Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

Varanje?!

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Avtor Sporočilo
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeSob Jul 12, 2008 10:00 am

Težko napišem kakšne so razlike med moškimi in ženskami, kar se tiče ljubezni in seksa. Lahko govorim le o sebi, o svojem mnenju,... vendar ne bom. Ne o svojem dojemanju spolnosti, v bistvu niti ne o varanju.

Pravzaprav bom le napisala pesem, ki se mi je utrnila ob branju ene druge Rtv blog - Sheeba


Varanje?!

Daj, greva nekam!
Saj ni važno,
če nisi sama in jaz ne sam.
Greva,
da pozabiva, da odklopiva,
da se zdivjava v najinih sanjah.
Daj, no! Bova že.
Nekako.
Vsaj za dva dni,
lahko za pet.
Greva!
Pozabiva na ves svet.

In kaj potem?
Se vrneva nazaj?
Kot, da nič se ni zgodilo?
Obtežena z grehom in skrivnostjo?
Kot, da vse je le mamilo,
ki se s časom izgubi?

Kako kaj tvoj otrok?
In žena?
Ja, vem, brez tebe bila bi izgubljena.

_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Petja
**
**
Petja

Število prispevkov : 74
Points : 5859
Reputation : 0
Registration date : 12/04/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeSob Jul 12, 2008 11:47 am

Kot da vse je le mamilo,
ki se s časom izgubi?

Ne, to se ne izgubi.
To le preveč boli.

Varanje je eno izmed najbolj, meni umazanih dejanj. Ker si ne želim še enkrat in ne želim komurkoli da začuti kaj to človeku nardi. Človek je bitje, ki ima srce in se ga da prizadet. In to je ena izmed najhujših bolečin, ko izveš da je partner/ica skrunil/a vso ljubezen. Ko se zaveš, kako preveč si ljubi in kaj je partner/ica vzel/a. Ko se ti zavrti v glavi cel film, ko obžaluješ vsak korak, ki si ga naredil ampak kljub temu slepo verjameš in si ne priznaš da se je to res zgodilo. Nikoli... In zato mogoče trpi tvoj naslenji partner/ica. Ker si enkrat izgubil zaupanje in kdor je šel skozi to, ve, kako ga je pridobiti nazaj in ve kako težko se je zopet zaljubiti in se predati... Življenje je kruto in včasih vse preveč boli.
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4549
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9934
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Varanje   Varanje?! Icon_minitimeSob Jul 12, 2008 8:05 pm

Čudovito po povzetku napisana pesem 047 Mojca. Jaz osebno bi bila presrečna, če bi to bile le sanje, ki se z jutrom porazgube.
Ne vem, življenje prinese vse mogoče, moje mnenje pa je, da vedno trpijo najbolj otroci.Mož ali žena že dobijo zamenjavo za nastalo izgubo, otrok, ki pa ima rad oba pa je revež v precepu, ki mu največkrat ostanejo posledice, ki so lahko za večno.Meni se zdi bolje, če dva ne gresta skupaj se iskreno pomenita ( kljub nastali bolečini za enega ali drugega)in gresta vsak po svoji poti.Po možnosti, da še ni otrok.

Je pa res, da imajo določeni pari svobodni zakon in življenje.Meni to ne bi godilo, že zaradi občutka danes pri meni, jutri pri drugi, pa tudi zdravje nekaj šteje ( aids) ne to ne pride za mene v poštev.

Zelo, zelo dobre ideje za razmišljanje Mojca 07

Bodi lepo in 017 ček od Marceline
Nazaj na vrh Go down
noodles
Moderator
Moderator
noodles

Male Število prispevkov : 371
Points : 6017
Reputation : 12
Registration date : 26/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeSob Jul 12, 2008 9:36 pm

Hja, ta naša Mojca pa neke čudne teme odpira. silent

No, bom za spremembo resen čeprav kaj veliko novega ne bom napisal ker sta Petja in Marcelina v bistvu s svojima komentarjema praktično povedali vse.

