Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeČet Mar 29, 2018 7:06 pm

Haj

ne vem, morda si preveč dela naložim, potem pa me čas prehiti Wink ali pa je moja organizacija dela na psu, kakorkoli vse se lepo uredi, samo razmišljanje moram imeti pozitivno. Včeraj sem spet sedla malce za šivalni stroj, pa čas kar zbrzi mimo. Tudi ne opazim ne, ker je še vedno dan, pa še muziko zraven poslušam. Pa jajčke sem pobarvala, kar v čebulni lupini, tako, da imam danes lepo na mizi že Velikonočni aranžma. Lepo je ko se vsedeš, k pospravljeni in na pogled lepi mizi. Ne zahajam k molitvami v cerkev, vendar mi nekaj narekuje, da vesolje pa dela za nas girlangel Tudi voščilnice sem napisala in jih poslala, zakaj pa ne, saj je dandanes tako redka pošta sploh pa, če je kaj lepega napisano, (seveda razen položnic). Jaz vedno zraven pridenem, košček svoje poezije.
Do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePet Mar 30, 2018 7:43 pm

Haj

pečem sadno tortico in rolado z nadevom iz jagodnega džema, domačega izvora njam danes se mi na srečo rolada ne lomi :D saj tudi drugič naredim enako 08 tako, da za danes, kar bežim bye2 da dokončam sladice
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSob Mar 31, 2018 6:36 pm

Haj
vse imam pripravlljeno za jutri, spet bomo skupaj, pridejo moji dragi na kosilo. Tudi sladice so mi uspele njam če se lahko temu reče sreča, potem sem srečna 012 tudi počutje ne glede na vreme je v cheers saj človek ne rabi dosti, da je v objemu dobrega počutja, nekaj pozitivno lepih misli, dobre volje, ljudje okrog tebe, ki so ti blizu ... pri pisanju pa spet blokada, pravzaprav nimam časa ( ta je pa čisto upokojenska ) saj bo, tudi za study ga ni.
Tako, da grem sedaj malo v moj svet, kjer ni prostora za drugo reč. Vživim se v dogajanje v knjigi in me preprosto ni whistle

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePon Apr 02, 2018 8:07 pm

Haj
včeraj ni bilo časa, druženje s sorodniki, pa tudi danes je bilo še pestro :D z eno besedo, spet dva lepa dneva... No za nekaj časa so prazniki na strani, sedaj pa bodo na sporedu bolj resne zadeve, ne hecam se, nič takega nimam v mislih, kaj pa samo življenje prinese je pa že druga zgodba.
Sem pa danes opazila, da so se lastavice že vrnile, vsaj izvidnica je prispela na opazovanje,če je teren že pripravljen. Tudi pastiričke so že na sosednji strehi, meni nadvse ljubek gospod, črni kos pa tudi že navezgodaj prepeva s svojim čudovitim napevom, tudi kljunček se mu je obarval na lepo sončno barvo. Sončni žarki bodo kmalu posušili jutranje meglice, travnik pa je že dobil svilnato zeleno barvo. Pomlad se bo vrnila z izbruhom barv in vonjav. Narava bo spet odeta v plašč čudovitega počutja, ki nas bo razvajala s pozitivnimi mislimi in nam raznežila čute in srce cheers Ja lepo je življenje, samo prehitro gre vse skupaj naprej. Komaj je bilo novo leto, maškare, sneg v marcu, no pa je že tukaj muhasti april 08

Moj dragi dnevnik - Page 22 Kos-crni-2018
Če pa to ni pravi lepotec, seveda, takoj za sovico :D

Za danes toliko bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeTor Apr 03, 2018 6:59 pm

