko zbere družina, kar je v teh corona časih bolj poredko. Zato pa so ta srečanja toliko bolj sladka. Saj ne rabimo veliko, kosilo, klepet in kartanje remija biggrin potem pa vreča smeha. Kljub temu, da se bo vreme pokvarilo ne bo vplivalo na dobro voljo. Je pa res, da lahko kaj hitro pride, kaj vmes 08 upam, da ne.
Sem pa bila prijetno presenečena. Za zahvalo od lokalnega časopisa sem dobila majico, ker sem že kar nekaj let podpornica časopisa. Zakaj pa ne vse izvem iz prve roke, kar se dogaja v Zasavju. Časopis mi je všeč, vse kar objavijo je neodvisno, transparento in kakovostno. V njem ni zavajajočih novic, zato smo mu v družini zvesti. Želimo, da obstaja in se razvija še naprej...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

Vesele velikonočne praznike vsem, ki se ustavijo na tej strani z željo, da ostanemo zdravi!!!
Moj dragi dnevnik - Page 2 4baai7qmvy8
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Apr 05, 2021 8:28 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa so prazniki mimo. Saj sem ti prejšnjič napisala dnevnik, da če nekaj načrtuješ, da se zagotovo sfiži. Tako se je tudi zgodilo, vmes se je pritihotapil prehlad. Hčerka je bila še prejšnji teden v šoli in če si v stiku z večjim krogom oseb nikoli ne veš. Kljub upoštevanju varnostnih ukrepom, ki jih imajo v šoli. 08 Zato smo se odločili, da se ne srečamo in prav je tako. Saj bo še prilika, da vse nadoknadimo :D Smo pa bili vsak v svojem mehurčku, slišali pa smo se po dvakrat na dan, ker me je skrbelo za njo. Saj veš mame smo pač take. To je tako, ko so otroci mali so skrbi majhne, večji so se skrbi večajo. In tako se nikoli ne konča, dokler ni vse v redu.
Ne morem verjet napovedan je snegec Embarassed Upam, da ne bo zmrzovalo, to pa ne bi bilo dobro, vse že lepo brsti, cveti in sili navzgor proti soncu. Tudi v naših cvetličnih koritih so tulipani še na svojem mestu. Do sedaj so še vsako leto naznanci-ke uničili lepe cvetove. Kar s strahom grem mimo, ker se bojim, da bom spet žalostna zaradi nevzgojenih ljudi, ki ne znajo ceniti in uživati v lepotah narave...škoda. Saj veš dnevnik, če kdo naredi kaj zlega, ga nima smisla opravičevati, saj njegova dela govorijo več, kot besede. Lahko si samo misliš, ta človek enostavno ni dober.
Veter pa je spet dregnil oblake, drevesa pa so se seveda tudi odzvala vetru in stresla s svojih vej male ptice, ki so se krčevito s svojimi malimi tačkami krčevito oklepale zavetja. Upajmo, da ne bo tako hudo, kot je napovedano 08

