Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePet Avg 10, 2018 7:35 pm

Haj

danes sem odnesla vloženo zelenjavo v klet, s katero sem včeraj napolnila kozarce. Spet so mi prinesli dobrote dobri prijatelji in sorodniki, vse vzgojeno v domačem vrtu. Jaz pa sem jim bom odkupila s šivanjem. Lepo je, ko si eden drugim delamo usluge :D zakaj pa ne, jaz sem vešča svojih vrlin, drugi pa se veselijo svojih zmag proti plesni itd. v svojih vrtovih. Na koncu pa smo vsi dobre volje.
Je pa spet moj petek, nekaj posebnega je v zraku. Ne samo vlaga, nekaj kar boža dušo. Zablodel žarek sonca je po dežju padel nad mesto. Vse diši po sveži zemlji. Vse je tako pomirjeno, ovijem roke okrog sebe, pa ne zato, ker me zebe, saj pravim, nekaj posebnega, čudovitega je v zarku 018

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSob Avg 11, 2018 4:38 pm

Haj

danes sem pa spet slabe volje. Ko se zgodaj odpravim v trgovino, pa me pričaka za vogalom tam pod smrekami za našim blokom na novo kupčki pasjih iztrebkov bad še kadilo se je iz njih. Se sprašujem, le kje imajo ljudje kulturo, pri sebi doma morajo imeti počiščeno; Tam za blokom, kar tam naj se kuža podela, tam pa je vseeno saj je prejšnjič tudi tam počakal kupček Sad saj ga nihče ni pospravil, to se pravi da jim je vseeno... Ja tako razmišljanje imajo verjetno lastniki svojih ljubljenčkov, če se tako obnašajo. Zanimivo, zgodaj zjutraj in ko se zvečeri se pojavijo sprehajalci s svojimi ljubljenčki. Joj če bi videla, kdo je bi ga dala v časopis, prisežem!!!
Tudi s košnjo naše zelenice imamo težave, ampak ne s komunalnim podjetjem, temveč z lastnikom avtomobila, ki tam stoji in stoji in stoji. Ker delavci ne smejo kositi, če je avto skoraj na zelenici, da ne bi kakšen kamen odletel od kosilnice v avto ( ker ima potem KP tožbe s strani lastnika avtomobila ) preprosto ne kosijo. Že tretjič sem poklicala  lastnico, ampak ne tisti prostor je rezerviran za njihove avtomobile. Ko odmaknejo enega, takoj nastavijo drugega, od sorodnika, čeprav ne stanuje tukaj. Groza ne morem razumeti zlobe in egoizma, ki se nabira v ljudeh. Ni jim mar za okolico, kašna je.
Maja je bilo leto dni, kar smo začeli s postopkom, za označitev parkircev na dvorišču, pa se kljub že večim sestankom našega bloka ni nič uredilo. Verjetno še vedno velja pritožba mogoče tistih dveh lastnikov  z večjim številom avtomobilov, ki se hočejo pripeljati do vhoda. Kako naj še ima človek voljo, da bi še kaj urejal, da bi se zadeve uredile, če imajo tisti, ki imajo vzvode v svojih rokah, ne upoštevajo voljo večine, demokracija pa taka stop Imam visoko toleranco, do vseh mogočih zadev, ampak take zadeve mi pa dvignejo pokrov.
Sem se pa danes, kar precej ujezila, ne morem pomagati...

Do spet aggressive

Zelo dober rek, katerega avtor je, Theodore Fontane citiram:
NEKATERI PETELINI VERJAMEJO,
DA SONCE VZHAJA PRAV ZARADI NJIH!

Na moje današnje počutje, pa se mi je porodila poezija, ki sem jo zapisala, pa mi je takoj lažje pri srcu 012 saj pravijo, če nimaš vpliva na stvari, se ne splača obremenjevati...