Ma vseeno, moje razmišljanje o varanju je sledeče: Saj ne vem če bom našel pravi izraz a sam sem glede tega zelo konzervativen. Ne morem si namreč predstavljati da bi osebo ki jo imam rad prevaral.Zdi se mi da bi s tem dejanjem ponižal ne samo partnerja temveč da bi tudi sam s tako, recimo temu avanturo imel zelo velik madež na duši. Osebno bi s tem težko živel.

Nič ne rečem, verjetno vsak normalen moški rad pogleda kakšno luštno žensko, pa tudi obratno seveda, a to po mojem mnenju ni nič slabega. Da bi se pa spustil v kakršnokoli razmerje dokler imam ob sebi človeka ki ga imam rad mi pa na kraj pameti ne pride.Kot pravi Marcelina, če pač pride do nesoglasij v razmerju se je najbolje vsesti za mizo, se pogovoriti in najti najbolj pametno rešitev.

Seveda, ljudje smo različni in verjetno bi vsak ki bi se znašel v kakšni priložnosti oziroma skušnjavi reagiral drugače.Že kar nekaj časa nazaj sem se pogovarjal z eno punco na to temo in nekako nisva našla skupnega jezika. Njej bi se zdelo normalno da bi se recimo na veselici poljubljala z neznancem čeprav ima fanta,zame pa bi bilo tako ravnanje nedopustno in sam bi to smatral za varanje. Že res da je v isti sapi zatrjevala da bi se to lahko zgodilo samo v res izjemnih okoliščinah, ob dobri družbi in kakšnem popitem kozarčku preveč, a zame to vsekakor ni opravičljivo. Vsak bi si , vsaj po mojem mnenju moral postaviti meje do kam lahko gre v takih primerih.

Življenje piše čudne zgodbe, nikoli ne veš kaj bo prinesel novi dan, a če bi si znali malo bolj prisluhniti, večkrat pogovarjati, spoštovati in zaupati, bi bilo na svetu več ljubezni in manj razdrtih razmerij, nesrečnih otrok in žalostnih in ponižanih ljudi..

lep pozdrav vsem 016
_________________
noodles
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9898
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimePon Jul 14, 2008 11:49 am

No Mojca pesem, mi je všeč, obnašanje dveh, ki bi kam odšla za dan ali dva, čeprav nista sama, mi pa ni niti malo.
Zgovarjanje na nekaj preveč popitega alkohola, pri meni tudi ne zaleže,če nekdo ni sposoben pametno ravnati,ko kaj popije, naj preneha s konzumiranjem alkohola.
Edina situacija, ki bi jo razumela, bi pa zelo bolela, bi bilo resnično čustvo,ki bi vzklilo med dvema(to je možno v tem slučaju, marsikdaj nista kriva, ju preprosto povleče). Če bi do tega prišlo, bi se skušala vsesti dol ni brez nepotrebnih žalitev dogovorit za najboljšo možno rešitev.
Vem, pa da bi zelo bolelo.

Lea
Nazaj na vrh Go down
Petja
**
**
Petja

Število prispevkov : 74
Points : 5859
Reputation : 0
Registration date : 12/04/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimePon Jul 14, 2008 3:12 pm

No, ko smo že pri tej temi. Ravno danes sem brskala po reviji Moj malček in zasledila neko knjigo (po opisu se mi zdi odlična) naslov katere je Nezvestoba, napisala pa jo je mag. Veronika Seles. Več o knjigi najdete na tem naslovu -> https://trgovina.over.net/product.php?productid=17257&cat=0&page=1
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimePon Jul 14, 2008 6:32 pm

Moram rečt, da je moje stališče glede varanja zelo podobno Lei-nemu :)

Žal je na svetu izredno dosti plehkosti, tako moške kot tudi ženske. Predvsem, ko poslušaš mlade in njihovo dojemanje ljubezni. Verjamem, da so tudi v času naših staršev in tudi njihovih, ljudje varali, čeprav (vsaj jaz) nekako romantično gledam na stare čase. Verjetno zaradi tistih pocukranih filmov, ko so se eni in drugi kar topili v objemu. Ampak, kjub vsemu mislim, da je zdaj tega več. Da tiste ljubezni več ni, ni moderna.