Haj

drevesa se priklanjajo in obstanejo, kot da so v položaju zarodka. Komaj se za trenutek postavijo pokonci, pa jih neusmiljeni veter spet začne znova lasati. Misel zarisana na obrazu, pove, da nismo zadovoljni s tem čudom, ki se venomer dogaja, enkrat močno pripeka sonce, drugič so poplave, če pa se vse že nekako umiri, pa se gibanje zraka na hitre frekvence premika po dolinah in kamorkoli najde prostor, da vse razmeče na vse strani  Shocked Naša lepa dolina, ja že tako obsojena na prepih, kajti veter dobi zagon tam za Savo, potem pa hajdi po dolini proti toplicam in od tam še naprej  Wink No ena zadeva pa je tukaj v prednosti prepiha nam onesnažen zrak.
Kadar pač ni nekaj konkretnega, se je treba pa o vremenu pogovarjati ali pisati. To  sem danes tudi storila  :D

Do spet  bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSre Apr 04, 2018 7:40 pm

Haj

tudi danes nič kaj posebnega, sem se pa ustrašila, že prejšnjič, ko sem delala rezance, se mi je strojček za rezanje kar nekako upiral in od sebe dajal, cvileče zvoke ( zvaljam jih na roke) pa mi ga je danes sin razstavil namazal in sedaj je spet vse v redu, ahhhhh sem se oddahnila, saj ni bil prav poceni ( rostfraj ) res pa je da mi že dolgo služi. Ja nič ni na večno, če pa se da kaj popraviti, je pa še toliko večje zadovoljstvo.
Po mailu sem zaprosila izvajalca, ki nam je urejal okolico, da pride še posejati zelenico. Takoj mi je odgovoril, da niso pozabili, samo vreme ni bilo ugodno. Kako lepo je sodelovati, če se ljudje pogovarjamo kulturno in brez kakršnih koli natolcevanj in če se seveda ne obnašaš oportunistično.

Drugače pa za danes toliko, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 05, 2018 8:46 pm

Haj

danes pa sem žalostna pa ne zato, ker je danes dež. Zato ker imamo v našem bloku stanovalce, ki se pripeljejo do vhoda in tam pustijo avto eden za drugim, da moraš okrog avtomobilov prinesti nakupljeno blago. Pretežni del  stanovalcev pa je starih okrog 80 let. Res ne vem, kje je tukaj kultura 08 pa smo že pred enim letom zaprosili, da se nam označi intervencijska pot in parkirec za invalide pa nič. Ta isti lastniki avtomobilov, ki tako parkirajo ( stari 25-30 let) so se pritožili in zadeva se je ustavila na začetku. Ne morem razumeti, kako lahko odloča ena sama stranka v bloku pa nas je 32 gospodinjstev s pritožniki. Sprašujem se, kje tukaj demokracija.
Res sem razkurjena, pa imam visoko toleranco, do zamer ampak, kar je preveč je pa preveč, bo treba ukrepati  stop
V takih trenutkih pa me romantika enostavno hočeš nočeš zapusti.
Do spet  bye2


Nazadnje urejal/a Marcelina Sob Apr 07, 2018 5:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePet Apr 06, 2018 8:34 pm

Haj
sem boljše volje, prespala sem včerajšnjo zadevo in, kot je moje mnenje, če ne moreš vplivati na zadevo se ne obremenjuj z njo. Z določenimi osebami, pa se je nemogoče lepo in kulturno pogovoriti. Tukaj so prisotne za odločanje tudi višje instance, ki pa imajo v roki zapisnike in v njem vse obrazloženo in zabeleženo procentualno o odločanju o tej zadevi, ki pa so verjetno na strani pritožnikov, na strani krivice.
Lep dan je, saj je vendar petek pa še sonček nas je obdaril s svojim sijajem, mogoče mi je tudi zato malo odleglo 08
Ko pa sem danes vozila, mi nasproti pripelje tovornjak, kar po moji strani. Zavrla sem in dobesedno čisto ustavila avto. Kaj se je zgodilo sem videla kasneje, tovornjak je prehiteval kolesarja, ki se je vozil skoraj  po sredi ceste. Halo, da bi ravno mene nabasal zaradi kolesarja je pa preveč, ker je pač preveč razkomoten. A sedaj naj pazimo na motoriste, kolesarje itn. da bodo oni vozili, kot se jim zljubi. Hvala bogu refleksi, mi pa še delajo 04 Ja nikoli ne veš, kaj se na cesti lahko zgodi.
Sem pa ustavila pred prehodom za pešce dvem skupinam iz vrtca, kako so se zahvaljevali z rokicami in mahali vsi vprek, seveda na vzpodbudo vzgojiteljic, kako prikupno in lepo. To je vzgoja, ki jo otroci odnesejo v podzavesti s sabo tudi v bodočnost in prav je tako. Upam, da bo res tako.
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeNed Apr 08, 2018 8:06 pm

