Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Komentarji

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
Avtor Sporočilo
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 08, 2008 11:39 pm

Hehehe Lea, pravkar sem prebrala tvoje simpatične smešne zgodbice. Lušno, lušno!!! 024
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 08, 2008 11:47 pm

Lea, lep zapis o tujih jezikih si napisala, čeprav mene bolj ob njem zanima odgovor, kje smo Slovenci v spoštovanju knjig. Tega, da bi kdo knjigo varoval kot svoj zaklad, skoraj več ni. Materni jezika pravtako več nima takšne veljave kot nekoč, vse te tujke, mešanice z vsem kar je možno...

Kar se tujega jezika tiče, je res, vedno bolj je pomemben za splošno komunikacijo. Prepletanje kultur in ljudi je že takšno, da brez znanja tujega jezika več skoraj ne moreš shajat. Ne mislim v vsakdanjem življenju, doma, pač pa v službi, na cesti, ...

Žalostno je le to, da ob učenju tujega, radi pozabljamo lastno.

lp
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 09, 2008 10:43 am

Mojca, 046
najprej najlepša hvala za oba komentarja. Zelo sem ju bila vesela, tistega o veselih zgodbicah še najbolj, to pa zato, ker gre le za zapise pripovedaovanih zgodb, za katere si želim, da bi se ohranili. Trudim se, da bi jih čimbolje zapisala in tako vsaj malo prispevala, da se ohranijo, mogoče to ne delam najbolje, a trudim se.
Glede jezika, bi rekla tako: znanje jezikov je bogatstvo, uporabljanje tujk in spakedrank, pa malomarnost in velikokrat važenje. Nam primorcem pomeni slovenščina zelo veliko, po vseh letih fašistčnega zatiranja v Italiji. Toda ni prav, da za to sovražimo Italijane kot narod, niti italijanščino kot jezik. V tem primeru lahko sovražimo sistem, politiko, žal privrženci tega sistema, še sedaj dvigajo glave in mažejo spomenike ali table s krajevnimi oznakami. Moj nono je spoštoval človeka, cenil tuje jezike, ljubil slovenščino in v letih, ko je vladal fašistični teror, učil hčero šolarko materinega jezika, ker tega ni bila deležna v italijanski šoli.
Knjige imam zelo rada, veliko berem slovenske avtorje, cenim pa tudi tuje, berem seveda prevode. Ob tem naj napišem, da zelo cenim dobre prevajalce, dober prevod je še kako pomemben, posebno to velja za poezijo.
Prejšnji petek sem po radiju slišala, da je bil prevod Srečka Kosovela v angleščino predstavljen na slovenskem veleposlaništvu v Londonu, ob tej novici mi je igralo srce, kako zelo prav je, da predstavimo naše literarne velikane tujcem.

LP Lea 017

PS: Ta rožica za hvala je sicer v angleščini, a je tako lepa, da jo zelo rada uporabljam.
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 10, 2008 8:53 pm

Pozdravljen Modys

Enkrat sem že napisala komentar pa mi je nekam prebegnil. Prebrala sem vse tvoje prispevke.Moram reči da je zelo v redu.Razgibno, tako da bralca potegne noter.Posebno všeč so mi prispodobe, ki jih uporabljaš v svojih zapisih:

...nepojmljivo za mojo revno dušo...
... kot nekakšna mala hudobija na dveh nogah...
...ne bom spočil nesrečnik še svoj jaz...

Jaz temu rečem lepo!

Veseli me, da nisi še naprej prakticiral z adolescentnimi podvigi. Zanimivo pa je brati izkušnje nekoga, ki je to izkusil.

Bodi lepo 016 ček od Marceline
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 10, 2008 10:44 pm

Noodles,
prav gotovo je res, da je "tvoj" muc enkraten, če si zaželiš mene raznežit mi samo kakšno živalco daj na forum.

Lep večer ti želim Lea


flower
Nazaj na vrh Go down
noodles
Moderator
Moderator
noodles

Male Število prispevkov : 371
Points : 6017
Reputation : 12
Registration date : 26/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 11, 2008 2:37 pm

Ok lea, zmenjeno.. Laughing

lep vikend.. 016
_________________
noodles
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 11, 2008 8:11 pm

Jao noodles kakšen lep mačkon.Tudi jaz bi imela takega, pa žal v bloku nima tako lepega življenja ker je omejen samo na gibanje po stanovanju.Imajo pa ga pri hčerki, je prav tako dolgodlak.Brani svoj rajon, tako da se zmikasti z vsakim mucem, ki mu pride na pot. Posledično temu je tudi oslepel na eno oko, eno uho pa ima preklano.

