Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

Zakaj imam rada Valentinovo?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Avtor Sporočilo
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7547
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Zakaj imam rada Valentinovo? Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Zakaj imam rada Valentinovo?   Zakaj imam rada Valentinovo? Icon_minitimePon Feb 15, 2010 5:05 pm

Berem vse polno postov zakaj je Valentinovo brez veze, zakaj sploh imamo praznik, ki v osnovi niti ni naš, čeprav baje je, pa ga le drugače imenujemo.

Večinoma se jih obeša na ves kič, ki ga Valentinovo prinaša.
Ja, se strinjam kot takšno je tudi meni odveč.

Na ta dan ne gre za rožice, čokoladice, medvedke in vso drugo 'kramo'. No, saj načeloma ni krama, čokoladice so že v redu hehe, rožica tudi prav lepa, medvedkov pa itak ni nikoli preveč.

Je pa tako, da so te stvari same po sebi nepomembne ali celo odveč, če zraven ni tiste pristne ljubezni, ki pa je sama že dovolj. Ne potrebujem rožic, ne čokoladic (no, te že :D), ne vsega ostalega.

Potrebujem ljubezen, čas, ki ga preživim z meni drago osebo. In če obstaja še dan, na katerega to še posebej slavimo, je še toliko lepše.

Na Valentinovo gledam kot na rojstni dan. Že res, da lahko vsak dan praznujemo svoje rojstvo oziroma dejstvo, da smo živi, a vendar paše malo crklanja na tisti prav temu namenjen dan. In darilo pri tem sploh ni pomembno.

Morda je res najlažje nekomu kupiti darilo in ga tako 'zadovoljiti', a to je plehko.
Ljubezen vse prevečkrat spregledamo in jo skrivamo za nepomembnimi stvarmi.
Jo zlorabljamo. Tudi na ta dan.

Na Valentinovo gledam skozi svoje oči in ta pogled mi je všeč.

_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Marcelina
*****
*****
Marcelina

Število prispevkov : 4550
Kraj : Zagorje ob Savi
Points : 9941
Reputation : 73
Registration date : 07/04/2008

Zakaj imam rada Valentinovo? Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj imam rada Valentinovo?   Zakaj imam rada Valentinovo? Icon_minitimePon Feb 15, 2010 8:43 pm

Mogoče me bo kdo obsojal 08 me imel za staromodno ...
Ja valentinovo ... meni ne pomeni veliko. Zato ker smatram, da si morata dva, ki se imata rada skozi celo leto izkazovati ljubezen. Ne tako da se ližeta vsak dan na vsakem vogalu. Ne ... tako da si pomagata pri delu, da se spoštujeta, da se dopoljnjujeta, da prisluhneta drobnim stvarem, ki čez dolgo dobo skupnega življenja že potuhtata, kaj komu godi in paše.
To se mi zdi, da je le vse ena dobra priložnost, za trgovine in cvetličarne, skratka skomercializiran praznik.
Sicer pa naj ga praznujejo, kdor ga hoče.
To je moje skromno mišljenje ... s spoštovanjem do vseh, ki praznujejo ta praznik

Za vse 028 ~ Marcelina
Nazaj na vrh Go down
Mojca
Moderator
Moderator
Mojca

Female Sagittarius Buffalo
Število prispevkov : 2015
Age : 50
Points : 7547
Reputation : 82
Registration date : 25/03/2008

Zakaj imam rada Valentinovo? Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj imam rada Valentinovo?   Zakaj imam rada Valentinovo? Icon_minitimePon Feb 15, 2010 9:16 pm

No, v tej obliki Valentinovo, kot ga ti Marcelina omenjaš tudi meni ni všeč in ga absolutno ne podpiram. Kot dan kjer se pokloniš ljubezni mi je pa všeč..ampak saj pravim to nima z darili nobene veze. Prav tako nima pomena, če si partnerja izražata ljubezen le na ta dan. vse to je brezveze. Govorim o ljubezni ki se jo goji vse leto in če obstaja kak dan, ki še posebej obeleži to ljubezen potem ja...mi je všeč. Ampak samo na tak način. Če celo leto ne pokažeš ljubezni do partnerja potem hvala lepa, mi tudi za valentinovo ni treba.
_________________
~ Rikine Besede ~
Nazaj na vrh Go down
http://www.ednevnik.si/?w=Rika
Sponsored content




Zakaj imam rada Valentinovo? Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj imam rada Valentinovo?   Zakaj imam rada Valentinovo? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Zakaj imam rada Valentinovo?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Bloganje -