Ženske s(m)o postale možače (v obnašanju) in si ne morejo dovoliti, da bi se nekomu predale. Romantika je skrita za zidove, vulgarnost pred. Včasih je bilo obratno. Malo sem skrenla geek
Vendar je tako, če ni tiste romantične intimnosti, ne more biti ljubezni. In če ni ljubezni, ni predanosti in če ni predanosti lahko skačeš od enega do drugega, ker ne čutiš niti spoštovanja niti obžalovanja in te ni strah izgube. Spoštovanje do partnerja in soočanje s posledicami sta pa vsaj tisti dve stvari, ki bi morali (če že sama ljubezen tega ne naredi) partnerja ustaviti pred varanjem.
Vem, da smo ljudje krvavi pod kožo in da včasih naredimo kaj nepremišljeno..vendar varanje to ne bi smelo biti. Je egoistično in ponižujoče.

Odrasli imamo možnost izbire, ne samo nagona in varanje se ne zgodi, pač pa je izbira! Kar ga naredi še bolj umazanega.

P.S. Hvala tudi vsem za menja in pohvale glede pesmi 046
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Modys
*
*
Modys

Male Capricorn Horse
Število prispevkov : 28
Age : 57
Kraj : Sanje ...
Points : 5707
Reputation : 2
Registration date : 02/10/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeSob Okt 04, 2008 10:56 pm

... Jaz pravim tako ... lahko se zgodi komurkoli ... to sigurno ni prijetno . tvoja pesem je prelepa in je ujela skoraj vse bistvo notri ... zakaj skoraj vse ? - ker mogoče so prevarani nekako z svojim obnašanjem in odnosom prevarali prvi ??? Ne vem ... meni se zdi da sta poškodovana oba in vedi da zelo dobro vem o čem govorim ... in vedno - dokler je človek živ je mogoče vse popraviti saj veš kako pravijo - vsak kripl svoj način hoje najde - nisem sarkastičen :) to je moj pogled na stvar . L.p. Modys
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeNed Okt 05, 2008 12:45 am

Po eni strani imaš prav Modys, zmeraj sta za nekaj kriva oba, kot praviš lahko je kriv odnos, obnašanje, marsikaj.

Vendar smo ljudje in ljudje se lahko odločimo. Ni problema, če je odločitev varanje (iz tega ali onega razloga), naj bo, jaz načeloma ne obsojam nikogar, vendar se je pa potrebno potem soočiti s posledicami in to brez nepotrebnih izgovorov. Varanje se ne zgodi ampak je v vsakem primeru stvar odločitve.

Me veseli, da si prebral pesem, da ti je všeč 046 in sem vesela tvojega mnjenja Wink

lp
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeNed Okt 05, 2008 12:46 am

Aja tole: vsak kripl svoj način hoje najde pa slišim prvič Embarassed Zanimiva, pa še resnična :)
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Modys
*
*
Modys

Male Capricorn Horse
Število prispevkov : 28
Age : 57
Kraj : Sanje ...
Points : 5707
Reputation : 2
Registration date : 02/10/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeNed Okt 05, 2008 1:47 am