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 07, 2021 9:03 pm

Haj moj dragi dnevnik
pa se res niso motili vremenarji, včeraj je snegec padal, kot za stavo. Tudi danes ga je še nekaj na hitro natrosilo toliko da ga je bilo za vzorec ( kakor kje). Ohladilo pa se je kar dosti, smilijo se mi vsi, ki bodo zaradi tega oškodovani s pozebo in posledično s pomanjkanjem pridelkov. Kaj hočemo narava je samosvoja gospa ne ozira se na nikogar ona nosi hlače. Vseeno pa se je le za nekaj trenutkov sonce paslo po mestu. Tako da upam, da mi ne bodo pomrznili tulipani Crying or Very sad
Danes je bil spet lep dan dobila sem iz Ljubljane prvi izvid, ki ima meni všečno vsebino vse v redu. Čakam pa še drugega, ki me bolj skrbi pale svojih doma ne obremenjujem s skrbjo ki me tare. Vse to premlevam zase in potihoma.
Sedaj pa nebo že ugaša nad mestom, odkar je prestavljena ura se mi zdi, da je dneva še hitreje konec 08 Lep dan je bil...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 08, 2021 7:39 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je lep dan. Izvid ki sem se ga najbolj bala je v redu 04 močno verjamem, da so k temu pripomogle tudi lepe misli in dobrohotne želje po mojemu okrevanju od oseb, ki zasedajo pri meni posebno mesto! To so sorodniki, prijatelji, sosedje in znanci. Čeprav nismo na vezi vsak dan pa vem, da so v mislih z mano. To mi zelo veliko pomeni  028 in hvala za vse dobre misli.
Sem ti pa pozabila napisati, ko sem čakala sina v Ljubljani na podaljšku avtobusne postaje pred kliniko UKC-eja ( tam se lahko osebni avto ustavi, da lahko na hitro skočiš v avto) pa pride za mano kralj ulice - klošar. Pogleda me in začne prositi za denar. Zasmilil se mi je, pa sem odprla denarnico in mu dala 10 evrov. Nakar se on postavi pred mene in začne prositi še za prijatelja 10 evr, da bosta lahko prenočila v zavetišču. Takoj mi je bilo žal, da sem se ustavila; Vprašaš zakaj? Zato ker me je hotel peljati na določen kraj, da plačam njemu in prijatelju vsakemu po 20 evrov. Da je videl v moji denarnici da lahko pogrešam denar, on ga pač nima. Usmiljenje se mi je sprevrglo v jezo. Povedala sem mu, da imam tudi jaz samo pokojnino, ki sem jo pošteno zaslužila in da moram paziti na vsak evro. Odstranila sem se od njega in  komaj čakala, da se je pripeljal sin z možem. Pa je možakar šel še kar za mano in mi pleteničil svoje. Na srečo nikoli ne nosim s sabo veliko gotovine še manj pa kartice, če slučajno izgubim denarnico. Ko sem bila varno v avtu, pa sem videla, da sta nadlegovala že drugo gospo. Pa saj verjamem, da se v življenju zgodijo stvari, ki človeka pripeljejo na dno, samo tako na silo pa to ne gre.
Takoj sem pomislila, da v našem kraju pa se to ne dogaja, za vse je lepo poskrbljeno. Za čisto vse, ki se jim je na tak ali drugačen način sesulo življenje.

Tako toliko za danes, s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet  018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2021 8:26 pm

Haj moj dragi dnevnik
od neprestanega rosenja se te dni ceste pod čevlji dobesedno lesketajo, po njej pa se srečujemo odežnikane osebe. Pa kaj zato, če dežuje saj nismo iz sladkorja, da bi se stopili. Pa so kljub vsemu bili čez vikend lepi dnevi. Samo zrak je na večer namesto mehak in moder malo zelenkast. Pa tudi to me ne moti rada imam zeleno barvo. Tudi to me ne moti če sončka ni, pa saj ga ne rabim, pobrišem prah s spominov pa je. Saj bo še sončna preproga in log poln zelenja. Saj veš narava se rada maščuje, ker preveč drezamo v njena nedrja.
Sem pa zelo vesela sin mi je posodobil računalnik :D sedaj je hiter kot blisk bye2  Komaj pritisnem na gumbek že imam željeno stran. Me skoraj malce prehiti 010 hecam se, samo navajena nisem, saj veš moj emšo je že od dolgo nazaj whistle Tudi komande so malce drugje, ampak saj bo šlo, nekaj sem že osvojila nekaj pa še bom. Pravi moj inštruktor (sin )da sem kar hitro učljiva. Skrbelo me je za pisati (na slikice) haige. Čeprav mi je lepo vse pisati je meni haiga zelo ljuba poezija. Kako lepo je pogledati lepo sliko in nanjo napisati besedilo v zlogih 5-7-5 seveda, kadar mi ustvarjalna meglica poseljena z domislijo, meni všečno glasbo in moj muzo, kaj prišepnejo 012 Vse to je skúpek mojega pisanja... pri tem mi je lepo in neizmerno uživam...
Danes trenutno poslušam oktet PLANIKA enkratni so cheers med drugimi ponarodelimi pesmimi tudi tale: Slovenec sem...

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Apr 16, 2021 3:06 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2021 8:27 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet sem imela pregled, tokrat v bolnišnici v sosednji občini. Zaradi moje bolezni je moja zdravnica predlagala, da bi šla na UZ srca. Zelo sem ji hvaležna, da se tako zalaga za svoje paciente... Hvala dr. Nina 07 no trenutni izvid je vse v mejah normale.  
No in ko sem šla skozi proceduro zaradi varnosti covida-19 in sem se vračala na drugi konec bolnišnice, sem pred vhodom opazila cvetlična korita (taka, ki jih imamo tudi pri nas pred blokom ) notri pa na sveže posajene cvetlice, poleg cvetlic pa na veliko in z rdečo napisano: PUSTITE CVETLICE PRI MIRU   Tudi pri nas gredo tulipani eden za drugim bad ko sem to videla mi je bilo, kot bi imela pikapolonico v laseh, rdeče lučke v srcu pa so začele utripati in mi ne dajo miru. Nisem jezna žalostna pa sem zelo, napisala bi nekaj packastega pa ne bo nič boljše. Ja kaj ni žalostno, da mora dotičen človek uničiti vse, kar je lepšega od njega. Mogoče sem preveč nesramna ali pa tudi ne, kaj misliš moj dragi dnevnik...
In tako je minil še en dan, ki me je malo razveselil malo pa razžalostil....

