KazaloKazalo  CalendarCalendar  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28
Avtor Sporočilo
Marcelina

Število prispevkov : 3623
Kraj : Zagorje ob Savi
Registration date : 07/04/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 13, 2018 7:59 pm

Haj
sobota pa delovna, kar naprej se mi nekaj dogaja pa nič konkretnega, samo malo sem zasanjana, pa mi delo ne gre tako od rok, kot bi hotela 08 Od sosede sem dobila šopek hortenzij. Kako čudovita je narava, ko so pomladi cvetele so bile roza, sedaj pa se barve v socvetju prelivajo v brezmejno.
Nebo pa čisto, kot solza, le breze pred blokom od časa do časa zašelestijo suhi lističi pa se vrtinčijo in počasi odplavajo do tal. Lep je jesenski čas, ko ga narava pozlati...

Z lepimi misli, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Okt 15, 2018 8:31 pm

Haj
včerajšnji dan, kot naročen za izlete cheers zakaj pa ne smo si dejali in ko sem vse postorila doma smo se odpravili v naravo, šelestečo s pridihom barv, ki so v soncu dobesedno žarele. A veš dnevnik, vsak dan posebej nam je podarjen, zato ga je treba izkoristiti, še posebno v spremstvu svojih dragih. Pa kako je lepo, ko se še na potepu srečaš s prijatelji. Ja življenje nam pripravi presenečanja enkrat vesela, drugič v bolj žalostni obliki. Moji prijateljici gre sicer na boljše, ampak kdaj se bo revica pobrala z vsega tega. Kajti, ko se človeka bolezen loti huda bolezen, traja in traja, da se izkoplješ iz dna.
Danes pa nam dežek rosi in zaliva žejno zemljico. Pa naj, saj nam je poklonila jesen obilo sonca.
Jaz sem v redu, pozitivna in v pričakovanju novice, ki močno upam, da mi bo po godu 018
Ob glasbi mi spomini trkajo na srce, kot sapica svežega vetra 018

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Okt 16, 2018 7:38 pm

Haj
tudi danes se nič ne pritožujem čez čas porabljen na torek :D me pa neka obljuba od prejšnjega petka boža, kot svila močno upam, da ne bom spet razočarana. Kajti človek, kot sem jaz precej naiven in zaupajoč v poštenost drugih, je večkrat bolj ranljiv od ljudi drugačnega karakterja. Jutri povprašam o zadevi, kako in kaj 08
V negativnem odgovoru si bom sposodila dobro misel našega Ivana Cankarja citiram:

V božjem ogledalu je laž z zobmi šklepetaje slekla ukradeno oblačilo resnice in gleda sama svojo nagoto!

Ja tako se to lepo ponazori zapletena situacija brez žaljivih besed samo z lepimi mislimi.

S toplino v srcu do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Okt 17, 2018 7:29 pm

Haj
danes bi naš žal že pokojni pisatelj Tone Pavček dopolnil 90 let. Meni je zelo ljubo njegovo pisanje, letos sem si tudi za bralno značko izbrala njegove 4  poezije. Kako čutno je opisoval svoj rodni kraj, kako lepo je skladal besede na besedo 018 imam tudi njegovi dve knjigi, ki jih večkrat vzamem v roke. Tale njegova poezija pa je tudi ena najlepših citiram:

Pesem o zvezdah

Vsak človek je zase svet,
čuden, svetal in lep
kot zvezda na nebu ...

Vsak tiho zori,
počasi in z leti,
a kamor že greš, vse poti
je treba na novo začeti.

Tako živimo ljudje.
Vsak zase krmari k pogrebu.
Svetloba samo
nas druži kot zvezde na nebu.

A včasih so daleč poti,
da roka v roko ne seže,
a včasih preblizu so si,
da z nohti lahko
srce kdo doseže ...

Od tega menda
človek umre,
od tega z neba
se zvezda ospe.