Čista studenčnica


Besede utripajo v glavi

le poet lahko pričara bajko,
ki se zrcali v očeh
nekoga s srcem
čistim, kot studenčnica

takrat besede lahko stečejo,
čez srce
kot voda čez kamen

če je voda kalna,
besede plešejo,
kot obešenec v vetru

mogoče nam zvezde
včasih niso tako
naklonjene in svetle,
kot bi morale biti

pa nič zato
pa drugič zasijejo
v še večjem sijaju
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeNed Avg 12, 2018 8:30 pm

Haj
lepa nedelja se je nanizala že zjutraj, zgodaj sem pripravila vse za kosilo, potem pa smo se odpravili na potep :D V avtomobilu imam cd na njem pa meni ljube melodije, med njimi je meni najljubša ena najlepših ansambla Igor in zlati zvoki: Beli labodi na Blejskem jezeru  025  po večkrat jo moramo zasukati. Tako lepo sta skladna melodija in besedilo, ki ga zna nadahniti na dušo gospa Jelka Hafner tako, da ti nakocini kožo, vsaj meni. Glasba res na poseben način pozdravi človeka, predaš se opojnosti ki ti s svojim izvajanjem pričarajo pevci in glasbeniki. Tudi tako si lahko polepšaš dan, da pozabiš zadeve, ki te bolijo.
Joj moj telefonček mi nekaj nagaja, baterija se sprazni skoraj v enem dnevu, pa še ugaša se med pogovorom si zamisliš dnevnik sredi pogovora fool potem pa gledam v ekranček, kje se je zgubil govorec na drugi strani. Verjetno bom morala reskirati regres za nekaj novega  scratch
Sem pa boljše volje, kot včeraj, tako sem naravnana, včasih je dovolj če mi kdo pokaže kriv prst, pa je že ogenj v strehi, drugič bi pa lahko kdo drva na meni sekal, pa bi vse prestala. Taka so moja čustva, ki jih ne morem spremeniti, pa tudi ne bi hotela, da bi bila drugačna. Mogoče imam srce preveč na dlani 08 kar se vidi tudi po mojem pisanju... pa nič zato... večkrat pa, kot  drugi ljudje vidim vse v barvah in že same obljube me pobožajo, kot svila po koži 018 spet me je zaneslo v poezijo...

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePon Avg 13, 2018 7:32 pm

Haj
imam ga, nov telefonček :D  veš dnevnik ko je sin spraševal prodajalca, kakšne specifikacije ima telefonček, ga je prodajalec pogledal in vprašal? Če ne zamerite gospod za koga pa je telefon ? Sin pa odvrne, za mamo. Prodajalec me pogleda in reče: O to bo pa čisto dovolj za gospo še vsega ne bo rabila. Sin pa mu odvrne ja mislim, da se malo motite pa še kako dobro zna uporabljati tipke na telefonu. Sem kar malo zrasla, ker me je pohvalil. Tudi na računalniku, ker sem sprva imela težave me je sin podučil. Kljub temu pa so se mi še vedno zgodile napake Embarassed se zgodi, predvsem zato, ker ne obvladam angleščine. Se pa držim reka: Učimo se celo življenje, kar tudi s pridom uporabljam in zajemam kakršnekoli znanje in nasvete s ta veliko žlico whistle  včasih mi bolj drugič pa manj uspe.
Danes spet nisem prestavila zaznamka na koledarju. Ja ne boš verjel dnevnik, ko smo hoteli zjutraj iz garaže nam je soseda zaparkirala vrata. Po več klicih se ni javila, tako da smo se odpeljali s sinovim avtomobilom. V Ljubljani nas je zaparkiral en ubogi velik terenc, ko pa smo se oglasili na kosilu so nas ob odhodu spet zaparkirali, za naš avtomobil za naložili prljage, da ne moreš verjet lol2 no pa mi naj še kdo reče, da je 13najstica srečna, sedaj pa samo še čakam, da mi bo telefon kaj nagajal. Ne da sama kličem neprijetnosti, to se mi dogaja pa pika! Ja takle mamo truce Naj ti še prišepnem nisem porabila celega regresa, ker mi je sin prispeval dobršen del stroškov 07  Spet sem zadovoljna.si :D

