Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

Preoblikujmo pravljico

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Avtor Sporočilo
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7512
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimeSob Maj 22, 2010 9:43 am

Pravljice so bile meni osebno zmeraj ljube. Rada sem jih prebirala kot otrok in tudi kasneje. Ampak ne te čudne priredbe, ki jih tiskajo zdaj...vse je še samo nek kič. Všeč so mi bile tiste stare Grimmove. Res pa je da so te pravljice polne nekega nasilja, nelogičnosti, itd.

Zato probajmo napisati priredbe starih pravljic, jih narediti modernejše, otrokom bolj prijazne.

:)
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
maja
*****
*****
maja

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 927
Age : 50
Points : 6153
Reputation : 15
Registration date : 04/01/2010

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimeTor Maj 25, 2010 1:24 am

Zanimiv izziv. Vsekakor bom poskusila, ko bo kaj več časa.
017
Nazaj na vrh Go down
maja
*****
*****
maja

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 927
Age : 50
Points : 6153
Reputation : 15
Registration date : 04/01/2010

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimePet Jun 04, 2010 11:52 pm

Malo sem že zarjavela kar se tiče pravljic in priznam, da sem jaz, ko je bil čas pravljic pred spanjem vedno še kaj zraven dodala, spremenila ali preskočila.
Prosim za pomoč - skupaj preoblikujmo pravljico.
Lahko bi začeli s Pepelko



PEPELKA na obisku pri Besedah


Nekoč pred davnimi člasi je živel uspešen trgovec. Bil je vesel in zabaven mož. Imel je prelepo hčerko s katero sta živela v veliki hiši obdani z gozdom na robu mesta. Žena mu je umrla, ko je bila deklica še majhna. Vse dneve sta preživljala skupaj in se veliko igrala in smejala. Oče je deklici rad pel pesmi in ji pripovedoval pravljice. To so bili lepi in srečni časi polni ljubezni. Deklica je rastla in trgovec se je ustrašil, da je ne bo znal pravilno vzgojiti, zato se je odločil, da se ponovno poroči in deklici pripelje mamo. Nekaj časa je iskal primerno žensko, ki bo prijazna in mila.
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7512
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimePon Jun 07, 2010 11:39 pm

014 Maja dober začetek, se pridružim, samo možgane moram malo vklopit. In Pepelka je moja najljubša pravljica :)
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
maja
*****
*****
maja

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 927
Age : 50
Points : 6153
Reputation : 15
Registration date : 04/01/2010

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 11:47 pm

Po dolgem iskanju je predani oče ves srečen sporočil svoji hčerki. Draga moja čez nekaj dni ti bom pripeljal novo mamico, ki bo s seboj pripeljala še svoji dve hčerki. Najina hiša bo kaj kmalu polna veselja, smeha in pesmi. Vsi skupaj bomo prav srečna družinica in ti boš imela pravo vzgojo in prijetno družbo. Deklica se je ob teh besedah nasmehnila in težko pričakovala dan, ko bo njeno srečno življenje postalo še lepše.
Nazaj na vrh Go down
maja
*****
*****
maja

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 927
Age : 50
Points : 6153
Reputation : 15
Registration date : 04/01/2010

Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitimePon Jun 14, 2010 11:50 pm

Jutro je bilo prelepo, ptički so veselo peli in sonce je grelo pokrajino s svojimi toplimi prsti. Pepelka je čakala na očeta in novo mamo ter sestri, da pridejo domov. Bila je vznemirjena in svojo srečo je želela z nekom deliti, zato je stekla po potki proti gozdu na obisk k prijetni babici, ki je živela sama na robu goščave. Babica jo je videla že od daleč in je hitro prinesla krožnik s piškoti ter prijetni, ljubki deklici nalila kozarec soka.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Preoblikujmo pravljico Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Preoblikujmo pravljico   Preoblikujmo pravljico Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Preoblikujmo pravljico

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: USTVARJALNI KOTIČEK :: Ustvarjajmo skupaj - proza -