Haj

včeraj smo bili povabljeni na praznovanje, kar pa se je precej zavleklo, da potem nisem utegnila obiskati koncerta naše glasbene šole. Upam, da bodo koncert predvajali po lokalni TV da si ga ogledam. Bili smo lepo na prostem in uživali, tudi otroci so bili na polno razigrani, danes pa spet lep dan. Sonček nas lepo razvaja na polno. Slišim pa, da se bo vreme spet kmalu poslabšalo 08 pač april. Tudi to bomo preživeli, samo da ni hujšega :D
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePon Apr 09, 2018 8:24 pm

Haj

kaj naj rečem, spet en čudovit dan. Meni zelo ljuba oseba, mi je poslala darilo 028 s sporočilom. Iz pisave, ki jo je napisala oseba se sliši iskrenost, hvala ti dušica z lepim imenom ... Ja to je čas za katerega mi je žal, da tako hitro teče. Pač ne bom mislila na to in uživala vsak dan posebej od jutra do večera, kolikor mi bo namenjeno. Vmes pa mi bo prineslo nebo, še kakšen dotik neba.

Toliko za danes 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeTor Apr 10, 2018 8:16 pm

Haj

nič, kaj posebnega današnji dan, samo vreme pa naravnost smešno. Sem pa še danes pod vtisom včerajšnje pošte 046
Komaj posije sonček, že se mu za hrbtom priplazijo oblaki in pomočijo še ne suho zemljico. V krošnji breze se na vse pretege pogovarja ogromno število ptic, na sosednji strehi se veličastno sprehajajo vrane, meni ljubek kos pa nabira vejice za gnezdo. Kako se kos na brezi repenči in odpira svoj kljunček, da prežene druge ptice. Lepa je pomlad, le malce jo je treba opazovati. Mora pa res obstajati posebno lepilo, da svet spomladi vedno znova zaživi in da svet vkup drži.
Kaj pa se dogaja po svetu, je pa čista morija. Uničevati ljudi s kemičnem orožjem, za mene je to sprevrženo dejanje. Ubogi otroci in vsi, ki jih to doleti 01 To ni življenje to je preprosta agonija, ki ji ni ne konca ne kraja. Saj je po svetu že zadosti naravnih nesreč. Močno upam, da bodo storilci, kaznovani tako, kot jim gre.

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSre Apr 11, 2018 7:14 pm

Haj

sem dobre volje :D vse se nekako spravlja v red, vsaj tako si razlagam sporočilo, ki je prispelo danes. Saj vem, za vsako stvar je treba malce potrpeti, pa se uredi. Ne bo takoj čez noč, se pa zadeva premika. Kot sem že enkrat zapisala: Tudi Rim ni bil zgrajen v enem letu, občudovan pa je še danes z milijoni občudovalci.
Sem pa tudi malo šivala, za hčerko, kako je luštno, ko pride in vpraša: Mami si me mogoče danes kaj klicala? Jaz pa nazaj verjetno, če si se oglasila :D najprej objem, potem pa prosi, veš prejšnjič, ko smo šivale za zmaja kostum, smo pozabile na rep 010 v šoli vodi še drugimi učiteljicami, dramski krožek, pa ji takole malo priskočim na pomoč. Vesela sem, da ima poklic, ki ga rada opravlja, saj zelo uživa z otroci.