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSre Avg 15, 2018 7:05 pm

Haj
včeraj mi je uspelo zašiti vse, kar sem imela za dobre prijatelje in sorodnike, ki mi prinesejo sadje in zelenjavo :D vse mi je lepo uspelo. Danes pa spet vlaganje, da se zelenjava ne pokvari. Tudi knjiga je danes prišla na vrsto, še malo pa bom šla spet po druge. Kakor po po kapljcah bežijo dnevi, kmalu bo glasen veter pometel liste z dreves. Ko gledam gozd, je že precej zamenjal barvo iz zelenega v rumeno. Res, da je bila neznosna vročina, zemlja se je izsušila, bila je dobesedno razpokana, žejna dežja... Tako kot človek, ki mu zmanjka energije za življenje in nima koga, da se mu naslonil na rame.
Spet akopalipsa tokrat v Genovi 01 danes za nemeček pa še potres.
Filozof Hobbs bi temu rekel; citiram:
                                                                               HITRO ~ ODURNO ~ SUROVO .....

                                                                       Naj vsi počivajo med angeli girlangel

Se je pa luštno ohladilo, tako da je prav prijetno. Lepo mi je tukaj ob računalniku s slušalkami na ušesih, ob glasbi na forumu Besede. Tukaj sem v svojem svetu, tako zelo pomirjena. Srce je nežno, kot  sapica svežega vetra, misli pa bežijo nekam in čakajo, da jih ubesedim...
Telefonček je super, je nekaj novosti, kot pri prejšnjem, sem jih s pomočjo sina, pa že osvojila Wink
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeČet Avg 16, 2018 7:45 pm

Haj

moram ti povedati dnevnik, moj telefonček dela 100%no :D pa še lepo muziko mi je sin naložil, a katero saj veš katera je moja: Beli labodi na Blejskem jezeru... saj imam še drugih veliko ki mi božajo dušo samo, če lahko izbiram naj mi ta zagode ko me kdo pokliče.
Drugače pa nič presenetljivo novega, aja samo to, da sem zgodaj zjutraj zbudila moža, da naj gre gledat, kako lep je naš Hrastelov hrib, ko si je ogrnil meglico. Joooj, kakšna naiva sem še vedno sem mislila, da bo skočil in šel gledat. Ampak se je počasi obrnil, me pogledal z napol priprtimi očmi in rekel, veš kaj ta tvoja meglica naj še malo počaka biggrin bom potem pogledal, ko bom vstal mocking O kako smo si različni, jaz večni pozitivec on pa realist do daske 012

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePet Avg 17, 2018 8:38 pm

Haj
moj petek, odšla sem v knjižnico in si spet izbrala nove knjige. Malo pogledam, katera ima obrabljene liste, tako da so malo rumeni, tista je zagotovo dobra. Mislim da zato, ker je bila veliko v obtoku in ne zmotim se velikokokrat. Pa tržnico sem obiskala, zgodaj še ni bilo gneče, tako da je prijetno po štantih malo očke napasti. Polepšala mi je dan tudi mlada gospa ali še gospodična, ki mi je ustavila pred prehodom za pešce. Z roko sem se ji zahvalila, ona pa z nasmehom nazaj. Še so mladi kulturni, kar pa danes ni pogost primer; Na žalost.
Ko pa sem se vračala po našem parku, pa je sonce ravno svoje žarke namenil pritlikaven javorju, joj kako lep pogled, listi so se obarvali in spreminjali iz svetlo rdeče do bordo, spodaj pa majhen vodomet. Dobesedno prilepila sem se z očmi nanj. Lepa slika bi bila, če bi znala risati, ampak to mi pa nikoli ni šlo od rok scratch Sicer pa slikati pomeni, pisati s svetlobo. To je tako, vsak človek nosi v sebi nek dar, samo kakšno spodbudo rabi, da ta dar obudiš. Škoda, da gre življenje, kar tako mimo nas.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeNed Avg 19, 2018 8:50 pm