... Za seboj imam dva zakona, v vsakem imam enega otroka - kalvarijo iz prvega sem preživel - v drugem sem našel mir srečo in blaginjo ... imam partnerja ki me 100 % izpolnjuje in mislim, da smo lepa družina ... poznam pa "vse strani medalje " ... varanje kot "odločitev"- je beg pred resnico, nezaupanje samemu sebi in izhod v sili hkrati ... vsaj tako sem to doživel tudi sam ... po navadi se stvar zaplete do konca in posledice čutijo vsi - tudi tisti izven zakona, ki so bili samo nesrečni trenutek prisotni ... Morali bi iskati vzrok ne razglabljati o posledicah ... mogoče bi na ta način našli odgovor zaradi česa se je vse skupaj začelo ... bil sem na ladji in nisem varal punce ... zame je bila sveta ... dokler odnos traja tega enostavno ne moreš storiti - ko se išče neke druge rešitve je znak da je že kriza in partnerji po določenem času nehajo izkazovati čustva in se zapustijo - kakor da je to samoumevno da ljubijo ... kasneje je odvisno samo še od posameznika kdaj bo prestopil prag . Osebno varanje ne smatram kakor tisti nesrečni skok - nikakor ... prej bi za to označil ljubezensko pismo poslano nekomu, ki ti je všeč - takrat smo resnično izdali .

... Imam ženo, ki mi stoji ob strani ne glede na to od kje piha veter in lahko priznam da bolj hvaležnega bitja in bolj predanega še nisem srečal - lahko se naslonim nanjo kadarkoli ... danes je to prej izjema kot pravilo kar opažam povsod ker ljudje zaradi stresa, nesigurnega dela in obremenjujoče službe enostavno izgorijo ali ponorijo in storijo marsikaj narobe - kar mogoče še sami ne dojamejo ... kar je pa najvažnejše - morali se bodo z tem sami sprijazniti ker dokler sebi ne bodo oprostili niti partnerju ne bodo mogli ... drugače pa skok čez plot jaz gledam kot nekaj kar nosi moderen način življenja ker - ko je bila žena doma z otroci in ni imela časa niti pomisliti na pet minut pavze se je to redkeje pojavljalo - danes pa smo vsi izpostavljeni raznoraznim dražljajem vse je tako naštelano, da moralne vrednote izginjajo in družba enostavno zavestno sili v uničenje vsega kar diši po družini ... recimo moj delodajalec me sili delati vikende ... a še vedno obstajajo izjeme :) ... L.p. Modys
Nazaj na vrh Go down
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5871
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeNed Jun 07, 2009 12:08 pm

Moje mnenje o varanju je, da če se zgodi, je seveda v razmerju nekaj hudo narobe! Strinjam se s trditvijo, da sta kriva oba v zvezi - zaradi odnosa drug do drugega itn. Ja, vse to je res, se strinjam. Nič pa niste napisali o "ljubicah" in "ljubčkih". Ženska, ki mi je, lahko rečemo, dokaj blizu, je bila ljubica nekega moškega. Še danes ga ljubi, čeprab sta razmerje prekinila, saj se moški ni hotel ločiti. Kaj so za vas potem ljubice in ljubimci? Ne bi se strinjala, da so to osebe, ki razdirajo zakon, saj v prvi vrsti sta za razdor kriva zakonca. Osebno se mi ljubice in ljubimci smilijo, ker so samo druge violine. Navsezadnje je v večini primerov tako, da se mož, žena vrneta nazaj k partnerju.

Osebno ne bi mogla normalno funkcionirati s partnerjem, če bi me prevaral. Navkljub ljubezni. Verjetno bi mu dala drugo priložnost, če bi si jo želel, a mučila bi samo sebe.

Glede mladih ... Se ne bi strinjala, večina najstnikov nas ni takšnega mnenja. Izredno občutljivi smo na varanje na splošno. Redko se najde tak, ki bi imel "svobodno zvezo". Osebno tega ne podpiram, a se najdejo taki seveda, ni jih pa večina. Več jih je samskih, ki imajo radi avanture.

Lp, Liberty Moonbeam
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7541
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeNed Jun 07, 2009 11:56 pm

Liberty se strinjam...to niso razdiralke družin. Ni ljubica tista, ki vara ženo nekoga drugega, to počne njen mož in on je tisti, ki je odgovoren za to, da tega ne počne, da reče NE, poročen sem. Zakaj bi bila odgovornost ohranjanja zakona na plečih neke treje osebe? Ni logike.

Me veseli, kar si napisala o odnosu mladih do varanja. Moram priznati, da mi ni poznano, vem to kar slišim, morda preberem na netu in to mi je snov za ustvarjanje nekega mnenja. Ki pa je morda popolnoma napačno in vsaj tokrat me ne moti, da v čem nimam prav Razz

lp
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5871
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimePon Jun 08, 2009 1:59 pm

Ja, se strinjam, da v tem ni logike. Vsak človek ima pravico do "NE"! Moj profesor pravi: "Zanikam, torej sem." ... (:

Oooh, seveda, veliko bolj izstopajo tisti mladi, ki imajo drugačno mnenje kakor ostali, oz. so drugačnega mnenja, ki se tudi meni osebno ne zdi pravilno. Med mladimi je ogromno alkohola in posledično tudi varanja. Ogromni poznam primerov, ko je eden ali drugi prevaral in pošteno povedal drugemu ... Ta ponavadi (!) konča s tem, vendar se velikokrat zgodi, da potem sam naredi isto drugi osebi. Seveda so potem vsi skesani ... Čeprav nekaj je dejstvo - kjerkoli, kadarkoli, kdorkoli... Če je varanje, je v zvezi nekaj narobe!

Seveda ni napačno! :) Ustvarila si si mnenje, ki je bilo najbolj logično po vseh informacijah. Jaz pa povem samo svoje izkušnje in izkušenj ljudi okoli mene! Wink

Lp, Liberty Moonbeam
Nazaj na vrh Go down
tetka
*
*


Female Število prispevkov : 43
Points : 5206
Reputation : 0
Registration date : 24/03/2010

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: ...   Varanje?! Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 5:51 pm

In, kako pa je po tem, ko pa je prevaran tudi tisti, ki je prej sam varal...
lp tetka
Nazaj na vrh Go down
Luana
Admin
Admin
Luana

Female Število prispevkov : 1135
Points : 5828
Reputation : 12
Registration date : 19/07/2011

Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitimeČet Nov 19, 2015 10:02 pm

Uuù, danes imam inventuro foruma.
Odkrila zelo zanimivo temo.
Varanje.
Kaj to je?
Va ra, dva zloga.
Za mene osebno.
Nihče ne vara dugega, če že, sam sebe, slepi.
Če v vezi je vse ok, se nikoli ne prikrade možnost "druge izbire".
Ko se odnos valja in kotali v rutini in nekdo od dveh je že korak naprej.
Takrat mu življenje ponudi izziv.
To kaj in kako, če dasta roko na srce, lahko potegneta črto in si nalijeta čistega vina, kakor zrele osebnosti.
Žal je današnji homo sapiens še obremenjen s starimi načini.
Raje kakor pogledat resnici v oči, si zatiska oči, vleče zamere in kar je najbolj boleče.
Ustvarja dramo, misleč da otroci in vloga žrtve ga bodo rešili.
Vse se da rešit, na kulturno veličasten način.
Sebe poslušat, vedet, skupno dobro nekaj šteje, vse se poklopi kakor puzle.
Sicer:"vsàk je svoje sreče kovač!"
Če mu odgovarja, sebe poniževat varat(sebe).
Tudi šteje.
Življenje itak je njegovo.
Edino škodo ki jo napravi, zaradi vzgoje otrok.
Otroke se vzgaja z zgledom.
Vedno gledajo, kaj počnemo, malokrat poslušajo izrečeno

Ps , vem da je tema v zamrznitvi, le moji prstki danes tekajo
017
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Varanje?! Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Varanje?!   Varanje?! Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Varanje?!

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Razmišljanje -