(Tone Pavček)

Poezija se poetično sprega v realnost, res lepa poezija, hvala ti Tone Pavček, da si nam zapustil tako lepo zapuščino v besedi ob kateri se srce stopi.

Dan je bil lep, samo ustrezne novice še nisem dobila, tako da zaenkrat še ne vem, kako se bo iztekla naša prošnja 08 Saj bo, bom pač malo sitnarila, da zadeva steče ...
Pod vtisom Pavčkove poezije, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Okt 18, 2018 7:37 pm

Haj
lep dan, kakor vreme tudi moje počutje cheers novica je prišla, samo ne v celoti, tako da bo treba še počakati nekaj dni 08 tako pač je. Saj ne gori voda, je pa res da čas pa hitro teče...
Moja vnukinja je srečno prispela nazaj iz Berlina 028 sem jo pa spremljala preko programa Flight Tracker, kako je luštno spremljati avionček na ekranu, ker sem vedela kateri avion ...
Ja sedaj je pa svet res majhen!

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 20, 2018 6:50 pm

Haj
saj veš moj dnevnik, da so petki moji, samo moji, tudi včerajšnji je bil, čez cel dan 018
Danes sobota tudi ni nič slabši. Vnukinja je bila na kosilu, potem pa smo prečekirale slikice in videe, ki jih je s kolegico posnela v Berlinu. Lepo mesto, še najbolj pa sem bila preseneča, da so se vsi, ki so bili na koncertu, počutili varne. In prav je tako, naj tisti, ki imajo namesto duše računalo, kaj slabega naj bi naredil drugim, preprosto ostane doma in zakoplje črne misli in namere nekam globoko v sebe. Sem malce črnogleda ampak tako mišlenje imam. Prinesla mi je tudi spominček in sicer magnet s končkom Berlinskega zidu.

Tako moj dnevnik za danes toliko, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Okt 21, 2018 7:33 pm

Haj
kljub dežeku nam je sonce poslalo na bližnje hribčke malo svojih svetlih pramenov, ki so se razlili po gozdu in obarvalo ponosna drevesa v zlato barvo . Ravno pravšnji dan za počivanje z dobro knjigo v roki. Ta knjiga, ki jo trenutno berem mi prebudi dušo, srce preplavi s toplino in privabi nasmeh na obraz. Pri tem pa spomini, kot plima priplavajo 018 ... tudi sedaj ob glasbi. Spet je dan bil od zgodnjega jutra lep. Vstala sem še pred petjem petelinčka v sosednji vasi. Tako kot petki so tudi jutra čisto moja ...

Se pa neznansko veselim četrtka, imamo namreč literarni večer Zasavskih literatov ... v programu bo sodeloval tudi čudovit oktet našega kraja cheers Res je ta čas zame, nekaj posebnega, da ne omenim novembra in decembra :D sem pač zimsko dete ...

Toliko za danes, sedaj grem še study do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Okt 22, 2018 8:06 pm

Haj

spet lep dan, predvsem zaradi novice, saj sem čutila in vedela, da bo 012 danes me je nekdo pogledal skozi veliko okno 018 kaj naj rečem, taka so moja čustva, ki pa jih ne morem in nočem spremeniti, naj samo omenim delček moje poezije, ki se glasi:

Meni je ta svet čisto lep
pekel je že prepoln in pretesen
nebesa pa naj še kar
malce počakajo name

Spet mi, ko se dan spogleduje z večerom pogled uhaja v nebo. Takrat se mi zdi, da vsa ta zemeljska lepota izpuhti med zvezde in rastočim mesecem. Vse je tako čudovito vse je eno z vesoljem... Joj kam me je spet zaneslo Embarassed
S toplino v srcu za danes toliko
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Okt 23, 2018 8:08 pm

Haj
kaj naj rečem, čeprav danes ni petek je zame in za moje sosede čudovit dan. Razrešile so se težave, ki so dobivale že brado. Končno je nekaj za nami vsemi, ki smo vložili veliko svoje energije v ta projekt. Hvala pristojnim 07 ki so nam prisluhnili in se pogovarjali z nami. Nimam več dvomov, ki so se mi nakopičili v zadnjem letu in še nekaj mesecev 012 Spet z optimizmom zrem dalje. Saj sem vedela, da enkrat bo in ta dan se je danes uresničil, tako da sem, kakor tudi moje sosede: zadovoljne.si :D

Sedaj še z večjim veseljem čakam četrtka, ki mi bo napolnil dušo z žametnim večerom.