Haj
včeraj sem te že mislila obiskati, pa sem dobila obisk. Moja pohčerjenka ( hčerka moje pokojne prijateljice) je prišla z morja, kako se je stisnila, pa pravi pogrešala sem vas, čeprav je bilo samo tri tedne. Sedaj imam svež žajbelj, lovorove liste, fige pa še slive za mermelado mi je prinesla 07 Jaz pa sem ji dala paket, ki mi ga je dostavila za šivanje, preden je odšla na dopust. Klepetali smo dolgo na balkonu, ko je mrak že skoraj poljubljal temo... Ja taka je platonska ljubezen med ljudmi, ki se čutijo, ki so iskreni in preprosto, ki se imajo radi na svojstven način.
Ker sem danes spet vlagala in kuhala marmelado smo se odpravili na kosilo v malo oddaljeno lovsko gostišče, kjer se lahko vsedeš na prosto in uživaš ob nadevanih lignjih z zelenjavo prilogo njam ne vem, ampak mislim, da se jih ne bom nikoli naveličala. Pa tako dobro jih kuharski mojster napravi za čisto desetko. Tako, da je dan skoraj okrog...
Do spet 017


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Avg 24, 2018 6:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePon Avg 20, 2018 7:38 pm

Haj
prekratek je danes dan, dopoldne druženje s prijateljicami :D uf, kako hitro gredo ure, ko je lepo, če pa je kaj slabega se pa vleče, kot kurja čreva :D ja tako pač je. Kako se nasmejemo ena drugi.
Je pa taka sparina, pobrati sem šla kamne, ki nam jih otroci skozi igro odnesejo z naše drenaže na sosednjo zelenico. Ko bodo kosili delavci komunale, da ne bodo poškodovali kosilnice. Da se malo ohladi bom šla pa še urediti cvetlične korite in pograbiti travo, ki jo je lastnik sam pokosil, samo da ni bilo treba odmakniti njihovega avtomobila, ki stoji in stoji, ko je s strani KP redna košnja. Smo prilagodljivi ljudje in oni drugi 08 Ženske mimogrede vržejo seme v korite, ker pa je takšna suša, je vse suho.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSre Avg 22, 2018 7:43 pm

Haj
samo da se oglasim, vse je v redu, samo dan mi je prekratek, je čas kislih kumaric. Je pa pozimi lepo, ko greš v klet in prineseš svoje dobrote, sedaj je namreč vsega svežega še dovolj. Sedaj, ko se je ohladilo pa grem pograbiti zelenico in očistiti cvetlične korite, če bo dež bo košeno seno zgnilo med travo, potem pa spet trava ne rase.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeČet Avg 23, 2018 7:55 pm

Haj moj dnevnik

lep dan, malce sem se razvajala pri moji frizerki. Kako se imamo lepo, postreže nas vse stranke, vmes pa stresamo vsaka na svoj račun take življenjske dogodivščine. Zanimivo včasih ni bilo smešno, dandanes pa je. Kako malo je teba, da polepšaš dan sebi in drugim. Mahnem jo kar peš, saj od Polja pa do toplic ni tako daleč, pa še spomini se mi prebudijo, ker sem jaz nekoč davno nazaj tam imela streho nad glavo. Najprej zraven znamenite rudarske kolonije, kasneje pa me je ljubezen pripeljala malce nižje na Kidričevo cesto. Tam pod skalco smo rekli... Tudi tam je bilo lepo  :D kakor tudi kasneje, ko smo se preselili na Polje.
Obraz možakarja na nebu pa se vsak dan veča, kmalu nas bo gledal s polnimi lički. Ja tudi zato je svet lepši, če le ni oblakov, da bi zakrili njegovo podobo.
Pravijo, da nas bo kmalu zeblo Razz oh to pa ne, saj si znamo pomagati, da do teh nevšečnosti ne pride 027

