Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Prazno-poln dnevnik.

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2
Avtor Sporočilo
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5842
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prazno-poln dnevnik.   Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Icon_minitimeSob Nov 28, 2009 9:51 pm

Kakor pravi Jerman v Hlapcih: "Človek rad odpre svojo rano in jo gleda." Ja, odpiram rane, jih gledam.. A tudi ližem. Okus po krvi je okus po tebi, sem zapisala v eni izmed pesmi. Res je. Res je. Res je. Zakaj? Čemu ne moreš biti kdo drug? Čemu ne moreš biti iz drugega kraja, da te ne bi moj oče poznal? Tako te ne bi sovražil in ne v meni ne v tebi ne bi bilo grenkega priokusa.


Dnevnik. Sovražim biti doma in sovražim biti poleg nje, ki naj bi bila, za kar jo imenujem. Nikoli nisem govorila o njej z bolj mrzkim glasom kakor danes! Namreč - poslali so v norišnico njenega prijatelja. Sploh ni vedela, povedala sem ji, jaz. In nato mi je začela govoriti, kakšni makaroni bodo za kosilo. Vse z istim glasom, vse z istim obrazom. Mogoče pa ima pa Svetlana prav - "Kje pa je gorb, če ne v nas samih, ki smo še tu? A na teh grobovih ni svežih novembrc in ne prižganih sveč." Razočarana nad svetom, nad brezbrižnostjo, nad hlepenjem sveta za materialom.. Kdo mi lahko odgovori - ZAKAJ JE TAKO? Ne bi smelo biti. Kje je zdaj tisti šepet mnogih, ki naj bi se sprevrgel v kričanje, vpitje? Ni teh mnogih.. Ni jih..

Razočarana nad svetom in družino, ki to v bistvu ni.
Nazaj na vrh Go down
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5842
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prazno-poln dnevnik.   Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 3:12 pm

Pravijo, da sem nehvaležna. A zakaj bi bila hvaležna? Za očetove udarce? Za mamino zmerjanje? Babičino manipuliranje? Dedekovo neprisebnost? Tetino podrejanje? Hvaležna, da me niste nikoli podpirali? Ja, to so bile stvari, ki so se mi dogajale vsak dan. Zdaj naj bi vam bila hvaležna - saj sem, a za vse stvari, ki so v Evropi samoumevne (sicer danes več ne, nekdaj pa so bile) - streha nad glavo in hrana. Hvaležna sem vam.. Za vse slabo prav tako. Ker sem postala to, kar sem danes. In vendar - ko vidim moje vrstnike, kako imajo radi mame in kako dobri in skrbni so očetje do hčera... Pa mi gre na jok. Zato mi je laže biti sama. Sama, kakor sem vedno bila.

Seveda imam prijatelje. A nimam družine. Bog ve, če si jo bom kdaj upala imeti.
Nazaj na vrh Go down
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5842
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prazno-poln dnevnik.   Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Icon_minitimeTor Feb 16, 2010 7:30 pm

Morava si pustiti oditi, enkrat za vselej. Ne morem živeti v strahu, nezaupanju, niti ne v sivih očeh in se delati, da so modre.. Čemu se utapljati v sivini? Nisem hotela.. A sem. Smešno je, da morava vedno narediti to, česar nočeva, a naju - nekaj, nekdo prisili v to. Zamerim nama le, da nimava moči rast. Kje sva? Kam greva? Zate vem, greš v prepad, jasno sem videla, nisi to, kar si hotel biti.. In spet ti je to preprečil.. Tvoj najhujši sovražnik. Ti sam.

Kako je že tisto.. "Najine poti se bodo vedno križale, a nikoli ne bodo tekle vzporedno."
Nazaj na vrh Go down
Liberty Moonbeam
****
****
Liberty Moonbeam

Female Število prispevkov : 386
Kraj : Med vrtnicami in jasminom. (:
Points : 5842
Reputation : 27
Registration date : 27/05/2009

Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prazno-poln dnevnik.   Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 11, 2010 3:20 pm

Umiram v dveh mestih, ki sta neizogiben del mojega življenja. Umiram z vsako besedo in dejanjem, včasih ni več moči, da bi se šla umazane igrice najstnikov, ki jih ne razumem več. Kakor da nisem več del tega sveta, se oziram po obrazih, znanih obrazih in preden jih prepoznam, se jim moram zažreti v obraz in oči. Izmaličeni obrazi, porezane duše, razbiti možgani. Bojim se, da bom znorela. Želim si oditi, nikoli bolj si nisem želela oditi. Niti spopadam se več ne z obrazi, ki so bili včasih tako zanimivi. Včasih zanimivi, danes so naveličani življenja. Želim si nore strasti, s katero bi ljubila življenje. Dva tedna nista minila odkar sem DOMA. Dom, ki to ni. Nimam doma, vsaj nočem ga imeti, ne takšnega. Biti nomad, se ustavljati in spet - iti naprej..

Umiram v mestih živih mrtvecev in iščem strast, ki je ne premorejo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content




Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prazno-poln dnevnik.   Prazno-poln dnevnik. - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down

Prazno-poln dnevnik.

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2 Pojdi na stran : Previous  1, 2

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: BLOGANJE :: Dragi Dnevnik -