S toplino v srcu, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Okt 24, 2018 7:52 pm

Haj moj dragi dnevnik

še vedno pod vtisom včerajšnjega dne sem polna energije in vsega lepega cheers temu se, kar jaz občutim sedaj preprosto reče sreča 018 Morda so trave in cvetje v drugih krajih res bolj cvetoče in zelene, pa kljub temu ne bi drugje moja družina odvrgla svojega sidra, pač ne drugod, kot v našem rodnem kraju.
Danes pa je veter ustvarjal po zraku čudovite spirale iz svetlečega listja. Bilo je, kot bi nebo na vse strani nasulo dobrim ljudem polno malho zlata. Migetajoči listi so se bohotili v soncu, kot bi se poslavljali za eno leto. Kar pa ni daleč od resnice, saj smo že globoko v jeseni.
S toplino v srcu ~ do spet 017

Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Okt 26, 2018 7:55 pm

Haj
včerajšnji dan mi je bil spet, kot eden najlepših v mojem življenju cheers hčerka me je spremljala na literarnem večeru. Bilo je nepozabno, naša draga  vodja OI  Zagorje ob Savi je za JSKD  pripravila žametni večer. Zbrali smo se druščina po duši podobno mislečih ljudi in eden od drugega srkali poezijo in prozo. To so trenutki, ki me grejejo še dolgo potem, ko je že mraz, ki seže do kosti. Vse to nam pa omogoči naša mestna hiša 07  pogrešala pa sem kar nekaj znanih obrazov 018
Tudi danes je bil lep dan, z možem sva obiskala mojo prijateljico, pa ne boš verjel moj dnevnik, mislim, da ima na stolih smolo, kajti nismo se mogli odlepiti biggrin pa kaj potem smo si dejali, saj smo lepo na toplem časa imamo pa tudi dovolj.

Pod vtisom še včerajšnjega dne s toplino v srcu za danes toliko ~ do spet  017

Nazadnje urejal/a Marcelina Pon Okt 29, 2018 7:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 27, 2018 6:27 pm

Haj

skoraj aprilsko vreme, tudi sonce se je malo pokazalo, drugače pa vse v redu. Upam, da se napovedi z dežjem ne bodo povsem uresničile. Če pa le da ne bi bilo prehudo. Pa ravno sedaj, ko je tukaj dan mrtvih. Rože sem že nabavila, upoštevala pa bom priporočila, da naj bodo na grobu rajši zastavice, namesto svečk. Vsako leto darujem prijaznim prostovljcem, ki nas pričakajo pri vstopu na pokopališče. Mi pa vsako leto ta dan prikliče v spomin pesem našega Goriškega slavčka Simona Gregorčiča Kropiti te ne smem in sicer citiram:

Kropiti te ne smem,
ker dobro, dobro vem,
da grenkih solz prikriti
ne mogel bi ljudem.

Ko videl bi mi kdo
rosnó za té oko,
mordà, mordà še tebe
bi sodil mi krivó.

Srčnó sem ljubil te,
te ljubim rajnko še;
a razodel se nisem
ni tebi, oj deklé.

Ljubezni vso sladkost
sem čuval ko skrivnost -
naj tiho nosim tudi
zdaj bolečin bridkost.

