Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

     

    LITERARNA ŠOLA ... zapiski

    Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
    Avtor Sporočilo
    vvooodnarka
    ***
    ***
    vvooodnarka

    Male Aquarius Dragon
    Število prispevkov : 197
    Age : 60
    Kraj : Okolica Ljubljane
    Points : 5834
    Reputation : 6
    Registration date : 10/02/2009

    LITERARNA ŠOLA ... zapiski Vide
    ObjavljaNaslov sporočila: LITERARNA ŠOLA ... zapiski   LITERARNA ŠOLA ... zapiski Icon_minitimePet Mar 19, 2010 1:17 am

    (zamudila sem jo uro in pol, ker nisem imela prej prevoza), upam, da me ne bojo obveznosti preveč ovirale, da bom na večer prihajala prepisovat na forum.

    .............................................................................................................................................................................

    V kriminalki imamo dva osumljenca. Sprašujemo se kaj sem sploh jaz? Kako bi se glavna junakinja lahko rešila?
    TRIADA;
    morilec, truplo, detektiv. Od tu naprej se začne razpletat.
    Pozitivna lastnost; Kresnikovi nagrajenci - vsi jih poznamo. Ljudje se vsaj preko medijske pozornosti - začnejo zanimati za romane.
    Naciopnalna identiteta ni pomembna. Po osamosvojitvi slovenske države se noben roman ni ukvarjal s tem. JANI VIRK - Zadnja Sergijeva skušnjava ( http://sl.wikipedia.org/wiki/Jani_Virk ), se ukvarja z novinarstvom.
    V Angliji govorijo o nacionalni identiteti. V Rusiji to kar se dogaja nova iskrenost. Pri nas pa nova nacionalnost. Nastajajo zelo različni romani. A sedaj najpogosteje ljubezenski romani, ob tem je še kaka druga tema zraven. Tudi pri Hrvatih je ljubezenski roman.
    V postmodernizmu se dogaja, da se junaki iz prejšnjega romana znajdejo tudi v naslednjem. Modernistični roman - Nina Kokalj, kritiki so pisali, če bo sploh kdo bral njen roman, od nje so namreč pričakovali zgodbo.
    V tem času ni nobene nove smeri. Stilni pluralizem in žanri se lahko mešajo med seboj.
    Romani so zelo pestri - avtopoetika.
    Tudi v literaturi se združujejo.
    Nazaj na vrh Go down
    http://vvooodnarka.eDnevnik.si

    LITERARNA ŠOLA ... zapiski

    Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
    Stran 1 od 1

    Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
     :: IZOBRAŽEVALNI KOTIČEK :: Literarna teorija -