Uživaj s svojim mucem 016 ~ Marcelina
Nazaj na vrh Go down
noodles
Moderator
Moderator
noodles

Male Število prispevkov : 371
Points : 6017
Reputation : 12
Registration date : 26/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePon Okt 13, 2008 10:11 pm

Hvala Marcelina, res je simpatičen muc.. lp 016

Lea, prosim, prosim, prosim,prosim.. Jaz bi tudi šel zraven.. To je moja največja želja.. Sicer sem nlp že videl, a z marsovci pa res še nisem govoril. Zato se zelo priporočam..

Lepo napisano..Bravo lea...lep pozdrav 016

_________________
noodles
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePon Okt 13, 2008 10:30 pm

Noodles,
važno je samo, da najdem čas, potem ste vabljeni vsi, ki imate željo iti v tisto daljno galaksijo, bom zrihtala dovolj veliko vesoljsko vozilo,
potovati je namreč, veliko lepše v dobri družbi, tisti zeleni možic je tudi zelo prijazen in bo z veseljem sprejel nas goste z Zemlje. Prepričana sem, da bosta ti in Marcelina poskrbela za žur na tistem zelo dolgem potovanju.

Zbiram prijave!
Pozdravček Lea 016


Hvala za pohvalo!
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeTor Okt 14, 2008 8:40 pm

Hvala LEA

da si nam pričarala lepote Soče in njene okolice v naše sobe pa še v slikovni podobi.Lani smo si privoščili izlet z vlakom iz Bleda do Nove gorice.Res je kar opisuješ, prelepa je že sama Soča smaragdna reka, kar pa vidiš v njeni okolici je pa sploh enkratno.Vozili smo se z staromodnim muzejskim vlakom, do Nove gorice.Že sama vožnja pa grapah je zanimiva, proga vsebuje tudi številne predore najdaljši mislim, da je nekaj čez 6000 m. in seveda, ker nam je bilo vroče v tunelih pa hladno smo lepo odprli oknaaaa ne vprašaj po obrazu smo imeli polno črnih pikic ne vem saje ali kaj. Tako smo se smejali ko smo prispeli do konca.Drug drugega smo gledali kaj je to.

Lepa je naša deželica, le čas si je treba vzeti, za kar nam pozneje sigurno ni žal!!!

017 ček od Marceline
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeTor Okt 14, 2008 8:54 pm

Podpisana MARCELINA se pri polni zavesti prijavljam na seznam pri LEI za v vesolje. Moja dolgoletna želja se bo končno izpolnila JUUUUUUPI. 046 LEA

Mislim, da bomo imeli problem FINANCE, drugače sem takoj ZA z prošnjo, da se najprej ustavimo na moji LUUUUUNI

017 ~ Marcelina


Tako sem bila navdušena nad prijavo LEA, da sem pozabila pohvaliti prispevek, sorčy!!!
Meni je vse tam gori izredno fascinantno, prelepo...... 012
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 15, 2008 10:14 am

Marcelina!

Mislim, da je Slovenija v celoti lepa, vsak košček naše deželice je po svoje lep. Pišem o tistem, kar poznam. Z muzejskim vlakom se nisem peljala, sem se pa že velikokrat peljala z navadnim potniškim vlakom na relaciji N.G.- Bled in vseč mi je tako pot, kot Bled.

Tvoja prijava je sprejeta.Finance...ja mogoče bodo res problem....ali ,pa tudi ne. Jaz pravim, da je za nas upokojence glavni problem čas.

Pozdravček Lea 016
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 16, 2008 10:12 pm

Blackout & Modys... 014
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 16, 2008 11:36 pm

Pridna,
Blackout & Modys... 025


Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 17, 2008 7:09 pm

Blackout ~ Modys

Brala sem vajine zgodbe.Moram reči, da sta vsak zase,mojstra svojega kova.Opisovanje dogodkov, kot prinešeno na dlani, izbira besed, prispodob in nasploh super.

023

Zelo lepo je, da se naša družinica povečuje, kajti vsak nov član doprinese nekaj novega, svežega, da s svojimi prispevki popestri forum. Tako raznolik, je prijeten za branje. Vsak bralec nedvomno najde nekaj zase...

016 016 za oba ~ Marcelina
Nazaj na vrh Go down
Modys
*
*
Modys

Male Capricorn Horse
Število prispevkov : 28
Age : 57
Kraj : Sanje ...
Points : 5707
Reputation : 2
Registration date : 02/10/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 17, 2008 9:04 pm

... Marcelina Lea Mojca ... thanks ... in kakor velja za vse ostale - sleherni od nas ima svoj stil način in svojo zgodbo,pesem ... vsekakor pa je za pohvaliti karkoli kdorkoli napiše, ker z tem širi naprej pogled ostalim ... mogoče bo to vzpodbudilo še koga, ki ima nekaj za "strest iz sebe" in popestriti forum z svojim prispevkom ... Počasi prebiram vse vas, ko mi čas dopušča - da bom preden nas bo 10000 prijavljenih uspel ujet zalet :D
L.p. M.
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 17, 2008 9:08 pm

Brez skrbi, tačas boš vedel že vse na pamet :D
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
carnophobia
*
*


Female Število prispevkov : 14
Points : 5780
Reputation : 0
Registration date : 29/06/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePet Okt 17, 2008 10:37 pm

Hvala :D
Ja, tud jz upam, da bo vzpodbudilo še koga (:
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeTor Nov 04, 2008 11:08 pm

Marcelina!
Kako lepo, čutno si napisala...kako lepa čustva gojiš do prijateljice, ki je za vedno odšla.
Čeprav nekoliko pozno, moje iskreno sožalje.


Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 05, 2008 4:15 pm

Hvala Lea

za tvoj dotik in sočustvovanje. Res je, zelo mi je hudo zanjo. Pol leta je revica, trepetala kdaj bo prišel tisti čas, ker je vseskozi vedela kako hudo je. Pa je junaško prenašala vse, do zadnjega je skrbela za 2 vnuka in moža, ki je ravno tako bolan, kot je bila ona. Neverjetno kako se človek bori, kje jemlje moč? To so vprašanja, ki zna nanje odgovoriti samo človek, ki ti izkusi.

Brala sem tvojo prozo. Moram ti reči Lea, da si lepo opisala dogajanja izpred kar nekaj let.Slikovno opisano in prenešeno na papir. Ali je Giovanin opisan po pripovedovanju ali je lik upodobljen po zgodbi?

Dandanašnji otroci skorajda ne verjamejo, kaj je v tistih davnih časih osrečevalo takratne otroke. Tudi nasilja nad družino se danes drugače obravnava na vso srečo.

Bodi lepo in 017 ček od Marceline
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 05, 2008 10:56 pm

Marcelina,
naj ti odgovorim na tvoje vprašanje, Giovanin(pozneje Ivan)je resnična oseba(moj oče), pisano je po pripovedovanju, te zgodbe sta pripovedovla predvsem stric in nekaj teta, presenetljivo tudi oče se je spominjal nekatirih dogodkov. Zadnjo zgodbo nisem napisala tako, kot si želim(zato jo bom verjetno popravila), vso pripoved sem preveč skrčla, ne vem sem preveč na hitro pisala ali kaj. Če bom čutila navdih in seveda željo, bom napisala še kaj naprej, bom videla. Sedaj moram nekoliko pustit, ker drugače bo slabo napisano.

Hvala ker si brala, pozdravček Lea
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePon Nov 17, 2008 10:42 pm

Lea, sem pravkar prebirala Ivan-Giovanin in sem te lih hotela vprašati kdo je bil, pa vidim, da me je zanimalo isto kot Marcelino :)

Dobro si spisala 024
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePon Nov 17, 2008 10:46 pm

Ojoj, Marcelina, ta tvoj spomin na prijateljico je pa tud meni dal cmok v grlo in solze v oči 028
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimePon Nov 17, 2008 11:28 pm

Mojca!
Tudi tebi hvala, da si brala in hvala za pohvalo. Pišem in upam, da to pomeni neko zahvalo za vse, kar sta mi starša dala. Rada bi napisala spomine na starša, ne vem kaj bo iz tega nastalo, no bomo videli. 046

Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 19, 2008 5:14 pm

Hvala Mojca

za obisk na moji strani. Jaz vedno trdim, da najlepše zgodbe piše samo življenje. Ta zgodba je resnična do potankosti, tudi besede napisane z ene ali druge strani. Samo povezala sem med sabo besedilo. Mi je v čast, da se te je dotaknila, torej sem dosegla svoj namen.

Bodi lepo in 017 ček ~ Marcelina


Nazadnje urejal/a Marcelina Pet Nov 28, 2008 7:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Komentarji - Page 5 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Komentarji

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 5 od 11 Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: AVTORSKI KOTIČEK :: Proza -