Ne bom te jaz kropil,
ljudem solze bom kril,
na tihem pa po tebi
do groba bom solzil!

avt. SIMON GREGORČIČ

Meni je res lepa poezija v kateri se lahko marsikdo najde v njej.
Tako toliko za danes, do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Okt 28, 2018 8:04 pm

Haj moj dragi dnevnik

Včeraj sem pozabila omeniti, da sem našla v četrtek na jesenskih mislih prijazno gospo profesorico slovenščine, ki mi bo lektorirala in pomagala pri pregledu mojih stvaritev. Imam namreč veliko željo, da bi nekaj mojega ustvarjanja prelila zbirko. Bom videla, kako mi bo uspelo, vse je še v 04 rokah. Mogoče pa se mi uresniči. Gospo, ki bi mi omogočila izdajo zbirke pa imam tudi že naprošeno ...
Upam, da kljub obilnemu deževju, ki je napovedan za te dni ne bo hudega. Danes nam je kar prizanesel, kaj pa še pride 08 nihče ne ve ...

Za danes toliko ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Okt 29, 2018 7:52 pm

Haj
nič kaj obetavnega ni v zraku. Kar naprej pogledujem, kaj se zunaj dogaja, v garaži in kleti sem za vsak slučaj pregledala, če je kaj takega, da bi bilo narobe, če je namočeno. Vse pa iatk ne moreš dvigniti v zrak. Upajmo da ne bo hudega 04 kajti ljudje si celo življenje nekaj skupaj spravljamo, potem pa narava kot na klik vse trud izmaliči 08 narava je pač samosvoja gospa, ona nosi hlače ...

Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Okt 30, 2018 8:57 pm

Haj
pri nas na srečo ni narava pokazala svoje zobe, so bili pa tokrat drugi ubogi 01 res je, kot sem napisala včeraj: Kar tako na klik in že je družina brez strehe nad glavo. Pa tako lepa je narava, ko se bohoti v soncu, kadar pa se ji zahoče, pa naredi na zemlji dobesedno celo štalo stop ko bi se le dalo nekako uravnati. Pa na žalost tega še ni nihče potuhtal.
Danes sva z možem nesla na grob rožice in svečko. Bilo je še zgodaj, tako da je bilo parkirnega prostora še kar nekaj, da lahko brez skrbi pustiš svojega konjička v boksu. Je pa te dni že precej gneče, zlasti tam okrog 10 ure. Zato imam jaz rajši za kamorkoli zgodnje jutranje ure, da se osredotočim na stvar, katero tisti hip opravljam. Druga zadeva so koncerti, ti pa sodijo v večerne urice. Kmalu bo na pretek vsega lepega. Spet mi čas teče hitreje kakor si želim in hočem. Pa kaj, samo da bi nam služilo zdravjepa bo vse v redu.
Spet sem dobila danes veselo novico, ki razrešuje stare zadeve 07
Tako da sem spet zadovoljna.si :D
Sedaj pa še citat modre misli Frana Miličinskega - Ježka

LJUDJE, PRIŽGITE LUČ!
PO CELEM SVETU HKRATI!
NAJ SVETI, KDO VE KAM,
SAJ KDAJ ŽE PLAMEN SVEČE
POKAŽE POT DO SREČE,
ČLOVEKU, KI JE SAM.

Toliko za danes- do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Okt 31, 2018 8:14 pm

Haj

spet lep dan, zgodaj zjutraj sva s sinom nesla na grob svečko in na stojnicah za manj svečk za manj grobov podarila še za žive duše, ki so prepotrebni teh sredstev, ki pa so po poročanju  iz medijev vsako leto skrbno pretehtano porabljeni. Spet sva s sinom prisostvovala pri protokolu Slovenske vojske pri grobu Dr. Janeza Drnovška. Kako lepa državniška gesta in kako si ponosen, da je bil Dr. Janez Drnovšek naš krajan. Saj ni bilo vse v redu v njegovem predcednikovanju in kasneje ko je bil premier, kakor tudi pri drugih predstavnikov oblasti ne. Ampak lahko pa smo njemu hvaležni, da je ob napadu na Slovenije vojna trajala 10 dni. Mislim, da je on imel takrat največje zasluge. Naj počiva v miru!
Danes pa praznik Slovenskega jezika, ki ga imamo po zaslugi Primoža Trubarja. Slovenci premalo cenimo, svoj materin jezik. Morali bi biti bolj ponosni nanj že na samo izražanje. Tako pa včasih slišiš ali bereš pravo spakedraščino, tako da bi moral imeti zraven podnapise. Jaz se velikokrat obrnem po pomoč na SSKJ, tam dobiš dosti sopomenk raznih besed. Lepo, da imamo na voljo tovrstni portal, da si bogatimo besedni zaklad...
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Nov 02, 2018 8:07 pm

Haj
včerajšnji dan preprosto lep, preživeli smo ga, po obisku pokopališča pri hčerkini družini. Kako lepo, da smo smo skupaj, da se družimo... Zlasti to še bolj cenim po današnjem dnevu; Izvedela sem žalostno novico, umrla mi je sorodnica, ki mi je bila zelo blizu 01 Sem se zjokala, pomaga pa mi nič, bolečina se je naselila tam okrog srca. Ne morem prezreti ledenega ščemenja v lobanji. Saj vem, da moramo vsi brez izjeme enkrat na to pot brez vrnitve, pa vseeno te hudo zadene tovrstna novica.

DRAGA MOJA MILI

VEM, DA IMAŠ SEDAJ
LICE V BARVI PERGAMENTA,
DA SI BREZ BOLEČIN,
BREZ VSEH SKRBI
AMPAK VSEENO BI ŽELELA,
DA ŠE ENKRAT SLIŠIM
TVOJ GLAS, KI MI JE MNOGOKRAT
POLEPŠAL DAN...

OD DANES DALJE IMAŠ PROSTOR MED ANGELI

In še moja poezija, ki je podobna mojemu današnjemu počutju, ki je bila na izboru za letošnje jesenske misli:

Opojnost violine                                        

Danes se rojevajo
samo žalostne misli

upognjena ramena
zvok srca je zapolnil
tesen in temen prostor
dušo teži pobitost
za sabo vlečem noge
ukradli so mi srečo

grem v svojo tišino
zbudim stare spomine,
da mi z lic prežene
brezdajni in srep pogled

naposled se prikrade olajšanje,
kot oblak, ki lebdi nad mano,
ko je zdrsnila glasba
iz slušalk v ušesa

opojnost violine
in čutni toni klavirja
se me dotaknejo,
zalije vse čute,
kot bi bila v snu

duša je našla počitek

Za danes toliko s srcem, ki joče za Mili 01
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Nov 03, 2018 10:29 pm

Haj
včerajšnji dan je talec za mojo potrtost, naredila se mi je praznina okrog srca 01 zaradi izgube moje drage Mili. Imela je tako iskren in nalezljiv nasmeh, ki ga zlepa ne bom pozabila. Ravno tako, kot jaz se je rada nasmejala, še posebej, ko je kakšno žoltavo izluščila. Po volji usode, se dolga leta nismo družile, potem pa ko me je poiskala smo začutile, da nama teče po žilah ista kri. Nismo bile vsak dan skupaj, spletle pa smo si posebne vezi. Tako, kot jaz je tudi ona imela otroštvo, včasih dobro včasih ne dobro. Ja takšno je bilo življenje leta nazaj... Čeprav sem vedela, da je bila bolna na srcu, sem še vedno upala, da pa še ne bo tistega usodnega dne. A na žalost tega pa sam človek ne more določati. Še sreča tukaj pa ni previlegij, vsakemu živemu bitju, že ob rojstvu vile rojenice določijo kako in kdaj se izteče življenska črta.

V uteho mi je tole posvetilo, ki sem ga nekje prebrala citiram:

KDOR ŽIVI V SPOMINU DRUGIH NI MRTEV,
JE SAMO ODDALJEN.
MRTEV JE TISTI, KI GA POZABIJO!

Z žalostjo v srcu, ki joče za Mili 01
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Nov 05, 2018 9:17 pm

Haj
moje srce je še vedno krhko, kot sanje. Kajti, ko se zamislim ne morem dojeti, kako hitro se je to zgodilo, tako da še vedno mislim, ko se bom zbudila bo vse po starem. Ampak ne, včeraj smo z nečakinjo govorile in hkrati jokale. Res je, da je sedaj spet ena zvezda več na nebu, ampak nam ni zato nič lažje. Življenje pač teče za senco vesolja in kadarkoli nam je namenjeno se nam to tudi zgodi...

Z žalostjo v srcu 01
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Nov 08, 2018 9:47 pm

Haj
kaj naj rečem, včerajšnji dan po eni strani zelo produktiven, kajti že zgodaj dopoldan so se razrešile stare zadeve okrog našega bloka,ki so se vlekle dobro leto in pol. Dobro vem, komu gre zahvala 07 človek, ki ima pri meni posebno mesto !!! Je pa bil nekdo je bil obveščen, kdaj se bo dogajal obisk in ogled okrog našega bloka. Kajti določen kombi je bil več kot teden dni parkiran nekje drugje, danes pa je spet na svojem starem mestu. Točno pred vhodom, kakor tudi drugi osebni avtomobili. Pač srčna kultura. Pa nič ne de, kot že rečeno, zadeve se bodo s pomočjo strokovnih oseb uredile. In tako je tudi prav, stroka naj določa to pa so gasilci, reševalci in požarni inšpektor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
01
Drugače pa je bilo popoldan, včeraj smo so namreč poslovili od moje drage sestre. Spoštljivo v tišini smo vsak zase premišljevali, kako kratko je naše življenje. Ko sem v rokah pestovala svoj obraz in solze na njem, se mi je še bolj zdelo banalno dejanje, da se zaradi takih malenkosti človek udejanja in izpostavlja, samo zgolj iz principa, da si lasti pravice, ki so dodeljenje vsem, ki živimo pod isto streho. Moramo se zavedati, da so življenja minljiva, da nam je ura vsak dan odmerjena.
Škoda je za posameznega človeka, ki izusti grde besede ali dejanje, ki nekaterim kar brez reciklaže zleti iz ust, kajti časa se ne da zavrteti nazaj 012 ...

Še vedno v gorečih mislih na včerajšnji dan, za danes toliko, do spet 018
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Nov 09, 2018 9:20 pm

Haj
moj petek zasanjan, samo drugače kot drugič. Oči so prazne in skrivajo misli. Saj ne moreš vsega odmisliti, kot da se ni nič zgodilo. Ko smo se v sredo na željo nečakinje in svaka po pogrebu zbrali svojci naše drage Mili, smo bili vsi mnenja, da se premalokrat srečamo, da bi se družili, tako pa je ona že pokojna  dosegla, da smo bili spet skupaj. Ni pa vedno lahko, saj smo eni iz Zasavja, eni iz Notranjske, spet drugi iz Gorenjske, Štajerske itd... Spoznala sem še enega bratranca. Ko me je nekaj časa pogledoval, pristopi k meni mi poda roko in reče: Veste gospa, vas bom kar vprašal, kako pa sva si midva v sorodu? Ko sem mu povedala, kam sodim, sva kar hitro ugotovila, kako in kaj. Nikoli ni prepozno, da se spoznamo je rekel. Pa sem mu rekla, da je to vse po volji usode. Točno tako. Tudi to, da sva se danes pobliže spoznala. Ko pa smo se poslavljai smo se z objemom in željo, da se srečamo ob drugačni priliki ne samo na pogrebih. Čudna so pota gospodova, so rekli stari ljudje, pa še res je tako...
Do spet  017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Nov 11, 2018 8:35 pm

Haj
spet nedelja, kako hitro beži čas. Bolj se bliža december, bolj se vse dogaja s svetlobno hitrostjo. Ob dogodku, ko izgubiš nekoga bližnjega, se še bolj zaveš, kaj vse bi moral človek še storiti, pa včasih preprosto ne znese. Ali prepreči bolezen ali pozabiš ali pa preprosto usoda ubere svojo pot. Krmilo življenja se ne da vedno usmerjati po naši volji, če pa bi se dalo, bi bilo verjetno že kičasto...
Življenje se vrača v normalne tirnice v torek imamo v knjižnici praznik splošnih knjižnic in prireditev: BEREMO ZA GORAMI kjer bo gost dr. Janez Bogataj. Udeležila se bom, če le ne bo kaj prišlo vmes 08 saj je lepo poslušati lepo besedo.

Tako, toliko za danes ~ do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Nov 14, 2018 8:54 pm

Haj
zadnje čase me čas prehiteva po desni 012 morda pa le nisem več tako fleksibilna in organizirana, kot nekoč, Pravzaprav dan se mi zavleče v mrak, pa mi še ostane delo za drug dan. Ampak včeraj pa sem si privoščila dogodek v naši knjižnici. Bila je lepa prireditev v počastitev dnevu splošnih knjižnic. Sodelujočim v bralni znački so nam 14tim podelili priznanja study . Dr. Janez Bogataj pa je bil tudi nadvse zanimiv s svojim predavanjem: Kako živeti s kulturno dediščino v sodobnem svetu. Kako uglajeno je povezoval predstavljene slike z besedilom. Med drugim je tudi povedal, kako preseči mačehovski odnos do kulturne dediščine, ter kako nam le-ta lahko obogati vsakdanje življenje. Lepo...
Ko pa sem se zvečer vračala z našega kulturnega hrama, pa sem bila spet ponosna, da živim v kraju, ki je tako preprosto povedano ... res lep. Barvni vodometi, ki s svojo lepoto preusmerijo misli na nekaj, kar se ne da povedati z besedami. Okrog njih vse polno ljudi, najlepše pa so otroške očke, ki sem jim zrcalijo odsevi svetlobe. Škoda, da čas tako hitro teče ... predvsem mislim sebe in moj emšo whistle

Toliko za danes ~ do spet 017

Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Nov 15, 2018 9:00 pm

Haj
ne vem, ali se to se to samo meni dogaja; Da je mesec  od pokojnine do pokojnine daljši, kot leto, ki pridrvi naokrog bad ampak tako je. Ne ne bom se obremenjevala s tem. Moj moto se glasi:

Nimam vsega na tem svetu, kar si želim
ampak sem neizmerno hvaležna staršem
                       da živim!

Aja malce se že pripravljamo na volitve, sicer pa ne bomo imeli teškega dela 047

Jutri pa spet moj dan, moj petek, radovedna sem, kaj mi bo prinesel. Lahko se marsikaj zgodi nikoli ne veš 08 Danes je bil lep!!!
Do spet 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Yesterday at 9:08 pm

Haj
ja bil je spet lep petek, vse po mojh načrtih. Nič posebnega, samo zgodaj sem se odpravila na potep in obredla vse načrtovano. Pri tem pa mi je neizmerno lepo. Narava nam še kar naprej ponuja svoje lepote v vseh mogočih barvah. Samo malce se moraš razgledati okrog sebe. Zelo všečna mi je misel Alberta Einsteina citiram:

ŽIVIŠ LAHKO NA DVA NAČINA. LAHKO SE PRETVARJAŠ, KOT DA NI NIČ ČUDEŽNO. LAHKO PA IMAŠ VSE ZA ČUDEŽ!

Tako je na tem svetu, zato si postrežem z vsem, kar mi življenje ponuja. Pa če tudi so to le trenutki, ko sem sama s sabo, ali pa kavica s prijateljicami, druženje z domačimi in ljudmi, ki pri meni zasedajo posebno mesto. Pogosteje se moramo spomniti, da smo to življenje dobili verjetno zato, kar smo dovolj močni, da ga živimo.

Toliko za danes, sedaj grem pa malo study imam, kar malce zaostanka 018

Do spet bye2
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 28 od 28 Pojdi na stran : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28