Ampak še vedno s toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 17, 2021 8:20 pm

Haj moj dragi dnevnik
spet je tukaj sobota, če mene vprašaš  dnevnik si dnevi prehitro podajajo roke. Saj mi ni nič hudega, sicer pa je veselje osnovni ton našega življenja. Zato sem še toliko bolj vesela, ker se ukrepi polagoma rahljajo. Me pa obenem skrbi, da se ne bo vse preveč sprostilo. Včeraj sem dobila drugi odmerek cepiva. Je malce reakcije, kar sem tudi pričakovala. Kot pri prvem cepljenju je tudi tokrat bila organizacija prva liga. Nič čakanja, pik pa slabši kot če te piči čebelica :D Tako, da sem ta dva dneva spet preživela v skrivnostni spokojnosti.
Veselje pa nam je spet pripravil naš ponos Primož Roglič in obarval naše mesto v rumeno  cheers  015
Danes pa sem nesla k tulipanom malo sveže zemljice kajti prejšnja zmrzal, jih je malce upognila, pa sem jim  podprla stebelca, glavice pa so bile zelo žalostne; Ja pa si jih vseeno privoščijo. Nekaj rumenih nekaj rdečih.
Dimniki pa te dni spet kašljajo bel dim. Ponoči in v jutranjih urah je kar sveže, zakaj pa ne bi bili na toplem  whistle  Knjigo imam spet lepo, tako da komaj čakam, da imam čas, da si jo vzamem v roke: Isabel Allende Hiša duhov Moj dragi dnevnik - Page 2 835247 ne saj ni tako hudo.010 Rada imam različen žanr. Tak, da mi potem domišljija leta nekam pod nebo.

Tako sedaj grem pa study
S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimePet Apr 23, 2021 7:56 pm

Haj moj dragi dnevnik
točno po 522setih dnevih smo se srečale na prostem na kavici s prijateljicami. Ne nismo se objemale, kot drugič, čeprav sva bili dve že dvakrat cepljeni. Ob pripovedovanju se nasmejimo in tudi spustimo solzo. Pa saj je že to dosti lažje, če malce preložiš svoje breme na druga ramena. Saj veš dnevnik potem veke niso tako težke od solza.
Lep petek je bil, zlasti v zgodnjem jutru, ko je sonce spet posodilo tam na hribu svoje žarke meglicam. Niso vedele ali bi se razšle ali naj še naprej pestujejo žarke. Vse je bilo videti tako lepo, kako naj potem vnesem v nov dan v to čudovitost suhoparnost, preprosto krivično bi bilo do narave. Ker se rada kopam v občutku preteklosti in starih spominov se me ob tem dotakne droben sunek sreče in si mislim, da nam včasih življenje tke čudne mreže. Čudne mreže in nekaj kar ne morem povedati in nič, kar bi si drznila storiti. Vse je tako, kot dotik peresa ptice. Ob vsem tem pa besede zamrejo in se ustoličijo tople, kot poletna sapica nekam globoko notri.
Ko pa noč poljubi dan gre vse po stari poti naprej in tako je kar na hitro spet tukaj nov teden.

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Online
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9952
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 27, 2021 7:21 pm