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePet Avg 24, 2018 7:32 pm

Haj
malce lažje se pa diha obljubljajo pa večjo količino dežja. No mogoče bo mogoče pa se vetrovi premislijo in oblake ponesejo drugam. Sicer  pa ob teh ekstremih ni nič čudnega, kar na hitro se vse spremeni 012
Danes smo dobili že povabilo za sodelovanje za literarni dogodek Jesenske misli na Izlakah. Povabljeni smo kar iz širšega območja Zasavja. Lepo je ko se snidemo in poslušamo vsak svoje stvaritve, ki nam jih bere recitatorka, moja dela pa jih je dve leti zapored brala moja hčerka. Za letos pa jo moram še vprašati. Sama imam namreč tremo, pisati mi ni teško, ko pa stopim pred publiko pa zmrznem Embarassed
Kljub petku, ki so ponavadi čisto moji, pa danes ni. Ni mi lep dan! Se zgodi, počutje na psu, obrvi imam čisto skupaj, nos povešen, ušesa pa kot radarji, če bo kdo kaj pripomnil na moj videz lol2 Mogoče bo sedaj, kaj boljše, ko imam mojo muziko in sem v svojem svetu. Spet se je priplazila tista čudna praznina, ki ji ne vem imena. Sem ptica s pristrižinemi krili, ki ne pripada ne nebu ne zemlji.
Mogoče so me prevzela čustva, namreč kropiti sem šla gospo Nežiko ( tako bi bilo meni ime, če bi si ga sama izbrala), bila je tako prijazna, kadar smo se srečale. Vedno mi je govorila, ko sem letela mimo nje z otrokom iz vrtca in polnimi vrečami iz trgovine, ker se mi je vedno mudilo: Dajte ustavite konje uživajte življenje, kaj tako hitite, tako kmalu ga je konec! Samo takrat, ko si mlad si vedno misliš, saj bo še jutri še en dan, saj bo še čas. Pa se večkrat spomnim nanjo in njene besede.
V ponedeljek pa spet grem kropiti, dobro znanko, tudi starejšo gospo od našega dobrega prijatelja in najine poročne priče sestro. Gospa Marija je še lani prispevala svoja pričanja za knjigo, ki smo skupaj s svojimi prispevki ustvarjale za muzej v Trbovljah. Ja tako je življenje, tukaj pa ni razlik med ljudmi, vsakemu se enkrat izteče njegov čas. Naj tudi tidve Nežika in Marija počivata med angeli girlangel
Joj kam sem pa danes zajadrala, pa tudi to se mora zapisati, kar mi govorijo čustva study
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSob Avg 25, 2018 8:45 pm

Haj
danes sem dokončala jamb sed. ki mi ga je včeraj narekovalo moje počutje, samo pikica na i mi je še manjkala, čisto zadnja vrstica.
Se pa vremenkoti res niso zmotili, dodobra se je ohladilo, tako da danes nimam na stežaj odprta vrata.
Moje počutje je malo boljše, ni pa še tisto, kar je pri meni ponavadi, pozitiva. Ne morem pomagati, veliko vsega se je nakopičilo, kar pa ni zate moj dnevnik. Mogoče ti napišem, ko se bo, če se bo uredilo. Nimam najboljšega upanja, ker že leto in pol prosimo pristojne ampak nič... Izgovori, izgovori, izgovori sami izgovori enkrat dopusti, enkrat ni enotnega mišlenja, bla, bla... izgovori tudi takšni, kot jih kuža prinese na repu... ( stari rek, ki pa še dandanes prav pride )

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeNed Avg 26, 2018 7:38 pm

Haj

nedelja, kot nedelja sama sem si naredila lep dan. Lepe misli so mi popestrile čas v kuhinji in pri vsem, kar sem počela. Dostikrat skriješ bolečino za nasmehom, pa čeprav s tem lažeš samemu sebi. Če pa še srečaš osebo, ki ti samo s pogledom zniža že tako nizko temperaturo vsaj za 10 stopinj, je pa tako še najboljše. Je že tako, zvezde nam res niso vedno enako svetle.
Mi je pa polepšala dan vnukinja, lepo je klepetati z njo. Vedno prinese nekaj svežine, nekaj novega, nekaj hecnega...
Sem pa danes končala knjigo, ki mi je za nekaj časa tudi polepšala popoldan,samo konec je bil žalosten ( Poslednja pesem - Nicholas Sparks ) mogoče pa je sedaj čas za nostalgijo za spomine. Samo ne moreš uiti vsem dogodkom, ki ti jih prinese življenje.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePon Avg 27, 2018 7:52 pm

Haj moj dnevnik

v moje življenje je pred časom preko nevidne sile prišla oseba, ki je na las podobna mojim mislim, mojemu značaju, skratka pisateljica večjega kova, kot sem sama. Podarila mi je svojo knjigo z naslovom: Ulica lepih misli ... pod naslovom pa se glasi njena misel, citiram: Saj veš, da mi je tvoje srce napisalo najlepše pesmi. Večkrat jo odprem in preberem njene misli in se pomirim. Tudi te dni sem se potopila v njeno pisanje. Hvala ti Katjuša K...... Zato jaz ne verjamem v naključja, vse to nam je podarjeno, namenjeno, pa karkoli se nam zgodi.
Danes je spet vse v redu, nimam negativnih misli. Lepo sva se z možem poslovila od gospe Marije. Tako se zaključi  poglavje življenja, ki nam ga dodeli usoda. Zato nima smisla, da bi se jezil na vse pretege, enostavno moraš si pridobiti debelo kožo in se narediti flegma, kar se da.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeTor Avg 28, 2018 8:11 pm

Haj
kot bi mignil mi je minil torek. Zgodaj sem napisala dobri prijateljici voščilnico za rojstni dan. Zelo rada jih pišem, saj svojim na roke napisanim sporočilom prenesem tudi pozitivno energijo. Ne napišem samo, čestitke ampak se poglobim v najin odnos in s tem v zvezi ubesedim besedilo. Ko se zahvali zanjo, vedno pravi, veš tvojo vizitko, komaj čakam, vedno je nekaj posebnega. Meni pa usta v nasmeh. Veseli me, da koga razveselim s svojim pisanjem in mu s tem polepšaš že tako lep dan...
Sem pa uspela danes še zašiti za sorodnico in sosedo, tako da imam svojo zahvalo njim za sveže dobrine iz vrta izpolnjene.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSre Avg 29, 2018 7:05 pm

Haj
lep dan je bil spet danes, pospravila sem klet. Kozarci v vrsti, kot vojaki na straži, paradižnikova mezga skupaj, kumarice skupaj, ajvar, paprika,marmeladni džem, kompoti itd .... Potem pometem in pomijem še celo klet ( hodnik), saj sedaj nosijo vsak v svojo klet raznovrstne zadeve, pa se napraši po hodniku. Tako, da je sedaj čisto :) Spet sem zadovoljna.si. Tudi take stvari me osrečijo, če postorim, kaj koristnega.

Sedaj, ko se je sonce skrilo za bližnji vrh, grem urediti cvetlično korito. Nasadila bom natresk, upam da mi ga ne bodo populili 08 bomo videli...
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeČet Avg 30, 2018 7:23 pm

Haj
ob dogodkih, ki se se danes zgodili, se človek postara bolj, kot dopušča čas. Ti bom zaupala dnevnik, ne danes drugič, samo namignem ti, košnja zelenice shout če ne slišiš in doživiš ne moreš verjet... Grem sedaj pograbiti nakošeno, da ne bo obležalo na zelenici.
Včeraj pa smo s sodedo, ki je tudi v odboru uredile cvetlična korita. Upamo, da ne bodo tudi netreski ( drugega ni vredno saditi, ker vse polomijo) dobili nogice ali na kakršen koli drugačen način uničeni  08

Se pišemo spet jutri  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePet Avg 31, 2018 8:00 pm

Haj
ja danes pa je moj petek, že od jutra vzeseno in polno energije. Tisto malo sončka pa mi je še polepšal dan. Še včeraj nisem videla, igre svetlobe, čeprav mi je bila na dosegu rok. Danes pa je čisto drugače. Tudi moj muzo se počasi vrača nazaj. Dež pa se je tudi naveličal naše kotline, odšel je nekam, kamor ga veter nese. Po nebu so razpotegnjene temne postave. V njih je nekaj nepojasnjenega, lahko bi rekla tudi nekaj, kot prhutanje temnih kril.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeSob Sep 01, 2018 8:41 pm

Haj

Je bilo pa ponoči ob drugi uri burno, strele so švigale, kot za stavo, potem pa grom, kot bi se paralo nebo. Ja kar dobrih 30 minut je trajala nevihta. No potem se nas je bog Stribog ( vir inter.) usmilil in nam pustil, da smo zadremali nazaj. Vse se je umirilo v pohlevno rosenje, vse do jutra. Potem pa na krilih jutranje kavice in čaja posvet, da se kljub turobnemu dnevu, ki se je razvil iz meglenega zapredka izkoristimo dan. Odpeljali smo se proti Posavju, tudi padati je prenehalo. Saj je sedaj še čas, za kratke izlete, tako da je treba izkoristiti vsak trenutek, ki ti je na voljo. Nazaj smo se vračali iz Sevnice proti Sopoti, da vidimo, kako so uredili cesto. ENKRATNO je urejeno, cesta kot se šika. Saj vedno pravim vse se ne da narediti v enem dnevu, samo potrplenje moramo imeti, pa smo enkrat zadovolnji eni, drugič pa drugi. Ja lep dan je bil...

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeNed Sep 02, 2018 7:17 pm

Haj

vsak dan dobim po mailu prelepo pisemce, napisano s prijazno roko. Včasih, ko ti duša hoče pobegniti, prav paše da ti je kakšna beseda v tolažilo in poboža misli.
Tudi danes je bil lep dan, Med delom sem zbrskala spomine, ki so nekje v mojem telesu. Tako da skoraj nisem pogrešala sončka, spomini so mi ga nadomeščali.
Ponoči so pa spet razgrajali gor po nebu ampak, če je samo to je še dobro. Tisočkrat hvala pristojnim 07 ,  (to je drugi resor, kot za prejšnje zadeve, ki sem jih omenjala) da imamo ob obeh potokih mimo nas, očiščene brežine.
Nedelja bo skoraj mimo, jutri pa nov začetek šolskega leta. Vsako leto hčerko vprašam: Ali si še vedno v prvem razredu, čeprav že računaš, koliko imaš do penzije 010? Ona pa lepo nazaj: Ja mami pa tudi naprej ne mislim iti, lepo mi je tukaj. Eni otroci so še prestrašeni, drugi že bolj samozavestni, vsak po svoje pa nosi srce na dlani. Vesela sem zanjo, da opravlja delo, ki jo je veselilo že od 4 razreda osnovne šole.
Čeprav se še dobro spomnim, ko smo imeli zaključek njene osnovne šole, takrat še osmega razreda, je bila prisotna tudi takratna gospa iz zavoda za zaposlovanje. Predlagala je učencem, kam naj bi se otroci odločali za naprej. No tako je vsakega posebej spraševala za načrte in jim prikimavala. Ko pride na vrsto moja hčerka in je povedala, da bi bila rada vzgojiteljica ali pa učiteljica, me gospa pogleda in ji gospa lepo odvrne: Ja veš ti greš pa lahko, kar delati v fabriko, kot dela tvoja mami. Pogledala sem hčerko imela je nebirljiv obraz. Objela sem jo preko ramen in ji šepnila, tako bo, kot boš ti hotela. Še danes me je pogrelo, ko to pišem. To je čista resnica. Tudi od drugih otrok je bilo po fabrikah dosti staršev. Hčerka res ni bila odlična, je pa bila prav dobra, pa tudi srednjo šolo je opravila s kakšim popravcem ampak izdelala jo pa je. Ja tako človek pridobiva debelo kožo. Po volji usode meni ni bilo dano, da bi se izšolala za kaj drugega, kot, da sem pridobila interno kvalifikacijo v firmi v kateri sem kasneje  pošteno zaslužila penzijo. Namreč takrat, ko sem jaz zaključila osnovno šolo, so trije, moja sestra in dva brata so hodili že naprej v šolo, eden je bil še mlajši od mene, živeli smo pa samo z mamo. Šivanje mi pa še danes pride prav in sem ponosna nanj. Ja od nekdaj je v svetu vse preveč krivic. Eh pa kaj bi, saj vsak svoj delež dobi nazaj...

Do spet  017


Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Sep 03, 2018 9:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePon Sep 03, 2018 8:58 pm

Haj
kljub slabemu vremenu je bil lep dan. Spet sem vlagala, tako da mislim, da bo za letos dovolj. Res da tudi da podarim vloženo naprej. Zakaj pa ne, saj je za vse vsega dovolj.
Sedaj si bom pa rezervirala čas, da izberem moje stvaritve za jesenske misli, kar mi je v veliko veselje. Čeprav se še ne mudi, pa imam rada dosti prej pripravljeno, da potem še preverjam, kaj je za popraviti, da dobijo proza in poezija, tisto bistvo katero sem hotela izraziti v pisanju. Največkrat je pa tako, bolj popravljaš, bolj se zapleteš v besede, ki jim ni izhoda, zato sem, kar previdna glede tega.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeTor Sep 04, 2018 8:24 pm

Haj
torek nič posebnega, kar v redu dan. Prebiram, kaj naj pripravim za srečanje seniorjev za jesenske misli. Ko se že odločim, se spet premislim. Ampak bo, tri poezije sem že izločila. Meni so ob prebiranju v redu. Sicer pa imamo letošnje leto novo strokovno spremljevalko, ki bo vsa izbrana dela pregledala in odločila kaj se bo predstavilo občinstvu.
Tako hitro je leto naokrog, da ne moreš verjet. Komaj spomladi sonce ponudi svojo toploto, da nam ogreje lica, že se bližajo časi, ko bo zahajal dosti prej, preden se bosta ponudila mrak in tema za počitek. Vsak letni čas pa je sam po sebi lep, še posebno takrat, ko se človek umakne v kraljevstvo tišine in se srce potopi v lepe misli. Spet me je zaneslo v poezijo 018
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimeČet Sep 06, 2018 7:41 pm

Haj
te dni sem malce zanemarila knjigo, tako da sedaj končujem, ker se bliža čas vrnitve. Ker pa se rada nahajm prostorih knjižnice gledam, da knjige vrnem v roku. Pa verjetno bi si tudi kdo drug izposodil ravno te, ki jih imam jaz na branju 08 sicer pa nas iz knjižnice po cobisu obveščajo o vseh dogodkih, rezervacijah kjig itd. Res je tale internet okno v svet. Jutri pa spet petek, bom videla, ali bo lep ali pa me bo razočaral, kot pred 14 dnevi No
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4556
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9965
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitimePet Sep 07, 2018 7:37 pm

Haj

lep dan je bil, tudi do branja sem prišla. Se je pa nebo spet nakuhalo, kaj hočemo bliža se jesen. Letni čas, ki naravo obarva čisto po svoje. Včasih v barvah nežnosti, drugič v abstraktni barvi, kar pa je še najhujše, nekatera drevesa sleče vse do golega. Ja tako je, nekaj že od nekdaj lebdi nad vsem, kar se nam dogaja na tej prelepi zemljici. Enkrat se utapljamo v zadovoljstvu, spet drugič pa iščemo sonce v mrzlem dnevu.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 26 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 26 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 26 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -