Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Similar topics

 

Zgodba za Mojco B.

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Avtor Sporočilo
Modys
*
*
Modys

Male Capricorn Horse
Število prispevkov : 28
Age : 57
Kraj : Sanje ...
Points : 5678
Reputation : 2
Registration date : 02/10/2008

Zgodba za Mojco B. Vide
ObjavljaNaslov sporočila: Zgodba za Mojco B.   Zgodba za Mojco B. Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 4:47 am

Hodil je že peti dan med ruševinami in iskal kaj za pod zob – tu pa tam se mu je nasmehnila sreča in je našel konzervo, steklenico pijače … Odkar je srečal zadnje živo bitje je minilo že več kot teden dni . Starega ranjenega psa ki ga je gledal kakor bi pričakoval da se bo zapodil v njega in ga ubil … z varne razdalje je ovohaval človeka in bil pripravljen ob najmanjši sumljivi kretnji izginiti za prvi vogal .. Vsepovsod je bilo popolno razdejanje – ljudje so čisto iznoreli svoje ogorčenje … trupla so razpadala raztrešena kar po ulicah
… Zadnjega leta se le bežno spomne – preveč pomembnejših dogodkov je preživel zadnje dni, da bi se ukvarjal z zgodovino … Svet je ponorel.

Delal je v industriji in bil eden tistih slabo plačanih mezdnih delavcev, kateri so svojo prihodnost že preživeli – čakala jih je ali odpoved ali bolezen in zgodnja smrt … niso imeli nekega svojega cilja delali so, da bi živeli in živeli so da bi delali … najboljši prijatelj jim je bil alkohol – živeli so v slabih pogojih in delali le za golo preživetje … na srečo je alkohol oblast tolerirala in ga preprodajala z svojimi tajnimi agenti poceni med delavstvom … vsak dan so morali delati vse več in za nagrado so jim dajali vse manj … neredko so jih preživeli lastni starši .

Odklop … nekega dne smo se zbudili v valu – sprožili so ga delavci, ki niso mogli več trpeti tega, kar se je dogajalo v njihovih življenjih … sprva naj bi bil protest izbil dno ko je privatnik ki je vodil menzo v podjetju razpolovil porcije z prehrano zaradi podražitev - delavci so začeli razbijati inventar in se niso pomirili niti ko je … poskušal vodstveni delavec ustaviti ponorelo ruljo – poteptali so ga, dobesedno izmaličili in nadaljevali kot stihija proti upravni stavbi … pomirili se niso niti, ko so pometali vse vodstvene delavce skozi okna - jih dobesedno linčali … narod je pobesnel – zajel ga je virus stekline …
Prišle so številne policijske patrulje in delavci so še bolj ponoreli – marsikdo je zgrabil najbližjega policista in poračunal svoj dolgoletni bes kar z njim - ljudje so umirali kot mrčes – nikogar več ni bilo, ki bi ga to brigalo … svet se je zavrtel v plesu obupa . pametni so vlamljali v trgovine in nosili živež domov – ko je zmanjkalo trgovin so se ropali že med seboj … nič ni bilo več sveto …
Bilo je, kot bi svet zajela pandemija … dnevi so tekli hitro – situacija se je nezadržno bližala katastrofi – gorelo je že skoraj pol Evrope…

Končno so poslali vojsko, da bi naredila red in to je privedlo svet do točke brez vrnitve. … vneli so se spopadi - ljudje sploh niso vedeli kdo se proti komu bori, streljali so na vse kar se premika – prišli so celo z helikopterji in tanki … čas je hitro tekel in kar si lahko zaključil je bilo le to, da je vse vedno bolj gorelo …

Sesedel se je na rob porušenega zidu – v odprtino okna katero ni imelo več gornje stranice kakor ni bilo nad njim nadstropja … pogledal je dol proti mestu kjer je nekoč delal in poznal vse ljudi po imenih … bilo je kot bi bil na opustošenem planetu nikjer ptic – mrtvaška tišina je legala na zemljo kakor se je spuščal tudi mrak – še veter je izginil … mislil si je - konec
Nazaj na vrh Go down

Zgodba za Mojco B.

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum: Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: AVTORSKI KOTIČEK :: Proza -