Haj moj dragi dnevnik
kaj naj napišem ne vem, imam namreč veliko za povedati ampak saj me že dobro poznaš, kako se mi gibljejo bati, kadar me kaj mori. Sama smatram, da veličino v človeku spoznaš po tistem, kadar sprejme tisto, kar se preprosto spremeniti ne da. Ne rečem, da je to lahko in se sprijazniti se z njimi, pa vendarle sem se odločila, da bom storila po svoje. Saj sem ti že napisala, kaj se dogaja z našimi cvetličnimi koriti, da jih oberejo, kot zrele hruške, če pa še to ni dovolj jih potem, kar čez noč, kar ostane tulipanov z nečim ne vem s kom poškropijo ali ne vem kaj, da so drugi dan čisto preč, tudi popki, ki se še niso razcveteli. Pa sem včeraj šla in jih porezala pozneje pa bom pobrala čebulice ven in jih prestavila nedosegljive zlobnim in nekulturnim prstom. Ja vse to se dogaja tu pri nas v blokovskem naselju. Menim, da mora biti ravno tako urejeno pri bloku, kot pri individualnih hišah. Ampak ne vse, kar prispevaš v korita gre bog ve nekam 08. večkrat sem že napisala, da je vandalizem kot gobe po dežju, komaj odtrgaš eno, je že druga za njo. Pa to na žalost niso otroci njim že nekako oprostiš, ker imajo take vzorce. Zanima me, če se bo to nadaljevalo, ko bo v naši neposredni bližini kmalu zaživela glasbena šola in bo okrog nje vse lepo urejeno 08 za nikogar ne dam roke v ogenj stop  
Pa saj ni čudno, slišim in vidim kaj se vse dogaja po naši ljubi Sloveniji. Grožnje, grafiti, zavajanja po spletu itd...Res bi rabila čarobno paličico, da bi vse postavila v prostorje blagodejnosti, miru, sprave itd. Pa kaj bi gluhemu trkal na vrata, če ne sliši in razume kulturo govora in vsega, kar paše zraven, in je njemu relevantno samo to kar ima v svoji glavi. Škoda...
Pa se bom postavila po robu svojim slabim mislim. Saj znam razmišljati lepše na primer takole, kot v nadaljevanju pisanja.
Če smo še prejšnji teden na golem nebu iskali znamenje kakšnega oblaka, ki spominja na podobo in spustili sonce v sobo, da je razveselilo vse v sobi, danes temu ni tako. Pa kako rado dežuje, ko obesimo simbole naše države, občine. Danes jih nisem naštela veliko. Sama menim, da nam je v naši rodni deželi lepo živeti. Saj pride včasih bolečina na vsakega posameznika, samo potrpeti je treba in narediti kakšen korak proti teži, ki te vleče ne dno. Sami si lahko spletemo iz spominov lep dan in podoživimo lepe dogodke, ki so nam lepšale določene trenutke, življenje. Tako naredim jaz.
Me je včeraj soseda spraševala, ko sem ji pomagala nesti košaro v najino 5 etažo, kako sem. Pa sem ji povedala, da v redu, da kljub vsemu, kar se na splošno dogaja razmišljam pozitivno. Kako da se zamotim če mi ni kaj prav. Pa sem ji tudi povedala, da nisem na nobenem omrežju, razen na pesniškem portalu in mi je lepo. Kar pa imam prijateljev imam njihove e-mail naslove se z njimi podružim prek maila, jim napišem kaj lepega se podpišem s celim imenom in priimkom in to je to. Pa je odvrnila, da bi se rada ona odjavila iz družabnih spletov pa se ne zna in se baje tudi ne more, da so ji že vse nespodobnosti, ki jih določeni tam pišejo prerasle čez glavo. Sama na srečo tega problema nimam za kar sem neizmerno hvaležna svojemu sinu, ki mi je to preprečil. Povedal mi je, da me pozna, kako se odzivam na provokativne zadeve in mi ne priporoča, da se zapletem v takšne in drugačne debate. Danes trenutno poslušam čudovito pevko Manco Ismailovo, poje same slovenske narodne, med njimi tudi meni čudovito pesem, ravno pravšnjo za današnji praznik: Pesem je citirana, žal ne najdem avtorja.

[Rož, Podjuna, Zila
Rož, Podjuna, Zila

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,
moja domovina, narod moj trpin.
Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,
moja domovina, narod moj trpin.

Ti družica moja, dom moj in moj rod,
ko bom truden boja, bodi mi še grob.
Ti družica moja, dom moj in moj rod,
ko bom truden boja, bodi mi še grob.

Rož, Podjuna, Zila, nagelj, rožmarin
v sveti zemlji sniva tvoj slovenski sin.
Rož, Podjuna, Zila, nagelj, rožmarin
v sveti zemlji sniva tvoj slovenski sin.


Zvečer pa se nam na naši lokalni ETV obeta občinska proslava ob dnevu okupatorja, komaj čakam :D

S toplino v srcu in lepimi mislimi ~ do spet 018

P:S: Manca tako lepo poje, da sem jo uvrstila med moje najljubše na rubriki glasba cheers


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Maj 07, 2021 4:29 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh Go down
Online
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 2 od 15 Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -