Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Komentarji

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeČet Nov 19, 2015 5:29 pm

Luana lepo in dobro je tako, da se malce sprehodimo po portalih. Ne po vseh, da ne bo pomote. Jaz sem tudi samo na teh dveh, samo sedaj ni in ni bilo časa njam sedaj pa kot praviš bo več teme in takrat se začne porajati domišlija, ki nas ponese da ubesedimo svoje misli. Vmes pa prebiram knjige, da si pridobim besedni zaklad. Dobro dene, skreneš v čisto drug svet, svet ki polni dušo in ti da vedeti, da na svetu ne nosimo bolečine samo nekateri. Nikomur ni prihranjeno trpljenje enkrat eden, drugič drugi.
Nič zato, če si se razpisala do korenin :) komunikacija je za človeka tableta proti depresiji, ki v današnjem času ni nič nenavadnega.

Imej se lepo 028
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeTor Mar 01, 2016 10:55 pm

Lepo, Mojca!

Pridna, z veseljem sem prebrala 07

026

pozdrav vsem, ki pridete naokoli Komentarji - Page 23 833980 029
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7553
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSre Mar 02, 2016 1:58 pm

Lea hvala. a vam povem eno malo skrivnost kako je ta pesem nastala? in kaj je v bistvu njen pomen? lol2
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSre Mar 02, 2016 3:50 pm

Prosim Mojca izdaj nam trenutni preblisk zadnje poezije, seveda če le ni preveč osebnega značaja. Hvala da deliš z nami svoje stvaritve 07

Tudi z moje strani vsem prisotnim vse dobro  Komentarji - Page 23 0022
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSre Mar 02, 2016 10:57 pm

Prosim, Mojca, vesela bom :)

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7553
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeČet Mar 03, 2016 10:59 am

Hehe gremo se ene male igrice, povejta mi kaj vidita v pesmi, od kod prebliski, kaj pomeni... :)
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeČet Mar 03, 2016 12:16 pm

No pa gremo Mojca, tako je meje videnje: Na napisano poezijo me prešine misel, na mimoidočega, ki poglede pase po tebi in kodra ustnice v nasmeh. Tvoj miselni filter pa dela po svoje mocking

L.p. bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePet Mar 04, 2016 10:09 pm

Kje ste moje drage dame, čakam na odziv mojega videnja Mojcine poezije pale



Še rožice za naš praznik Komentarji - Page 23 002l001mibk

Imejte se lepo še lepše pa praznujte 017
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePet Mar 04, 2016 11:05 pm

Mojca,

na kratko: poigravanje na obeh straneh :)

Marcelina, trenutno nimam časa, predvsem veliko dogajanja v RL,
tako, da za virtualo ostanejo le trenutki (še te najraje posvetim fotografiranju).

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSob Mar 05, 2016 1:15 pm

Haj Lea kaj je RL? nek novi konjiček? Tudi prav, delaj tisto, kar te najbolj veseli. Le tako si lahko sama najbolj  popestriš življenje.

Imej se lepo kjerkoli si in karkoli ustvarjaš Komentarji - Page 23 0055

L.p. Komentarji - Page 23 59ps0l1u0kt
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeNed Mar 06, 2016 12:38 am

Marcelina,

RL je realno življenje, druženje v živo. Veliko ga je v zadnjem času.

Hvala za dobre želje in tudi tebi vse lepo :)

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7553
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePon Mar 07, 2016 2:01 pm

Meni je bilo od zmeraj hecno, ko smo se v šoli učili nekaj v stilu 'kaj je hotel pesnik povedati'...v bistvu pa tega ne moremo vedeti, a ne. To je umetnost, da lahko v besedi skriješ svoje misli, svojo hudomušnost in drugi še zmeraj v napisanem vidijo globino, ker jim besede podaš na tak način, da jih pritegne na nekem drugem nivoju. In prav to želim jaz zmeraj narediti s svojimi besedami.

In zdaj moja pesem.. nastala je ob hecanju in poigravanju besed...alkohol...Tavžntrože. V bistvu je šlo nekako tako, da sem skrila svoje misli v tisočerih rožah, šlo je pa za to, da sem kao se napila Tavžntrož hehe. Saj se nisem, samo hecali smo se na ta račun...nadalje če prebereš gre za zmedenost, pozibavanje itd samo na račun alkoholiziranosti. V bistvu je to ena orenk pivska pesem 06

povedala bi ti svojo malo misel
skrito v tisočerih rož
brez sramu
si včasih izposodim zaslepljen pogled - brez sramu včasih spijem kozarček več
in tisto črto ki potegneš jo prav nežno - in se potem ne obremenjuješ več z vsakdanjostjo (oz. interpretacija mojega dragega, da gre za črtico kokain 010 kar ni res hehe)
da lahko na njo obesiš vso vsebino
prezrta je v svoji krhkosti
in močna da vzdrži vse to
od tukaj naprej je pa itak jasno :)

dokler se veter poigrava s pozibavanjem
in mirno preletavajo …
nasmehnem se
mimoidoči ne vedo kaj vidim v njih
in misli ki jih povem na glas so zmedene
razumem jih
potisnjene globoko v dno
so mi jasne
bolj kot si mislim
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePon Mar 07, 2016 3:49 pm

Aha čisto v drugo smer si šla, kot se je meni zdelo stop vidiš kako prav imaš, to je umetnost da skriješ v besedah svoje misli. Jaz pa sem zajadrala v čisto druge vode, sem pač večni romantik. Sem ti napisala tvoj miselni filter dela 100 na uro.  
Včasih preprosto tako kot pri poeziji tudi pri sliki rabiš, da je spodaj podnapis blum2 zlasti picassove  Komentarji - Page 23 Mona-lisa-2016in še mnoge druge svetovno znane biggrin tam bi človek rabil majčkeno črtico da sam razvozlaš kaj sporoča slikar. Pa da ne bo zamere, ti si izvzeta  026


Komentarji - Page 23 Zelim-ti-lep-dan  Komentarji - Page 23 0022
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7553
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePon Mar 07, 2016 6:30 pm

Saj to je to..v bistvu je hecno kaj lahko nastane iz nekega miselnega vzorca. Zato jaz zmeraj pravim, da so pesmi odsev tistega, ki jih bere...seveda, če že v osnovi ni v pesmi dano vse 'na pladnju'.
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePet Mar 18, 2016 10:48 pm

Pozdravljeni obe :)

Mojca hvala za napisano.

Najboljše so pesmi, ki so večplastne ... vsak bralec lahko najde v prebranem več pomenov.
Res je tudi, da je pesem, ko jo daš v javnost prepuščena bralcu v razumevanje,
vsaj tako nas uči naša mentorica pri kreativnem pisanju. (no, jaz pri njej pišem večinoma prozo)

Nekega večera sem že komentirala tu, žal ni šlo.
Ekran je postal bel, le nekaj številk (6) je bilo izpisano na njem.

upam, da mi nocoj uspe :)

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeTor Maj 17, 2016 9:07 pm

Mojca

kako luštna je tale z marjeticami cheers

028
017
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeTor Maj 17, 2016 9:26 pm

Mojca, Marcelina,

prebrala, všeč mi je 023 023


Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSre Maj 18, 2016 3:47 pm

Komentarji - Page 23 3169990026 Lea

Ob tej priliki pa še vprašanje zate Lea? Kako si in kaj počneš? Upam, da si v redu.
Jaz sem tako za sproti, vsak dan je skoraj drugačen, v smislu mojih želja pa sploh drunken želim si več sončka, energije, dan je prekratek, pogrešam muzota sedaj ne vem kje se klati blush ampak, ker sem večni romantik in optimist ni vraga, da se mi nekaj ne bo uresničilo.
Letos sem obiskala že kar nekaj koncertov naše glasbene šole. ki proslavlja letos 70to obletnico. Vsak koncert je na nivoju tako da uživam 100 na uro. Tudi v soboto, če bo le vreme grem, ker se odvija na prostem. Tam si napolnim si dušo z melodijami, ki mi potem odzvanjajo še dolgo v ušesih in si jih kasneje potihem mrmram.

Želim ti vse dobro in prav lep pozdrav 017 028


Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeSre Maj 18, 2016 10:44 pm

Hvala Marcelina,

lepo je vedeti kako si. Tudi sama pogrešam sončka in tudi nekaj toplote.

Lepo, da obiskuješ prireditve, koncerte. Sama se bolj vrtim v krogu poezije in proze.
No, niti ne samo literature, pri društvu Most v Ajdovščini smo/bomo imeli v tem letu že tri
dogodke. Prvi je bil Mostova čitalnica v Pilonovi galeriji. Prijeten večer, branja in glasbe.
Drugi je bila otvoritev razstave rezbarjev (izdelujejo res čudovite stvari) razstava je še
vedno odprta v medgeneracijskem centru. Čaka nas še proslava ob koncu študijskega leta,
kjer bomo tudi brali.

Tudi v N. G. sem dvakrat brala v medgeneracijskem centru. Vsakokrat nas je bilo nekaj
literatov in nekaj glasbenikov.

To bi bilo za to polletje vse. Res pa nimam veliko časa, včasih pišem, včasih rišem, potem
čisto ljubiteljsko fotografiram in veliko hodim v naravo. Za konec pa, tudi dela na vrtu in
v hiši ne manjka. :)

Skratka dobro sem in prav tako želim tebi in ostalim na tem forumu.

Lp, Lea

Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeČet Maj 19, 2016 3:32 pm

Haj lea

me veseli, da si zapolniš svoj prosti čas s tem, kar te veseli. Mi literati pa imamo spet svoje srečanje v jeseni. Do takrat pa vsak po svoje. So srečanja tudi v posavju, na celjskem, samo za mene je to predaleč, ker se vse odvija bolj v večernih urah. Sem pa bolj  reden gost v knjižnici, letos sem prebrala že 12, čakaj ti jih posredujem, kajti vse naslove si zabeležim, tako kot je napisano  biggrin

1.) LJUBICA  RIMA  Kate Quinn 610 str. Knjiž.
2.) HČERE RIMA       Kate Quinn  414 str. Knjiž.
3.) RAZKOŠJE ČASTI Julie Garwood 507 str. Knjiž.
4.) PONOSNA  SRCA  Julie  Garwood 342 str. Knjiž.
5.) UJETNIK  NEBES  Carlos Ruiz Zafon 367 str. Knjiž.
6.) SENCA  VETRA   Carlos Ruiz Zafon  596 str. Knjiž
7.)  VOHUNOVA  DAMA  Joanna  Bourne 585 str. Knjiž.
8.)  KRPE  ČASA   Sigrid Combüchen 571 sttr.  Knjiž.
9.) CAVAZZA   Vesna Milek  260 str. Knjiž.
10.) NEVARNO SPOZNANJE  Tasha Alexander 320 str. Knjiž.
11.) V METEŽU  Ladislav Grat- Kijev 578 str. Knjiž.
12.) PESNIKOVA SVATBA Antonio Skármeta 262 str. Knjiž.

Drugače pa na leto okrog 38 -40 knjig, dvisno od debeline knjige :D kar se pa risanja tiče, joj moj bog nimam niti malo talenta. Ravne črte še gredo, ko pa je treba delati vijuge je pa konec lol2  Na mizi imam trenutno spet tri knjige, prijazen bibliotekar že ve, kaj najbolj  ustreza mojim željam, pa greva skupaj do polic in zbereva, nekaj pa mi svetuje tudi moja vnukinja, ki sedaj zaključuje magisterij bibliotekarke. lepo je, da si najdemo vsak svojega konjička za prosti čas, da ne sedimo samo pred Tv in jamramo, kako nam je hudo.
Hvala, da klepetaš z mano.

Imej se lepo 028
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeČet Maj 19, 2016 9:43 pm

Oj, Marcelina :)

Pridna bralka si. Še bolj sem presenečena, ko mi pišeš o vnukinji, zanjo se mi zdi, da je bila včeraj stara 14 let.
O kako teče čas, za mlade je to dobro za nas pa ne najbolj.
Od knjig, ki si jih naštela se spomnim samo Sence vetra,
bila mi je dobra. Res pa je, da zadnje čase postajam pozabljiva. :)
Na našem koncu imamo v knjižnici projekt Primorci beremo (dobimo seznam knjig iz katerega potem izbiramo).
Ko knjigo preberemo napišemo na posebno kazalko, kako nam je bila všeč in svoje podatke. Jeseni
(novembra) se projekt zaključi tako, da knjižnica gosti enega izmed pisateljev ali pesnikov katerih dela smo brali.
Tisti, ki preberemo 5 proznih del in eno zbirko poezije smo nagrajeni s priznanjem in knjigo gostujočega avtorja.
Zanimiv projekt.

Klepet s tabo mi je v veselje :)

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimePet Maj 20, 2016 9:59 pm

Haj Lea

Ja tale Carlos Ruiz Zafon je za mene magični pisatelj. Ko berem njegova dela me odpihne s tega sveta. Pozanimala sem  se v knjižnici in na netu on je napisal 5 knjig od katerih še nisem dobila v roke Marino, katera je vedno v izposoji. Res je Carlos dober vsaj zame, saj so mi njegove knjige napisane na kožo, skrivnostne in malo temačne. Pa če si  prebrala Sence vetra ti je znano njegovo pisanje.

Veš Lea tudi jaz na trenutke pozabljam, pa saj tudi mlajši včasih malo pozabljajo :) je pa res, da emšo svoje naredi.

Ja moja vnukinja dela bibliotekarski magisterij, stara je 23 let. Pridna je vse izpite dela v roku. Mene je naučila, kako se dela prek cobisa s knjižnico. Prek spleta lahko podaljšam rok vrnitve knjig, pregledam kaj je na razpolago itd. Dobri so ti mladi z računalnikom.

Lea imej se lepo  028  sunny
Nazaj na vrh Go down
lea199
*****
*****
lea199

Število prispevkov : 4775
Points : 9910
Reputation : 88
Registration date : 27/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeNed Maj 22, 2016 10:42 pm

Oj, Marcelina,

ja mladi znajo z računalniki. Moji vnuki so mlajši, trije osnovnošolci in gimnazijka, pa tudi veliko znajo z računalnikom.
Cobisa še nisem uporabljala, podaljšujem prek meila, mi je ena deklica v knjižnici zrihtala.

Danes bom malo bolj kratka, ker sem trudna, vse se mi grmadi, da ne vem, kako naj si programiram čas.
Sinoči se nisem oglasila tu, ker sem prišla zelo pozno domov. No kar zelo zgodaj (po polnoči Wink )

Bodi lepo 027

Lea
Nazaj na vrh Go down
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4554
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9951
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeNed Nov 27, 2016 8:33 pm

022



Usujem dež nate 015 Mojca tako čutno, saj veš jaz in romantika

Pridno sonce in ubogi postopač, pa je le dobil nazaj svojo senco, tudi otroci cepetaje dosežejo svoje  drunken

l.p.  017 lep pozdravček tudi Nodlesu  016
Nazaj na vrh Go down
Luana
Admin
Admin
Luana

Female Število prispevkov : 1135
Points : 5840
Reputation : 12
Registration date : 19/07/2011

Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitimeNed Feb 05, 2017 7:52 pm

Marcelina
Pohvalno 07 023
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Komentarji - Page 23 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Komentarji   Komentarji - Page 23 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Komentarji

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 23 od 24 Pojdi na stran : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: AVTORSKI KOTIČEK :: Poezija -