Do spet 017


Nazadnje urejal/a Marcelina Sob Apr 21, 2018 11:10 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 12, 2018 7:52 pm

Haj

tale dežek mi pa danes lepo zaliva seme trave. Spredaj pred blokom, ( izvajalec zelenice je svoj dolg postoril že prejšnji teden) je ostala še ena zaplata brez trave ( pa ne od izvajalca ). Ko se je oktobra 2016 izvajala kanalizacija, sem takrat prosila delavce, da so mi odstopili dve pesti semena. Kot bi vedela, da bo enkrat prav prišlo :D tu je tisti rek: Za vse je nekaj dobro. Lep pogled je ob bloku, sedaj ko imamo končno urejeno drenažno površino in zelenico ( seveda spet z velikimi nasprotovanji posameznikov ) 08 ni kaj, teško je uskladiti želje vseh v bloku, tako da bi bilo za vse prav, take enačbe pa verjetno še Einstein ni potuhtal. Jaz pa sem mnenja, da moraš ravno tako skrbeti, za okolico bloka, kot če bi bil v individualni hiši. Okolica hiše je ogledalo prebivalcev, ki bivajo v njej.
Danes je prišel muzo nazaj, pravzaprav že včeraj, nekaj kitic sem že včeraj ob glasbi natrosila na jamb.sedmercu. Tudi trivrstičnice sem malce obudila. Kako so luštne, te besede, kar ponesejo te v naslednjo vrstico. Kako narahlo padajo kapljice dežja in potrkavajo po strehi svojo čudovito melodijo. Čisto nekaj po svoje, pa tako prikupno, tako božajoče. Sicer bo jutri že petek, moj dan, ko bom spet obiskala hram, kjer tako lepo diši po knjigah. Sprehodim se med policami in uživam. Mislim, da moja haiga vse pove  blush  

Moj dragi dnevnik - Page 22 Z-njo-se-ravna-zgolj-201
 

Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePet Apr 13, 2018 6:53 pm

Haj

petek 13 spet nisem prestavila na koledarju zaznamka :D  hehe, ja taka pač sem 08 in čisto tako mi je v redu. Ampak glede na to, da je petek moj, čeprav je 13ti je do sedaj vse v redu. 4 knjige sem si prinesla, nova pisateljica, ki je do sedaj še nisem brala, bom videla. Takoj, ko začnem brati vidim, če je meni pisano na kožo.
Sem pa danes poslušala CD darilo, ki sem ga prejela v ponedeljek, čudovito, kako milozvočno zvenijo pevci Zagorskega okteta. Lepe zares lepe so Slovenske narodne pesmi, še enkrat 046 draga dušica za darilo 028 ...

Do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSob Apr 14, 2018 8:13 pm

Haj

čudovit dan, tako po vremenu, kot pa počutju.
Samo napad nad Sirijo, je skalil dan. Le zakaj so na svetu ljudje, ki kamorkoli se obrnejo za sabo puščajo umazane sledi. Je že tako, nasilje rodi nasilje. Da greš s kemičnim orožjem nad ljudstvo svoje rase in za sabo puščati temo in bolečino otrokom in vsem prizadetim. Peruti bi morali pristriči določenim, ki si pravico vzamejo v roke in delajo, kar hočejo. Obrnili bi nebo in zemljo samo, da bo tako, kot bodo oni hoteli. Stopajo tja, kamor si še angeli ne upajo. Spet se je svet nevarno zamajal, pa tako lepo nam je lahko. Kdaj bo tem ubogim ljudem dovoliti, da bodo imeli prosto pot svoji domišliji in željam.

Moj dragi dnevnik - Page 22 Nebesa-niso

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeNed Apr 15, 2018 6:31 pm

Haj

spet poslušam milozvočna slovenska besedila in zvoke s CDja. Močno se strinjam s pesmijo oziroma besedilom avtorja besedila in glasbe Branka Jovanoviča: Bo moj vnuk še pel slovenske pesmi. Saj ne rečem, da se posamezni priseljenci, ki so tukaj našli svoj drugi dom ne trudijo, ampak vse to je le zapletena površinska naklonjenost. Mislim, da se ne zavedajo, da  s tem ko v javnosti govorijo po svoje, ranijo staroselce okrog sebe. Mogoče sem pretirano občutljiva za take zadeve. Sem pač velika lokal patriotka, oziroma zavedna  slovenka.
Spet lep dan, jutro čisto po moje  012 kakor tudi pozneje  :D saj sem za kompromise ampak če se mi vse uresniči, pa je še toliko lepše  cheers :D

Do spet  017

Sem prišla še malce nazaj :D namreč 07.04. 2008 sem se priključila na forum BESEDE, torej že 10-to leto. Čeprav zadnje čase bolj samevam, mi je tukaj lepo. Se pa spomnim začetkov, kakšen problem sem imela s pošiljanjem slikic, besedil in vsega, kar sledi na takšnem forumu. Hvaležna sem Mojci L. da me je usmerjala, lektorirala in korektno svetovala. Vem, da še danes nisem ne vem, kaj ampak vaja dela mojstra, zato bom še naprej vztrajala in ubesedila svoje misli.

Mojca tale objem je zate 027 in hvala ti za vse cheers
Vse dobro in prav lep pozdrav 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePon Apr 16, 2018 7:35 pm

Haj moj dragi dnevnik

veš včeraj, ko smo se vrnili domov, je bilo v koritu poleg zelenice še 6 tulipanov, danes zjutraj pa, ko sem šla malo še poškropiti travico in dodala še malo zemlje, ki sem jo posejala, pa vidim, da si je letos spet nekdo nabral šopek, tako je leto za letom. Kako me razkuri, sedaj pa je tam v koritu samo še zelenje, kar ga je ostalo. Se sprašujem, zakaj demoni vedno hodijo okrog ponoči. Tako nabiralci šopkov, kakor sprehajalci s svojimi ljubljenčki 08 Če kdo napravi, kaj zlega ga nima smisla opravičevati, njegova dela govorijo več, kot besede, ki bi jih dajali v zagovor. Sem se pa odločila, da naslednje leto tam posadim bodečo nežo. Bo pa verjetno nabral šopek v drugih dveh koritih. Tam pod srčkom naj bi vsak človek imel eno žlezo, ki se jo kliče slaba vest, pa imajo dotični ljudje tam na žalost praznino.
Sedaj pa nekaj lepega, pod našo klimo sinička dela gnezdo. Kako se revica trudi, ko prinese v kljunčku vejico. Ko sem danes na balkonu presajala rožice, je letala mimo mene, kot da me ni. Samo zapihalo je mimo glave in naravnost pod klimo na podstavek. Naj ima domek, pa še lepo žvrgolenje bo, ko bodo male siničke. Vsemu navkljub se dogajajo tudi lepe stvari.
Toliko za danes  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeTor Apr 17, 2018 7:42 pm

Haj

sem mislila včeraj, da je sodni dan, joj kako se narava znese nad nami, kadar se ji zahoče. Prebrisana je ta narava ne pozna ne konvencij in ne milosti. Kar grozno je bilo, danes pa, kot da se ni zgodilo nič. Veje so se odzivale vetru in se z globokim gibom skoraj do tal otresale vsega, kar je bilo na njenih novoraslih lističih. Zraven pa je klestila še toča. Na srečo ne tako velika. Se je pa letos kmalu začelo. Sem pa mislila, da je polomilo tiste tulipane, ki so še ostali, pa jih ni, danes so bili, kot vojaki na straži :D tudi to mi polepša dan. No za naprej bodo pa na sporedu lilije. Lani se je možakar iz sosednjega bloka sredi dneva opogumil in odtrgal lilijo. Ko pa je bil opozorjen se je obrnil z lilijo v roki in vprašal: Ja ko pa je zdej, ti jo dam nazaj v zemljo? Ne vem, kaj naj si človek misli. Ja tako se dogaja tod okrog 08

Toliko za danes 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSre Apr 18, 2018 7:17 pm

Haj moj dragi dnevnik

a veš, spet so bili nočni demoni na delu, samo dva tulipana sta še ostala in po pločniku raztreseni listi, kaj bi tisto zelenje kdo domov nosil, cvetje oziroma še popki je pa lepo. Pa sem se še včeraj  hvalila, da jih je po neurju nekaj še pokončno  stražilo v dveh koritih. Res si ne more človek predstavljati, zlobo ali ne vem, kako bi drugače imenovala človeka brez kulture  diablo Kaj hočeš človeku kruha lahko odrežeš, olike vcepiti v glavo pa je bob ob steno. No pa imam sedaj lepo urejeno okolico  bad Ne vem, kako bi bilo, če bi se to dogajalo v parkih. Pa se ustavijo ljudje, ki gredo mimo, pa pravi gospa: Ja poglejte no, kaj so naredili. Jaz povlečem ramena do ušes in zmajam z glavo. Saj nimam odgovora  08  Obtožiti tudi ne moreš, kar tako vsevprek, da bi pa stražila se mi pa resnično ne da. Nekatere kreature so pokonci pozno v noč, seveda z določenimi nameni. Sedaj sta še dva tulipana, samo sta že bolj razcvetena, tako da jih bo verjetno NN pustil-a, da sama odpadeta.

Drugače pa takole poje moj lepotec gospod v črnem fraku spodaj na brezi, saj mi ne morejo streti duha, vedno najdem nekaj lepega za mojo dušo:

ČRNI KOS

Če note bi poznala
kosa bi uglasbila
tako lepo na brezi poje
da na njegovo melodijo, še jaz bi se ulovila

oblečen v črn frak
na veji se šopiri
z rumenim kljunom ptički svoji
krilca meri

a glej ga črnega falota
že drugi poje isto melodijo
tudi ptice so naivne
na enoinisto melodijo, vedno znova se ulovijo...  Wink

Do spet  bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 19, 2018 8:23 pm

Haj

lep dan sem imela danes, zgodaj sem se odpravila, da sem nesla svečke in šopek na grob. Dve moji dragi dami moja mama in svakinja jutri praznujeta rojstne dneve. Z veseljem pa sem prižgala tudi svečko naši dragi Tončki, bila je namreč obletnica njene smrti. Bila je čudovita varuška našega sina vrsto let. Bila nam je kot sorodnica, brez katere ne bi znali živeti. Počistila sem ji spomenik in kot vedno, se ji še sedaj zahvaljujem za vse dobro, kar je storila za našo družino.
Hmja, ko pa sem se vračala, sem pa šla najprej plačati, cesarju, kar je cesarjevega :D potem pa drage moje dame, kar vrstile so se ena za drugo. Komaj sem se poslovila od ene, je že druga prišla naproti. Kako lepo je, ko z vsako nekaj poklepetaš. Ne boš verjel dnevnik skoraj dve uri sem hodila od DH pa do doma upsssss 010 ja se zgodi, mimogrede, drugače prehodim to relacijo v 10 minutah mocking . Vreme pa čudovito flower
Tudi lep mail sem dobila od dušice z lepim imenom, hvala ti  K 027

Do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimePet Apr 20, 2018 7:23 pm

Haj

čudovito vreme nas naravnost vleče ven, zakaj pa ne, saj se je letos zima zavlekla pozno v pomlad. Čeprav še ni rečeno, da tudi maja ne zapade še kakšna bela snežinka 08 vse je mogoče.
Ko sem gledala, včeraj tisto zelenje v koritih, kako je sedaj grdo, se mi je utrnila poezija, ki mi jo je narekovalo srce. Morala bom zvezati liste, ki so še ostali, da se čebulice odebelijo. Potem pa jih bom odstranila in dala nekomu, ki ima svojo hiško, ne bom se več vznemirjala zaradi vandalizma, ki se nam dogaja. Ne vem še kaj bi dala notri, da bi ostalo nepoškodovano 08

Takole se glasi jamb. peter. za moje tulipane:

Kako si roža
malo si žejna
oprosti nisem
dovolj pazila
nepridiprave

odstranila ti
bom uvele
in grde liste

zakaj rastline
ne krvavite
in še kričite
pa bi mogoče
preživele ves
ta grd masaker

Jutri pa se spet obeta lep dan, treba ga bo na polno izkoristiti Wink

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeNed Apr 22, 2018 8:30 pm

Haj
dva čudovita dneva cheers včeraj potep, danes pa opravila, ki mi nikakor niso bila v nadlego. Vse od samega ranega jutra me spremlja nekaj lepega, tako da moram svoje občutke in misli obesediti. Samo ne vem še kako začeti 08
Rada bi podarila glas svoji največji želji, ampak sem jo preprosto zapisala v veter ... potem pa, kdorkoli bo izpoljenval želje, prosim naj se izteče po mojih željah!!!

Do spet 017


Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeTor Apr 24, 2018 6:06 pm

Haj dragi dnevnik

včeraj sem te izpustila, prišla je vnukinja, ki je opravila zadnji dan prakse pred magisterijem v Mladinski knjigi v Ljubljani. Zaželela si je domače blekce, ki jih imam vedno na voljo skoraj samo za njo in za mojo boljšo polovico. Tako da smo se na polno zaklepetali. Je pa sedanji čas čuden. Prakso morajo opravljati brezplačno. Da pa le ni bila brez plačila so ji ponudili, da si lahko brezplačno izbere knjigo, katerakoli ji paše. Ko me vpraša: Kaj misliš katero sem vzela? Blage veze nisem imela, čeprav malo že vem njene želje. Potem pa pravi: A veš kaj, vzela sem poezijo, pogleda me od strani in se nasmeji. Bila sem neznasko vesela, kar zaploskala sem, tudi ona ima žilico, zelo rada study in 047 večkrat bere moje stvaritve, pa jih pokomentira whistle
Vnukinja je morala na praksi pisati za blog MK, ko so njen prispevek dali lektorici ji ni bilo treba nič popravljati. Tako je pridna stara je 26 let pa je vse izdelovala v rokih. Ja tudi to me neizmerno osrečuje.

Drugače pa je vse v redu. Ja tista želja iz prejšnjega dne, pa se nanaša na pozno poletje skoraj že zimo. Do takrat se bo mogoče izpolnila, srčno upam girlangel

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeSre Apr 25, 2018 7:55 pm

Haj

spet lep čeprav vetroven dan. Vleče, kot za stavo. Nikoli ne tarnam, da mi je dolgčas, življenje samo mi zapolni čas. Kakor na primer sedaj, s slušalkami uživam in sem na mojem ljubem portalu. Vse sem postorila, kar sem imela danes v načrtu cheers Zgodaj zjutraj pa sem tekla za delavci KP pa so mi ušli 09 Vsenaokrog so že včeraj pokosili, le pred našim blokom so pustili, da travi zraste še brada 010 pa sem že včeraj opozorila delavca ki je kosil tod okrog, da so nas izpustili, ja pa je tudi on pozabil, čeprav je zagotovil, da bo uredil. Potem pa sem lepo poklicala na KP, prijazni uslužbenec mi je zagotovil, da bo uredil zadevo. Pa jo tudi je, kajti kmalu sem zaslišala pod blokom kosilnico :) Prijazni uslužbenci so tudi na našem KP.
Lepo je živeti v mestu, kjer ima človek dobre in srčne ljudi, ki te razumejo, da si prizadevaš za okoliš.
Do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4555
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9954
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 26, 2018 8:30 pm

Haj

danes smo izobesili zastavo. To je pripadnost, ki jo nosimo v sebi v kulturnem odnosu do zgodovine, do naših prednikov, ki so nam pripravili temelje za življenje, ki ga danes živimo.
Je pa zanimivo, ko je zastava obešena začne deževati. Saj je napovedano lepo vreme, da se bomo lahko malo podali v naravo. Zaupajmo vremenoslovcem :D

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Moj dragi dnevnik - Page 22 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Moj dragi dnevnik - Page 22 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 22 od 40 Pojdi na stran : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -